Setari Cookie-uri

Pareri

Buna! Sunt Ema, am 16 ani si am o problema. Acum un an aveam 60 de kilograme la 1.66, am ajuns dupa aceea la 52, iar acum, dintr-o data am ajuns din nou la 55.:( Nu inteleg de ce! fac sport 6 zile pe saptamana (aerobic, tae-bo, kickboxing), mananc mai putin de 1500 cal pe zi, uneori chiar mai putin si nu vad rezultate deloc. Ca sa nu mai zic ca am si ceva celulita pe picioare.
Ma simt oribil:( Dati-mi si mie o solutie, va rog
teardrops
Postat pe 13 Februarie 2011 21:05
De la: teardrops, la data 2011-02-13 21:05:48Buna! Sunt Ema, am 16 ani si am o problema. Acum un an aveam 60 de kilograme la 1.66, am ajuns dupa aceea la 52, iar acum, dintr-o data am ajuns din nou la 55.:( Nu inteleg de ce! fac sport 6 zile pe saptamana (aerobic, tae-bo, kickboxing), mananc mai putin de 1500 cal pe zi, uneori chiar mai putin si nu vad rezultate deloc. Ca sa nu mai zic ca am si ceva celulita pe picioare.
Ma simt oribil:( Dati-mi si mie o solutie, va rog


Si tu ai impresia ca la 1.66 inaltime si 55 kg esti grasa??? Vai de mine, fetita....ai o greutate ok. 1500 cal pe zi? Ti-ar trebui 2000 pt ca esti in crestere si mai si inveti. Iti distrugi sanatatea cu obsesiile astea; celulita, poate o mostenesti.
mimi_ca29
Postat pe 13 Februarie 2011 21:12
Poate 1500 este putin, dar imediat ce mananc mai mult sau renunt la sport pentru cateva zile, corpul meu parca o ia razna. Daca as face un experiment, pun pariu ca intr-o saptamana m-as ingrasa 2 kilograme.
imi place in mare corpul meu, in schimb am picioarele cam grosute. Cateodata ma gandesc ca e ceva in neregula cu metabolismul meu:|
teardrops
Postat pe 13 Februarie 2011 21:21
De la: teardrops, la data 2011-02-13 21:21:22Poate 1500 este putin, dar imediat ce mananc mai mult sau renunt la sport pentru cateva zile, corpul meu parca o ia razna. Daca as face un experiment, pun pariu ca intr-o saptamana m-as ingrasa 2 kilograme.
imi place in mare corpul meu, in schimb am picioarele cam grosute. Cateodata ma gandesc ca e ceva in neregula cu metabolismul meu:|


Si mie imi plac picioarele mai grosute; desi sunt femeie, ma dezgusta cand vad "bete infipte in fund". Un corp cu forme, e foarte atragator; sa ti-o spuna baietii daca nu ma crezi pe mine. Si, da ..e posibil sa ai si o problema medicala. Verifica-ti tiroida.
mimi_ca29
Postat pe 13 Februarie 2011 21:35
De la: teardrops, la data 2011-02-13 21:21:22Poate 1500 este putin, dar imediat ce mananc mai mult sau renunt la sport pentru cateva zile, corpul meu parca o ia razna. Daca as face un experiment, pun pariu ca intr-o saptamana m-as ingrasa 2 kilograme.
imi place in mare corpul meu, in schimb am picioarele cam grosute. Cateodata ma gandesc ca e ceva in neregula cu metabolismul meu:|



Daca picioarele tale sunt grosute, inseamna ca asa ti-e conformatia.
Asa ca orice ai face, asa o sa-ti ramana.
Tu acum ai o obsesie........o sa-ti treaca.:)
Te-ai gandit vreodata cum e o femeie dupa ce naste?:)))
stem_29
Postat pe 13 Februarie 2011 21:35
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-13 21:35:13
De la: teardrops, la data 2011-02-13 21:21:22Poate 1500 este putin, dar imediat ce mananc mai mult sau renunt la sport pentru cateva zile, corpul meu parca o ia razna. Daca as face un experiment, pun pariu ca intr-o saptamana m-as ingrasa 2 kilograme.
imi place in mare corpul meu, in schimb am picioarele cam grosute. Cateodata ma gandesc ca e ceva in neregula cu metabolismul meu:|


Si mie imi plac picioarele mai grosute; desi sunt femeie, ma dezgusta cand vad "bete infipte in fund". Un corp cu forme, e foarte atragator; sa ti-o spuna baietii daca nu ma crezi pe mine. Si, da ..e posibil sa ai si o problema medicala. Verifica-ti tiroida.


