Setari Cookie-uri

Vand rochie mireasa Demetrios - model GR #145

Vand rochie de mireasa Demetrios, colectia Sensualle, model vara 2009, GR#145 http://www.demetriosbride.com/us/index.php?page=collection_sensualle&styleID=2303

Materialul este tafta alba impreuna cu tul. Este formata dintr-o singura piesa, corsetul se inchide cu fermoar si este cu talie cazuta pe solduri, nivel de la care pleaca fusta mare si infoiata. Corsetul este din tafta creata/pliata, cu mici aplicatii din loc in loc. Fusta/partea de jos este din tafta, adunata in mici buchetele, din care ies niste manunchiuri de tul stralucitor, pe alocuri are aceleasi aplicatii de pe corset. Aplicatiile sunt: floricele, sa spunem, cu cateva frunzulite in jur, formate din paiete si inconjurate de organza desirata, foarte ciufulita.

Manecutele sunt din tul, usor cazute pe umeri formand un model deosebit pe spate, iar pe margine prezentand aceleasi aplicatii din paiete cu organza de pe restul rochiei. Avantajul il constituie aricii pe care sunt montate, ele putand fi adaugate sau eliminate in orice moment.

Trena are cam un metru, se poate prinde la talie sau purta pe un deget. Avantajul modelului este ca in momentul in care trena este prinsa la spate/talie, nu se observa deloc daca rochia are trena sau nu. (asa cum se observa la rochiile din voal sau materiale usoare)

Voalul este alb, brodat pe margine cu aceleasi paietute de pe rochie, este dublu, lung pana la nivelul soldurilor, exact unde se termina corsetul si incepe fusta, si are cusut pieptenele cu care se monteaza pe cap.

Rochia este cam masura 42. Cand am purtat-o aveam 1.74m si 63kg si mi-a venit perfect cu tocuri de 7cm. Desi nu cred ca este foarte relevant, pentru ca un corset poate imbraca la fel de bine diverse masuri si forme, masurile mele erau 82, 70 si 97.

Cand am curatat-o la reprezentanta Demetrios din Bucuresti, m-au intrebat daca am purtat-o, pentru ca nu se observa si au fost chiar uimiti cum am avut atata grija de ea. Dupa curatare arata absolut ca noua.

Pret cumparare: 1400 euro

Pret vanzare: 3900 RON (negociabil), Cadou: voalul.

Rochia se poate proba oricand in Bucuresti, la vanzarea ei asigur transport gratuit catre orice oras din Romania.
AndreeaKenez
Postat pe 7 August 2009 04:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa stil printesa- 800 lei 1 De la: grace006712 1 Mai 2010 13:48
Vand rochie de mireasa 1 De la: ancu_ 4 Octombrie 2009 09:40
vand rochie de mireasa 1 De la: roxanag27 3 Februarie 2010 21:00
vand costum mire 3 De la: gracemakeup 14 Mai 2010 21:42
Vand rochie de mireasa superba de la Phil Collins collection 2 De la: love_love 14 Martie 2009 15:22