Setari Cookie-uri

cat de slab poti fi?

DE MULTE ORI NE UITAM IN OGLINDA SI NU NE PLACE CEEA CE VEDEM.....
E DOAR RODUL IMAGINATIEI NOASTRE SAU CHIAR ASA SUNTEM?
SUFERIM OARE DE Tulburarea dismorfica corporala sau "sindromul urateniei inchipuite" ?

[Trasatura esentiala a acestei tulburari este reprezentata de preocuparea fata de un defect imaginar sau excesiv de marcata in legatura cu un defect fizic minor; preocuparea persista in ciuda oricaror asigurari din partea medicilor sau a anturajului.
Bolnavul se plange de un defect ( de ex: riduri sau cute, pierderea parului, sani sau penis prea mici, pete senile, statura)
Daca este prezenta o anomalie fizica mica, preocuparea persoanei este excesiva insa convingerea nu are intensitate deliranta ca in tulburarea deliranta de tip somatic (cu alte cuvinte,persoana poate sa accepte ca defectul sau nu este chiar atat de mare sau este chiar inexistent). ]


CARE ESTE PAREREA VOASTRA DESPRE PRODUSELE MINUNE DE SLABIT ? ATI GASIT ASA CEVA?
AVEM NOI O IMAGINATIE PREA BOGATA SAU TREBUIE SA SCHIMBAM OGLINDA?

SUNT INTREBARI CARE MULTA LUME SI LE PUNE.....
nu sunt o femeie trasa prin inel , nu am fost niciodata , am forme si curbe bine definite, nu sunt nici pro , nici contra "curelor minune" , am incercat si eu ceva dar nu sunt cu nimic mai silueta, cel mai bun medicament fiind sportul si o gandire pozitiva .

nu cer insulte, imi cer scuze pentru eventualele greseli de limbaj, gramatica, etc.
va doresc numai bine!
nicoleta_nikky
Postat pe 17 Martie 2011 12:52
Nicoleta, sper ca nu doresti sa-ti raspunda doar cei care au probleme cu greutatea?! :)

Recunosc, n-am avut asemenea probleme niciodata si, daca mi-as spune parerea despre produsele de slabit (pastile in special), ar fi una obiectiva si in necunostinta de cauza. Totusi, dupa parerea mea, pastila ramane pastila, e o metoda "artificiala" si nu as recomanda-o nimanui.
Mi-ar fi usor sa spun ca fiecare sa se placa asa cum este, dar n-o fac. Am citit candva o poveste, din pacate nu mai retin titlul ci doar ideea. O fetita, mai tarziu femeie, nu se intrista niciodata cand avea un necaz. Tot timpul spunea celor din jur ca poate fi mai rau.
E posibil sa fiu pistruiata si sa nu-mi placa, dar e posibil ca maine sa-mi pierd o mana. Si sa uit de pistrui. E posibil sa am fundul mic, dar vecina mea, a avut cancer si si-a pierdut un san.

Stiu ca sunt extreme, stiu ca omul, ca-i barbat, ca-i femeie tinde spre perfectiune si pana inchide ochii, nu intelege ca perfectiunea nu exista.

Nu stiu daca arat bine sau nu. Nu-mi pun intrebarea asta de asa maniera incat sa devina o problema psihica pentru mine. Stiu doar ca sunt sanatoasa. Conteaza oare, altceva? :)
rashela
Postat pe 17 Martie 2011 13:27
De la: nicoleta_nikky, la data 2011-03-17 12:52:38 DE MULTE ORI NE UITAM IN OGLINDA SI NU NE PLACE CEEA CE VEDEM.....


nu inteleg ce iti doresti sa afli cu intrebarea asta

mai ales cand vine de la o femeie
battleofwits
Postat pe 17 Martie 2011 13:32
De la: rashela, la data 2011-03-17 13:27:52Nicoleta, sper ca nu doresti sa-ti raspunda doar cei care au probleme cu greutatea?! :)

Recunosc, n-am avut asemenea probleme niciodata si, daca mi-as spune parerea despre produsele de slabit (pastile in special), ar fi una obiectiva si in necunostinta de cauza. Totusi, dupa parerea mea, pastila ramane pastila, e o metoda "artificiala" si nu as recomanda-o nimanui.
Mi-ar fi usor sa spun ca fiecare sa se placa asa cum este, dar n-o fac. Am citit candva o poveste, din pacate nu mai retin titlul ci doar ideea. O fetita, mai tarziu femeie, nu se intrista niciodata cand avea un necaz. Tot timpul spunea celor din jur ca poate fi mai rau.
E posibil sa fiu pistruiata si sa nu-mi placa, dar e posibil ca maine sa-mi pierd o mana. Si sa uit de pistrui. E posibil sa am fundul mic, dar vecina mea, a avut cancer si si-a pierdut un san.

Stiu ca sunt extreme, stiu ca omul, ca-i barbat, ca-i femeie tinde spre perfectiune si pana inchide ochii, nu intelege ca perfectiunea nu exista.

Nu stiu daca arat bine sau nu. Nu-mi pun intrebarea asta de asa maniera incat sa devina o problema psihica pentru mine. Stiu doar ca sunt sanatoasa. Conteaza oare, altceva? :)


vitamina_c
Postat pe 17 Martie 2011 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e adevarat 8 De la: negrul_de_serviciu 17 Septembrie 2010 11:22
INTOXICAREA PRIN IRADIERE 2 De la: valy90 16 Februarie 2011 18:39
.... 7 De la: kudika_990365 6 Iulie 2015 17:03
barbatul pesti este razbunator????? 5 De la: bemm 11 Iulie 2011 11:56
fara sex in casatorie 3 De la: kudika_994627 3 Decembrie 2015 07:07