Setari Cookie-uri

Seminar: Fii femeia carre ai fost menita sa fii! - 19-21 nov

Draga mea prietena ,

indiferent de varsta, statut social, studii sau greutatea corpului, daca vrei cu adevarat:

- sa schimbi in bine ceva in viata ta (sanatate, relatii, mod de a trai)

- sa nu mai ai stari de plictiseala, agitatie, oboseala sau blocaj

- sa iti controlezi, sa dirijezi si sa iti focalizezi gandurile

- sa descoperi un spatiu in care sa fii tu insati cu adevarat

- sa decizi ce directie sa alegi in viata

- sa te retragi cateva zile din rolurile, obligatiile si stresul zilnic pentru a avea timp sa fii cu sufletul tau

- sa inveti despre puterea ascunsa in tine si cum sa o folosesti

- sa iti amintesti cine esti

- sa redescoperi frumusetea si sacralitatea vietii

- sa te apropii de Dumnezeu (indiferent ce nume ii dai),

daca esti pregatita:

- sa faci modificari sanatoase in atitudinile, alegerile si relatiile tale

- sa explorezi o cale care iti poate aduce o stare de sanatate mai buna si o energie foarte mare (fizica, mentala, emotionala, spirituala)

- sa reiei legatura cu partea ta creatoare, cu viata ta emotionala, cu gandurile tale cele mai intime

- sa iti reinnoiesti visele uitate si sperantele neglijate

- sa incepi sa practici anumite tehnici si exercitii speciale pentru tine

- si mai ales, sa te bucuri,

… seminarul cu tema “Fii femeia care ai fost menita sa fii!” ar putea fi pentru tine!


In cadrul acestui seminar vei invata metode practice de dezvoltare personala si tehnici yoga pentru:

- reglarea problemelor legate de ciclul menstrual,

- amplificarea energiei vitale si eliminarea starilor de oboseala

- retrezirea pasiunii de a trai cu bucurie si recunostinta, marirea increderii in sine,

- invatarea unui mod de a trai deplin, viu, constient

- recunoasterea si trezirea puterii divine din tine.

Si nu in ultimul rand, vei avea ocazia sa petreci un timp in tacere cu tine insati si sa iti hranesti sufletul cu frumusetea naturii.

Esti pregatita pentru un miracol in viata ta?

Informatii adminstrative:

Cine poate participa? – Orice femeie intre 16 – 99 de ani care doreste sa isi transforme in bine viata personala.

Este necesara o practica anterioara? – Nu, sunt tehnici accesibile oricui, indiferent de varsta sau flexibilitate.

Unde are loc seminarul? – La sala din Sanpetru a Centrului de Yoga si Meditatie Kamala (Str. Poarta Campului nr. 408 C), un loc usor accesibil, primitor, ospitalier, frumos, la marginea padurii. Film de prezentare a Centrului. Din gara Brasov, in 15 minute se ajunge cu masina la Centrul Kamala. Exista autobuze din jumatate in jumatate de ora Brasov – Sanpetru.

Care este programul?

Vineri, 19 nov, 17.00 – 20.00.

Sambata, 20 nov, 9.00 – 20.00, cu pauza de pranz.

Duminica, 21 nov, 9.00 – 16.00, cu pauza de pranz.

Costuri:

- 120 lei – salariate

- 90 lei – pensionare, studente, eleve

Persoanele deja inscrise la cursurile noastre si cele care fac parte din aceeasi familie beneficiaza de reduceri suplimentare.

Se asigura cazare? – Se poate asigura, la cerere, cazare prin intermediul centrului nostru. Solicitati informatii in acest sens.

Se asigura masa? – Am ales pentru acest seminar varianta in care fiecare isi aduce mancare de acasa si vom manca impreuna. Vom servi ceai cald si prajituri. Observatie: pe durata seminarului, in cadrul centrului Kamala, se va consuma doar hrana vegetariana, fara alcool, tutun, cafea.

Informatii si inscrieri:

- tel. 0731.32.42.41

- e-mail: veronica@kamala.ro

- pagina web: www.kamala.ro

Ca femeie care traieste in ziua de azi, avand multiple roluri (mama, sotie, fiica, prietena, femeie de afaceri, si nu in ultimul rand, om), a ne face timp pentru o retragere cu noi insine nu este o optiune. Este un lucru esential. De aceea, o practica spirituala regulata poate deveni fundamentul vietii noastre. O practica prin care poti dobandi o sanatate buna, energie molipsitoare si un sentiment al totalitatii si al unitatii in tine insati si impreuna cu ceilalti.

Te astept cu drag sa descoperim impreuna miracolul unei vieti pline de bucurie!

Veronica Cernat (Godeanu)
veronicacernat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:41
anastasia_m
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:57
The_Exile
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:03
pam pam, bum bum
ipahebirowtnod
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:35
De la: veronicacernat, la data 2010-11-08 16:41:57Draga mea prietena

Draga mea prietena , am si eu o intrebare.
Cum se impaca yoga si tantra in shaormeria voastra? bagati si muraturi de: ayurveda, qigong si jyotiṣa? Daca da, vreau si eu doua falafele la farfurie


battleofwits
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
putul unei gandiri din perle 42 De la: angelo_micnegrusiurat 23 August 2010 14:46
Piata Financiara 12 De la: ralluqtza 24 Februarie 2014 09:10
Caut partener de conversatie in engleza 2 De la: kudika_11982 26 Decembrie 2020 11:20
TV Academy - Cursuri de televiziune 1 De la: andreea_tudor06 6 August 2009 13:47
CURS DIAGNOSTIC SI EVALUARE CLINICA: 19-21 NOV. 2010. 1 De la: kudika310794 14 Octombrie 2010 15:12