Setari Cookie-uri

surpriza

buna fetele....am si eu nevoie de ajutor..peste 3 sapt am si eu nunta si as vrea sa organizez niste surprize speciale pentru invitati si pentru sotior...ma puteti ajuta cu niste sugestii??pop....
andreey
Postat pe 18 Mai 2009 12:07
buna andreey...am citi in unele topicuri ca anumite cupluri au ales sa faca o surpriza haioasa invitatiilor :D...au facut un tort din carton invelit in frisca iar in momentul knd au intrat cu tortul sau au cazut peste el ...toata lumea a ramas masca lacele intamplate ...nu stiau ce sa zica ...faca ...iar dupa vreun minut jum 2 ...a inceput iar melod pt aducerea toului si au intrat cu adevaratul tort...toata lumea a bufnit in ras ...mie mi-a placut foarte mult ideeea asta si creed ca o sa o punem in practica ;)...deoarece si textul invitatiei este unul haios :))...bafta si casa de piatra ;)
sweetcrazy
Postat pe 25 Iunie 2009 01:43
Este interesanta ideea Dar pentru sotior ce putem face ????
o_alisa
Postat pe 25 Iunie 2009 08:28
andreey - am fost de curand la o nunta iar la iesirea din biserica s-au impartit aproape 20 de porumbei nuntasi-lor, pregatiti pt poza celebra de pe scarile bisericii - a foast extarordinar mom cand sa dat drumul porumbeilor

- cand sa furat mireasa, sa cerut celebra declaratie de dragoste pt mireasa

- pt furatul mirelui sa cerut in schimb ca mirii sa mai valseze inca o data valsul miresi - mirii au valsat foarte frumos au luat lectii de dans

- pe parcursul nuntii a venit un ansamblu folcloric cu dansuri populare a fost super - acestia pot sa invite la joc nuntasii

- si acele dansuri care nu ar tb sa lipseasca de la o nunta si plac foarte mult nuntasilor gen Meneaito, dansul pinguinului http://www.youtube.com/watch?v=xUcisB551-E&feature=related care mie nu-mi place, brasoveanca, sau Schroot - Zuppa Romana, o hora, o tiganeasca, rock si altele

si mai uitativa fetelor la acest dans e bestial
http://www.youtube.com/watch?v=JuteunQQqj0&feature=related


- pt mire dansati un dans ca si aici http://www.youtube.com/watch?v=sehnV3NvnrQ&feature=related dar in noaptea nuntii

http://www.youtube.com/watch?v=0kDIUEGnkcE&feature=related

sa aveti nunta asa cum o doriti
laura02maria
Postat pe 25 Iunie 2009 09:46
pt sotior ..greu...ce surpriza am putea sa ii facem :-??....sotul meu (viitorul )isi doreste foarte mult un catelus ....aproape in fiecare zi imi vorbeste despre treaba asta ...dar eu tot ii zic ca nu putem cumpara unul acum deoarece ...nu suntem in tara ..stam in chirie si e si apartament ....nu ma incanta ideea de a veni de la lucru oosita si sa ma apuc sa am grija dde catelus ....si mie imi plac ...credeti ca ar fi o idee sa ii cumpar unul iar in ziua nuntii sa pun p cineva sa il aduca intr-un cosuletz ?e dorinta lui cea mai mare ...dupa cea de a ne casatori si a fi fericiti pana la moarte ...chiar habar nu am ....poate aveti voi vreo idee:P
sweetcrazy
Postat pe 25 Iunie 2009 19:13
De la: sweetcrazy, la data 2009-06-25 19:13:42pt sotior ..greu...ce surpriza am putea sa ii facem :-??....sotul meu (viitorul )isi doreste foarte mult un catelus ....aproape in fiecare zi imi vorbeste despre treaba asta ...dar eu tot ii zic ca nu putem cumpara unul acum deoarece ...nu suntem in tara ..stam in chirie si e si apartament ....nu ma incanta ideea de a veni de la lucru oosita si sa ma apuc sa am grija dde catelus ....si mie imi plac ...credeti ca ar fi o idee sa ii cumpar unul iar in ziua nuntii sa pun p cineva sa il aduca intr-un cosuletz ?e dorinta lui cea mai mare ...dupa cea de a ne casatori si a fi fericiti pana la moarte ...chiar habar nu am ....poate aveti voi vreo idee:P



