Setari Cookie-uri

CANCERUL POATE FI INVINS ! STIAI DE ESCOZUL ?

Ce este escozul ? cum se trateaza cancerul cu el ?
lover_woman
Postat pe 21 Martie 2011 13:24
De la: lover_woman, la data 2011-03-21 13:24:34Ce este escozul ? cum se trateaza cancerul cu el ?


cancerul poate fi invins de vreo 10 ani dar nimeni nu va da medicamentele pe piata pentru ca se castiga enorm din boala asta
leo_
Postat pe 22 Martie 2011 09:39
De la: lover_woman, la data 2011-03-21 13:24:34Ce este escozul ? cum se trateaza cancerul cu el ?
laura_novacesc
Postat pe 22 Martie 2011 16:21
Eu sufar de cancer la san de trei ani,am incercat toate medicamentele posibile si potiuni dar nimic nu isi mai face efectul,de la un timp nu mai pot inghitii nici macar un paracetamol fata sa il vars,cred ca nu mai suporta organismul meu nici o pastila.
laura_novacesc
Postat pe 22 Martie 2011 16:23
De la: laura_novacesc, la data 2011-03-22 16:23:46Eu sufar de cancer la san de trei ani,am incercat toate medicamentele posibile si potiuni dar nimic nu isi mai face efectul,de la un timp nu mai pot inghitii nici macar un paracetamol fata sa il vars,cred ca nu mai suporta organismul meu nici o pastila.


Valy90
Postat pe 22 Martie 2011 16:34
De la: leo_, la data 2011-03-22 09:39:03
De la: lover_woman, la data 2011-03-21 13:24:34Ce este escozul ? cum se trateaza cancerul cu el ?


cancerul poate fi invins de vreo 10 ani dar nimeni nu va da medicamentele pe piata pentru ca se castiga enorm din boala asta


si de unde le cumparam ? stii ceva in acest sens?
lover_woman
Postat pe 22 Martie 2011 17:45
folosirea medicam nu exclude tratam traditionale anticancer.in acelasi timp ai grija sa devi bazic(pH), NU UITA CA pH ORGANISMULUI E 7,4 , nu ai voie bauturi acidulate, prajeli, zahar alb, dulciuri(metabolism acid), oboseala, stress. DAR ai voie citrice , ceaiuri anticancer , somn , relaxare, atitudine optimista = bazice .Laptele de capra nefiert este contestat dar e bazic
farapromisiuni
Postat pe 22 Martie 2011 21:34
De la: lover_woman, la data 2011-03-22 17:45:23
De la: leo_, la data 2011-03-22 09:39:03
De la: lover_woman, la data 2011-03-21 13:24:34Ce este escozul ? cum se trateaza cancerul cu el ?


cancerul poate fi invins de vreo 10 ani dar nimeni nu va da medicamentele pe piata pentru ca se castiga enorm din boala asta


si de unde le cumparam ? stii ceva in acest sens?

nu stiu si nu stie nimeni care nu are un cont de 7 cifre in euro. stiu doar ca papa ioan paul al doilea s-a vindecat de cancer. sunt sigur ca nu din rugaciune. nu ai posibilitate sa pui mana pe asa ceva pentru ca nu exista pe piata. consecinta a societatii capitaliste.
leo_
Postat pe 23 Martie 2011 00:44
De la: lover_woman, la data 2011-03-22 17:45:23
De la: leo_, la data 2011-03-22 09:39:03
De la: lover_woman, la data 2011-03-21 13:24:34Ce este escozul ? cum se trateaza cancerul cu el ?


cancerul poate fi invins de vreo 10 ani dar nimeni nu va da medicamentele pe piata pentru ca se castiga enorm din boala asta


si de unde le cumparam ? stii ceva in acest sens?


apropo, am auzit dar e oarecum scumpa si nu stiu daca ajuta. am vrut sa testez asta pe o fosta care avea cancer dar nu a rezistat relatia pana atunci. apa facuta la ICSI Valcea, saracita in deuteriu. cica ar micsora nivelul de inmultire a celulelor canceroase. altceva nu stiu
leo_
Postat pe 23 Martie 2011 00:48
ceai verde timp indelungat --singurul anticancerigen si 1 lingurita de bicarbonat de sodiu cu apa /zi--daca nu incerci nu stii!
kudika228362
Postat pe 23 Martie 2011 10:52
Va multumesc tuturor pt raspunsuri dar totusi care este treaba cu Escozul ?
lover_woman
Postat pe 23 Martie 2011 18:22
De la: laura_novacesc, la data 2011-03-22 16:23:46Eu sufar de cancer la san de trei ani,am incercat toate medicamentele posibile si potiuni dar nimic nu isi mai face efectul,de la un timp nu mai pot inghitii nici macar un paracetamol fata sa il vars,cred ca nu mai suporta organismul meu nici o pastila.


