Setari Cookie-uri

NUANTATOR DE PAR - HELP!

Cand am fost la salon cu gandul de a ma vopsi intr-o culoare cu vreo 2 nuante mai deschis, am ajuns sa am doar cateva suvite. Am cedat la sfatul celor de acolo cum ca sa mai astept putin pana sa ma vopsesc daca tot am o 'nuanta frumoasa' in parul meu. Numai ca acum tot nu m-am linistit: vreau in continuare din satenul meu (care e blond la soare) un saten spre blond!
Daca vopseaua inca nu e solutia, m-am gandit la nuantator de par. Din cate stiu eu o gasesc in magazin cu Gradul II scris pe ambalaj, nu reizista pe par decat vreo 2 saptamani (in cazul meu, de la mai inchis la mai deschis). Insa am o intrebare: nu ajung si in cazul nuantatorului la aceeasi problema ca si cu vopseaua? Sa se vada la radacini diferenta dupa cresterea parului?
In plus, vreau aceeasi nuanta din suvite, iar domnisoara de la salon a folosit un blond aproape de alb. E ok daca aleg aceeasi culoare si la nuantator ca sa obitin blondul acesta apropiat de satenul meu? (fara decolorare, aplici ceva si iese altceva).
Va rog sa imi raspundeti si multumesc mult pentru ajutor.
yiwu
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:15
Buna,
Nu stiu cine ti-a recomandat nuantatorul dar crede-ma acesta e degeaba.
Cel mai intelegent ar fi sa te vopseasca un profesional, mergi cu cineva care se pricepe la un magazin si alege culoarea care iti place, iar daca cel care se pricepe iti va lua nuanta care intradecat iti va aduce culoarea parului la nuanta dorita. In legatura cu suvitele stai linistita ele se adapteaza nuantei parului pe moment ce ei o vopsea de calitate.
Eu ti-as recomanda tonarea parului in nuanta care o vrei, aceasta nu arde parul, dar iti uniformizeaza culoarea.

Succes , daca mai ai intrebari poti sa ma suni, te ajut cu cea mai mare placere.
O zi buna
Cristina_Cerga
Postat pe 17 Octombrie 2010 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Memorialul durerii - vizionare integrala pe net 1 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:12
produse cosmetice ladys 2 De la: produse_ladys 19 Noiembrie 2010 00:15
cine a facut cursuri de coafor la christine valmy? 1 De la: Irina_Gheorghe_1 8 Iunie 2013 12:16
pistruii....HELP!! 10 De la: sophya 3 August 2010 16:16
Tratamente cosmetice pentru scoaterea punctelor negre 44 De la: Monicamm85 14 Mai 2010 11:13