Setari Cookie-uri

AJUTATI-MA CU SFATURI;PARERI

bua ziua, as avea nevoie de ajutor.Am o relatie de 2 ani si 7 luni. si locuim impreuna.Eu am 33 si ceva si el 40. Nu stiu cum sa incep sint multe de zis.Problemele au inceput cam dupa 3 luni.El a fost singuri5-6 ani (singur adica fara o relatie stabila dar cu foarte multe femei cu care avea legaturi si contacte peste tot pe unde se ducea;el pleaca foarte mult in delegatii - e manager ) ; el le numeste cunostinte.Totul a inceput cind am plecat impreuna ptr.citeva zile in Italia si acolo seara ne-am dus sa mincam ,in local erau 2 femei singure la o masa iar el nu-si mai lua ochii de la ele;m-am suparat pe moment dar a trecut.Se trezea simbata si duminica la 4-5 dimineata se ducea in sufragerie si in internet,cind veneam eu stingea computerul, daca intrebam ce facea;el spunea : "citesc stiri, evenimente, etc.Mai tirziu am aflat ca avea vreo 4-5 adrese de email: una era ca un forum ptr.toti colegii din generala si i-am cerut sa vad si eu,(ptr. ca el a zis ca de exemplu un coleg scrie in forum ceva despre ce a mai facut el si automat vine la toti ) si a zis ca nu se poate ca toti astia ii scriu lui;alta o avea ptr.fosti colegi de facultate si nici asta nu a vrut sa-mi arate pe motiv ca ei ii scriu lui si nu trebuie sa vada oricine(eu trebuia sa vad,deci eu eram oricine)si celelalte banuiesc ca la fel ca una o avea cu intilnire (asta s-a inchis anul trecut si am reusit sa vad ceva cind el isi salva niste date personale).Despre adresa cu colegii de facultate l-am intrebat daca ii scriu si femei(cu toate ca eram convinsa ca da),bineinteles a fost " Da" si l-am intrebat de ce nu pot sa vad aceste emailuri ce pot fetele sa-ti scrie daca sint doar colege,NU,ca doar nu-i scria ce face ea in pat,dar el nu si nu ca sint colegi ce-mi scriu mie si nimeni nu trebiu sa citeasca.De aici am inceput sa-l suspectez si bineinteles sa fiu geloasa.Am uitat sa spun locuiesc in germania si in acea perioada lucram si veneam la saptamina(lucram la o firma romineasca si de asta nu vorbeam nici germana,noi vb.in engleza)In fiecare duminica pleca la o intilnire cu niste prieteni de la 18.00 si venea la 23.00.La inceput nu m-a deranjat dar dupa chestiile cu emailuri ,i-am zis intr-o duminica ca vin si eu sa-i vad prieteni(nu-i cunosteam nici un prieten);el a zis ca nu se poate ca e o intilnire numai cu baietii si femeile nu au voie(de aici am inceput sa ma gindesc in alta parte - toata lumea stie ca in Germania sint cluburi unde femeile nu pot intra,iar el frecventase astfel de cluburi ptr.ca am gasit carti de vizita si cind am intrebat el mi-a recunoscut ca a fost pe acolo).Certurile au luat amploare din cauza ca nu ma lua cu el duminica,macar o data am vrut.Dupa 10 luni a renuntat sa se mai duca si ieseam duminica cu toti si bineinteles prieteni lui cu prietenele.Am inceput sa-i caut prin telefoane vechi care le lasase in casa si am gasit mesaje ca : "intri la 5 pe chat "si am inteles de ce el se trezea la 4-5.In 2008 decembrie mi-am lasat serviciul (de comun acord cu el ca sa fiu mai aproape de casa),am inceput sa invat germana,dar nu stiu bine ca el nu vb. si de un an nu reusesc sa gasesc de munca.Certurile au fost si mai mari dupa 2 luni de stat acasa pe motiv ca nu vreau sa-mi gasesc,dar el nu mai avea libertatea pe care o avea cind veneam la saptamina.Amgasit pe skyp-ul lui o tipa si la intrebarea cine e -- o colega,dar nu vb. despre ea niciodata.In sfirsit anul acesta mi-a dat parolele de la adresele lui de email prin august dupa ce in iunie m-am hotarit sa-l parasesc si am si plecat (problema era ca nu