Setari Cookie-uri

POZITII POZE

CUM STAM IN POZE LA NUNTA?CINE A FACUT NUNTA POATE PUNE CEVA POZE S VEDEM IDEI MAI ARTISTICE?EU DE EX NU VREAU POZA DIN PROFIL CA AI IMPRESIA CA AM NASUM MARE :p
gabielle88
Postat pe 14 Iulie 2009 15:36
vezi la mine in album
olguzza
Postat pe 16 Iulie 2009 21:45
pareri pot fi mii....eu una nu ma supar de loc...chiar ma bucur sa aflu pareri noi....cunosc multe persoane care prefera sa fie instruitre de fotograf in timp ce pozeza....in plus ii spui fotografului ce ar trebui sa evidentieze si ce sa ascunda in poze....nu toti sunt fotogenici.....mai cunosc persoane care merg special la studiou pentru asi face un portfolio de nunta.....e alegerea fiecaruia......
olguzza
Postat pe 23 Iulie 2009 19:19
aruncati o privire peste pozele postate la profilul meu, am avut fotograf profesionist...........dupa parerea mea si a multora sunt superbe.
dalila_ilona
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:03
De la: dalila_ilona, la data 2009-09-20 09:03:01aruncati o privire peste pozele postate la profilul meu, am avut fotograf profesionist...........dupa parerea mea si a multora sunt superbe.


TU DAAAAAAA

pozele tale au fost superbe!!! ASA DA!

insa nu toti au norocul tau!
iulik_flore
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:44
- olguzza - prelucrare ta e superba imi place a folosit culori calde dar nu a stiut sa stearga anumite persoane din poza - chiar o vroiai pe doamna cu prajiturile pe jumatate si acele fete din spatele tau tot pe jumatate - o poza pt tine foarte superba - le poti sterge si tu

- iulika_flore - si pe mine ma distreaza pozele cu palma - nu le suport si nici pe cele de pe calea ferata si nici cele in rame cu tot felul de floricele si brizbrizuri de k...

- dar eu zic sa nu va faceti mari probleme - tehnologia, prelucrarea foto a avansat foarte mult - asa ca la prelucrarea lor se poate face ce vreti voi - doar sa ai o calitate buna a pozelor

- fotograful meu a fost un bleg - in sensul ca de ex poza de grup de pe scarile bisericii a iesit de tot rah..., nu prea se mai poate face nimic la ea cred ca nu va ajunge in album - putea sa dea din gura de 10 ori daca e necesar sa faca un grup superb nu unul ho si unul cea
laura02maria
Postat pe 5 Noiembrie 2009 15:08
daa si mai sunt acele poze pline de brozbrizuri, "rame" cu inimioare, floricele, ursuleti sau mai stiu eu ce...

bleahhh, totul atat de kitchos...

fetelor, chiar dc este el fotograf, nu va lasati totusi manipulate de el. adik dc ideea lui vi se pare penibila sau nu va place, PUNCT! nu trebuie sa ii urmati cu strictete indicatiile.
iulik_flore
Postat pe 5 Decembrie 2009 17:08
nu am nimic impotriva indicatiilor fotografului...
din contra, la un mom dat ele sunt bine venite.
se considera ca este un profesionist, si in plus datorita asa-zisei experiente pe care o are in spate, va poate ajuta mult.
mai ales, k este posibil ca voi sa uitati exact anumite "pozitii" sa zic asa pe care vi le-ati pus in gand.

asa mi s-a intamplat mie la logodna. desi m-am gandit dinainte la unele "ipostaze", cand am ajs la fata locului eram deja prea agitata si am uitat complet...din pacate in cazul meu nu am avut pe nimeni care sa imi dea "directive" si sa ma faca sa imi amintesc.

noi nu am avut fotograf pofesionist la logodna ( ar fi fost chiar culmea ), am avut intr-adevar un aparat profesional, insa de poze s-a ocupat cumnatul meu.
iulik_flore
Postat pe 5 Decembrie 2009 17:20
Aoleeeeeu, e oribil cand mirele sta cu mainile in buzunar in aproape toate pozele. Chiar si cand tu il imbratisezi sau il saruti.
miresssssica
Postat pe 1 Martie 2010 07:29
De la: miresssssica, la data 2010-03-01 07:29:58Aoleeeeeu, e oribil cand mirele sta cu mainile in buzunar in aproape toate pozele. Chiar si cand tu il imbratisezi sau il saruti.


