Setari Cookie-uri

ceau

stie cineva chestia k 2 frati nu trebuie sa faca nunta in acelasi an!ca ma dispera soacramea,sa nu fac nunta ca face si fratele logodnicului meu!sa bagat cu nunta peste noi!trebuia sa o am pe 29may am amanato ca el a puso pe 15may!numai intr-un stres o tin!!!
kudika166276
Postat pe 16 Februarie 2010 08:49
draga mea nu te mai stresa,puteti face nunta in acceasi zi daca doriti,nu i prob.,numai ca gandestete ca la ce i care vor avea a doua nunta,adica tu,neamurile lui,nu prea isi vor mai face datoria...........................intelegi tu,deci riscati sa aveti mai putini invitati.daca asta nu i o prob.eu iti urez casa de piatra si poate mai schimbam idei caci imi pregatesc si eu nunta
sofrone_alina
Postat pe 16 Februarie 2010 09:32
iti multumesc neamurile nu sunt o problema chiar sant de partea noastra!mai vorbim!
kudika166276
Postat pe 16 Februarie 2010 17:49
Buna
Sa stii ca eu am facut logodna dupa o saptamana dupa ce a facut sora mea.dar nu a zis nimeni nimic ce nu putem face sau chestii de genul.o logodna se face mai in familie,nu ca o nunta cu peste 80 de persoane.la noi sa nimerit sa o fac dupa o sapt dupa nunta ei ca atunci aveam concediu si nu aveam cum sa venim in tara.dar nu e nici o problema,doar niste superstitii de pe vremea lu` bunica.stai linistita ca nu se inatmpla nimic.acum anul asta facem nunta si nu ne-a afectat cu nimic,avem si oameni care ne vin la nunta,nu e chiar nici o problema,deci capul sus si mergi inainte si Casa de piatra!
alynutza_0
Postat pe 16 Februarie 2010 18:10
mersi si tie casa de piatra si mult noroc!
kudika166276
Postat pe 18 Februarie 2010 00:36
buna! pana la urma cum a fost nunta ?? sper ca a fost exact asa cum ti-ai dorit-o mereu.
la mie nu a fost cu un frate la mine cu o verisoara primara. noi ne stabilisem nunta in 22 mai, de un an jumatate, toata lumea stia de ea. iar draga mea verisoara s-a hotarat brusc ca va face si ea nunta. initial a vrt in septembrie 2009,a renutat la ideea nu stiu de motve si a pus-o pe 1 mai . pe iidea ca dak e innaintea mea lumea va merge la nunta ei cu siguranta, iar la a mea ce o vrea Dumnezeu. stiu sigur ca asa a avut in cap. asta pentru ca parintii ei sut divortat, si neamuri numai din partea unchiului meu avea. foarte urat din partea ei, si toti au condamnat-o.
in fine .... a avut nunta... parintii mei au mers la nunta din partea noastra... au stat toooata nunta, iar cand a venit nunta nostra ...stupoare a venit a stai 30 minute a dat plicul si a plecat ...motivuuull......sotul avea dureri mari in ....gaaaat . m-am suprat tare initial iar apoi mi-am dat seama de ce fel de om este si am uitat:)))
numai bine
chetegalina
Postat pe 30 Iulie 2010 14:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa-l parasesc si nu stiu cum 154 De la: Lizzie 30 Decembrie 2009 18:17
sa ne laudam! 8 De la: kyty_katy 29 August 2009 19:08
buna tuturor 6 De la: myssnatacha 22 Iunie 2010 13:16
Vand rochie mireasa 1 De la: MihaelaMoldovan 15 Decembrie 2009 13:07
Soacra buna sau rea? 15 De la: kudika_26600 22 Ianuarie 2013 17:04