Setari Cookie-uri

nu vreau sa ma marit!

Am o problema mare. Am o relatie de aproape 7 ani, si acum el a adus discutia despre nunta, k s-o facem, k ai nostri parinti ar trebui sa se cunoasca, a inceput sa se intereseze de localuri pentru nunta, de unde sa-si ia costumul de mire, si multe altele. Ca nu prea as vrea sa ma marit, ca am alte planuri, si ca eu nu sunt genul de fata care se gandeste la maritis, si asteapta momentul asta toata viata, am alte prioritati. De la inceput ii spunem k nu am timp sa ma gandesc, k sunt ocupata la munca, si munca imi ia toata energia. Ca sa-l mai linistesc, ca se panica deja ca nu particip la discutiile si planurile de nunta, am sunat sa ma programez la o proba petru rochia de mireasa, dar n-am mai ajuns la proba, normal.
Tot amanand aceasta discutie cu constiinta mea, si fiind intr-o vacanta, am avut posibilitatea sa ma gandesc la aceasta problema. De fapt eu nu vreau sa ma marit, asta este cert. Dar nu stiu inca daca vreau sa ma marit cu el, cand moi marita.
Sunt intr-o mare dilema!
Voi ce ati face?
tentatia
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:35
De la: tentatia, la data 2011-01-07 11:35:35Am o problema mare. Am o relatie de aproape 7 ani, si acum el a adus discutia despre nunta, k s-o facem, k ai nostri parinti ar trebui sa se cunoasca, a inceput sa se intereseze de localuri pentru nunta, de unde sa-si ia costumul de mire, si multe altele. Ca nu prea as vrea sa ma marit, ca am alte planuri, si ca eu nu sunt genul de fata care se gandeste la maritis, si asteapta momentul asta toata viata, am alte prioritati. De la inceput ii spunem k nu am timp sa ma gandesc, k sunt ocupata la munca, si munca imi ia toata energia. Ca sa-l mai linistesc, ca se panica deja ca nu particip la discutiile si planurile de nunta, am sunat sa ma programez la o proba petru rochia de mireasa, dar n-am mai ajuns la proba, normal.
Tot amanand aceasta discutie cu constiinta mea, si fiind intr-o vacanta, am avut posibilitatea sa ma gandesc la aceasta problema. De fapt eu nu vreau sa ma marit, asta este cert. Dar nu stiu inca daca vreau sa ma marit cu el, cand moi marita.
Sunt intr-o mare dilema!
Voi ce ati face?
Nu te marita bre,ce atata maritat
Valy90
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:44
nu vrei....dar te tenteaza
_oktober_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:53
De la: tentatia, la data 2011-01-07 11:35:35 De fapt eu nu vreau sa ma marit, asta este cert. Dar nu stiu inca daca vreau sa ma marit cu el, cand moi marita.
Sunt intr-o mare dilema!
Voi ce ati face?


io i-as spune sa-si caute pe alta disponibila de maritis.
da' asa, de amoru' artei si de discutie inutila, cam pe cand ai hotarat ce toi marita?/
geo_resuscitat
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:29
nu stiu de astea
ipahebirowtnod
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:41
De la: tentatia, la data 2011-01-07 11:35:35Voi ce ati face?

as mai astepta sa treaca 7 ani...da' nu in tibet...presupun ca 17 ani iti sunt deajuns ca sa te hotarasti
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:50
De la: tentatia, la data 2011-01-07 11:35:35Am o problema mare. Am o relatie de aproape 7 ani, si acum el a adus discutia despre nunta, k s-o facem, k ai nostri parinti ar trebui sa se cunoasca, a inceput sa se intereseze de localuri pentru nunta, de unde sa-si ia costumul de mire, si multe altele. Ca nu prea as vrea sa ma marit, ca am alte planuri, si ca eu nu sunt genul de fata care se gandeste la maritis, si asteapta momentul asta toata viata, am alte prioritati. De la inceput ii spunem k nu am timp sa ma gandesc, k sunt ocupata la munca, si munca imi ia toata energia. Ca sa-l mai linistesc, ca se panica deja ca nu particip la discutiile si planurile de nunta, am sunat sa ma programez la o proba petru rochia de mireasa, dar n-am mai ajuns la proba, normal.
Tot amanand aceasta discutie cu constiinta mea, si fiind intr-o vacanta, am avut posibilitatea sa ma gandesc la aceasta problema. De fapt eu nu vreau sa ma marit, asta este cert. Dar nu stiu inca daca vreau sa ma marit cu el, cand moi marita.
Sunt intr-o mare dilema!
Voi ce ati face?


