Setari Cookie-uri

ce surpriza sa-i fac viitorului meu sot la nunta?

ce surpriza sa-i fac viitorului meu sot la nunta?voi ce suprize ati facut sau ce planuiti sa faceti?..asteps msj..
flore_grace
Postat pe 21 Iunie 2010 15:08
De la: flore, la data 2010-06-21 15:08:43ce surpriza sa-i fac viitorului meu sot la nunta?voi ce suprize ati facut sau ce planuiti sa faceti?..asteps msj..


E cam riscant sa faci surprize (imaginate de tine) la nunta, mai ales daca chiar nu se asteapta deloc pentru ca nu stii cum o sa reactioneze si s-ar putea sa iasa aiurea in fata altor invitati, mai ales daca el nu e de acord cu chestia aia .

O idee ar fi ca inainte de nunta, cu ceva timp inainte, sa l intrebi asa , in conversatie usoara daca are el vreo dorinta speciala, vreun vis din copilarie, etc. legat de nunta. Si asculta cu atentie ce zice ca vrea: o melodie, un decor, o situatie etc.. si pe urma schimba subiectul si nu mai zice nimic si nu promiti ca asa o sa fie, sau sa te apuci imediat sa faci ce a zis ca vrea. Ca din intamplare, la momentul nuntii, apare situatia respectiva . si surpriza va fi ca el credea ca ai uitat de aia , dar tu te-ai straduit sa retii si sa aplici. Si chiar daca celati nu apreciaza gestul sau pentru ei nu inseamna nimic special sau chiar nu si dau seama ca e o " surpriza" ( o anume melodie cantata la nunta, etc) pentru el va fi ceva unic de care isi va aminti mereu cu placere.

kudika052198
Postat pe 25 Iunie 2010 09:23
De la: flore, la data 2010-06-21 15:08:43ce surpriza sa-i fac viitorului meu sot la nunta?voi ce suprize ati facut sau ce planuiti sa faceti?..asteps msj..


Din experienta ( neplacuta ) a unei colege , ea s a vopsit blonda exact inainte de nunta sperand ca va arata ca o zana, si -i va face o supriza sotului.
Rezultatul e ca fiind in graba si pt prima data cand se vopsea , nu s -a prins culoarea ca lumea si din satena inchis a iesit un fel de morcov !! a plans vreo 2 ore inainte de nuntasi a trebuit sa i aranjeze altfel parul ca sa nu se vada prea rau , dar a ramas cu toata nemultumirea si toti invitatii care o intrebau ce a apucat-o sa se vopseasca etc.. cam naspa , noroc ca e destul de optimista , alta fata s-ar fi deprimat ingrozitor sa aiab toata viata fotografii de la nunta cu noua culoare !:)
kudika052198
Postat pe 25 Iunie 2010 09:30
Buna!


Eu i-am facut surpriza sotului meu, dedicatie speciala cantecului ''From this moment'' de Shania Twain...care de fapt a fost melodia dansului nostru...El nu a stiut nimic despre asta, asa ca a ramas foarte placut surprins...
andreea25graversen
Postat pe 25 Iunie 2010 13:16
eu am avut parte de o surpriza la nunta mea din partea sotului
in timp ce eram furatas au instalat un ecran mare si cand m-am intors au facut proiectie poze incepand de cand am iesit impreuna si pe unde ne-am plimbat prin vacante inclusiv cateva de la cununia civila si din biserica erau neprelucrate dar toata lumea a fost surprinsa inclusiv eu totul a fost pe muzica si a durat aprox 15 min
cel putin daca faci surprize nu fa de look ca e posibil sa nu ii placa
la mine surpriza a fost ca m-am intors cu alta rochita de mireasa m-am schimbat in una scurta si el nu o stia pe aceasta
succes si distractie placuta


Ps vand rochia de mireasa lunga , cea scurta si voalul le puteti vedea pe profilul meu


corutza
Postat pe 25 Iunie 2010 14:19
eu am avut parte de o surpriza la nunta mea din partea sotului
in timp ce eram furatas au instalat un ecran mare si cand m-am intors au facut proiectie poze incepand de cand am iesit impreuna si pe unde ne-am plimbat prin vacante inclusiv cateva de la cununia civila si din biserica erau neprelucrate dar toata lumea a fost surprinsa inclusiv eu totul a fost pe muzica si a durat aprox 15 min
cel putin daca faci surprize nu fa de look ca e posibil sa nu ii placa
la mine surpriza a fost ca m-am intors cu alta rochita de mireasa m-am schimbat in una scurta si el nu o stia pe aceasta
succes si distractie placuta


