Setari Cookie-uri

Credeti ca relatiile lungi sunt de fapt moarte sigura?

buna la toata lumea !

bun sa incepem cu inceputul
As vrea sa stiu raspunsul vostru la aceasta intrebare, nu stiu daca a mai fost un topic asemanator habar nu am, de fapt nu am mai intrat de mult pe forum :D mai intai sa va spun povestea
Am fost intr-o relatie de genul asta va si spun si cat am stat vreo 12 ani ! foarte mult.
Eu am crezut ca o sa fim impreuna mereu si ca trebuie sa facem ceva ca sa ne imbunatatim financiar toate bune si frumoase!
Eu una m-am apucat de master de un curs, aveam sala dela ora 8-9 + serv cand ajungeam acasa bineanteles eram franta, faceam un dus si gata plus la serv mai aveam si deplasari ok ca la orice serv.
Numai ca, intr-o zi ma rog fiecare a avut o cearta mai aprinsa cu partenerul lui...... e asa am avut si eu dupa ce am venit dintr-o deplasare !
numai ca a 2 a zi el nu s-a mai intors! nu mai raspunde la telefon; sau respinge apelurile !
ok eu una nu prea ii inteleg pe oamenii astia
as vrea sa stiu mai sunt cazuri de genul asta fiindca am uitat sa va spun dar eu reprosuri nu prea am sa-i fac acestei persoane fiindca chiar a fost ok!


roxi25
Postat pe 9 Decembrie 2010 21:49
eu faceam chestii de genul asta "inainte" ... cand mi se punea pata, plecam fara nici-o explicatie
battleofwits
Postat pe 9 Decembrie 2010 21:54
De la: roxi25, la data 2010-12-09 21:49:02buna la toata lumea !

bun sa incepem cu inceputul
As vrea sa stiu raspunsul vostru la aceasta intrebare, nu stiu daca a mai fost un topic asemanator habar nu am, de fapt nu am mai intrat de mult pe forum :D mai intai sa va spun povestea
Am fost intr-o relatie de genul asta va si spun si cat am stat vreo 12 ani ! foarte mult.
Eu am crezut ca o sa fim impreuna mereu si ca trebuie sa facem ceva ca sa ne imbunatatim financiar toate bune si frumoase!
Eu una m-am apucat de master de un curs, aveam sala dela ora 8-9 + serv cand ajungeam acasa bineanteles eram franta, faceam un dus si gata plus la serv mai aveam si deplasari ok ca la orice serv.
Numai ca, intr-o zi ma rog fiecare a avut o cearta mai aprinsa cu partenerul lui...... e asa am avut si eu dupa ce am venit dintr-o deplasare !
numai ca a 2 a zi el nu s-a mai intors! nu mai raspunde la telefon; sau respinge apelurile !
ok eu una nu prea ii inteleg pe oamenii astia
as vrea sa stiu mai sunt cazuri de genul asta fiindca am uitat sa va spun dar eu reprosuri nu prea am sa-i fac acestei persoane fiindca chiar a fost ok!





Pai important este si cand a plecat...daca a plecat azi poate o sa revina pana diseara...daca a plecat acum 2 luni si tot nu ti-a spus nimic, atunci e trist...
Sunt multi barbati care nu prea au curaj...mai ales sa spuna ce au de spus...asteapta din cealalta parte...
E destul de ciudat pentru ca spui ca era o relatie normala...cred ca putem sa ne dam doar cu presupusul...poate nu i-a convenit ca plecai (dar la naiba sunt relatii ok unde cel putin unu din ei pleaca in fiecare saptamana in delegatie), poate nu ii placea ca nu mai aveati timp de stat impreuna (ca tu erai prea ocupata cu master, servici, etc), poate si-a gasit pe alta, poate, poate...
Oricum trebuia sa-ti spuna ceva, poate gaseati o solutie, daca vorbeati...dar asa...tu stai si te intrebi de ce...
pinguina
Postat pe 9 Decembrie 2010 22:27
De la: battleofwits, la data 2010-12-09 21:54:06eu faceam chestii de genul asta "inainte" ... cand mi se punea pata, plecam fara nici-o explicatie


eu stau acasa dar ai zice ca nu sunt aici..sunt plecat cu gandul aiurea! tot aia e!
pickard
Postat pe 9 Decembrie 2010 22:39
De la: roxi25, la data 2010-12-09 21:49:02buna la toata lumea !

bun sa incepem cu inceputul
As vrea sa stiu raspunsul vostru la aceasta intrebare, nu stiu daca a mai fost un topic asemanator habar nu am, de fapt nu am mai intrat de mult pe forum :D mai intai sa va spun povestea
Am fost intr-o relatie de genul asta va si spun si cat am stat vreo 12 ani ! foarte mult.
Eu am crezut ca o sa fim impreuna mereu si ca trebuie sa facem ceva ca sa ne imbunatatim financiar toate bune si frumoase!
Eu una m-am apucat de master de un curs, aveam sala dela ora 8-9 + serv cand ajungeam acasa bineanteles eram franta, faceam un dus si gata plus la serv mai aveam si deplasari ok ca la orice serv.
Numai ca, intr-o zi ma rog fiecare a avut o cearta mai aprinsa cu partenerul lui...... e asa am avut si eu dupa ce am venit dintr-o deplasare !
numai ca a 2 a zi el nu s-a mai intors! nu mai raspunde la telefon; sau respinge apelurile !
ok eu una nu prea ii inteleg pe oamenii astia
as vrea sa stiu mai sunt cazuri de genul asta fiindca am uitat sa va spun dar eu reprosuri nu prea am sa-i fac acestei persoane fiindca chiar a fost ok!




Daca aveai pisica iti pleca mai devreme de cei 12 ani:)) el fiind om a rezistat eroic.
Pai nu vad care-i problema?!
Tu-l vroiai doar sa stii ca ai pe cineva acasa?
oricum ai alte treburi decat o femeie implicata intr-o relatie stabila.
Omul s-a plictisit, si-a premeditat plecarea, o sa alfi de el cand o sa te sune sa-ti spuna ca are o familie si un copil.
Apropo, ce reprosuri cand tu acasa esti ca la hotel?:)))))
Spor in plecari si veniri....
stem_29
Postat pe 9 Decembrie 2010 22:46
Uitai sa-ti raspund la intrebare.
Raspunsul e NU.
Relatii NOI ni le facem.
Cum ne saram, asa mancam, stimata domnisoara.
Cum respectam, asa suntem respectati......vorbesc de ai nostri, de familie.
( asta ca sa fiu in context).
stem_29
Postat pe 9 Decembrie 2010 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
moulinex 1 De la: dana2682 24 Noiembrie 2010 19:26
la nunta fara mine 25 De la: kudika_26345 30 Iulie 2013 15:48
anticonceptionalele si drogurire usoare 11 De la: Biank_kudika 17 Septembrie 2010 16:07
de ce tinem cont de capricile persoanei iubite si nu de ale noastre????? 47 De la: Barbie30_ 27 Februarie 2011 03:22
BUNA ZIUA TUTUROR 21 De la: kiss_my_ass 6 Septembrie 2011 10:33