Setari Cookie-uri

obisnuinta sau......

buna fetelor!!!!!am si eu o nelamurire si nu mi-ar strica niste pareri.sunt cu prietenul meu de 5 ani si din octombrie ne-am mutat impreuna.am asteptat sa termin liceul si l-am urmat la facultate(el fiind anul 3 si eu abia boboc de anul asta).pot spune ca asta mi-am dorit din clasa a 9a...il iubesc si ma iubeste dar simt ca am ajuns unde mi-am propus si totusi nu ma simt implinita.nu l-am inselat niciodata el fiind singurul barbat din viata mea.de cand ne-am mutat parca sunt o baba!!!!!!nici nu m mai intereseaza cum arat.inainte stateam ore in sir in sir in fata oglinzii si nu plecam de acasa fara fard p ochi,parfum si toate celelalte.sunt o fire nebunatica si m simt de parca asa va fi toata viata mea.parca as avea 70 de ani si as fi in asteptarea mortii..so...help me pls!!!!
kudika163071
Postat pe 8 Mai 2009 20:06
buna,
sa stii ca si eu la un moment dat ajunsesem sa simt monotonia si sa zicem obisnuinta de a fi mereu impreuna, acasa la servicu peste tot.
am stat si am analizat cum era viata noastra inainte de a ne muta impreuna si am inceput sa il surprind cu lucruri marunte...o bluzita sexy, o iesire in club singuri sau cu prietenii...ideea e sa aduci ceva nou in relatia ta si in niciun caz sa te neglijezi...e foarte important sa te simti frumoasa si sa faci totul pt a te simti bine in pielea.
iubirea uneori trebuie stimulata si intretinuta asa ca pe o masina scumpa...suntsigura ca o sa iesiti din monontonia asta care face si ea parte din viata noastra si trebuie acceptata si inteleasa ca pe un lucru bun...dar fara sa ne umbreasca fericirea si tineretea...
kristyle22
Postat pe 30 Iunie 2009 20:47
eu nu cred in obisnuinta instalata in cupluri. dar probabil cand se intampla asta exista o lipsa de comunicare pe undeva. dialoguri doar " ce ai mai facut azi la servici?" "bine", "vedem un film azi sau mancam la mama?" do fun things together! :) sa auzim numai de bine!
xteena
Postat pe 1 Iulie 2009 09:26
De la: kristyle2008, la data 2009-06-30 20:47:49buna,
sa stii ca si eu la un moment dat ajunsesem sa simt monotonia si sa zicem obisnuinta de a fi mereu impreuna, acasa la servicu peste tot.
am stat si am analizat cum era viata noastra inainte de a ne muta impreuna si am inceput sa il surprind cu lucruri marunte...o bluzita sexy, o iesire in club singuri sau cu prietenii...ideea e sa aduci ceva nou in relatia ta si in niciun caz sa te neglijezi...e foarte important sa te simti frumoasa si sa faci totul pt a te simti bine in pielea.
iubirea uneori trebuie stimulata si intretinuta asa ca pe o masina scumpa...suntsigura ca o sa iesiti din monontonia asta care face si ea parte din viata noastra si trebuie acceptata si inteleasa ca pe un lucru bun...dar fara sa ne umbreasca fericirea si tineretea...



laura02maria
Postat pe 1 Iulie 2009 09:30
mersi fetelor!sunteti niste scumpe...inca impreuna
kudika163071
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:00
s-o tineti tot asa!!! :)
xteena
Postat pe 11 Octombrie 2009 19:00
fix prin aceeasi situatie trec si eu...
dar eu spre deosebire de tine am trecut de perioada in care nu ma mai aranjez fiindca incepuse sa se uite pe strada cu mine de mana dupa alte fete...ce bine arata aia!!! ...
si asa miam dat seama k s-o fi saturat si el de mine de fapru ma nu ma mai aranjez ca inainte.
Mai o chiestie foarte importanta...incearca si alceva in afata sa fie doar el in centru atentiei tale...fati prietene, iesi la suc disco cu fetele, distreazate si fara el...asa vei readuce inapoi flacara aia stinsa de obisnuinta...fai cadou bilete la fotbal, zi sa iasa cu baietii...si nu-i reprosa cand iesi.
Facetiva si o alta viata in afara de cea de cuplu...pentru ca majoritatea cand au o relatie se inchid in relatia aiai si uita de restu...e gresit.
PS o lenjerie sexi nu strica de 8 martie
bafta, ai nevoie.
fetitza_inger
Postat pe 25 Februarie 2010 17:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi catre ce MODEL de invitati nunta va orientati? 9 De la: madelinnedecor 22 Noiembrie 2011 22:11
am nevoie de un sfat de o ideie 7 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:21
dj super,se ocupa si de foto si video!!!!!(Oradea) 0 De la: 5 Martie 2010 22:28
fantana de ciocolata 28 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:23
de vanzare rochie de mireasa 1 De la: iordanandra 29 Martie 2010 16:07