Setari Cookie-uri

iubitul meu vrea sa facem...."dragoste"

Am 17 ani aproape si am o relatie de 5 luni,il iubesc si cred ca si el o face..dar in urma cu ceva timp mi-a propus "sa facem dragoste"...nu stiu ce sa fac,deoarece imi e frica de tot,sunt virgina si nici sa ma protejez nu stiu..:(...si nici pe el nu il vad ffffoooaarte experimentat;))...de asemenea mi-e frica si de despartirea care ar putea avea loc,adica vreau sa cred ca o sa stau mult cu el,poate ca o sa raman cu el....dar el este foarte nesigur,adica zice ceva in genul.."logic ca nu o sa fim impreuna toata viata"..ceea ce ma cam deranjeaza...:|...
vreau si eu pareri...
someone17
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:45
De la: diaa93, la data 2010-10-19 22:45:59Am 17 ani aproape si am o relatie de 5 luni,il iubesc si cred ca si el o face..dar in urma cu ceva timp mi-a propus "sa facem dragoste"...nu stiu ce sa fac,deoarece imi e frica de tot,sunt virgina si nici sa ma protejez nu stiu..:(...si nici pe el nu il vad ffffoooaarte experimentat;))...de asemenea mi-e frica si de despartirea care ar putea avea loc,adica vreau sa cred ca o sa stau mult cu el,poate ca o sa raman cu el....dar el este foarte nesigur,adica zice ceva in genul.."logic ca nu o sa fim impreuna toata viata"..ceea ce ma cam deranjeaza...:|...
vreau si eu pareri...



temananca...aiii?....ridica doua degete si scarpina.te
Celia_29
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:50
De la: someone17, la data 2010-10-19 22:45:59Am 17 ani aproape si am o relatie de 5 luni,il iubesc si cred ca si el o face..dar in urma cu ceva timp mi-a propus "sa facem dragoste"...nu stiu ce sa fac,deoarece imi e frica de tot,sunt virgina si nici sa ma protejez nu stiu..:(...si nici pe el nu il vad ffffoooaarte experimentat;))...de asemenea mi-e frica si de despartirea care ar putea avea loc,adica vreau sa cred ca o sa stau mult cu el,poate ca o sa raman cu el....dar el este foarte nesigur,adica zice ceva in genul.."logic ca nu o sa fim impreuna toata viata"..ceea ce ma cam deranjeaza...:|...
vreau si eu pareri...


Si tu ai vrea sa-ti jure ca o sa ramaneti impreuna toata viata?Daca da sa-l mai intrebi si cat "traieste"
Barbie30
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:54
Daca tu nu esti pregatita spune-i sa mai astepte...daca tine la tine cu adevarat va astepta pana cand tu vei fi sigura ca vrei ...nu face asta doar pentru ca tu crezi k va veti desparti....poate ca nu veti fi impreuna pentru totdeauna dar macar nu fa ceva de care iti va putea parea rau mai tarziu...acum alegerea e a ta
Anhya
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:59
De la: someone17, la data 2010-10-19 22:45:59Am 17 ani aproape si am o relatie de 5 luni,il iubesc si cred ca si el o face..dar in urma cu ceva timp mi-a propus "sa facem dragoste"...nu stiu ce sa fac,deoarece imi e frica de tot,sunt virgina si nici sa ma protejez nu stiu..:(...si nici pe el nu il vad ffffoooaarte experimentat;))...de asemenea mi-e frica si de despartirea care ar putea avea loc,adica vreau sa cred ca o sa stau mult cu el,poate ca o sa raman cu el....dar el este foarte nesigur,adica zice ceva in genul.."logic ca nu o sa fim impreuna toata viata"..ceea ce ma cam deranjeaza...:|...
vreau si eu pareri...

