Setari Cookie-uri

CE PARERE AVETI DESPRE "IESIRILE INTRE BAIETI" ALE BARBATILOR?

Chiar acum stau singuria in casa pt ca viitorul meu sotior s-a dus cu baietii in club sa sarbatoreasca licenta...Eu de obicei nu ii zicsa nu se duca, pt ca e aiurea sa ii interzic eu asa ceva. Si nici nu e genul care iese foarte des. Dar m-am saturat sa stau singura...Ziua munceste si eu am facultate si tre sa invat....Acum termin si eu si urmeaza sa ma angajez. Nu am colege care vor sa iasa...ele sunt genul care stau in casa...si mie imi place sa ies...acum ma plictisesc de moarte si imi vine sa plang...Nu ar fi corect fata de iubitul meu sa ii zic ca merg si eu, pt ca inteleg ca uneori vrea sa mai iasa si cu baietii - repet ca nu e genul care sa iasa des. Dar eu tot ma simt aiurea, singura, ciudat...Tre sa imi fac neaparat un grup de fete cu care sa ies!
raluk4coco_grace
Postat pe 25 Iunie 2009 23:53
mai degraba iesi si tu cu fetele......asa nu te mai simti data la o parte...singura....oricum, fara el......
adika_healthy
Postat pe 26 Iunie 2009 09:02
pai el si-a dat licenta de acum? eu in iulie termin cu examenele pt.ea.
nu ai o prietena mai apropiata cu care sa iesi? nu iti trebuie un grup de fete poti sa iesi cu o prietena mai buna su sa inviti o fata pe care vrei sa o cunosti mai bine dar nu ai apucat eu prefer sa ies cu o sg.fata nu in grup parca e mai ok asa.daca nu ai cu cine sa iesi gaseste o alta ocupatie cat stai singura o baie cu spuma te faci frumoasa etc.sau mergi la cumparaturi singura nu e nimic rusinos in asta.
kudika007717
Postat pe 26 Iunie 2009 09:29
ms pt sfaturi, dar nu prea am unde sa merg la cumparaturi noapte:D Si nici prietene care sa iasa atat de tarziu...Oricum, iubitul meu a venit la 1 dimineata ca cik de acum e om insurat si nu mai sta pana dimineata tarziu:D
raluk4coco_grace
Postat pe 26 Iunie 2009 19:37
ok atunci daca nu ai cu cine sa iesi nopatea fa ceva pt.tine iar sfatul meu era general ca banuiesc ca nu iese doar dupa 8 seara.la mine "problema"e invers al meu nu vrea sa merga nicaieri fara mine.
kudika007717
Postat pe 27 Iunie 2009 11:13
SINCER ACEASI CHESTIE O AVEAM SI EU CU BARBATUL MEU DA ACUM TOTU SA SCHIMBAT SUNTEM DE 4 ANI JUMATE IMPREUNA DA TOTU SA SCHIMBAT,EL NU IESE FARA MINE SI NICI EU FARA EL,TOT C FACEM FACEM IMPREUNA ASA K NU TI FIE RUSINE ZI K VREI SA VI SI U CU EL CAND SE DUCE LA DISTRACTIE,PANA LA URMA ESTI TANARA TRAIESTETI VIATA K DOAR UNA AI,MAI GANDESTETE SI LA TINE NU NUMAI LA EL,K PE EL ITI ZIC EU NUL INTERESEZA K U STAI AKSA SI PLANGI,EL ISI VEDE DE ALE LUI SI CAND E IN TOIUL DISTRACTIE NICI NU ISI MAI ADUCE AMINTE DE TINE,IESI SI U FATI PRIETENE,DUTE LA UN RESTAURANT,MANANK CVA.SAU LA UN SALON K SUNT SI SALOANE NON STOP,EU STIU FAI CVA K SA NU T MAI PLICTISESTI.TE POOP SI TRAIESTETI VIATA
dulcik0021
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:06
SINCER ACEASI CHESTIE O AVEAM SI EU CU BARBATUL MEU DA ACUM TOTU SA SCHIMBAT SUNTEM DE 4 ANI JUMATE IMPREUNA DA TOTU SA SCHIMBAT,EL NU IESE FARA MINE SI NICI EU FARA EL,TOT C FACEM FACEM IMPREUNA ASA K NU TI FIE RUSINE ZI K VREI SA VI SI U CU EL CAND SE DUCE LA DISTRACTIE,PANA LA URMA ESTI TANARA TRAIESTETI VIATA K DOAR UNA AI,MAI GANDESTETE SI LA TINE NU NUMAI LA EL,K PE EL ITI ZIC EU NUL INTERESEZA K U STAI AKSA SI PLANGI,EL ISI VEDE DE ALE LUI SI CAND E IN TOIUL DISTRACTIE NICI NU ISI MAI ADUCE AMINTE DE TINE,IESI SI U FATI PRIETENE,DUTE LA UN RESTAURANT,MANANK CVA.SAU LA UN SALON K SUNT SI SALOANE NON STOP,EU STIU FAI CVA K SA NU T MAI PLICTISESTI.TE POOP SI TRAIESTETI VIATA
dulcik0021
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:06
SINCER ACEASI CHESTIE O AVEAM SI EU CU BARBATUL MEU DA ACUM TOTU SA SCHIMBAT SUNTEM DE 4 ANI JUMATE IMPREUNA DA TOTU SA SCHIMBAT,EL NU IESE FARA MINE SI NICI EU FARA EL,TOT C FACEM FACEM IMPREUNA ASA K NU TI FIE RUSINE ZI K VREI SA VI SI U CU EL CAND SE DUCE LA DISTRACTIE,PANA LA URMA ESTI TANARA TRAIESTETI VIATA K DOAR UNA AI,MAI GANDESTETE SI LA TINE NU NUMAI LA EL,K PE EL ITI ZIC EU NUL INTERESEZA K U STAI AKSA SI PLANGI,EL ISI VEDE DE ALE LUI SI CAND E IN TOIUL DISTRACTIE NICI NU ISI MAI ADUCE AMINTE DE TINE,IESI SI U FATI PRIETENE,DUTE LA UN RESTAURANT,MANANK CVA.SAU LA UN SALON K SUNT SI SALOANE NON STOP,EU STIU FAI CVA K SA NU T MAI PLICTISESTI.TE POOP SI TRAIESTETI VIATA
dulcik0021
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:06
Daca poti ia-ti un catelus. Il plimbi pe-afara sau prin parc , ai un motiv sa iesi, nu pare ciudat ca iesi singura si poti sa te imprietenesti cu celelalte posesoare de catei si uite asa...
Alexuta_grace
Postat pe 26 Septembrie 2009 10:22
da...e nasol cand nu ai cu cine sa iesi,.mi s-a intamplat si mie..din ce oras esti?
getfit_miki
Postat pe 10 Februarie 2010 08:50
asa e si viitorul meu sot..nu prea are amici singuri cu care sa iasa, si prefera sa iasa cu mine si prietenele mele:)) nu vrea sa iesim separat:P
getfit_miki
Postat pe 10 Februarie 2010 08:51
nu ti se pare ca esti un pic egoista, un pic geloasa? Daca nu ai putut sau nu se cadea sa te duci cu el, de ce te superi? Cu cit ve-i fi mai posesiva cu el cu atit se va satura de tine mai repede, asa ca ai incredere in el mai multa si vei vedea rezultatele, iti urez succes.
grace003710
Postat pe 11 Februarie 2010 14:19
BUNA!FA-TI UN ALT GRUP DE FETE CARE SA IASA,DACA NU,SPUNE-I SOTULUI SA TE SCOATA.SIMTI NEVOIA SA IESI SA TE DISTREZI,CHIAR DACA ESTI MARITATA SI AI ANUMITE RESPONSABILITATII,NICI SA STAI IN CASA.E PENIBIL.
gya121
Postat pe 12 Februarie 2010 11:32
Buna fetelor. Aceeasi problema o am si eu... Viitorul meu sot (avem nunta peste 6 luni) , iasa cu baietii cam o data la 2 luni dar problema nu e asta , ci faptul k sta pana la 3 dimineata . Nu ma deranjeaza k iasa cu ei ci faptul k se ia dupa ei si mai bea si cate un pahar in plus .
Chiar nu stiu ce sa ma mai fac cu el . Va rog sa imi dati un sfat..
vivi1984
Postat pe 12 Februarie 2010 18:26
Buna ziua dragele mele.

