Setari Cookie-uri

produse recomandate pt par cret, uscat, aspru...

buna.
parul meu nu este cret, mai degraba cuvantul "electrocutat" ar descrie cum arata. il intind in fiecare saptamana, atlfel, nu ma pot pieptana, nu pot face o frizura si arat de parca acum as fi scapat din casa de nebuni, pare neingrijit, sta in toate directiile...deci este super oribil. cu intinsul cu placa si folosirea regulata a balsamurilor, masti, ulei de masline, etc... mai salvez din aspectul de "electrocutat". am folosit o gramada de produse, dar pana acum absolut tot s-a dovedit a fi minciuna...am probat multe produse recomandate de catre prietene, numai, ce face si mai moale un par normal, la mine fiind si firele groase nu au nici un efect...daca cumva cineva mai are par din asta, gen afro-american ( deja nu ma mai duc la coafor ca dupa ce l spala si incepe sa uste coafezele se sperie, una mi a zis, sa nici nu atsept sa mi iasa bine, ca asta e un par ca si a afroamericanilor...) si cumva ati gasit un produs care CHIAR functioneaza, va rog sa impartasiti cu mine. multumesc mult
siso
Postat pe 29 Noiembrie 2010 23:40
buna,
si eu am aceeasi problema. ca s-o rezolv cat de cat, mi-am dezvoltat un adevarat ritual pt spalatul parului. inainte de spalare, pe parul ud, folosesc un ulei tratament (de la avon, asa parul se spala foarte, foarte usor), apoi il samponez, masca pt par uscat, optional chiar si balsam. dupa ce il streg, tot pe parul ud, un gel tratament pt par uscat (tot de la avon), balsam leave-in, gel pt coafare si definirea buclelor (care acum, din pacate, nu se mai gaseste), ceara pt coafat iar la sfarsit, spuma pt par ondulat (acum folosesc de la garnier, dar mai au si alte firme). si, esential, cand il usc NU-L PIEPTAN !!!
dimineata, ca sa nu stea ca o capitza de fan, il mai aranjez cu mainile umede, si pe dedesupt il mai prind cu 2-3 agrafe sa-i mai ia din volum.
iar cand merg la coafor, ii cer coafezei sa nu-l pieptene, ci sa mi-l aranjeze doar cu degetele !!!
chiar daca pare dificil, si e destul de costisitor, merita.
multa lume ma invidiaza pentru par
kudika073300
Postat pe 21 Februarie 2011 21:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Brabatul fecioara cu femeia taur credeti ca se potrivesc?! 3 De la: one_size 22 Noiembrie 2009 21:21
Conteaza diferentza de varsta intr-o relatzie??????? 104 De la: SugarBubbles 30 Mai 2009 11:40
ce pantofi se potrivesc ? 4 De la: kudika414141 29 Iulie 2011 17:41
cum poti scapa de un barbat complexat? 12 De la: Full_Metal_Jacket 14 Aprilie 2009 14:41
buna 5 De la: yumalai 17 Februarie 2010 08:28