aveam unde sa stau,vreo 2 zile am stat la o prietena si o noapte in masina si el a venit si m-a luat in casa) ,nu mai suportam dupa ce in iunie am fost in vacanta in Grecia si acolo pusese ochii pe o animatoare si se hlizea cu ea iar aia pe mine nici nu ma saluta,si intro seara ne-am certat ptr.ca el i-a facut cu ochiul si dupa cearta el a plecat si s-a intors la 4;el zice ca nu a fost cu ea,dar........;si cind am venit acasa am plecat nu am putut suporta asta( nu am zis ca intr-o relatie anterioara l-am prins cu ea in casa si nu mai vreau asta).Cind a vazut ca chiar plec mi-a promis ca imi va arata toate emailurile de la femei si mi le arata .In tot timpul de pina acum il intrebam daca nici o fosta iubita orice nu i-a scris,el spunea nu si ca ultima legatura a avut-o inainte sa ma cunoasca.Da dar dupa un timp cind corespondezi cu cineva si ptr. o perioada pierzi contactul,il reiei dupa un timp chiar daca din curiozitate sa vezi ce mai face ala dar el spune ca nu nimeni nu i-a mai scris dupa ce el a incetat sa le mai scrie.Iar intr.un moment cind era ametit in Grecia mi-a spus ca o fosta prietena ia scris si el ia raspuns dar ia zis ca are prietena(asta ia scris zice el in adresa care s-a desfiintat).In sfirsit am zis ca mi-a dat parolele cind a vazut ca chiar vreau sa plec,dar acum le-a schimbat pptr. ca m-am uitat sa vad cui a scris si am gasit un email in care el scrie unui prieten si pune si ambele adrese ale ei plus a unei alte prietene si am fost proasta destul ca i-am zis si pe motiv ca-l stresez cu intrebarile a schimbat parolele.Iar cind l-am intrebat de ce i-a scris a zis ca a gresit cind a ales adresele(ptr.asta cu care a fost cam un an) si ptr.cealalta (el zice ca nu a avut nimic cu ea ci doar s-au intilnit de vreo30 de ori ,s-a gindit ca s-ar bucura de fotografii - erau niste foto cu imagini din jungla );si l-am intrebat de ce nu mi-ai arata si mie fotografiile nu te-ai putut gindi la mine mai repede decit la ea,"de cind n-ai mai vb. cu ea ";el: "de vreo 4 ani";si s-a gindit mai repede la ea decit la mine.Imi plinge sufletul in mine ,nu stiu ce sa fac.Imi spune ca il disper cu gelozia mea,ca-i distrug viata.Pling si acum cind scriu si ma gindesc,nu am somn,nu mai am pofta de mincare,nu stiu ce sa fac ,nu am servici ,nu am unde sa stau.Pe o parte il iubesc daca ar renunta la toate,dar pe alta parte ma gindesc sa-l parasesc.AJUTATI_MA ,cum sa fac ,unde gresesc,as vrea sa pot sa-i dau libertatea pe care o vrea dar mi-e frica si totusi as vrea sa stiu tot ce face ,cu cine corespondeaza,ce ii scriu ele,nu vad de ce sa aiba secrete daca vreo colega ii scrie;am vazut mesaje de la colege in care se semna si cu numele prietenului,iar cind i-am zis de ce nu faci si tu la fel ca toate sa stie ca ai prietena,a zis nu-i mare lucru sa facem asta dar nu a facut.Imi spune cine ii scrie dar trebui sa intreb :"ti-a mai scris cineva".Chia eu sint singura vinovata in tot? nu stiu ce sa fac,pling tot timpul.Inainte de Craciun firma lor a facut petrecere (el si-a schimbat serviciul de la 01.12.) si putea sa ma ia cu el dar nu m-a luat,as fii vrut sa-i cunosc colegele,cu toate ca el zice ca a zis la toti ca are prietena si ca vreo3 colegi ne-au invitat cind vin si eu (ptr. ca ne si mutam din oras,ca noul lui servici e la 600 km de unde stam acum),dar acesti 3 colegi au venit cu nevestele.Si de ce am vrut sa ma duc ptr. ca dupa prima saptamina cind a venit acasa l-am intrebat de colegi ,de atmosfera si primul lucru pe care mi l-a zis: "am 2 colege tinere una de 25 si una de vreo max.30 cu care am foarte des contact ca ele sint responsabile