Sunt casatorita de 1 an si jumatate si din cand in cand ies cu fetele in oras, discutam ceea ce ne intereseaza, barfim, depanam amintiri, facem confesiuni, ne sfatuim etc. Si acelasi lucri il spun si sotului meu, sa mai iasa cu baietii, sa mearga la o partida de fotbal etc.
Astfel de iesiri sunt normale, eu le vad chiar benefice relatiei.
fantome
Postat pe 14 Februarie 2010 14:11
Noi iesim foarte rar, dar cu fostii lui colegi de facultate. Cateodata, si mai rar, cand nu am eu chef sa ma aranjez sau nu ma simt bine, ii spun lui sa se duca si, daca nu vrea nu se duce, daca vrea, se duce. Eu nu ies niciodata seara cu fetele, oricum ne vedem toata ziua la facultate, dar cateodata, cam la 2-3 luni, ma intalnesc cu cateva colege din liceu, care inca imi sunt prietene. Si nu e nicio suparare, nicio urma de egoism sau de gelozie, doamne fereste!!
miresssssica
Postat pe 14 Februarie 2010 21:17
mi se pare cea mai buna relatie ever! e pt sanatatea relatiei iesitul fiecare cu prietenii lui( si nu de multe ori, daca nu saptamanal, atunci la 2 saptamani si cel mai rau la o luna) dar important e sa existe aceste iesiri ..eu le zic boy's night si girls' night, chiar daca nu sunt neaparat seara.