Ps vand rochia de mireasa lunga , cea scurta si voalul le puteti vedea pe profilul meu


corutza
Postat pe 25 Iunie 2010 14:19
O melodie a voastra pe care ati dansat prima data sau din alt moment al vostru. Sau complotezi cu un prieten f bun care e plecat si ii ziceti ca nu vine la nunta.. dar apare si gata surpriza. Un tort mic legat de pasiunea lui - poate in forma de minge de fotbal / handbal / baschet etc, racheta sau minge tenis, barca de pescuit, psp / playstation, masina.. ai prins ideea. Sau pastrezi surpriza pt a doua zi - ca noaptea nuntii e un mit :) si apari in ceva super sexy :)
adeana
Postat pe 3 Iulie 2010 11:14
sa inchiriezi porumbei albi si sa le dea drumul la iesirea din biserica sau la restaurant.e ceva minunat si sigur nu va uita.si nu costa nici mult. intre 2oo si 400 ron .in fuctie de cati porumbei doresti. ma poti contacta la 0765533156, varzaru bogdan si bogdan84v@yahoo.com. casa de piatra
bogdan84_grace
Postat pe 5 Iulie 2010 16:45
bla bla surprizele sunt minunate dar sa le faci cu gyust
satul meu nu e roman eu in romania am oranizat nunta singura si el a organizat'o la el
a ramas uimit am avut 100 de porumbei albi
am avut baloane de sapun pe ringul de dans
am avut tortul in forma de castel
caleasca cu cai in care am mers eu la biserica si el in limuzina antica
am avut o arcada confectionata de tata in forma de caleasca ce se deschidea la mijloc o inima in 2
si nunta a fost in cort schimbarea la cort a fost cu 15 zile inainte de nunta pe invitatie era scris numele la restaurantul vechi dar nu a contat pt ca am sunat pe toata lumea si am anuntat
si am avut si o cantareata minuntata pe RAMONA CICEOAN FATA LUI AUREL CICEOAN o voce minunata merita sa o avetoila nunta
si apoi am dat la toate femeile din sala cate un trandafir
surpriza a fost fantana de ciocolata cu fructe sculptate masinuta cu mire mireasa si tartaruga paunul ...
si am avut in loc la focul de artifici un gen de baloane ce se ridicau in sus cand dadeam foc la un rotund sub ele parca erau baloande de espeditie pe care am scris data si numele nostru

am dat o papusica mireasa si un baietel din portelan inbracati cu haine din material in loc la prajitura soi alcol acasa pt ca alea se consuma si amintirea nu ramane
am avut gen de faclie prin gradina afara si intrare

am avut in momentul cand se intra cu tortul stelute ce se ard de revelion si am dat la toata lumea in mana

lol tot am organizat singura a fost surpriza si pt mama si restu persoanelor
rricarda2003
Postat pe 7 Iulie 2010 02:10
De la: rricarda2003, la data 2010-07-07 02:10:26bla bla surprizele sunt minunate dar sa le faci cu gyust
satul meu nu e roman eu in romania am oranizat nunta singura si el a organizat'o la el
a ramas uimit am avut 100 de porumbei albi
am avut baloane de sapun pe ringul de dans
am avut tortul in forma de castel
caleasca cu cai in care am mers eu la biserica si el in limuzina antica

lol tot am organizat singura a fost surpriza si pt mama si restu persoanelor


Wow, ai avut foarte multa imaginatie si energie sa faci atatea planuri singura!Si sa tii secret :)Oricum banuiesc ca si bugetul alocat a fost generos :)
Sunt sigura ca l-ai impresionat pe sotul tau si-si va aduce aminte toata viata ce norocos e sa aiba o sotie creativa ca tine :))
kudika052198
Postat pe 10 Iulie 2010 16:31
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli consumat. Tel de contact 0746762204. Deasemenea oferim servicii de foto video de maistru fotograf cu vechime in domeniu de peste 20 ani, porumbei voiagiori, si unghii tehnice!!!
cj25har
Postat pe 11 Iulie 2010 12:43
MakeuUp Artist Profesionist la domiciliu-machiaj la domiciliu

www.petramakeup.eu
petramakeup
Postat pe 14 Iulie 2010 10:14
vand rochie de mireasa tip printesa 2 piese myssnatacha@yahoo.com pt mai multe detalii
vand costum de mire alb cu toate accesoriile myssnatacha@yahoo.com
myssnatacha
Postat pe 26 Iulie 2010 12:01
De la: kudika052198, la data 2010-07-10 16:31:29
De la: rricarda2003, la data 2010-07-07 02:10:26bla bla surprizele sunt minunate dar sa le faci cu gyust
satul meu nu e roman eu in romania am oranizat nunta singura si el a organizat'o la el
a ramas uimit am avut 100 de porumbei albi
am avut baloane de sapun pe ringul de dans
am avut tortul in forma de castel
caleasca cu cai in care am mers eu la biserica si el in limuzina antica

lol tot am organizat singura a fost surpriza si pt mama si restu persoanelor


Wow, ai avut foarte multa imaginatie si energie sa faci atatea planuri singura!Si sa tii secret :)Oricum banuiesc ca si bugetul alocat a fost generos :)
Sunt sigura ca l-ai impresionat pe sotul tau si-si va aduce aminte toata viata ce norocos e sa aiba o sotie creativa ca tine :))