ptr.niste clienti"; si de aia am vrut sa ma duc ca sa le vad si ele sa vada ca el e cu cineva.Dar nu a vrut sa ma ea pe motiv ca nu vb.limba si ii este rusine cu mine ca nu vb.De ce daca am lucrat ptr. o firma romineasca si vb. in engleza si ce ii intereseaza pe ei pina la urma.Si la inceput a zis si ca nu stie daca cinsva vb engleza,iar dupa petrecere mi-a zis ca una din astea (ca cealalta nu a venit) vb.cu el numai in engleza,cu toate ca eu nu am intrebat nimic,ma asteptam sa vb.engleza ptr. ca e responsabila ptr. clienti internationali.Si i-am zis :"vezi daca veneam nu chiar nu aveam cu cine sa vb.CE SA FAC? Cum sa procedez sa fie bine?Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea.Mai sint inca multe de zis dar e un roman.Il iubesc totusi ,as vrea sa fac intr-un fel sa fie bine ptr. amindoi.A facut si lucruri bune ptr. mine: mi-a platit 2 cursuri,am fost de 2 ori in Rominia,mi-a platit scoala de soferi ca sa am si eu carnet(nu l-am luat inca ,am picat la oras,si acum dupa ce terminam cu mutatul vrea sa ma duc iar sa mai fac niste ore si sa dau iar examen),dar de ce ma chinuie cu astea si am impresia ca parca expre face ca sa ma faca geloasa.Ne-am certat si acum cind a inceput munca dupa sarbatori si ma hotarisem sa nu ma mai mut cu el cu toate ca ma gindeam cu disperare unde sa ma duc (bine lui nu i-am zis,ma gindeam singura) si luni nu l-am sunat,nu vroiam sa vb. cu el,dar cind el avazut ca-i 20.00 si nu-l sun a sunat el (vb. in fiecare seara cu toate ca-i destul de scump,sun de acasa pe mabilul lui).Ce sa fac?Ce ma sfatuiti? Cum sa ma comport sa fie bine,sa nu se simta nici el ingradit (ca asta crede ca l-am ingradit si vreau sa-i controlez toate miscarile) dar nici eu sa traiesc cu frica ca ma inseala ,ca se intilneste cu altele,ca corespondeaza cu altele.Ce sa fac ca nu mai am incredere in el mai ales de cind am vazut ca a scris celor 2 foste si eu in acesti 2 mereu intrebat si sigur nici o fosta nu ti-a scris? AJUTATI-MA.AM NEVOIE DE SFATUL VOSTRU.MERSI.TOTUSI NU VREAU SA-L PIERD.SPER CA NU V-AM PLICTISIT.PARCA SINT NEBUNA.
Jeni_grace
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:40
Imi pare rau ca esti in situatia asta. sincer nu stiu ce sa iti zic, poate ca tine la tine dar nu deajuns de mult, cum tii tu la el. Si nu inteleg faza ca ii e rusine cu tine, nu vad o problema ca nu stii sa vb germana. si faza ca nu te-a luat atunci cu el.....normal trebuia sa se gandeasca ca atata timp cat e la o companie care are clienti internationali e imposibil sa nu fie cineva care vb engleza si asta ar fi fost o oportunitate sa te bagi pe sub pielea sefilor lui sa iti gasesti si tu de munca.eu am o relatie de 5 ani, la vara avem nunta, dar niciodata nu ne-am ascuns nimic si nu ne-am mintit. cred ca o relatie se bazeaza pe respect, incredere si sinceritate.ar trebuie sa te gandesti f bine. si sa iei o decizie pentru ca asa nu faci decat sa te distrugi si sa suferi. eu nu pot sa iti zic sal lasi sau sa ramai in continuare cu el, tu stii cel mai bine, ai toata viata inainte, nu e timpul pierdut. daca e sa pleci de la el nu ai unde sa te duci in romania?nu ai familie? un serviciu tot ai gasi si pe altcineva care sa te pretuiasca asa cum meriti. sfatul meu e sa te gandesti foarte serios si sa iei o hotarare, stiu ca doare si e greu, dar pana la urma timpul le rezolva pe toate.mult succes
alynutza_0
Postat pe 18 Ianuarie 2010 22:45
