Setari Cookie-uri

Cu cat timp inainte de nunta putem sa ne cumparam rochia de mireasa?

Daca o sa fac nunta la final de primavara anul viitor, credeti ca e prea devreme sa imi iau acum rochia de mireasa?
Concurs_Grace
Postat pe 14 August 2009 16:38
buna, este o intrebare interesanta, si eu am nunta la anul, dar in iunie, si eu m-am gandit la rochii...dar pana atunci mai este.....
eu m-am gandit ca vreau sa slabesc pana la anul viitor, si mai am idei in cap ex. tiara ori palarie super futuristic......sunt o persoana dinamica, si imi schimb parerea despre rochii, azi imi place maine nu....
poate ca o sa ai si tu niste idei pana atunci, este posibil sa slabesti chiar daca nu vrei, sau sa te ingrasi.....si atunci.....nu iti mai este bun rochia....
eu m-am gandit ca am sa incep cautarile de pe acum, si inainte cu doua, trei luni mi-l iau, sau ma duc la croitorie.....
have fun,
bye bye
cindy_dulanyi
Postat pe 29 August 2009 20:55
Sunt o proaspata miresica si iti inteleg temerile. Intr-adevar achizitionarea rochiei de mireasa reprezinta un moment important in viata oricarei femei. Este bine sa-ti cumperi rochia cam cu 4-5 luni inainte. Dar daca tu o vezi si iti place poti sa o cumperi cand vrei. Dar dupa ce ai cumparat-o bifezi un capitol din calendarul nuntii, deoarece s-ar putea din cauza emotiilor sa te razgandesti sa ai alte pareri si nu e cazul.
Cele bune!
kira_grace
Postat pe 1 Septembrie 2009 12:03
buna!si eu am fost de curand miresica...pe 6 septembrie 2009 iar rochia de mireasa mi-am cumparat-o cam din mai...pur si simplu m-am indragostit de ea...simti atunci cand e rochita ta...cea la care visezi inca din copilarie. Bafta la cumparaturi fetelor si sa aveti o nunta de vis si o casnicie minunata ca a mea!
gabielle88
Postat pe 30 Noiembrie 2009 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inchireri si vanzari rochii de mireasa 1 De la: bestbride 10 Noiembrie 2010 16:17
Vand rochie de mireasa stil REGAL 3 De la: I_Gavrilovici 9 Martie 2010 21:58
Vand rochie de mireasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2 De la: anca23a 1 Mai 2010 09:13
Vand rochie de mireasa 1 De la: grace008898 18 Mai 2010 13:57
Vand rochie de mireasa AgnesToma, 40-42 colectia 2008, 2009 1 De la: cezarra 4 Iunie 2009 11:37