Setari Cookie-uri

RE lipsa senzatiei de foame

Buna vreau sa stiu si eu daca exista cineva care stie carui fapt se poate datora lipsa senzatiei de foame?
Sau care poate fii cauza satietatii sau plenitudinii continue?
Daca ar fii dupa mine n-as manca deloc pentru ca sunt tot timpul satula, dar trebuie sa o fac si bine ca pot sa mananc, dar lipsa senzatiei de foame ma nelinisteste foarte mult.
Ma poate ajuta cineva cu un raspuns??????????????????????????????????
paraschivmonicagabriela
Postat pe 8 Octombrie 2010 19:17
ai tinut vreo dieta in ultimul timp? sau ai luat vreo pastila anume? cred ca cel mai bine e sa consulti un medic nutritionist, care sa-ti poata da un raspuns pertinent. e bine totusi ca mananci, chiar daca nu ti-e foame.
RoxRoxy
Postat pe 10 Octombrie 2010 22:30
Nu am tinut nici o dieta , iar la gastoenterolog am fost,am facut videoendoscopie si mi-a spus ca in afara de o gastroduodenita altceva nu am , dar de un an si ceva ma confrunt cu aceasta problema f. suparatoare si pe deasupra mai am si un nod permanent in gat.
Medicul meu de familie mi-a spus ca am BRGE si ca toate simptomele sunt specifice acestei boli,dar vreau sa va spun ca este cumplit sa nu mai ai senzatie de foame,sa nu-ti mai fie pofta de o portie de cartofi prajiti.........
Am scris pe forum in speranta ca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva si-mi poate impartasi din experienta sa .
Oricum iti multumesc pentru raspuns.
paraschivmonicagabriela
Postat pe 11 Octombrie 2010 16:16
imi pare rau ca nu am putut sa te ajut mai mult. din cate stiu, brge se opereaza...iti doresc mult succes si forta sa treci peste asta. lasa ca oricum cartofii prajiti nu fac bine nimanui :) eu sunt printre cei care se straduieste sa-i evite pe cat posibil.
RoxRoxy
Postat pe 11 Octombrie 2010 19:35
Stiu ca se opereaza dar nu se rezolva nimic.Cineva a fost la Viena si nu i s-a recomandat operatia.Oricum iti multumesc foarte mult pt. incurajari,chiar am nevoie.
paraschivmonicagabriela
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:27
De la: paraschivmonicagabriela, la data 2010-10-08 19:17:37 Buna vreau sa stiu si eu daca exista cineva care stie carui fapt se poate datora lipsa senzatiei de foame?
Sau care poate fii cauza satietatii sau plenitudinii continue?
Daca ar fii dupa mine n-as manca deloc pentru ca sunt tot timpul satula, dar trebuie sa o fac si bine ca pot sa mananc, dar lipsa senzatiei de foame ma nelinisteste foarte mult.
Ma poate ajuta cineva cu un raspuns??????????????????????????????????
Valy90
Postat pe 12 Octombrie 2010 22:13
Am sa iau mesajul tau ca pe o incurajare.Mersi

Dar sa stii ca lipsa de preocupare poate dauna mai mult decat BRGE.
paraschivmonicagabriela
Postat pe 13 Octombrie 2010 17:33
De la: paraschivmonicagabriela, la data 2010-10-13 17:33:48Am sa iau mesajul tau ca pe o incurajare.Mersi

Dar sa stii ca lipsa de preocupare poate dauna mai mult decat BRGE.

doamne da tu esti o comoara la casa omului ...mai ales in ziua de azi...
BEL_AMY1
Postat pe 13 Octombrie 2010 17:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alli 19 De la: ioanabobocea 23 Octombrie 2009 09:34
De ce femeile din China nu fac cancer la san ?! 4 De la: kudika_pudika 27 August 2011 12:13
Reteta de curatire a rinichilor 11 De la: dianana 20 August 2014 13:39
Parodontoza 1 De la: Swing 8 Februarie 2009 13:59
LIPOMI 13 De la: Donamishi 11 Martie 2010 10:01