Nu trebuie sa depinzi de el si nici el de tine.. asta duce la posesivitateprea mare , gelozie aiurea ,etc...
parerea mea..
eu nu i-am interzis niciodata sa iasa cu prietenii lui,sau el mie. Niciodata!
e problema ta daca nu ai prieteni..nu trebuie sa sufere si el din cauza asta.
1. nu ai cum sa mergi cu el..se va simti aiurea..imagineaza-ti ca iesi cu inca 2 ,3 baieti la biliard, la o bere, sau la un fotbal.. hop vii si tu. cum crezi ca se va simti el? dar ceilalti>? vor mai vb aceleasi lucuri? nu vor mai putea fi ei..el va fi ori exclus din grup, ori se va exclude sg din cauza ta..sincer..nu mi-o lua ca pe o rautate, nicidecum, dar nu fa asta! lasa-l sa aiba si viata lui cu prietenii lui..si fa-ti si tu prietene. daca din pacate nu ai ramas cu prietene care sa merite din facultate, sau dinm liceu, sau din copilarie.. atunci e greseala ta..nu si a lui. Poti sa o indrepti totusi.. vorba a cuiva d emai sus: i-ati un catel..in parc cu siguranta vei gasi si alte iubitoare de animale cu care sa te imprietenesti.. sau fa un curs de ceva.. sigur vei gasi prietene..important e sa vrei sa te "aciuiezi" pe undeva si sa nu il sufoci pe el :)
asta pt o relatie cat mai buna intre soti.

(PS; sunt cu iubitul meu de 8 ani..deci nu vb aiurea..cred ca anii astia mi-au adus nitica experienta in d-alea d-astea:D)
kisses
cristinne83
Postat pe 15 Februarie 2010 22:00
scuza-mi greselile gramaticale..ma grabeam..
cristinne83
Postat pe 15 Februarie 2010 22:43
eu sunt total de acord cu aceste iesiri..o relatie nu trebuie sa fie sufocanta si fiecare trebuie sa aibe libertatea lui...la urma urmei sunteti iubiti sau soti si sotie nu siamezi si tre sa mergeti peste tot impreuna..barbatii apreciaza f mult o femeie care ii lasa libertate si care ii arata incredere...tu poti sa iesi cu sotiile/iubitele preietenilor lui iar daca nu iti face placere...poti iesi cu oricine o colega, o vecina....eu cateodata ieseam chiar cu mama la o inghetata la o pizza....sunt plecata din tara de 3 ani iar legaturile se pierd...cand ma duc in vacanta nu mai cunosc pe nimeni..ma simt o straina chiar si la mine in casa...dar nu disper...in plus a iesi la suc nu inseamna obligatie si prietenie pe viata...doar putina distractie si sa ai cu cine petrece putin timp liber..
BarbieGirl_grace
Postat pe 31 Martie 2010 16:18
tarot_healthy
Postat pe 11 Mai 2010 15:19
de bun augur , dar nu toate femeile pot intelege din cauza egoismului personal. Asa cum noi ; birfim mergem la cumparaturi de ne uita domnul, asa si baietii au nevoie si de iesirii fara noi , inclusiv petreceri ex ;sf. de an cu colegii cu ozi ,doua inainte de ziua respectiva etc
grace003710
Postat pe 12 Mai 2010 16:57
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=mihaelasb&id_user=16857
mihaelasb
Postat pe 22 Mai 2010 09:08
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:19
Același situație e și la mine. Doar ca eu l-am întrebat dacã pot merge cu el.. Și el a rãspuns ca vrea sã fie singur cu prietenii
Francesco_Serena_1
Postat pe 10 Decembrie 2015 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DE ZIUA INDRAGOSTITILOR 1 De la: ADINATURTOI 12 Februarie 2010 17:42
Fotografie si filmare profesionala - Bucuresti 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:43
carduri de masa 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:23
ofer catelusi spre adoptie ! 4 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:39
Povestea nuntii mele 16 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:08