iulik_flore
Postat pe 18 Martie 2010 18:47
Buna!
Deja s-au dat destule pareri si-au spus destul de multe pe tema.
Eu personal am urmatoarele preferinte:
-nu-mi plac in niciun caz floricele, brizbrizurile, fluturasii puse in photoshop pe fotogafie
- la fel, nu-mi plac fotografiile in care el pare ca o tine in palma pe ea etc
- desigur cele doua chestii de mai sus reprezinta doar preferintele mele. Daca ii plac cuiva, sigur, poate sa-si faca albumul cu cate flori/porumbei/fluturasi doreste.
- Cat mai natural, cu atat mai bine . De aceea, este ideal sa il stiti pe fotograf, sa fi stat putin de vorba cu el, preferabil fata in fata . Asta pentru ca pe de o parte stie si el ce vrei de la el, si stii si tu ce stil are si te simti un pic mai relaxata decat in fata unui total stranger.
- Ideal ar fi sa va purtati cat mai natural, sa va vedeti de ale voastre, sa incercati sa fiti cat mai tandri si mai dragastosi unul cu altul si sa incercati sa uitati de fotograf, adica sa nu tineti mereu seama ca el e acolo. Desigur, aici intervine si maiestria fotografului, puterea lui de a va lasa cat mai naturali si de a nu va stresa.
Acuma, sigur, ideala ar fi o sedinta de logodna -asa va veti obisnui cu stilul fotografului, cu felul cum lucreaza etc
_ Indicatiile sunt si ele bune, dar sa fie cat mai generale, nu "stai asa, acum pune mana pe umarul lui etc"...de regula genul asta de indicatii ff exacte te sfac sa te simti un pic stresata
- L afel, el poate avcea sfaturi f bune pt alegera locatiei, si , hciar adaca voua nu vi se pare o chestie faina, puteti macar s alati in consideratie ideea.


Acum cateva sugestii. Cauta fotografie de nunta pe net si vei gasi siverse siteuri. ti-as da linkuri ale unro fotografi care mi s epar ff buni, dar mi-e s anu se considere reclama. Poti sa cauti si in engleza, si vei avea mai multe rezultate - desi si in romania sunt destui fotografi de nunta - si unii ff buni) acolo vei gasi diverse sesiuni - de logodna, de nunta etc, si vei vedea diverse posturi, din care tu-ti poti alege ce crezi ca ti se potriveste tie, rochiei, trasaturilor tale etc ( de ex o mireasa f solida nu va fi luata f mult din plan frontal sau, cum bine spuneai tu, daca nu vrei profil, nu faci profil- si poti sa ii spui asta fotografului- probabil s-a mai lovit de genul asta de chestii - nu ma fotografia din profil, nu-mi filma nush ce in casa- dar important este sa ii spui)


La fel, recomand si eu makeup artist profesionist, pt ca, sigur, toate stim sa ne machiem cat sa mergem la teatru etc, dar machiajul de nunta e totusi o chestie deosebita- trebuie a fie destul de puternic, s nu parem coplesite de rochei- asta daca nu avem norocul unor trasaturi foarte ramonioasse si bine conturate- si chiar si atunci un makeup artist profesionist poate ajuta.

acestea fiind spsuse, iti urez mult succes!

nu
nastasiafilipovna
Postat pe 8 Iulie 2010 10:39
De la: dalila_ilona, la data 2009-09-20 09:03:01aruncati o privire peste pozele postate la profilul meu, am avut fotograf profesionist...........dupa parerea mea si a multora sunt superbe.