daca isi doreste foarte mult e OK, iar tu daca crezi ca poti sa accepti catelusul eu zic ca e foarte ok sa vina cineva la nunta cu catelusul intr-un cos

succes
laura02maria
Postat pe 26 Iunie 2009 10:45
eu imi doresc sa tin un mic discurs la nunta si sa ii fac o declaratie de dragoste sotului meu :D in plus marea surpriza va fi recoratiunea salii facuta de noi 2 :P
gabielle88
Postat pe 14 Iulie 2009 01:51
eu nu as face declaratia de dragoste sotului meu decta in particular dar el ar putea sa-mi faca declaratii de dragoste 1000 si unde vrea el - cu siguranta ar fii numai comentarii de bine
laura02maria
Postat pe 16 Iulie 2009 08:38
Poti alege pentru niste dansatoare exotice, special pentru sotul tau, ceva gen ursitoare la botez.

Am vazut mai nou ca se fac diferite filmulete cu viata mirilor pana in acel moment , cum s-au cunoscut etc....

Idei sunt multe, depinde daca ai timp si mai depinde si de invitati.

Bafta.

Asteptam sa ne spui pentru ce ai optat si cum a decurs nunta voastra.
luminita_dinu
Postat pe 29 Iulie 2009 10:05
Buna fetelor. Noi la nunta am avut parte de doua surprize.
-Prima a fost la iesirea din biserica cand eu si sotul meu am primit cate un porumbel alb. Am avut un sentiment deosebit in momentul in care am aruncat porumbeii. Pe fata sotului meu se citea FERICIREA!
-A doua surpriza pe care am avut-o atat noi cat si invitatii a fost solistul de muzica populara Gheorghe Rosoga. Surpriza a venit din partea socrului meu. Ce pot sa zic? Invitatii au fost foarte bucurosi, au cantat si au dansat impreuna cu el timp de trei ore. Am fost foarte fericita vazand cat de bine se simt si se distreaza invitatii nostri. Pot spune ca nunta noastra a fost O NUNTA DE VIS! Sper ca fiecare dintre voi sa aveti parte de o astfel de nunta!
AlexandraL_grace
Postat pe 6 August 2009 12:12
Mie sincer mi se pare o super idee.
Eu am luat un cadou cu ocazia nuntii, ceva ce lui ii place si isi doreste (un ceas) care costa destul de mult incat sa nu-l pot lua oricand.
Deci ideea cu catelul mi s pare super insa studiaza bine inainte ce trebuie sa faci sa ai grija de el...presupune o responsabilitate....nu-l poti lasa nici singur...
eu am pisica (acestea nu sunt atat d dificil d intretinut) insa sunt si dezavantaje ale animalelor inc asa...unde mai pui si ca sufera de singuratate :P
kudika061071
Postat pe 12 August 2009 09:15
De la: pisu_bun, la data 2009-08-12 09:15:14Mie sincer mi se pare o super idee.
Eu am luat un cadou cu ocazia nuntii, ceva ce lui ii place si isi doreste (un ceas) care costa destul de mult incat sa nu-l pot lua oricand.
Deci ideea cu catelul mi s pare super insa studiaza bine inainte ce trebuie sa faci sa ai grija de el...presupune o responsabilitate....nu-l poti lasa nici singur...
eu am pisica (acestea nu sunt atat d dificil d intretinut) insa sunt si dezavantaje ale animalelor inc asa...unde mai pui si ca sufera de singuratate :P


da ...intradevar ai dreptate ...de mult isi doreste..grija putem avea de el deoarece eu lucrez pana la 4 -5 dupa-masa (cel tarziu)asa ca nu ar fi o problema ....problema e ca va trebui sa stea singur cateva ore ...si n as dori sa sufere singuratate ....mai vedem pana atunci ...oricum a fost o idee ....va astept si p celelalte cu niste idei ..daca se poateswi mai traznite ....eu am ales ca la nunta noastra sa fie multe momente haioase ...inclusiv textul invitatiei este unul haios ;)...bafta in continuare si sa fiti iubite




sweetcrazy
Postat pe 12 August 2009 15:25
si eu as vrea sa le fac surprize atat mamei mele cat si sotului insa...nu stiu ma simt incomod imi este un pic rusine.

