Setari Cookie-uri

HELP!!!PLACA DE PAR BUNA

BUNA,VREAU SA IMI CUMPAR O PLACA DE PAR SI NU MA PRICEP.MENTIONEZ K AM PARUL FF LUNG,TRECE DE FUND SI SUNT BRUNETA,MA INTERESEAZA O PLACA DE PAR FF BUNA,DACA TOT IMI IAU...IMI DORESC SA AM PARUL F DREPT SI STRALUCITOR DAR CUM?
sunrise_cryssuk
Postat pe 19 Octombrie 2010 01:27
in primul rand eu nu suport parul atat de lung...mi se pare demodat...ti-as propune sa-ti cumperi ori karina..e marca din italia cred pt k mi-a facut-o cineva cadou...sau rowenta sunt ff bune amandoua vb din proprie experienta,dar ai grija sa nu o folosesti mai des de o data pe saptamana ..pt k o sa ti se arda si trebuie sa mai ai un spray anume pt inainte de placa cu care trebuie sa te dai pe par.te pup
golden_lady
Postat pe 23 Octombrie 2010 09:45
Eu folosesc un Remington S9000 de vreo...3 ani. Imi indrept parul si de 3 ori pe saptamana si e foarte ok. Oricum la asa un par lung cred ca e nu foarte recomandatat sa il indrepti cu placa . Daca totusi o faci cu siguranta ai nevoie de sprayuri de protectie si de muuuulte masti hidratante.
claudia_hatcu
Postat pe 25 Octombrie 2010 13:11
De la: claudia_hatcu, la data 2010-10-25 13:11:18Eu folosesc un Remington S9000 de vreo...3 ani.

eu cunosc doar o marca remington...cea care face arme
miss_darine
Postat pe 25 Octombrie 2010 13:19
ai grija sa foloseshti protectie termica!eu folosesc de la syoss,din supermarket-15 lei shi e buna
eela_
Postat pe 25 Octombrie 2010 22:24
eu folosesc placa de la braun cu ioni, imi face un par superb si pe deasupra daca am nevoie, imi pot face si bucle cu ea
gabrellina
Postat pe 26 Octombrie 2010 09:17
Remington rowenta sunt bune, dar ai grija ce aliaj iei, pt ca e recomandat sa aiba mai multa ceramica decat teflon etc, cele cu ceramica dau si luciu
oana84onutza
Postat pe 26 Octombrie 2010 13:29
si eu tot Remington am..sunt multumita, dar placa tot placa ramane, adik: arde parul..eu imi fac si blucle cu ea...e super, dar ai grija : placa provoaca dependenta
raluk_sf_sir
Postat pe 26 Octombrie 2010 14:42
De la: eela_, la data 2010-10-25 22:24:53ai grija sa foloseshti protectie termica!eu folosesc de la syoss,din supermarket-15 lei shi e buna


Buna!Spune-mi si mie,te rog,ce anume folosesti de la syoss?Este ser protector sau ce anume? ms!
nico_twety
Postat pe 27 Octombrie 2010 13:50
Si eu tot Remington iti recomand:)
Andrusca27
Postat pe 29 Octombrie 2010 23:51
Dintre cele existente pe piata, ti-as recomanda un Braun cu ioni - ES2 ... protejeaza cel mai bine firul de par si asta-i cel mai important zic eu. Cand iti alegi o placa tre sa urmaresti materialul placutelor (placa de care vb e eu e nano ceramica, o ceramica extrem de fina care aluneca extrem de bine pe par si diminueaza forta de frecare), latimea placilor (o placa mai ingusta este mult mai usor de folosit pe un par scurt, pe breton si chiar indreapta cu mult mai bine chiar de la radacina), fluxul de ioni care protejeaza extrem de bine parul ... particule incarcate negativ care imiedica elecrizarea si deterioararea, deschidratarea firului de par, inlaturand aspectul parului ravasit. Si ce mai are bun placa asta, puterea ... se incearca folosirea unei temperaturi scazute, chiar si pt persoanele cu parul ondulat, sau chiar cret, cu o putere buna ce pastreaza temperatura respectiva constant la nivelul placii ... se stie ca o temperatura de peste 200 de grade, arde parul indiferent de substantele protectoare utilizate.
In speranta ca ti-am fost de ajutor iti doresc sa-ti alegi placa, care sa te multumeasca pe deplin.
P.S. Nu e recomandat sa utilizezi alte produse inainte de utilizarea placii, indiferent de ceea ce spun producatorii produselor hair care, o placa buna, utilizata corespunzator protejeaza parul.
cioculetzbv
Postat pe 30 Octombrie 2010 08:21
Am folosit mai multe placi dintre care Regminton, Philips si Braun, toate bune insa ca cea de la Braun satin hair cu ioni ... nu e niciuna, asta ... din punctul meu de vedere . Si eu am parul foarte lung si nu cred ca parul lung , indiferent de lungimea lui, o sa fie vreodata demodat . E extraordinar de feminin , cu cat e mai lung, chiar daca ne ajunge la calcaie ;)
kudika134200
Postat pe 31 Octombrie 2010 17:30
De la: miss_darine, la data 2010-10-25 13:19:41
De la: claudia_hatcu, la data 2010-10-25 13:11:18Eu folosesc un Remington S9000 de vreo...3 ani.