"Dar nu stiu inca daca vreau sa ma marit cu el, cand moi marita."
Ce mare dilema fata ca in capul tau,e o varza cu carne,daca nici dupa 7 ani nu stii daca il vrei sau nu....
Eu zic ca pana "toi" decide tu ala o sa gaseasca alta disponibila.
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:08
aoleu...sapte ani si sapte cai inca sapte sa mai stai, sapte saci si sapte draci inca sapte sa mai taci si o septime mai asteapta inca sapte de te iarta
bombonik_babardik
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:17
De la: babyboomboom, la data 2011-01-07 13:17:40aoleu...sapte ani si sapte cai inca sapte sa mai stai, sapte saci si sapte draci inca sapte sa mai taci si o septime mai asteapta inca sapte de te iarta



Mai sta inca 7 degeaba ca tot nu o sa stie daca il vrea.
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:20
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 13:20:16
De la: babyboomboom, la data 2011-01-07 13:17:40aoleu...sapte ani si sapte cai inca sapte sa mai stai, sapte saci si sapte draci inca sapte sa mai taci si o septime mai asteapta inca sapte de te iarta



Mai sta inca 7 degeaba ca tot nu o sa stie daca il vrea.
hello barbie... ciudat sa stai cu cineva sapte ani asa de florile marului
bombonik_babardik
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:24
De la: babyboomboom, la data 2011-01-07 13:24:30
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 13:20:16
De la: babyboomboom, la data 2011-01-07 13:17:40aoleu...sapte ani si sapte cai inca sapte sa mai stai, sapte saci si sapte draci inca sapte sa mai taci si o septime mai asteapta inca sapte de te iarta



Mai sta inca 7 degeaba ca tot nu o sa stie daca il vrea.
hello barbie... ciudat sa stai cu cineva sapte ani asa de florile marului


Buna Boomboom!Eeeee sta si ea pana gaseste unu mai bun,pana acu` nu a picat nimic dar poate poate...Eterna frectie intalnita pe kudika.
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:30
De la: tentatia, la data 2011-01-07 11:35:35Am o problema mare. Am o relatie de aproape 7 ani, si acum el a adus discutia despre nunta, k s-o facem, k ai nostri parinti ar trebui sa se cunoasca, a inceput sa se intereseze de localuri pentru nunta, de unde sa-si ia costumul de mire, si multe altele. Ca nu prea as vrea sa ma marit, ca am alte planuri, si ca eu nu sunt genul de fata care se gandeste la maritis, si asteapta momentul asta toata viata, am alte prioritati. De la inceput ii spunem k nu am timp sa ma gandesc, k sunt ocupata la munca, si munca imi ia toata energia. Ca sa-l mai linistesc, ca se panica deja ca nu particip la discutiile si planurile de nunta, am sunat sa ma programez la o proba petru rochia de mireasa, dar n-am mai ajuns la proba, normal.
Tot amanand aceasta discutie cu constiinta mea, si fiind intr-o vacanta, am avut posibilitatea sa ma gandesc la aceasta problema. De fapt eu nu vreau sa ma marit, asta este cert. Dar nu stiu inca daca vreau sa ma marit cu el, cand moi marita.
Sunt intr-o mare dilema!
Voi ce ati face?


nu te mariti si gata, ii spui omului ca sa nu stea ca prostul sa isi faca sperante, asta daca vrei sa fi corecta si daca il respecti, si cu asta basta, dar sa iei in calcul faptul ca acest lucru poate duce la o despartire. Eu personal daca as sta cu un om 7 ani si as vedea ca pana la urma nu are nici o intentie (copii sau casatorie), i-as ura la revedere, timpul este pretios.
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:47
De la: tentatia, la data 2011-01-07 11:35:35Am o problema mare. Am o relatie de aproape 7 ani, si acum el a adus discutia despre nunta, k s-o facem, k ai nostri parinti ar trebui sa se cunoasca, a inceput sa se intereseze de localuri pentru nunta, de unde sa-si ia costumul de mire, si multe altele. Ca nu prea as vrea sa ma marit, ca am alte planuri, si ca eu nu sunt genul de fata care se gandeste la maritis, si asteapta momentul asta toata viata, am alte prioritati. De la inceput ii spunem k nu am timp sa ma gandesc, k sunt ocupata la munca, si munca imi ia toata energia. Ca sa-l mai linistesc, ca se panica deja ca nu particip la discutiile si planurile de nunta, am sunat sa ma programez la o proba petru rochia de mireasa, dar n-am mai ajuns la proba, normal.
Tot amanand aceasta discutie cu constiinta mea, si fiind intr-o vacanta, am avut posibilitatea sa ma gandesc la aceasta problema. De fapt eu nu vreau sa ma marit, asta este cert. Dar nu stiu inca daca vreau sa ma marit cu el, cand moi marita.
Sunt intr-o mare dilema!
Voi ce ati face?


