Setari Cookie-uri

Nunta de la A la Z

Buna ziua tuturor!
Anul acesta pe 17 octombrie vom avea si noi nunta. As dori sa ne ajutati si pe noi cu detalii si sugestii in ceea ce priveste organizarea unei nunti, adica sa ne spuneti ce este necesar pentru a avea o nunta cat de cat frumoasa ... perfecta nu pot sa spun pentru ca nu dispunem de atatia bani...
Dar ne-ar interesa ceea ce ar trebui sa fie cumparat inainte de nunta pt a nu ne aglomera cu cehltuielile, ce traditii mai sunt (sa ai ceva imprumutat, ceva vechi, ceva nou, ceva albastru), si alte detalii care par nesemnificative dar care sunt, de fapt foarte inportante...
Cand se face bradul? Ce trebuie sa mai ai atunci cand se face bradul?
Deci, in mare, tot ceea ce este necesar de stiut in organizarea unei nunti cat de cat reusite!!!
Va rugam sa ne ajutati!
Va multumim!!!
anaydamaria
Postat pe 24 Iunie 2009 18:15
buna eu am nunta in august pe 29,si la noi in brasov bradul se face vineri seara unde trebuie sa ai prajituri si bautura ptr invitati.eu am inteles de la nasa mea k ea trebuie sa cumpere turta care se rupe deasupra capului nostru in forma de cruce.pe urma mi-a spus mamna k in ziua nunti majoritatea barbatilor trebuie sa plece cu cate o sticla de bautura in mana(mi se pare exagerat,dar daca trebuie sa o fac o fac si asta). eu am dat deja comanda de pahare si marturi k sa le am pregatite-acum am sa dau comanda de balonul jumbo si pe urma am sa cumpar ce mai trebuie in saptamana nunti k am deja aproape totul facut.iti urez CASA DE PIATRA
aly79_grace
Postat pe 24 Iunie 2009 18:29
Multumesc la fel!
anaydamaria
Postat pe 24 Iunie 2009 18:43

Servus, sunt o viitoare miresica si nu prea stiu nimic despre obiceiurile la nunti mai ales ca nu sunt din zona Ardealului.....
asa ca astept raspunsurile, experientele si parerile voastre....
Casa de piatra!!!!
nebunicaz
Postat pe 1 Iulie 2009 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Domisoarele de onoare??? 34 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:43
Trash The Dress- poezia asezata in rama 1 De la: eunescu09 17 Octombrie 2009 15:45
Aranjamente florale pentru ocazii festive 1 De la: giulia_garden 9 Septembrie 2011 13:34
intrebare???? 2 De la: grace008160 22 Martie 2010 21:59
restaurant nunti - botezuri 2 De la: RalucaRalu 10 Martie 2011 18:00