Daca iti spune "logic ca nu o sa fim impreuna toata viata", atunci cred ca e clar ca nu te iubeste suficient de mult incat sa isi doreasca sa ramana toata viata cu tine, asa cum iti doresti tu. O persoana care iubeste nu poate spune asa ceva, din contra spera pana in ultima secunda (chiar si atunci cand sunt certati) ca vor ramane impreuna toata viata. "logic ca nu o sa fim impreuna toata viata"... ce rece suna!!!
Daca nu esti pregatita nu trebuie sa te culci cu el, mai ales ca ai si indoiala asta in suflet.
anutzzaa
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:43
parerea mea e k te cam grabesti...nu merita sa-ti distrugi intr-un fel sau altul viata incepandu-ti viata sexuala cam devreme... gandeste-te cat de cu adevarat iti doresti sa ramai cu el toata viata... chiar ai toata viata inainte si nu merita sa faci acuma ceva de care iti poate parea rau mai tarziu...si din moment ce ai cerut parerea altora inseamna k nu te simti cu adevarat pregatita sa faci pasul asta...oricum alegerea iti apartine
ionutza02
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:53
De la: someone17, la data 2010-10-19 22:45:59Am 17 ani aproape si am o relatie de 5 luni,il iubesc si cred ca si el o face..dar in urma cu ceva timp mi-a propus "sa facem dragoste"...nu stiu ce sa fac,deoarece imi e frica de tot,sunt virgina si nici sa ma protejez nu stiu..:(...si nici pe el nu il vad ffffoooaarte experimentat;))...de asemenea mi-e frica si de despartirea care ar putea avea loc,adica vreau sa cred ca o sa stau mult cu el,poate ca o sa raman cu el....dar el este foarte nesigur,adica zice ceva in genul.."logic ca nu o sa fim impreuna toata viata"..ceea ce ma cam deranjeaza...:|...
vreau si eu pareri...


mai devreme sau mai tarziu...tot aia e!
angelradios
Postat pe 20 Octombrie 2010 00:00

mai devreme sau mai tarziu...tot aia e![/quote]

dak tu zici...tot aia sa fie
ionutza02
Postat pe 20 Octombrie 2010 00:02
hmm 5 luni....17 ani....eu spun sa te mai gandesti...oricum o sa ajungi la o varsta cand le vei spune tu lor "logic ca nu o sa fim toata viata impreuna" :)) dar asteapta macar 18 ani :D :))
Ameelya
Postat pe 20 Octombrie 2010 00:24
Daca te iubea nu vorbea asa... Cum adica," logic ca n-o sa fim impreuna toata viata"?!!! Ce fel de vorbe sunt astea? Parerea mea e ca vrea doar sa te "foloseasca" pt sex si atat...
Micael
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:53
Ready Or Not, Here I Come, You Can't Hide
Gonna Find You and Take it Slowly
Ready Or Not, Here I Come, You Can't Hide
Gonna Find You and Make you want me.
Histria
Postat pe 20 Octombrie 2010 19:08
De la: hystria1, la data 2010-10-20 19:08:13Ready Or Not, Here I Come, You Can't Hide
Gonna Find You and Take it Slowly
Ready Or Not, Here I Come, You Can't Hide
Gonna Find You and Make you want me.



Barbie30
Postat pe 20 Octombrie 2010 19:09
De la: someone17, la data 2010-10-19 22:45:59Am 17 ani aproape si am o relatie de 5 luni,il iubesc si cred ca si el o face..dar in urma cu ceva timp mi-a propus "sa facem dragoste"...nu stiu ce sa fac,deoarece imi e frica de tot,sunt virgina si nici sa ma protejez nu stiu..:(...si nici pe el nu il vad ffffoooaarte experimentat;))...de asemenea mi-e frica si de despartirea care ar putea avea loc,adica vreau sa cred ca o sa stau mult cu el,poate ca o sa raman cu el....dar el este foarte nesigur,adica zice ceva in genul.."logic ca nu o sa fim impreuna toata viata"..ceea ce ma cam deranjeaza...:|...
vreau si eu pareri...