Iti multumesc ca mi-a acordat din timpul tau si ai avut rabdare sa-mi citesti manuscrisul,dar plingeam si imi amintisem de toate si nu am mai realizat cit scriu.Iti doresc CASA DE PIATRA cum se spune la noi.Ce virsta ai daca nu deranjez?Numele meu e Jeni,seara cind am scris nu am dat importanta la instructiuni si de aceea am ramas cu numele de "grace".Nu iti cer sa-mi spui sa-l las dar poate poti sa-mi dai un sfat cum sa fac sa nu il mai "pisez"(asta spune el daca ii reprosez sau daca intreb cine e asta).As vrea sincer sa ma inteleg cu el ,sa nu ne mai certam.IL IUBESC INCA.Cind nu pun intrebari e totul roz,iar cind intreb ceva el are pretentie sa iau raspunsul ca atare chiar daca e ciudat(ca exemplu am spus despre email care l-am gasit si pe care l-a trimis unui prieten dar in acelasi timp si la doua foste si raspunsul lui a fost "ca am gresit cind am selectat din agenda adresele si am pus si adresa ei" ; iar la cealalta "am considerat ca se va distra cu aceste fotografii dar sincer nu m-am gindit la nimic").Dar cum pot sa cred ca la una a fost o greseala,cind scrii ceva gresit si nu vrei poti sterge si pe deasupra i-am propus sa-si stearga adresele de care nu are nevoie si a zis ca nu stie,dar asta se poate afla.Iar la cealalta,l-am intrebat daca ptr. ea ai considerat ca se va distra(cu care el zice ca nu a vb.de 5 ani)de ce nu mi-ai aratat mai repede mie fotografiilenu te puteai gindi mai repede la mine ca poate si eu ma voi distra si de ce ea ti-a venit mai repede in gind?Si daca vreau asfel de explicatii el zice ca il pisez si ii fac viata imposibila.Dar nu e normal?as prefera adevarul chiar daca doare(sa spunem ca-mi zice DA m-am gindit la ea ptr. ca am iubito si mi-am adus aminte;ok astfel stiu ca el traieste din amintiri si iei altfel o decizie.ASTEA le-am aflat de curind si nu stiu cum sa fac sa nu mai vb.despre ele si sa nu ma mai gindesc.Acum el e la munca(am zis la inceput,vb.in fiecare seara si la sfirsit: KISSES;LOVE YOU,dar cind ai trimis ce ai trimis nu te-ai gindit ca ai pe cineva care iubesti si ca ai s-o ranesti?Si ce ma doare mai mult e ca de cind am inceput sa-l suspectez mereu am intrebat"Nimeni din fostele nu ti-au scris sau tu la vre una?"- raspuns:NU,si ca sa vad acum o luna poate si jumate asta(mes.e din martie anul trecut).Asta mi-a pus capac si nu stiu cum sa fac?Iar cind i-am zis,ca nu am mai putut tine in mine(i-am zis inainte de 31.12(el nu era acasa cind am vazut emailul si nu am vrut sa-i spun la telefon ci fata in fata),mi-a zis ca am terminat-o,a plcat la munca si luni ma suna si vb.normal si urmat.sapt.vine acasa si vb.cu ne mutam(eu deja ma gindeam unde sa ma duc cu bagaj,eram distrusa)si el cu FACEM;DREGEM,la pl.Am trimis toate lucrurile la noua casa dar inca ma gindesc daca sa ma duc?ptr. ca nu a zis iarta-ma am fost nervos hai sa ne impacam si ma gindesc sa nu o faca doar ca stie ca nu am unde sa ma duc.Nu vreau mila lui vreau Dragoste.Sper sa-mi raspunzi iar si daca vrei scriem privat,dar nu stiu cum sa-ti dau adresa sa nu o vada oricine?MERSI si SANATATE.Chia am nevoie de un prieten.
Jeni_grace
Postat pe 19 Ianuarie 2010 12:56
Scuza-ma ca nu am vazut adresa mea e mai jos daca vrei si daca ai si skype.Inca o data scuza-ma ,dar nu mai vad nimic ,nu mai realizez in ultimul timp ce fac de ginduri.
Jeni_grace
Postat pe 19 Ianuarie 2010 13:02
pana te mai gandesti,relaxeaza-te aici:
http://www.youtube.com/watch?v=D-q3K9m4Lrc
http://www.youtube.com/watch?v=kGI7GHaGNVE
http://www.youtube.com/watch?v=SljEzkOdowA
grace006966
Postat pe 19 Ianuarie 2010 15:30
Mersi grace006966 chiar acum sint pe youtobe-manele,dar astea ma fac sa pling mai mult.As avea nevoie de o incurajarea ,de un sfat cum sa fac sa fie bine,sa fim fericiti si el dar si eu.Nu caut vinovati,vreau doar sfaturi ca sa ne intelegem.