eu sunt si cam emotiva din fire...nu as vrea sa pun pe nimen intr-o situatie jenanta.desi stiu ca le-ar place enorm...stiu si ca k i-as lasa fara cuvinte si nu ar stii cum sa reactioneze...

nu stiu ce sa zic...

eu raman totusi la parerea mea...o supriza placuta atat pentru ei cat si pentru ceilalti ar fi sa fac rost de o plasma sau un videoproiector pe care sa ruleze poze cu noi. as vrea sa scap de momentul discursului. dc ar fi fost ziua cuiva era alta sit...cu o asemenea ocazie as fi tinut un discurs...hmmm in fine...mi se pare ceva mult prea intim la un mom dat...sa imi expun sentimentele de fata cu toti ceilalti...ptr k nu toata lumea impartaseste aceleasi gusturi si idei ca si mine...

in fine, vad eu ce fac...
iulik_flore
Postat pe 13 August 2009 13:27
In atentia viitoarelor miresici : Ideea cu porumbeii albi este magnifica !!! Va pot fi complice la aceasta surpriza , oferindu-va porumbeii care vor face deliciul atat al sotilor cat si al asistentei ! Pentru rezervari apelati in avans la Tel : 0723704791 . Imagini puteti gasi pe http://MARKOS.SunPhoto.ro
MARK_grace
Postat pe 14 August 2009 14:05
suprize la care eu as apela:

- o formatie in trend sau un artist in voga, care sa cante macar o ora pt invitati.. acum depinde despre cine e e vb si de tariful fiecaruia. Din ce stiu, ar trebui sa coste in jur de 2000 de euro (asta daca nu ai bani sa il aduci pe stefan banica..aici nu ma bag ca e rupere:))
- o pereche sau 2 de dansatori profesionisti care sa faca ujn show de minim jumatate de ora pt invitati, de dansuri de societate; apoi invitand nuntasii la dans (asta eventual dupa valsul mirilor);
- un vals al mirilor " ca la carte"; asta as face! Cu cateva sedinte de dans inainte cu un profesionist, mirii pot face senzatie! M-am saturat de miri care danseaza ca 2 maturi pe un blues lent ca prim dans al lor(care chipurile se mai numeste si "valsul mirilor"). Eventual direct dupa valsul asta a la carte, sa se bage si un blues lent romantic si sa se danseze si pe el, dar asta dupa ce mirii au dansat celebrul vals al mirilor.
cristinne83
Postat pe 16 August 2009 16:59
De la: cristinn, la data 2009-08-16 16:59:46suprize la care eu as apela:

- o formatie in trend sau un artist in voga, care sa cante macar o ora pt invitati.. acum depinde despre cine e e vb si de tariful fiecaruia. Din ce stiu, ar trebui sa coste in jur de 2000 de euro (asta daca nu ai bani sa il aduci pe stefan banica..aici nu ma bag ca e rupere:))
- o pereche sau 2 de dansatori profesionisti care sa faca ujn show de minim jumatate de ora pt invitati, de dansuri de societate; apoi invitand nuntasii la dans (asta eventual dupa valsul mirilor);
- un vals al mirilor " ca la carte"; asta as face! Cu cateva sedinte de dans inainte cu un profesionist, mirii pot face senzatie! M-am saturat de miri care danseaza ca 2 maturi pe un blues lent ca prim dans al lor(care chipurile se mai numeste si "valsul mirilor"). Eventual direct dupa valsul asta a la carte, sa se bage si un blues lent romantic si sa se danseze si pe el, dar asta dupa ce mirii au dansat celebrul vals al mirilor.




si eu sunt de aceeasi parere si vreau sa luam cursuri

dar al meu zici k inghitit coada de matura

dar ptr ai tai sau ptr mire ce surprize ai pregati?