eu cunosc doar o marca remington...cea care face arme


Nu mai bine ne-am vedea de treba noasta cateodata?

http://www.onestop.ro/produs-aparat-de-297-ntins-p-259-rul-remington-s9000--pid13962

Facem pe desteptii si de fapt demonstam contrariu....
claudia_hatcu
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:53
braun satin hair.............ffff buna.....e vreo 350ron
iulia_daria
Postat pe 3 Noiembrie 2010 17:40
Buna!Eu folosesc CHI Ionic Streightener facut de firma Fanouk(japoneza cred) este din cate stiu cea mai buna firma de placi folosite in Nord America.Il folosesc de 4 ani fara probleme de 2-3 ori pe saptamana;nu folosesc nici un spay si inca nu mi-a ars parul..nu stiu de unde l-ai putea cumpara din Romania poate prin intermediul unui salon de coafura dar daca il comanzi prin ebay fii atenta ca acolo se vand facaturi(eu am cumparat unul ,m-a tinut 2 luni si s-a ars).Bafta!
lpnurse
Postat pe 4 Noiembrie 2010 14:28
eu folosesc gferrari Electra Tourmaline
are placile facute din cristale de tourmalina si nu prea am auzit pe nimeni care sa o foloseasca fosti sa intrii cu paru si intr-un mediu mai umed si nu ai probleme (sa nu ploua cu galeata) si nu e scumpa cand am cumparat-o in urma cu 3ani era 50euro dar acum nu cred k e mai scumpa de 1,5mil
Shtoayk
Postat pe 7 Noiembrie 2010 16:55
Buna..app de msg tau,te inteleg k iti place parul lung,dar sincer vbind,atat de lung cum il ai tu e exagerat!plus ca un par atat de lung nu prea poti sa-l tii desprins in orice situatie.dar,ma rog ..nu cred ca e treaba mea.ca un sfat in legatura cu o placa buna,iti recomand rowenta.eu o folosesc de ceva timp si chiar de fiecare data cand imi spal parul.din pacate sunt dependenta de placa de par.sper sa gasesti ceva bun.numai bine.
kudika328558
Postat pe 9 Noiembrie 2010 00:32
remington sleek and curl model S1051 cu invelis triplu teflon tourmalin si ceramica, afisaj digital, control al temperaturii 150 -230, iti poti face si bucle . dar cum au zis si cei de mai sus ai parul mult prea lung si folosind placa il vei degrada ft repede asta presupunand ca nu este deja degradat la lungimea aia
Irynuk83
Postat pe 11 Noiembrie 2010 09:32
Eu am o placa de par foarte buna recomandata de un stilist o vand daca tear interesa este exact pentru parul lung firma este Lissi si are toate formele pt par creponat,drept,ondulat.......
Andreea_Cozianu_1
Postat pe 9 Iulie 2012 13:57
Scuza-ma, dar (in caz ca nu esti asa de bine informata) te rog sa cauti pe google ,,placa de par remington,, nu cred ca va aparea nici o arma (si da, intradevar exsista arme numite asa, dar aici nu e vorba despre asta.) Asa ca inainte sa vorbesti, mai bine GANDESTE, putin
Ioana_Stoian_1
Postat pe 17 Ianuarie 2014 14:24
Remington ;)
Ioana_Stoian_1
Postat pe 17 Ianuarie 2014 14:26
Buna eu folosesc placa profesionala de la o'loreal care are si sitem de aburi insa o sa mai comand una ca mi-a placut topul celor mai bune placi facut de acest site . Poti gasi si mai ieftine cu ioni si functie antistatica si invelis ceramic !! placa de par
kudika_1040728
Postat pe 18 Iunie 2020 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
KUDIKA 084846........A DEVENIT DETECTIV....:) 15 De la: marilenalorena 23 Ianuarie 2010 16:22
metropolitan 1 De la: kudika112693 9 Martie 2010 19:07
Nu stii ce sa porti??Te ajut! 14 De la: callybra 6 Octombrie 2011 20:36
buna seara 35 De la: _oktober_ 4 Martie 2011 22:57
ginerii si soasta 10 De la: greierash_is_back 6 Decembrie 2009 09:12