Jeni_grace
Postat pe 20 Ianuarie 2010 01:26
fii desteapta si smechera, in sensul ca incearca sa-ti pui niste economii deoparte fara sa stie el, strange-ti niste bani numai ai tai sa nu mai depinzi de el, cand vei vrea sa pleci de langa el sa nu dormi prin masini, sa poti sa te descurci altfel. acuma chiar nu-mi pot da seama cata dragoste nutresti pentru el de vreme ce iti face atatea faze si tu esti tot alaturi de el. de ce nu-i platesti cu aceeasi moneda? chatuieste si tu cu alti barbati, procedeaza si tu la fel, fa-l sa vada ca nu stai in el, ca si tu ai fosti colegi si iubiti cu care tii legatura, iar daca incepe sa faca pe gelosul procedeaza exact cum face si el. cand ajunge acasa iesi tu in oras singura si spune-i ca nu poate veni cu tine sub nici o forma, dar nu-i da explicatii de ce sa nu vina. (chiar daca tu mergi la o cafea si apoi revii acasa). ca si o concluzie, eu cred ca persoana de langa tine e un afemeiat, nu merita sa-ti pierzi vremea cu unul ca si el, mai ales ca de la 40de ani incepe sa ajunga bosorog. daca era tinerel mai ziceam sa aiba asemea comportament,dar la varsta lui sa faca asemenea faze...mi se pare omul cam necopt la minte. a mai fost insurat? stie ce-i aia viata de familie? daca nu, atunci nu mai zic nimik
oanaiullliana
Postat pe 20 Ianuarie 2010 09:21
halo Oana,mersi ptr. incurajare.nu nu a mai fost insurat si de aia am incercat sa-l inteleg,dar nu mai am nici cel mai mic gram de incredere dupa acest email pe care l-am gasit(cu cele 2 foste)si cum el spune ca in tot acest timp nu a luat legatura cu nici una din trecut,nu pot sa-mi imaginez de ce dupa 1 an si 10 luni a luat legatura?dupa parerea mea tot timpul a tinut legaturile iar cind s-a hotarit sa-mi dea parolele le-a sters,dar asta era destinat unui prieten si in interior erau si celelalte adrese(daca deschideai mesajul putei sa vezi)si probabil asta l-a uitat nefiind nume de femeie la adresa.IL IUBESC ENORM SI DE AIA NU STIU CUM SA FAC SA FIE BINE DAR SA FIM FERICITI AMINDOI NU NUMAI EL(sa-i dau libertate dar sa fiu multumita nu sa plece in delegatii si sa nu pot sa dorm ca oare in orasul asta are vre una?)Si daca ridic pretentii de ce mai tine fostele telefoane sau adrese zice "nu ma intereseaza de ele dar sint in telefo si am uitat de ele", dar nici nu le sterge cu toate ca am zic acum 1 an in urma o discutie pe aceeasi tema cind a vazut ca chiar il las dintr-un telef.le-a sters dar din al doilea putea sa le stearga singur fara sa-i spun stiind ce s-a intimplat acum 1 an!NU?As vrea Oana sa vb. mai mult si sa te am ca prietena,daca se poate? Si inca ceva legat de sa vb. eu cu fosti;eram la inceputul relatiei (cam 2 luni)un amic dar amic,el o stia pe o prietena de-a mea si asa mai vb. si noi(am iesit cu el la o cafea de 2ori dar a fost inainte sa-l cunosc pe al meu),nu ami stia de mine nimic si m-a sunat intr-o seara pe la 23.00 si nu am raspuns si a doua zi am vb. cu al meu de fata si am spus ca am prieten deja (lui ala),cind am inchis s-a luat de mine si mi-a luat telef.si zice:"da-mi nr. lui ,cum il cheama ca-l sun sa-i spun vreo doua",;acum cind i-am reprosat de mesaje si de multe alte telef.pe care el le primea(cine a fost?-o fosta colega),i-am adus aminte de aceasta rectie si i-am zis ce trebuia sa fac eu sa-i scriu lui aia care ti-a scris si sa-i spun vreo doua sau cu alta care l-a sunat,eu in casa si ii cere telefonul si emailul privat pemtru o alta fosta colega de servici(asta intimplare dupa ce el si-a lasat serviciul de aici-in iulie anul trecut)si el le da,fosta fiind plecata de 5 ani din firma si zic de ce i le-ai dat;dar ce e doar o fosta colega.Ok.-de cite ori ati vb. de cind ea a plecat,niciodata.Dar ea era disperata ca nu da de el(normal el la servici avea adresa prt.firma cind a plecat aia s-a inchis);si dupa o sapt. tipa ii scrie,el imi arata mesajul si il pun sa-i scrie ca el e bine ,am o prietena si sa intrebe ce face prietenul ei(ca el zicea ca ea e cu unu)si daca si prietenul s-a mutat,iar jos sa se semneze cu numele la amindoi______el a scris dar ea nici pina azi nu a mai raspuns;CE SA CRED?_si i-am zis ca e ceva de cind ea punea pe toata lumea sa afle nr. lui.Mersi inca o data si sper sa vrei sa devenim prietene.O zi buna.