asta e problema, nu invitatii
iulik_flore
Postat pe 17 August 2009 10:31
hmm pt ai mei special, adica parinti.. nu stiu ce sa zic..nu m-am gandit niciodata ca le-as putea pregati ceva special.. da ar fi frumos faza cu poze de cand erau mirii mici sa ruleze intr-un mini filmulet, insa organizarea pt asa ceva ,etc.. e destul de speciala si complicata..sau un speech lacrimogen in care sa se multumeasca pt tot ce au facut parintii pt cum i-au crescut etc.. d-astea..insa nu ma reprezinta:)) Cred ca pt parinti, ambele perechi de parinti, as putea sa aduc un artist de muzica populara si as impusca 2 ipeuri dintr-o lovitura..si pt parinti si pt toti nuntasii: parintii sunt topiti dupa muzica populara si cred eu ca ar ramane cu gura cascata si f impresionati cand la microfon as veni si as spune: "si acum o supriza pt mami si tati si pt my new mam and dad, o supriza muzicala din inima...special pt voi!!! si as rezenta vedeta populara si aia ar fi. mi se pare super tare ideea.
Altele insa, nu ma reprezinta. nu imi place sa plang la nunta..sau sa mi se planga.. mama, tata, socrii....suntem la nunta, e un eveniment fericit..nu vreau lacrimi..fie ele si de fericire;)) clar! sper sa fie asa!

PS; iar pt mire, nu m-am gandit niciodata sa ii fac vreo supriza;)). pana mea..cadourile, surprizele astea, se fac in intimitate, nu trebe sa vada o lume intreaga neaparat ca ii aduc eu in dar o potaie draguta sau vreu porumbel sau ca ii fac o declaratie de amor la microfon:)) pai eu poate ii spun zilnic ca il iubesc.. la ce sa o fac si la microfon?! no way! asa ca nu cred ca o sa fac nici o supriza de acest gen:)..las asta pt altele;))
cristinne83
Postat pe 17 August 2009 15:27
eu sunt cu chestiunile lacrimogene

insa nu ptr nunta acolo e deja prea multa lume, prea multe fete, prea multe comentarii.

m-as simti "incomod", stanjenita de tpata atmosfera, etc....

pot sa ii spun mamei cat o iubesc si in particular. intr-adevar ar fi o surpriza si stiu k s-ar bucura insa ... parca nu ma simt in stare

iar in ceea ce priveste mirele asemenea...nu as vrea sa vad k pe cineva pufneste rasul sau isi da coate cu altii. ptr k mai sunt si oameni din astia......

in fine, ai dreptate cristinn, voi pastra aceste momente ptr intimitate. este mai bine sa nu ies in evidenta.

mai bine ii voi dedica mamei un cantec preferat, ceva de genul...asta dc nu reusesc fata cu pozele.

cat despre invitati, nu ma dau eu peste cap sa le fac lor surprize pe care oricum nu stiu sa le aprecieze iat la sfarsit sa imi tranteasca vreun 4 mil.

mai degraba ei sa imi faca mie sau noua surprize ptr k este un moment deosebit din parte noastra.
iulik_flore
Postat pe 19 August 2009 00:17
iulika_flore si eu sunt de aceiasi parere, cu tote ca la nunta mea nu am scapat de o declaratie "normala" de dragoste de la sot - dar a picat bine ca nu am stiut ce urma in desfasurator...
- si eu am facut mamei mele dedicatie cu piesa care ii placeea ei si tatalui meu ca ii placea foarte mult "e scris in stele" Eva Chis i-am vazut foarte emotionati si surprinisi - a iesit superr

- referitor la nuntasi cam asa e
laura02maria
Postat pe 19 August 2009 07:50
De la: lauramaria, la data 2009-08-19 07:50:21iulika_flore si eu sunt de aceiasi parere, cu tote ca la nunta mea nu am scapat de o declaratie "normala" de dragoste de la sot - dar a picat bine ca nu am stiut ce urma in desfasurator...
- si eu am facut mamei mele dedicatie cu piesa care ii placeea ei si tatalui meu ca ii placea foarte mult "e scris in stele" Eva Chis i-am vazut foarte emotionati si surprinisi - a iesit superr

- referitor la nuntasi cam asa e


iulik_flore
Postat pe 19 August 2009 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Este cineva din Craiova 2 De la: yra_time 3 Mai 2016 14:55
Unde sa fac nunta?? 13 De la: andreyca 19 Ianuarie 2010 15:48
A DOUA CASATORIE 39 De la: grace009282 17 Iunie 2010 00:34
Secretul zilei de nastere dezvaluie felul in care iubesti 11 De la: cammy86 17 Mai 2010 13:16
Local nunta disponibil 22 august 2015 1 De la: kudika_979713 17 Ianuarie 2015 23:32