ce asa mare dilema?
nu vrei nu te mariti ,dar lasa-i libertate omului ,nu-l tine in stand by.
Ame_ly
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:56
De la: TIGRA, la data 2011-01-07 13:47:13
De la: tentatia, la data 2011-01-07 11:35:35Am o problema mare. Am o relatie de aproape 7 ani, si acum el a adus discutia despre nunta, k s-o facem, k ai nostri parinti ar trebui sa se cunoasca, a inceput sa se intereseze de localuri pentru nunta, de unde sa-si ia costumul de mire, si multe altele. Ca nu prea as vrea sa ma marit, ca am alte planuri, si ca eu nu sunt genul de fata care se gandeste la maritis, si asteapta momentul asta toata viata, am alte prioritati. De la inceput ii spunem k nu am timp sa ma gandesc, k sunt ocupata la munca, si munca imi ia toata energia. Ca sa-l mai linistesc, ca se panica deja ca nu particip la discutiile si planurile de nunta, am sunat sa ma programez la o proba petru rochia de mireasa, dar n-am mai ajuns la proba, normal.
Tot amanand aceasta discutie cu constiinta mea, si fiind intr-o vacanta, am avut posibilitatea sa ma gandesc la aceasta problema. De fapt eu nu vreau sa ma marit, asta este cert. Dar nu stiu inca daca vreau sa ma marit cu el, cand moi marita.
Sunt intr-o mare dilema!
Voi ce ati face?


nu te mariti si gata, ii spui omului ca sa nu stea ca prostul sa isi faca sperante, asta daca vrei sa fi corecta si daca il respecti, si cu asta basta, dar sa iei in calcul faptul ca acest lucru poate duce la o despartire. Eu personal daca as sta cu un om 7 ani si as vedea ca pana la urma nu are nici o intentie (copii sau casatorie), i-as ura la revedere, timpul este pretios.



Cum sa-i spuna Tigra? Tipul o sa-i dea papucii si ea nu vrea asta,o sa il lase sa planifice tot ca si cum totul e normal si probabil ca o sa faca si nunta.Dupa vine faza in care tipul o sa vrea si un copil ca doar n-a stat nspe ani degeaba si o sa il faca....Dupa toate astea o sa intalneasca unu care sa-i aduca din nou fluturasii in stomac si o sa plece cu copil sau nu.Si atunci o sa vrea ea sa se marite si nu o sa mai vrea ala...
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:59

Cum sa-i spuna Tigra? Tipul o sa-i dea papucii si ea nu vrea asta,o sa il lase sa planifice tot ca si cum totul e normal si probabil ca o sa faca si nunta.Dupa vine faza in care tipul o sa vrea si un copil ca doar n-a stat nspe ani degeaba si o sa il faca....Dupa toate astea o sa intalneasca unu care sa-i aduca din nou fluturasii in stomac si o sa plece cu copil sau nu.Si atunci o sa vrea ea sa se marite si nu o sa mai vrea ala...[/quote]

nu aveam cum sa spun mai bine Barbie, oricum ce face fata asta mi se pare totala lipsa de respect si de iubire fata de acel om, totusi este vb de 7 ani, putea mult mai devreme sa realizeze daca el e cel cu care vrea sa se marite sau nu, nu sa o lungeasca atat si sa il lase pe omul ala sa spere si sa isi faca planuri.
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:08
Nu ar trebui sa`l dezamagesti amanand d fiekre data si discutia si tot ce apartzine... il iubesti? Da? sau Nu? cred k e simplu` doar k noua ne place sa o complicam:)
E clar k la batranete nu vei avea nevoie d job ci d cnva kre sa te sprijine:)
Bernitziii
Postat pe 24 Ianuarie 2011 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Urgent - Cautam fotograf 5 De la: avatarstuff 22 Mai 2012 22:36
vand rochie de mireasa 3 De la: LARYSA_grace 14 Octombrie 2010 17:18
vand rochie de mireasa 2 De la: oanchelu 23 Martie 2011 15:03
Bauturi si servicii de calitate 1 De la: 30 Ianuarie 2015 17:00
Porumbei nunta Bucuresti 2 De la: kudika_16086 11 Septembrie 2012 21:36