Buna Laura, am inteles ca se poate trata cancerul la san cu bicarbonat, este un medic italian care cu ajutorul unui cateter introduce bicarbonat de sodiu (amestecat cu apa cred) in zona canceroasa si cancerul se distruge singur. Multa sanatate.
lover_woman
Postat pe 23 Martie 2011 18:25
Buna.Sotia mea a avut cancer la cap (creier) si am incercat un tratament de la iasi dar era in faza prea avansata si din pacate nu a mai avut timp sa-si faca efect.Tratamentul este pe baza de spinz asa ca nui rau sa-l incerci.Mentionez ca am incercat absolut toate medicamentele dar ....Iti doresc multa sanatate.
artglassdenisa2000
Postat pe 23 Martie 2011 19:33
Tratamentul cu escozul se ia din Cuba pe baza unui dosar medical.Tratamentul este gratuit ,costurile fiind legate doar de biletul de avion,cazare ,viza etc..O persoana care pleaca in Cuba poate sa mai ia inca 2 dosare medicale,astfel cheltuielile impartindu-se la 3.
V_ICHY
Postat pe 10 Aprilie 2011 11:34
CANCERUL POATE FI INVINS !
ACUM STITI DE ESCOZUL !
ISTORIC
Pacient: Lucian Daniel Angelescu – 41 ani
Diagnostic: Carcinom nediferentiat (tumora) de rinofaringe cu extensie in cavum si la baza craniului – inoperabil.
Tratamente efectuate: chimioterapie si radioterapie, efectuate in cursul anului 2006 la Institutul Oncologic Bucuresti sub indrumarea Dr. .....; Gamma Knife la Spit.Bagdasar Arseni sub indrumarea Dr. ......in anul 2008.
Acesta a fost si ultimul tratament efectuat, doctorii nemaiavand ce sa-mi administreze, intru-cat doza maxima de radioterapie a fost atinsa si chiar depasita.
In urma acestor tratamente tumora a scazut, dar in septembrie 2009, in urma unui RMN efectuat s-a constatat ca aceasta era din nou intr-o evolutie accentuata.
La inceputul anului 2010 am aflat de tratamentul cu ESCOZUL efectuat de medicii cubanezi de la Institutul de Cercetare Labiofam si Institutul Oncologic din Havana.
Am plecat in Cuba impreuna cu alti suferinzi si am luat primele doze de tratament (pentru 3 luni).
Rezultatele au fost mai mult decat promitatoare, tumora scazand cu aprox 8% din volum intrand si in remisie
Am urmat in continuare sfaturile si tratamentul indicat de medicii din Havana la fiecare 3,5 luni deplasandu-ma la Havana pentru a lua tratamentul indicat
In acest moment, la a patra doza de tratament, tumora mea a scazut cu aproximativ 50% din volum si au disparut determinarile ganglionare - Rezultate demonstrate de raporturile RMN, ORL neurologic precum si de rezultatele analizelor de sange.
Medicii cubanezi apreciaza ca vor fi necesare in cazul meu 5-6 doze pentru ca tumora sa dispara sau sa nu mai fie un pericol pentru existenta mea.

Toate dovezile in legatura cu beneficitatea tratarii cancerului cu Escozul in cazul meu si nu numai,insotite de rapoarte RMN, CT, rapoarte medicale..etc. le veti gasii pe :

http://www.escozul.ro/
http://www.escozul.ro/marturiilecelorcareauincercatescozul/index.html
http://www.escozul.ro/forum/marturii

MULTA SANATATE TUTUROR!
Lucian Daniel Angelescu
0741.31.21.76
Lucian_Daniel
Postat pe 1 Mai 2011 23:57
Tratamentul cu venin de scorpion este gratuit in Romania.
Informatii despre acesta si efectele lui, precum si marturii ale pacientilor care l-au folosit gasiti pe escozul-cancer.ro
kudika407406
Postat pe 9 Iunie 2011 16:47
Domnule Angelescu sunteti un escroc, care nu sufera de cancer. Nu aveti nici un buletin histopatologic care sa dovedeasca asta. Meningiomul nu este cancer, este o tumora benigna. http://neurologie.ucoz.com/index/meningiom/0-122
Nu va mai lasati dusi de nas de acest escroc care doreste doar sa profite de naivitatea unora.
Cand am crezut ca am gasit un tratament eficient pentru cancer singurele persoane din Romania care il aveau erau Angelescu si Domysan. Nu am cumparat de la domysan pentru ca preparatul este obtinut in Romania. Aceasta a fost cea mai buna ocazie sa fiu inselata de acest domn. Pana la urma am ajuns la domysan. Cel putin cei de la domysan detin dovezi domnule Angelescu cu ca dvs. Intrati pe site si cititi: http://escozul-cancer.ro/cazuistica.html.
Si eu am ajuns sa fiu inselata de acest nemernic. Am platit acum cateva luni 3 flacoane si am primit doua.
Pana la urma am ajuns la domysan. Cel putin acestia au fost seriosi nu ca angelescu. Pentru cei care sunt in situatia mea, eu am achizitionat preparatul pe baza de venin de la domysan. Numele acestuia e oncozul si deocamdata este distribuit doar de ei.
Exista si un site unde gasiti informatii despre acest medicament: http://escozul-cancer.ro/escozul-acasa.html
kudika416058
Postat pe 31 Iulie 2011 13:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
raceala si tuse 6 De la: MissRainbow 22 Februarie 2012 13:27
cursuri de relaxare prin arta 3 De la: arte_vizuale 14 Octombrie 2010 20:03
cancer endometru, pls ajutor :((( 6 De la: kudika331254 9 Iulie 2012 11:28
Prima data fara orgasm 6 De la: megan2012 17 Iunie 2013 19:52
sa ai cand, cum si unde, dar sa nu ai cu cine... 9 De la: ally0408 12 Februarie 2015 11:53