Setari Cookie-uri

buna fetelor

Ma numesc Cristina si nu sint musulmana dar, perechea mea e musulman, provine din Sahara Occidentala.Va rog sa imi dati sfaturi in legatura cu tot ceea ce se poate pt o relatie intre 2 religii diferite,il iubesc enorm si el ma adora si sintem un cuplu minunat , el e un om minunat,dar ceva se simte ca diferenta intre noi. Va pup si UN FERICIT RAMADAN in continuuare.
crysgirl
Postat pe 24 August 2010 23:49
De la: crysgirl, la data 2010-08-24 23:49:02Ma numesc Cristina si nu sint musulmana dar, perechea mea e musulman, provine din Sahara Occidentala.Va rog sa imi dati sfaturi in legatura cu tot ceea ce se poate pt o relatie intre 2 religii diferite,il iubesc enorm si el ma adora si sintem un cuplu minunat , el e un om minunat,dar ceva se simte ca diferenta intre noi. Va pup si UN FERICIT RAMADAN in continuuare.







.. mda ... mai vrea inca unul pasaport de european ... v-ati gasit pe internet ? ... studiaza ? ... din curiozitate intreb ... dai putine detalii ...

... in general nu prea ia sanse la o viata comuna lunga ... diferentze prea mari ... sau pina se revede cu brotherii din frantza ... banuiesc ca e tunisian, marocan sau algerian ...




marco918
Postat pe 25 August 2010 00:00
Cristina,stai linistita,intr-o relatie nu conteaza religia,conteaza dor iubirea.Tu traieste-ti linistita viata cu partenerul tau,chiar dak e de alta religie.Nu te mai gandi la asta,si incearca sa umpli "golul ala" cu multa iubire !
kudika315664
Postat pe 25 August 2010 00:06
De la: kudika315664, la data 2010-08-25 00:06:54Cristina,stai linistita,intr-o relatie nu conteaza religia,conteaza dor iubirea.Tu traieste-ti linistita viata cu partenerul tau,chiar dak e de alta religie.Nu te mai gandi la asta,si incearca sa umpli "golul ala" cu multa iubire !





... siiiigur ... dormi, cristina, linistita ca de cind exista ''iubiiiirea'' oamenii zboara ca fluturii de colo, colo ... eposibil ca tu sa vrei sa iti traiesti viata linistita dar sa nu vrea el ... iar religia e foarte importanta pentru altii chiar daca la noi multi nu mai au identitate si nu ii deranjeaza sa o ''imprumute'' pe a celui care ii zimbeste mai artisitic ... cind o sa vedem un musulman venit in romania ca isi iubeste nevasta si tara in care locuieste incit sa devina el crestin ... noooo ... romancele in schi,b ''stiu'' deja ce ''trebuie'' sa faca pentru iubire ... exista un topic pe aici cu multe comentarii pe tema asta ... inclusvi cu ale unor femei care au luat tzeapa deja ... nu e de joaca ...

... personal cunosc un singur tatar(roman deci mult mai educat decit cei ''originali'') a carui nevasta nu a vrut sa devina musulmanca asa cum insistau parintii lui ... dar au ''platit'' amindoi cu 15 ani de indiferentza a parintilor lor ... copii au fost nascuti fara ca parintii sa fie casatoriti oficial pentru ca parinii amenintau cu ''represalii'' ... pina la urma au facut o combinatie ciudata pentru a multumii parintii lui ... vai de fata aia ...






marco918
Postat pe 25 August 2010 00:16
De la: marco918, la data 2010-08-25 00:16:33
De la: kudika315664, la data 2010-08-25 00:06:54Cristina,stai linistita,intr-o relatie nu conteaza religia,conteaza dor iubirea.Tu traieste-ti linistita viata cu partenerul tau,chiar dak e de alta religie.Nu te mai gandi la asta,si incearca sa umpli "golul ala" cu multa iubire !





... siiiigur ... dormi, cristina, linistita ca de cind exista ''iubiiiirea'' oamenii zboara ca fluturii de colo, colo ... eposibil ca tu sa vrei sa iti traiesti viata linistita dar sa nu vrea el ... iar religia e foarte importanta pentru altii chiar daca la noi multi nu mai au identitate si nu ii deranjeaza sa o ''imprumute'' pe a celui care ii zimbeste mai artisitic ... cind o sa vedem un musulman venit in romania ca isi iubeste nevasta si tara in care locuieste incit sa devina el crestin ... noooo ... romancele in schi,b ''stiu'' deja ce ''trebuie'' sa faca pentru iubire ... exista un topic pe aici cu multe comentarii pe tema asta ... inclusvi cu ale unor femei care au luat tzeapa deja ... nu e de joaca ...

... personal cunosc un singur tatar(roman deci mult mai educat decit cei ''originali'') a carui nevasta nu a vrut sa devina musulmanca asa cum insistau parintii lui ... dar au ''platit'' amindoi cu 15 ani de indiferentza a parintilor lor ... copii au fost nascuti fara ca parintii sa fie casatoriti oficial pentru ca parinii amenintau cu ''represalii'' ... pina la urma au facut o combinatie ciudata pentru a multumii parintii lui ... vai de fata aia ...








IMPORTANTA?!
Vai de mine marco, pt. musulmani, religia le e mai importanta decat "mama "lor!( in sensul ca pt. religie " calca" pe orice)
Vai de ea, daca pleaca acolo, o sa vada o iubire de o sa pomeneasca si " tzatuza" care a supt-o de la mama ei!
Cate pot invata din pataniile altora.......si nimic.
stem_29
Postat pe 25 August 2010 01:15
ei bine..hai sa va dezamagesc eu pe cele care nu aveti incredere in musulmani...eu sint casatorita de 18 ani ,sotu lmeu atrecut la religia mea adica ortodoxa,si deci ne-am casatorit si religios in biserica in RO...si uite ca inca sint cu el bine mersii foarte fericita cum poate multe de voi nu sint,si acum traiesc in tara lui printre musulmani de 7 ani si sint foarte fericita si multumita de viata care o am aici!!
nu mai dati voi sfaturi...lasati pe fiecare sa traiasca viata care si-o alege....si fara atitea rautati!!!
gabidari
Postat pe 29 August 2010 20:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce-am facut azi? 174 De la: angelradios 22 Septembrie 2010 02:53
cafenea pe orice subiect 7 De la: mikela_my 10 Februarie 2009 13:11
helpppppppppp me pls 4 De la: kudika052198 9 Ianuarie 2010 01:59
invitation 2all 3 De la: pamela_1 23 Martie 2009 15:40
La o sueta! 9 De la: freakyyy 24 Noiembrie 2010 20:48