Setari Cookie-uri

sora mai mica poate face nunta inaintea fratelui mai mare?

salutare fetelor! E prima oara cand scriu aici dar am citit zilnic toate discutiile voastre. Am si eu o singura nedumerire: anul viitor am nunta, dar problema este ca mai am un frate care este mai mare si nu este insurat:-S si...am inteles ca nu este bine ca eu, fiind mai mica sa fac nunta inaintea lui:( voi ce spuneti?
alyxutza_grace
Postat pe 4 Septembrie 2009 10:08
Salut Alyxutza.Asta e o prostie.Fiecare face nunta atunci cand simte,cand e momentul.Daca fratele tau va ramane burlac o viata intreag tu stai sa il astepti?Asa ceva nu am mai auzit.Sora viitorului meu sot a avut nunta anul acesta si este mai mica.Asta nu a reprezentat nici un inconvenient.Ei aveau nunta planificata inaintea noastra...ce era sa ne astepte pe noi?
Mikky_Shikky
Postat pe 4 Septembrie 2009 10:52
Salut Alyxutza.Asta e o prostie.Fiecare face nunta atunci cand simte,cand e momentul.Daca fratele tau va ramane burlac o viata intreag tu stai sa il astepti?Asa ceva nu am mai auzit.Sora viitorului meu sot a avut nunta anul acesta si este mai mica.Asta nu a reprezentat nici un inconvenient.Ei aveau nunta planificata inaintea noastra...ce era sa ne astepte pe noi?
Mikky_Shikky
Postat pe 4 Septembrie 2009 10:52
mersi pentru raspuns mikky...:) asa ma gandeam si eu...ca doar nu o sa il astept toata viata sa se insoare..pacat ca nu toata lumea priveste cu ochi buni faptul in sine...asta e..nu ii poti multumi pe toti:)
alyxutza_grace
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:18
Deci..nu te uita in gura lumii si casa de piatra.Important e ca tu sa fii fericita.
Mikky_Shikky
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:51
Eu am avut prima nunta inaintea fratelui meu mai mare...acuma nu stiu, o fi ca nu a mers, o fi din cauza ca m-am maritat prima...oricum...a fost un dezastru personal...nu prea eram iubita, si nici macar de fericire nu prea am avut parte...Acum insa toate merg superb intre mine si sotul meu actual, ne iubim ca in prima zi!Nu stiu ce sa iti spun, atata doar, sa fii sigura ca vrei asta, ca iubesti si ca esti iubita, si probabil nu ai de ce te teme, pentru ca, pana la urma, sunt superstitii astea!Cel mai puternic trebuie sa crezi in tine si in dragostea voastra, daca acestea sunt adevarate, atunci nimic nu le poate schimba!
diana43
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:56
Stai linistita ...si eu am nunta anul viitor si sora mea mai mare face nunta peste 2 sau 3 ani:D asa k nu este nici o probleme
Simona21_grace
Postat pe 15 Noiembrie 2009 22:37
Astfel de evenimente nu se planifica in famile in functie de data nasterii.
Un exemplu: mama mea mai are o sora si un frate, el fiind cel mai mare. Fratele mamei mele nu a vrut sa se insoare pana nu s-au maritat fetele, asa a vrut el, desi era cel mai mare.
Babele senile care nu mai au ce discuta inventeaza tot felul de superstitii sau iti trantesc in fata ideea cu "asa scrie la carte". Care carte mamaie?
Lasa superstitiile deoparte si indeplineste-ti visele.
fantome
Postat pe 16 Noiembrie 2009 10:07
tarot_healthy
Postat pe 22 Aprilie 2010 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rochie de mireasa Eddy K 2008 2 De la: Hanvi 11 August 2009 16:41
Ce manusi sa purtam? 21 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 20:13
Rochie Albastra din saten 2 De la: zwinkid 31 Mai 2012 17:29
vand rochitza de mireasa 1 De la: lauryi 3 Decembrie 2009 15:23
decoratiuni nunta in Brasov si imprejurimi 1 De la: grace007548 7 Februarie 2010 18:02