Setari Cookie-uri

sora te poate cununa?

buna, am si eu o intrebare, poate s-a mai vorbit despre asta...
noi o sa avem nunta in curand si sora viitorului meu sot doreste sa ne cunune ea... eu ma bucur intr-adevar si am spus ca suntem de acord dar cateva persoane au spus ca nu e bine... ce sa fac? va rog ajutati-ma cu un raspuns! e in regula? mai sunt persoane care au nasi pe proprii frati? multumesc mult de raspuns!
catalina_rd
Postat pe 14 August 2009 17:05
Din cate stiu eu nu este nici o problema sa fi cununata de catre fratele sau sora ta.Mama a avut-o nasa pe sora ei mai mare, soacra a fost nasa la fratele ei mai mic iar eu in viitor voi fi nasa de cununie a cumnatului meu, asa ca eu spun sa nu iti faci griji si sa accepti propunerea mai ales ca in ziua de azi nimeni nu se mai inghesuie sa iti fie nas.
blackfoxy
Postat pe 3 Septembrie 2009 06:17
buna, la mine o sa fie la fel, o sa am doi nasi printre care si sora viitorului meu sot. Sincer nu vad care ar fi problema mai ales in zilele noastre, iar foxy81 are dreptate "mai greu cu nasii in ziua de azi".
mictib
Postat pe 3 Septembrie 2009 08:16
normal ca va poate cununa nu era bine daca voi ai cununati pe ei si ei pe voi.
sau daca sora a facut nuta si nu a anplinit 1an.
si eu o sa al cunun pe fratele meu .pa
grace003217
Postat pe 3 Septembrie 2009 09:12
Normal ca va poate cununa ,uite si eu am avut nunta pe 11 iulie 2009 si ma cununat sora mea , mie nu mia zis nimeni ca ar fi ceva rau in asta .Asa ca poti sta linistita nu-i nici o problema .
aly_nyko21v
Postat pe 3 Septembrie 2009 09:20
Si pe mine m-a cununat cumnata mea. A avut nunta anul trecut in octombrie, iar eu m-am cununat anul acesta in iulie, dar nu vad care ar fi problema, chiar daca nu a trecut 1 an de la nunta ei!!!
Este o problema intr-adevar daca se casatoresc fratii in acelasi an.Am fost instiintati si noi de acest lucru.
DaianaP
Postat pe 3 Septembrie 2009 09:47
Aceeasi problema o avem si noi. Vrem sa ne cunune fratele viitorului sot. Eu ma inteleg super bine cu sotia fratelui (cumnata) si mi-as dori din suflet ca ei sa ne cunune...Avem destui prieteni, dar niciunii asa apropiati ca ei...
Angeliq88
Postat pe 3 Septembrie 2009 10:00

Are voie sa va cunune. Ideal ar fi sa fie casatorita, nu stiu daca poate (are voie) de una singura......
Tinet
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:30
Buna, nu ai de ce sa iti faci pb...eu l-am cununat pe fratele meu anul trecut si nu este nicio pb.
home_nails
Postat pe 3 Septembrie 2009 11:35
si pe mine tot sora mea m-a cununat si preotul a zis ca nu este o problema.asa ca da-i inainte
stefinica
Postat pe 3 Septembrie 2009 12:03
Se poate! Nu este nici o problema. noi am fost cununati de sora si cumnatul.
emaxi
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:19
Se poate! Nu este nici o problema. noi am fost cununati de sora si cumnatul.
emaxi
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:19
Buna!
Si eu am auzit tot felul de discutii cum ca nu ar fi bine, dar parerea mea este daca voi va intelegeti lasa sa te cunune ca nu scrie nicaieri ca ar fi pacat astea sunt doar vorbe spuse aiurea de oameni care se plictisesc.
Am si eu in familie un caz in care s-a cununat sora pe sora si e ok asa ca va doresc sa va traiasca nasii si Casa de piatra!
axyaim
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:11
Nimeni nu poate cununa necununat religios !Sora, frate, cumnat, cumnata pot cununa daca sunt cununati religios, nu conteaza in ce an. Nu scrie in cartea Sfanta ca nu se pot cununa fratii in acelasi an !
madyborcila
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:59
Fara nicio probl, poti fi cununat de frate sau sora si nu trebuie sa fi trecut neaparat 1 an de la cununia lor religioasa. Cat despre cealalta tema abordata '' casatoria a doi frati intr-un an'' stiu ca se poate, dar trebuie sa fie un post intre cele doua cununii (la ortodocsi); preotul din localitatea mea de origine nu da dezlegare pentru cununia a doi frati intr-un an, daca nu a trecut un post intre...
grace001540
Postat pe 19 Octombrie 2009 09:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND ROCHIE DE MIREASA 1 De la: kudika314738 16 August 2010 23:56
buna fetelor! ce rochie recomandatii la cineva de statura mica si cu balcon mare? 38 De la: siu 26 Martie 2010 16:50
Vand rochie mireasa tip sirena cu trena - 550 RON 1 De la: intis 27 Iulie 2010 10:34
Rochita mireasa sirena- De vanzare!! 1 De la: tessa100 4 Februarie 2011 15:27
vand rochita de mireasa 1 De la: grace008694 6 Mai 2010 10:39