Setari Cookie-uri

Super loc in Bucuresit

Am descoperit un local micut si super funny pe la Piata Muncii. Se cheama La Piciorul Porcului si mancarea este cel putin pe atat de buna si deosebita fata de ce v-ati astepta la un restaurant cu meniu traditional pe cate de haios este numele si decoratiile interioare. Imaginile de pe pereti sunt superhaioase, iar daca nimeresti si intr-o perioada in care gazduiesc expozitie de caricaturi e si mai distractiv.
Daca intrati pe site-ul lor o sa vedeti ca si prezentarea e la fel de inspirata si non-conformista, iar modul in care sunt descrise preparatele te face sa salivezi doar citind.Iar meniul din categoria "Vita si fiul",( pentru cine nu mananca porc) are cea mai buna friptura de vita din Bucuresti.
Hai ca mi-am fact singura pofta. Mergeti si aruncati un ochi pe http://www.lapiciorulporcului.ro.
Daca mai stiti alte locuri despre care merita sa stim si noi, scrieti, caci la un moment dat te saturi de orice, oricat de bun ar fi si este bine sa ai alternative.
RalucaRalu
Postat pe 30 Septembrie 2010 19:44
buna, stiu unde este , dar pana acum nu am intrat.
o sa-l incerc si apoi am sa-mi spun parera
multumesc pt idee
lauraionela
Postat pe 4 Octombrie 2010 22:48
Vad ca mai stiu si altii locul. Am scris si eu despre el in sectiunea restaurante.

Am mancat acolo cea mai buna friptura de vita din viata mea. (desi specificul este "porcesc"- si acesta a fost motivul eptnru care sotul meu a vrut sa mergem, eu nu sunt foarte buna prietena cu acest fel de carne - din fericire gatesc si 'oratanii" sau 'ciobanesti" - incercati cotletele de berbecut la gratar). Cititi meniul pe site si salivati (www.lapciorulporcului.ro)
happyastrid
Postat pe 8 Octombrie 2010 19:10

Au Pied de Cochon este un restaurant renumit prezent in alte tari (Canada, Franta)
Histria
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:03
Il stiu si eu, obisnuiam sa merg asta vara sa mancam la ei pe terasa.
Dar, pentru ca nu am mai fost de pe la sfarsitul lui octombrie din motive de job in deplasare, m-am gandit sa trec sa vad ce pregatesc de Revelion.
Si am gasit ((cum ma asteptam) o oferta de 300 RON de persoana (decent, mi s-a parut mai ales la meniul care ma face sa salivez si acum), citez din memorie: pate de rata pe portocale, medalion de pui cu fructe, prosciuto cu pepene galben, tarta cu creveti, ceva pastrav nu stiu cum, piept de curcam pe varza, coaste de porc (ca totusi e La Piciorul Porcului), fructe, alune, tort si open bar (aici erau mai multe insirate, am retinut ceva wiski, gin, vodca, martini sau cinzano, nu mai stiu, in fine, vin, sampanie, sucuri, apa....)

Asta e o varianta. Pacat ca, asa cum am spus localul e micut (bine pe de alta parte, ca nu te simti ca la Vanghelion) si daca nu ne mobilizam in timp util ar putea fi prea tarziu...

Aveti si alte variante, in caz ca nu mai gasesc loc aici? V-ati interesat de pret, ce e in banii astia?
jurnalul
Postat pe 9 Decembrie 2010 19:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor 22 De la: Bruneta_yo 13 Iunie 2010 13:05
ookkkk 7 De la: frumusica_luminita 24 Februarie 2013 21:21
Bisexuala 34 De la: cuplu26 15 Aprilie 2011 20:28
Am nevoie de prietene! 3 De la: elliaa 3 Iunie 2010 19:36
Nivel Kudilife 9 De la: laurita70 29 Ianuarie 2012 08:36