da, fotograful tau m-a surprins placut in comparatie majoritatii fotografilor de nunta din Bucuresti. cel putin nu e urat ))
poti sa ne scrii si numele lui (un link eventual) sa stiu pe cine recomand cind e cazul?
scuza-mi curiozitatea - machiajul ti l-ai facut singurica?
Visagiste
Postat pe 8 Iulie 2010 12:40
Deja cum a scris si Nastasia, pozitiile acelea depind mult si de voi , nu numai de fotograf.Eu intotdeauna le spun mirilor mei sa incerce sa uite ca eu sunt acolo cu ei la sedintele foto.Bineinteles ca folosesc si foarte multe cadre regizate (sau semiregizate) dar in asa fel sa nu para totusi fortate.Ideea e ca cu cat esti mai relaxat si mai dezinvolt cu atat e mai bine.Fortarea si crisparea se va observa in cadru.
http://www.iancucristi.ro
jedi_grace
Postat pe 8 Iulie 2010 12:49
Un fotograf bun stie exact cum sa va puna intr-o lumina buna, astfel incat rezultatul sa iasa exceptional..Vizitati si www.monette.ro pentru a vedea cateva poze frumoase..
Lilly_s
Postat pe 8 Iulie 2010 14:03
De la: nastasiafilipovna, la data 2010-07-08 10:39:34Buna!
Deja s-au dat destule pareri si-au spus destul de multe pe tema.
Eu personal am urmatoarele preferinte:
-nu-mi plac in niciun caz floricele, brizbrizurile, fluturasii puse in photoshop pe fotogafie
- la fel, nu-mi plac fotografiile in care el pare ca o tine in palma pe ea etc
- desigur cele doua chestii de mai sus reprezinta doar preferintele mele. Daca ii plac cuiva, sigur, poate sa-si faca albumul cu cate flori/porumbei/fluturasi doreste.
- Cat mai natural, cu atat mai bine . De aceea, este ideal sa il stiti pe fotograf, sa fi stat putin de vorba cu el, preferabil fata in fata . Asta pentru ca pe de o parte stie si el ce vrei de la el, si stii si tu ce stil are si te simti un pic mai relaxata decat in fata unui total stranger.
- Ideal ar fi sa va purtati cat mai natural, sa va vedeti de ale voastre, sa incercati sa fiti cat mai tandri si mai dragastosi unul cu altul si sa incercati sa uitati de fotograf, adica sa nu tineti mereu seama ca el e acolo. Desigur, aici intervine si maiestria fotografului, puterea lui de a va lasa cat mai naturali si de a nu va stresa.
Acuma, sigur, ideala ar fi o sedinta de logodna -asa va veti obisnui cu stilul fotografului, cu felul cum lucreaza etc
_ Indicatiile sunt si ele bune, dar sa fie cat mai generale, nu "stai asa, acum pune mana pe umarul lui etc"...de regula genul asta de indicatii ff exacte te sfac sa te simti un pic stresata
- L afel, el poate avcea sfaturi f bune pt alegera locatiei, si , hciar adaca voua nu vi se pare o chestie faina, puteti macar s alati in consideratie ideea.


Acum cateva sugestii. Cauta fotografie de nunta pe net si vei gasi siverse siteuri. ti-as da linkuri ale unro fotografi care mi s epar ff buni, dar mi-e s anu se considere reclama. Poti sa cauti si in engleza, si vei avea mai multe rezultate - desi si in romania sunt destui fotografi de nunta - si unii ff buni) acolo vei gasi diverse sesiuni - de logodna, de nunta etc, si vei vedea diverse posturi, din care tu-ti poti alege ce crezi ca ti se potriveste tie, rochiei, trasaturilor tale etc ( de ex o mireasa f solida nu va fi luata f mult din plan frontal sau, cum bine spuneai tu, daca nu vrei profil, nu faci profil- si poti sa ii spui asta fotografului- probabil s-a mai lovit de genul asta de chestii - nu ma fotografia din profil, nu-mi filma nush ce in casa- dar important este sa ii spui)


La fel, recomand si eu makeup artist profesionist, pt ca, sigur, toate stim sa ne machiem cat sa mergem la teatru etc, dar machiajul de nunta e totusi o chestie deosebita- trebuie a fie destul de puternic, s nu parem coplesite de rochei- asta daca nu avem norocul unor trasaturi foarte ramonioasse si bine conturate- si chiar si atunci un makeup artist profesionist poate ajuta.

acestea fiind spsuse, iti urez mult succes!

nu
iulik_flore
Postat pe 8 Iulie 2010 20:21
Absolut superbe pozele tale!!! Felicitari si casa de piatra!
cryssa
Postat pe 8 Iulie 2010 21:33
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
carte de oaspeti 15 De la: raluk4coco 9 Iunie 2009 16:09
www.imagineanuntiitale.ro 2 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:13
Lampadar, Tesaturi si Decoratiuni Exotice 8 De la: marry 14 Aprilie 2010 09:58
marturii nunta, cosulete pt flori , pernute pt verighete 2 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:25
nasi de cununie 1 De la: kudika_1033071 11 Iunie 2018 18:03