Setari Cookie-uri

Bani sau cadouri?

Buna fetelor!

Daca cununia civila are loc in alta zi decat nunta, iar mirii te invita dupa ce spun "DA" la o mica petrecere, cum se procedeaza? Se dau la sfarsit bani sau se ia un cadou pentru ei? Adica o sa dai bani la nunta peste cateva zile, dar asta ar fi alta petrecere,nu?
Lilly_s
Postat pe 1 Decembrie 2009 16:34
buna! eu as da bani, pentru ca toata lumea are nevoie de bani, cadourile pot fi asemanatoare ceea ce inseamna ca nu ai ce face cu ela, mie mi s-a intamplat sa mi se aduca fix doua cadouri la fel, unul l-am dau soacrei, dar cel mai bine mi se pare ca ar fi sa dai bani, daca ins anu e o petrecere foarte mare si nu presupune foarte multi bani, poti lua cadou, dar dupa ce ii intrebi pe miri de ce anume au nevoie:)
imi_ase
Postat pe 8 Decembrie 2009 08:41
florile te costa 4,500 de mii de lei ,mai iei orce de inca 1300000 si ai ajuns la 2000000 ,cum crezi ca este mai bine, daca dai bani, nu-i poti da doar 1000000 ca ti se pare putin, deci mai bine, parerea mea ramii pe flori si un mic cadou, pe urma vine nunta si costurile sint mai mari.
grace003710
Postat pe 8 Decembrie 2009 10:04
aoleu , hai sa vb in leii noi ca ai facut varza cifrele alea !!
babalica
Postat pe 8 Decembrie 2009 10:54
Buna!Mie una mi se pare normal sa iei un buchet de flori si un mic cadou pentru ca vorba aia nuta e in cateva zile.Iei bineinteles ca nu au gandit-o in felul asta.S-au gandit sa faca cununia si o petrecere mai mica inainte de nunta pentru ca asa si-ar mai scoate bani.Deci eu iti spun cum as face eu pentru ca mi se pare exagerat sa dai atatia bani dar ei se gandesc dupa cum ti-am zis la bani.
gonghitza
Postat pe 8 Decembrie 2009 12:36
Buna, cred ca cel mai bine ar fi sa te ruzumi la un cadou, si ca sa eviti "asemanarea" cadourilor, cel mai bine ii intrebi pe ei ce au nevoie, sau daca fac parte din familie sau sunt prieteni foarte buni, vezi tu ce au nevoie... si asa le faci si o surpriza.

Bafta multa ...
iulikutza81
Postat pe 8 Decembrie 2009 13:00
Noi la cununiile civile am dat cadouri, iar la nunti, bani.
fantome
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:53
ori mergi la sigur cu cadoul ori dc stii ca ca fac nunta la rest si au meniul, le dai bani
iulik_flore
Postat pe 8 Decembrie 2009 23:13
cununia am vrut sa spun, sorry
iulik_flore
Postat pe 8 Decembrie 2009 23:15
buna,pai dc e inainte cu cateva zile de nunta nu cred ca e o petrecere mare si vin doar cei mai apropiati si nu e nevoie sai iei nimic doarece cadoul il va avea la nunta.binenteles iei flori la starea civila.e o bataie de cap ceea ce fac ei si cum a mai zis cineva mai sus o fac pt bani altfel nu as vedea motivul dece nu le fac toate deodata.plus ca si pt miri e o cheltuiala in plus.
ankaLoredana
Postat pe 9 Decembrie 2009 17:27
nu e obligatoriu sa faci ptr bani ci ptr a scapa de zapaceala si stres
iti dau ca ex cazul meu
eu una voi avea nunta duminica si dat fiind acest lucru va trebui ca totul sa inceapa mult mai devreme adica la ora 6 (18) sa fim la restaurant.

asadar...am vrea sa totusi sa simtit si noi ceva, nu numai sa alergam ca disperatii de colo-colo.
iulik_flore
Postat pe 10 Decembrie 2009 12:45
asa e,dar ma gandesc ca nu o sa chemi multa lume.si nici nu poti astepta cadou de doua ori,decat chiar familia dc iti ia pt ca vor ei.
ankaLoredana
Postat pe 11 Decembrie 2009 23:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochita de mireasa 1 De la: grace000261 6 Ianuarie 2010 20:30
vand rochii de mireasa maggie sottero 5 De la: kudika330498 18 Noiembrie 2010 22:55
Vand rochie de mireasa Herve Mariage Paris, model Acajou 1 De la: kudika318616 10 Noiembrie 2010 18:01
VAND ROCHIE MIREASA, ADUSA DIN SUA 3 De la: glamour_bride 10 Iulie 2010 08:23
vand rochie de mireasa deosebita tip sirena! 1 De la: blg2656 9 Iulie 2009 14:00