Jeni_grace
Postat pe 20 Ianuarie 2010 18:53
Buna Jeni!..te inteleg prin ce treci..si eu sunt foarte geloasa pe prietenul meu,dar asa sunt barbatii,ei doresc a ne arata ca sunt mai vigurosi si mai puternici decat noi,femeile.Eu de cate ori ii fac reprosuri lui..el nu intelege,pt ca barbatii nu inteleg sensibilitatea femeilor si mai ales punctul lor sensibil sufletul.Si eu am plans si am dorit sa ne despartim..si acum tot suntem impreuna,insa iarasi au intervenint mici neintelegeri cu colegele lui.Daca IL IUBESTI cu adevarat nu poti sa i-o ceri si lui asta.Fa-l sa inteleaga ca tu esti persoana cea mai importanta din viata lui si odata.El stie ca tu nu vei calca niciodata stramb,are incredere in tine,stie ca-l iubesti si probabil ai face orice de dragul lui si nu vei putea sta mult timp departe de el.Chiar daca-l iubesti..arata-i ca nu e asa cum crede el..fii un timp mai indiferenta,sa vezi ce efect are.Nu te mai interesa de ce face el,iesi in oras fara el,fa-l intr-un cuv gelos,nu-i arata atata iubire,pana nu ai sa vezi ca tine mai mult la tine.Ai grija ce faci,sa fie bine!
luissaa
Postat pe 4 Martie 2010 15:07
draga mea, esti prea buna cu cine nu merita.. din cate am inteles, poate am inteles prost, nu zic nu, el se cam fereste de tine.. si nu e bine.. plus ca ii e rusine cu tine din chestii aiurea.. hai sa fim seriosi.. tie ti-ar fi rusine cu el? ori e iubire, ori las-o incolo de treaba.. te chinui degeaba.. s-ar putea sa ma insel totusi.. barbatii sunt un labirint..
KALI03
Postat pe 5 Martie 2010 01:29
Chiar ai nevoie de asa ceva? Genul asta de barbati sunt obijnuiti sa se uite in stanga si dreapta si exista o posibilitate foarte mica sa se schimbe..si de ce ar face-o daca le este foarte bine asa? Din punctul meu de vedere, nu o sa ai nicodata o viata simpla si linistita alaturi de el..fiindca nu te respecta, in primul rand, pentru ca pentru el iubirea e ceva..vag..pentru ca nesiguranta o sa ajunga sa te macine atat de tare incat o sa o iei razna si o sa se aleaga praful de tot. Atata dragoste si energie consumata pentru un om care nu stie ce inseamna dragostea adevarata pentru persoana iubita. Nu te mai agata de el cu nimic, nu-i mai gasi scuze, pur si simplu rupe relatia si ia-o de la capat singura, incearca sa nu depinzi de nimeni pentru a fi fericita! Be strong!Cu siguranta mai bine o sa fie!
Lilly_s
Postat pe 5 Martie 2010 17:59
Phuoaiii ce epistola ai scris.
Draga mea acum vb cu unu l afel de pofticios ca si prietenul tau, si ce pot spune esta ca: esti atat de buna sa il stii tine numai pt tine il tii nu esti atat de buna , esti demna sa pierzi.Omul daca umbla nu primeste ce trebuie , sau destul de dulce ce trebuie.Hai sa iti dau niste idei ce nu primeste el.