normal ca daca nu-i dai ciucalata o sa plece
iar daca ciucalata nu e buna tot o sa plece
si cand se va satura de ciucalata "ta", tot o sa plece

ce viata misto
battleofwits
Postat pe 20 Octombrie 2010 19:30
De la: battleofwits, la data 2010-10-20 19:30:24
De la: someone17, la data 2010-10-19 22:45:59Am 17 ani aproape si am o relatie de 5 luni,il iubesc si cred ca si el o face..dar in urma cu ceva timp mi-a propus "sa facem dragoste"...nu stiu ce sa fac,deoarece imi e frica de tot,sunt virgina si nici sa ma protejez nu stiu..:(...si nici pe el nu il vad ffffoooaarte experimentat;))...de asemenea mi-e frica si de despartirea care ar putea avea loc,adica vreau sa cred ca o sa stau mult cu el,poate ca o sa raman cu el....dar el este foarte nesigur,adica zice ceva in genul.."logic ca nu o sa fim impreuna toata viata"..ceea ce ma cam deranjeaza...:|...
vreau si eu pareri...


normal ca daca nu-i dai ciucalata o sa plece
iar daca ciucalata nu e buna tot o sa plece
si cand se va satura de ciucalata "ta", tot o sa plece

ce viata misto


mda o "ciucalata" cu termen de valabilitate scurt
Barbie30
Postat pe 20 Octombrie 2010 19:31
De la: Barbie30, la data 2010-10-20 19:31:26mda o "ciucalata" cu termen de valabilitate scurt

daca bagi prea multe Euri in ea ca sa tina mult, o sa te doara burta
mai bine naturala, chiar daca e scurta, te vei simti mai bine dupa ce-o consumi
battleofwits
Postat pe 20 Octombrie 2010 19:34
nu fa asta vei regreta,spun din experienta..eu la fel m-am culcat si acum nu mai vreau..nu mai am chef..pur si simplu nu vreau..si il iubesc asta iti spun sigur si sincer!..dar dak si tu il iubesti nu fa asta!!
kudika_8866
Postat pe 31 Mai 2012 15:24
Nu o face, nu esti pregatita, nu o sa mori dupa o relatie de 5 luni. Alti se despart dupa 5 ani si trec peste.
Monica90
Postat pe 3 Iunie 2012 00:19
fetita...eu cred ca...pentru "dragostea "de care vb...el...mai e vreme destula!!!
cat priveste faptul ca ...zici tu...ca vrei sa ramai cu el...muuuulta vreme...iar ti-o spus ca...n-o sa fiti impreuna...mereu...cred ca ti-o zis tot...
pentru..."dragoste"/sex...sau ce-o fi...e vreme destula...asteapta...sa mai cresti...sa ai macar informatiile fara de care la acest moment...spui ca-ti e teama...si...abia cand vei stapani bine ceea ce vrei de la viata...de la tine...o poti face in cunostinta de cauza!!
iar el...daca se grabeste in continuare cu "dragostea" aia...lasa-l...sa caute...ceva...de consum...daca asta vrea...
sigur...mai tarziu...daca are ceva pt tine asa cum spui tu...va reveni...fie din orgoliu...fie ca...asa simte...
intre timp...ocupa-te de ceea ce vrei sa faci cu viata ta...scoala...cariera...orice...daca tot ai reusit sa te pastrezi pana acum...
asa cum spuneam...ai toata viata inainte...pentru toate formele de ..."dragoste"/sex...sau ce vrei tu...
gandeste-te ca...TU esti cea care va fi aratata cu degetu`...cand va veni vb de...agenda lui de consum!!!...
oricum...tu trebe sa fii cea care decide...ce face...si mai ales cu cine si cand!!!
eu_ovidiu
Postat pe 3 Iunie 2012 01:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex oral 175 De la: kudika_24601 28 Iulie 2013 02:45
prima iubire 85 De la: Moorse 22 Octombrie 2009 16:36
Marimea conteaza?Care sunt avantajele pentru baieti si fete? 20 De la: dandanaua_reloaded 10 Septembrie 2009 20:52
Meditazion*Transmutazion=TantrismusBlanco>SacralALCHEMY 1 De la: kudika355124 22 Ianuarie 2011 11:24
Sexul oral si anal-pro si contra 1464 De la: kudika029282 3 Octombrie 2010 09:52