Ma straduiesc sa tin pasul cu scrisul tau...agramata mai esti fato!
ffbianca85
Postat pe 4 Noiembrie 2010 14:28
Dmineata, cand se termina tambalaul, asteapta-l in pat intr-o lenjerie impecabila si irezistibila :) (http://bit.ly/aJ29i9)
Laura_Baldini
Postat pe 13 Ianuarie 2011 16:02
De la: Laura_Baldini, la data 2011-01-13 16:02:29Dmineata, cand se termina tambalaul, asteapta-l in pat intr-o lenjerie impecabila si irezistibila :) (http://bit.ly/aJ29i9)



da-o 'ncolo de lenjerie, crezi ca mai am chef sa stau s-o dau jos, pune un négligé rosu fara nimica altceva si e gata fericirea
Histria
Postat pe 13 Ianuarie 2011 16:09
De la: Laura_Baldini, la data 2011-01-13 16:02:29Dmineata, cand se termina tambalaul, asteapta-l in pat intr-o lenjerie impecabila si irezistibila :) (http://bit.ly/aJ29i9)


Eu nu cred ca dupa ce s-au trezit la 7 dimineata si s-au culcat a doua zi la 7, tot dimineata, mai vede sotu ce lenjerie de noapte si-a pus ea
_Cryssa_
Postat pe 13 Ianuarie 2011 16:11
ma pai daca vrei sa te tine minte cit o fi el si o trai ...eu zic sa-i faci surpriza ca atunci cind vine in pat linga tine sa te gaseasca cu cel mai bun prieten al lui imbracati in costumele lui Adam si Eva...
cred ca si tu vei ramine socata de efectul surprizei...ce zici ?
BEL_AMY1
Postat pe 13 Ianuarie 2011 16:18
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-13 16:11:52
De la: Laura_Baldini, la data 2011-01-13 16:02:29Dmineata, cand se termina tambalaul, asteapta-l in pat intr-o lenjerie impecabila si irezistibila :) (http://bit.ly/aJ29i9)


Eu nu cred ca dupa ce s-au trezit la 7 dimineata si s-au culcat a doua zi la 7, tot dimineata, mai vede sotu ce lenjerie de noapte si-a pus ea



uite sotia practica
Histria
Postat pe 13 Ianuarie 2011 16:20
De la: flore_grace, la data 2010-06-21 15:08:43ce surpriza sa-i fac viitorului meu sot la nunta?voi ce suprize ati facut sau ce planuiti sa faceti?..asteps msj..


Sa fugi cu nasu`!Ar fi cu adevarat o surpriza
Barbie30_
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:49
Aveti si voi dreptatea voastra . E greu si cu corsetul. Poate se oferea el sa il dea jos, numai sa nu isi prinda degetele.
Pana una alta am dat de un chilot dragut (http://bit.ly/eXXfdh) care mi se pare ca se integreaza bine in context de nunta . Spor la identificat cea mai buna surpriza!
Laura_Baldini
Postat pe 17 Ianuarie 2011 20:29
buna ziua ,ajutatima va rog.Parintii mei cununa in toamna si eu ma impac tare cu mireasa ,vreau sa fac o surpriza la nunta ei .Ma gindeam sa iau niste dansatori ca sa fac un mic spectacol ,cum ar trebui sa aranjez asta.Eu ma gindeam chiar eu insusi sa dansez doar ca eu nustiu sa danzez ,si acum ma gindesc sa ma duc sa invat dansuri populare deoarece,eu vreau sa fie trei dansuri la aceasta nunta dar vreau sa ma alatur si eu maca la unul. Spunetimi va rog vreun sfat !!!
kudika358055
Postat pe 25 Ianuarie 2011 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna.. 3 De la: MADA_22 25 Octombrie 2009 22:54
meniul care se pune pe mese 7 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:20
DJ Sonorizare Brasov 9 De la: DJ_BV 11 Aprilie 2012 19:09
Am gasit asta ,tu ce parere ai? 4 De la: simonella2004 13 Ianuarie 2011 17:42
Formatii/interpreti de muzica populara si de petrecere din Banat si Ardeal 5 De la: flavia_enjoyband 22 Ianuarie 2011 08:28