Da...imi e teama sa nu fie o problema medicala, avand in vedere ca si bunica si mama au probleme cu tiroida. Totusi, nu sunt cam mica sa se manifeste si la mine?
teardrops
Postat pe 13 Februarie 2011 21:45
De la: teardrops, la data 2011-02-13 21:45:19
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-13 21:35:13
De la: teardrops, la data 2011-02-13 21:21:22Poate 1500 este putin, dar imediat ce mananc mai mult sau renunt la sport pentru cateva zile, corpul meu parca o ia razna. Daca as face un experiment, pun pariu ca intr-o saptamana m-as ingrasa 2 kilograme.
imi place in mare corpul meu, in schimb am picioarele cam grosute. Cateodata ma gandesc ca e ceva in neregula cu metabolismul meu:|


Si mie imi plac picioarele mai grosute; desi sunt femeie, ma dezgusta cand vad "bete infipte in fund". Un corp cu forme, e foarte atragator; sa ti-o spuna baietii daca nu ma crezi pe mine. Si, da ..e posibil sa ai si o problema medicala. Verifica-ti tiroida.


Da...imi e teama sa nu fie o problema medicala, avand in vedere ca si bunica si mama au probleme cu tiroida. Totusi, nu sunt cam mica sa se manifeste si la mine?


Daca si mama si bunica au probleme cu tiroida, atunci nu mai sta pe ganduri. Mergi la un control si o sa primesti tratament. Iti va fi mult mai usor sa-ti mentii greutatea daca te si tratezi de posibilile afectiuni.
mimi_ca29
Postat pe 13 Februarie 2011 21:49
Multumesc pentru sfaturi:)
teardrops
Postat pe 13 Februarie 2011 21:56
Domnisoaaaraaa, ai 16 ani, pune mana si manaca tot ceea ce e necesar pentru organism, la varsta ta. Asa ziceam si eu cand voiam sa "slabesc" si tineam regimuri, acum o simt pe pielea mea. asa cum te ingrijesti in tinerete, asa o duci mai tarziu.
Ema draga mea, fa in continuare sport, dar mananca sanatos, te rog. Eu, din cauza ca am mancat aiurea (regimuri, etc) am dat in ulcer duodenal, anemie, lipsa de calciu si crede-ma ca e nasol. In alta ordine de idei si eu faceam sport, am facut chiar sport de performanta, tineam regim si cu toate astea nu slabeam. De ce? Raspunsul e simplu: fiecare avem organisme si metabolisme diferite. Ai vazut si tu, sunt convinsa, ca sunt tipe care papa orice si sunt bete, sau dimpotriva, care mananca sanatos si tot pline sunt. Acum esti la pubertate, o sa treci peste explozia asta de hormoni si dupa o sa te "reglezi" singura, sau cel putin o sa ai rezultate la stilul tau de viata, cu regim si cu sport.
Madam20
Postat pe 8 Martie 2011 00:01
stiu ca nu vrei sa auzi lectii de cum ar trebui sa nu te intereseze cum arati mai ales la varsta ta. sa stii totusi ca e adevarat ce zic fetele, nu ar trebui sa iti slabesti corpul cu diete. faptul ca faci miscare 6 zile pe saptamana mi se pare un lucru super bun. poate un control medical nu ar strica totusi ;)
RoxRoxy
Postat pe 9 Martie 2011 19:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doctorul Catalin Moraru 36 De la: kudika127095 8 Mai 2014 15:51
Tahitian Noni® Extra Bioactive Beverage™ 41 De la: kudika226898 29 Ianuarie 2011 01:01
4YOU iti propune o noutate----mezoterapia virtuala 5 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:12
ULEI PAPRIKA 1 De la: carmen_bratu 2 Iulie 2010 15:09
Dieta South Beach 21 De la: Ronnie_Coleman 12 Noiembrie 2010 18:04