Setari Cookie-uri

rugaciune

am auzit de acest ritual ori rugaciune ce este..Pune trei lumanari in cel mai inalt loc din casa. Lumanarile trebuie puse pe o farfurie plina cu zahar. Aprinde lumanarile. Cere trei dorinte de la Sf. Rafael, Sf. Mihail si Sf. Gavriil. O dorinta pentru afaceri/servici, o dorinta pentru dragoste si o dorinta imposibila. A treia zi dupa ce ai facut toate astea, fa publica vrajei asteia ( pe un forum, ceva ) sau sa trimiti la ziar multumiri celor trei sfinti care iti vor indeplini dorintele si asteapta sa vezi ce se intampla a patra zi.Vreau sa stiu daca stie cineva este adevarat?sau exista vreun forum ceva in care se vorbeste despre asta astept pareri multumesc
brun3ta2010
Postat pe 22 Ianuarie 2011 23:41
Si unde e rugaciunea? Sfinti aia crezi ca fac ceva doar pentru o lumanare aprinsa?
Barbie30_
Postat pe 23 Ianuarie 2011 03:35
De la: brun3ta2010, la data 2011-01-22 23:41:16am auzit de acest ritual ori rugaciune ce este..Pune trei lumanari in cel mai inalt loc din casa. Lumanarile trebuie puse pe o farfurie plina cu zahar. Aprinde lumanarile. Cere trei dorinte de la Sf. Rafael, Sf. Mihail si Sf. Gavriil. O dorinta pentru afaceri/servici, o dorinta pentru dragoste si o dorinta imposibila. A treia zi dupa ce ai facut toate astea, fa publica vrajei asteia ( pe un forum, ceva ) sau sa trimiti la ziar multumiri celor trei sfinti care iti vor indeplini dorintele si asteapta sa vezi ce se intampla a patra zi.Vreau sa stiu daca stie cineva este adevarat?sau exista vreun forum ceva in care se vorbeste despre asta astept pareri multumesc



anastasia_m
Postat pe 23 Ianuarie 2011 08:20
De ce nu incerci si apoi ne zici si noua ?
Daca as putea avea un bebe as pune toate lumanarile din lume si m-as ruga la toti sfintii si le-as multumi toata viata.

Postat pe 23 Ianuarie 2011 08:45
De la: scorpio67, la data 2011-01-23 08:45:59De ce nu incerci si apoi ne zici si noua ?
Daca as putea avea un bebe as pune toate lumanarile din lume si m-as ruga la toti sfintii si le-as multumi toata viata.

ca sa ai un bebe trebuie intai sa te rogi si apoi sa o pui fara lumanari neaparat
pickard
Postat pe 23 Ianuarie 2011 08:48
Nici tu nu stii ce vrei ,ba e rugaciune , ba e vraja, ba e dorinta ...mie unu mi se par foarte diferite chestiile astea ,tu pana la urma ce vrei sa vrajesti pe vreunu ? Sau cu totul altceva ... ? Da-ne amanunte aici sa stim si noi care cum daca tot vrei un anumit sfat sa inteleaga mai toti .
alexo88
Postat pe 23 Ianuarie 2011 08:50
De la: alexo88, la data 2011-01-23 08:50:59 Nici tu nu stii ce vrei ,ba e rugaciune , ba e vraja, ba e dorinta ...mie unu mi se par foarte diferite chestiile astea ,tu pana la urma ce vrei sa vrajesti pe vreunu ? Sau cu totul altceva ... ? Da-ne amanunte aici sa stim si noi care cum daca tot vrei un anumit sfat sa inteleaga mai toti .



simplu 3 in 1
anastasia_m
Postat pe 23 Ianuarie 2011 08:54
De la: pickard, la data 2011-01-23 08:48:28
De la: scorpio67, la data 2011-01-23 08:45:59De ce nu incerci si apoi ne zici si noua ?
Daca as putea avea un bebe as pune toate lumanarile din lume si m-as ruga la toti sfintii si le-as multumi toata viata.

ca sa ai un bebe trebuie intai sa te rogi si apoi sa o pui fara lumanari neaparat


E mai romantic cu lumanari!

Postat pe 23 Ianuarie 2011 09:05
...nu ritualurile sunt importante ci credinta
kudika195501
Postat pe 23 Ianuarie 2011 10:13
Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.
am auzit de acest ritual ori rugaciune ce este..Pune trei lumanari in cel mai inalt loc din casa. Lumanarile trebuie puse pe o farfurie plina cu zahar. Aprinde lumanarile. Cere trei dorinte de la Sf. Rafael, Sf. Mihail si Sf. Gavriil. O dorinta pentru afaceri/servici, o dorinta pentru dragoste si o dorinta imposibila. A treia zi dupa ce ai facut toate astea, fa publica vrajei asteia ( pe un forum, ceva ) sau sa trimiti la ziar multumiri celor trei sfinti care iti vor indeplini dorintele si asteapta sa vezi ce se intampla a patra zi.Vreau sa stiu daca stie cineva este adevarat?sau exista vreun forum ceva in care se vorbeste despre asta astept pareri multumesc
kudika_964277
Postat pe 6 Mai 2014 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fuckkkkkkk,,,o tara plina de mafiotiiii 13 De la: Calandrinon 21 Noiembrie 2009 15:31
Pentru toate femeile pentru zilele de 1 si 8 martoe 80 De la: FAsion 27 Martie 2010 22:28
Fooarte fain !!! 11 De la: yumalai 19 Februarie 2010 09:21
ce stiti despre firmele de casting? 19 De la: karos 15 Ianuarie 2009 16:09
Majorat 20 De la: kudika039492 2 Mai 2012 16:50