Majoritatea femeilor dupa ce sant cu un barbat 2-3 ani (deja dupa un an exista acest sindrom) nu se mai prea ingrijesc adica isi dau drumu, coafura facuta mai rar , acasa mereu in neglije dar de alea uzate deja, la pat deja parca e plictisita, face numai repede repede sa se termine etc , as putea sa mai enumar pana-i lume.Nu mai exista o vestimentatie sexoasa din cand in cand ca sa trezesti animalul din barbatul ala. ce vreti invatati, ascultati sfatul bun ca nu am motiv sa mint.Eu sant in acelasi situatie, in primul an prietena mea era sexoasa rau dupa aia o mai vedeam sexoasa numai cand ieseam intrun club acum deja dupa 3 ani o mai vad sexoasa 1 data la 2 luni.ca ne-am plictisit de cluburi.Te intreb eu daca merg undeva rar , ca asa e timpul fizic si timpurile grele , daca vad 2 sexoase cu o rochita de imi vine sa le dezbrac din priviri, bronzate frumos, mai un decolteu , mai un par fumos aranjat , unghii facute un luciu de picioare, tocuri innalte etc etc eventual si siliconate, pai cum mama masi sa nu imi curga balele, daca io sant infometat de acasa.
Stii ce sa faci, acuma ni in clipa asta dute jos la chiosc cumpara un ziar HFM playboy hussler si vezi ce mai e acolo pe la pagina din mijloc, si poate te luminezi ca barbatii nu cu gelozia , sau cu gura mare se prind ci cu pasarica pe TAVA ambalata cat mai apetisant.Iti garantez ca daca apari lanaga adresele lui de meil asa ca si una de aia in playboy automat isi inchide meilul si asa te tocmeste de numa.Voi femeile nu stiti s ava ganditi astfel.TREBUIE !!! SA FIU MAI BUNA DECAT EVENTUALA MEA CONCURENTA SI VOI STA IN FATA.
tU ZICI CA TE-AI SUPARAT ATUNCI CAND AI VAZT CA SE UITA LA ALEA, da oare de ce nu ai pus intrebarea.Ma viorel sau gigi la ce anume te uiti la alea 2 ce iti surprinde privirea asa tare, si el iti va raspunde si tu poate o sa inveti ceva ce anume urmareste un barbat la o alta femeie.Si nu uita un lucru, tu ai fost cu el la masa nu alea , la alea eventual ar fi mers la o golire si atat.
cj25har
Postat pe 15 Iunie 2010 08:37
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl

cj25har
Postat pe 15 Iunie 2010 08:42
NU draga femeile sant un labirint.Si nu vor sa inteleaga ce anume vor barbatii sa primesca.
Iar jeni.Nu mai fi si tu asa indiscreta!!!!
cj25har
Postat pe 15 Iunie 2010 08:48
buna jeni! nu sunt in masura sa iti dau sfaturi deoarece nu am fost in situatia ta.dar o buna prietena de-a mea, intro buna zi, cand din greseala s-a uitat in arhiva mess-ului a gasit niste conversati dea iubitului ei cu o femeie, in engleza. l-a pus aspupra faptului implinit.initial a negat totul, zicand ca a scris un amic dar insistand a recunoscut.s-au despartit, deoarece zice ea nu mai are incredere in el, si spunea ca cel mai inportant intro relatie e IUBIREA si INCREDEREA. eu te intreb urmatorul lucru, te vezi stand langa un om in care nu ai incredere, toata viata? eu zic sa te gandesti de 2 ori mai bine suferi 2-3 luni decat 40 de ani.sincer! si mai apoi vor avea de suferit si cei din jurul vostru(copii).iti doresc numai bine draga mea:*:*:*:*
chetegalina
Postat pe 14 Iulie 2010 05:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Craciun fericit! 18 De la: kkarmen_2006 29 Decembrie 2008 13:52
SA LOCUIM CU PARINTI SAU FARA? 22 De la: raluk4coco_grace 10 August 2015 14:36
LA MULTI ANI! 19 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:19
Momente intime furate :) si pastrate.... 6 De la: _oktober_ 3 Decembrie 2010 11:40
poate fi numita relatie sau nu??? 26 De la: al_brain 6 Ianuarie 2013 20:02