Setari Cookie-uri

spatiu living dificil de amenajat- Sfaturi!!!???

buna ziua, am si eu nevoie de sfaturi intr-o problema de aranjare a spatiului din living. Intrucat am dorit ca livingul sa fie cit mai mare si spatios am renuntat la camera care era lipita de acesta, din pacate insa a ramas un stalp de rezistenta care fractioneaza spatiul.
AM sa incerc o descriere . Se intra in casa direct in living (e un hol f mic intre usa si livingul propriu zis) In stanga avem practic marea parte a livingului, stalpul de rezistenta aproape de usa de la intrare, iar in partea dreapta este perete comun cu baia si bucataria care sunt pe partea dreapta. Celelalte 2 laturi ale livingului (care este dreptunghiular) au ferestre mari. Deci singurul perete compact care practic poate fi folosit pentru mobilier ar fi cel din stanga livingului. In conditiile date, mi-e greu sa-mi imaginez unde as putea pune canapelele astfel incat sa se poata privi la TV-ul pe care-l vad pe peretele din stanga.
Astept sfaturi si idei.
Multumesc anticipat.
davsimati
Postat pe 13 Ianuarie 2011 09:01
De la: davsimati, la data 2011-01-13 09:01:48buna ziua, am si eu nevoie de sfaturi intr-o problema de aranjare a spatiului din living. Intrucat am dorit ca livingul sa fie cit mai mare si spatios am renuntat la camera care era lipita de acesta, din pacate insa a ramas un stalp de rezistenta care fractioneaza spatiul.
AM sa incerc o descriere . Se intra in casa direct in living (e un hol f mic intre usa si livingul propriu zis) In stanga avem practic marea parte a livingului, stalpul de rezistenta aproape de usa de la intrare, iar in partea dreapta este perete comun cu baia si bucataria care sunt pe partea dreapta. Celelalte 2 laturi ale livingului (care este dreptunghiular) au ferestre mari. Deci singurul perete compact care practic poate fi folosit pentru mobilier ar fi cel din stanga livingului. In conditiile date, mi-e greu sa-mi imaginez unde as putea pune canapelele astfel incat sa se poata privi la TV-ul pe care-l vad pe peretele din stanga.
Astept sfaturi si idei.
Multumesc anticipat.

dacsa nu au loc acolo in living....incearca in curte.
BEL_AMY1
Postat pe 13 Ianuarie 2011 09:06
tot nu-i ok, ca din curte nu se vede la TV ...deci nu e o solutie.

Acuma, ideea era unde le asez in acel spatiu nu ca nu au loc...
davsimati
Postat pe 13 Ianuarie 2011 19:34
Buna!

Daca ca esti admiratoare a pietrelor semipretioase (pomisori feng shui) sau vrei sa incerci untul de shea nerafinat, te asteptam pe blogul nostru unde vei gasi toate acestea la cele mai mici preturi:

http://cercelusifimo.wordpress.com

I3ianca
Postat pe 14 Ianuarie 2011 22:01
De la: davsimati, la data 2011-01-13 09:01:48buna ziua, am si eu nevoie de sfaturi intr-o problema de aranjare a spatiului din living. Intrucat am dorit ca livingul sa fie cit mai mare si spatios am renuntat la camera care era lipita de acesta, din pacate insa a ramas un stalp de rezistenta care fractioneaza spatiul.
AM sa incerc o descriere . Se intra in casa direct in living (e un hol f mic intre usa si livingul propriu zis) In stanga avem practic marea parte a livingului, stalpul de rezistenta aproape de usa de la intrare, iar in partea dreapta este perete comun cu baia si bucataria care sunt pe partea dreapta. Celelalte 2 laturi ale livingului (care este dreptunghiular) au ferestre mari. Deci singurul perete compact care practic poate fi folosit pentru mobilier ar fi cel din stanga livingului. In conditiile date, mi-e greu sa-mi imaginez unde as putea pune canapelele astfel incat sa se poata privi la TV-ul pe care-l vad pe peretele din stanga.
Astept sfaturi si idei.
Multumesc anticipat.
mirabella_art
Postat pe 15 Ianuarie 2011 00:58
Buna,

Din detaliile pe care le-ai enumerat mai sus nu se pot oferii solutii prea multe, in primul rand este foarte important de stiut masurile camerei, distanta de la geamuri ,usi ,etc,,,inaltimea camerei,poate niste poze,,,,ce tip de Tv ai , daca exista deja mobilier etc...solutiile sunt o sumedenie intotdeauna indiferent de spatiu,totul tine de imaginatie si creativitate .
Eu sunt designer de interioare, lucrez de 2 ani in Italia in domeniu si m-as bucura sa te pot ajuta cu niste idei.
Adresa mea de e-mail este mirabella_art@yahoo. com
mirabella_art
Postat pe 15 Ianuarie 2011 01:05
Merci din suflet. Revin cu detalii la adresa mentionata!
davsimati
Postat pe 17 Ianuarie 2011 09:08
Buna,

Ti-am trimis e-mail cu variante in 2D.
Sper sa iti fie de folos.
mirabella_art
Postat pe 18 Ianuarie 2011 21:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caloriferul nu se incalzeste 16 De la: andreiutza_condo 11 Decembrie 2013 22:56
incalzire cu panouri radiante 124 De la: aura190280 16 Noiembrie 2016 16:00
Racitor de aer 19 De la: david_laur 14 Iunie 2009 11:41
izolare 6 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:52
amenajari interioare unicat 4 De la: condo003078 4 Martie 2010 12:44