Setari Cookie-uri

chiar mai merita o sansa?

acum cinci ani l-am cunoscut pe EL. era atat de dulce,imi facea tote poftele, era totul pentru mine ,ne vedeam in fiecare seara si cu toate astea simteam ca vreau mai mult,si mai mult, asa ca am decis sa ne mutam impreuna pentru ca in felul asta am fi fost mult mai aproape unul de celalalt .Ne-am mutat, dar cu fratele lui mai mi(25ani).Am uitat sa mentionez ca el este mai mare decat mine cu zece ani.La inceput totul a fost frumos eram unul pentru celalalt dar dupa un an treburire au inceput sa se cam strice. Nu mai era pentru mine ci pentru fratele lui care ramasese fara munca si in mare trebuia sa il ajutam noi financiar.eu am acceptat acest lucru timp de un an iar dupa acest an nu prea mi-a mai convenit situatia si au inceput bataile aproape zilnice.Mi-am facut bagajele si l-am amenintat ca plec ,mi-a promis ca nu mai face si chiar asa a fost ba chiar ne-am facut planuri de nunta punand chiar si data nuntii,dar toate astea au durat la fel de putin timp pt ca el mai are putin si o sa-mi ceara sa doarma alaturi de fratele lui.nu stiu daca ceea ce simt e inca iubire .Dupa 5ani de relatie chiar ar mai exista o sansa pentru noi?
alinutza2011
Postat pe 20 Martie 2011 01:49
Da, aveti toate sansele din lume sa fiti o pereche fericita si invidiata de toata lumea. Nu cumva sa renunti la el. Marita-te. Se va schimba cu timpul. Penrtu ca te adora.






Si pentru ca n-are pres la usa.
rashela
Postat pe 20 Martie 2011 01:55
chiar acum e in camera fratelui .Nu cred ca mai pot rezista mult timp .Mai bine uit tot ce-a fost si imi traiesc viata acum cat mai e timp .Nu vreau sa-mi para rau mai tarziu
alinutza2011
Postat pe 20 Martie 2011 02:30
daca tot ma plictisesc...de ce nu... in fine,

eu ca barbat niciodata n as accepta ca prietena mea sa o ajute pe mama mea, pe fratele meu, pe oricine din familia mea cu orice. nu multumesc, cumva fac eu. e vorba de orgoliu, coloana vertebrala.

in al doilea rand, e cu 10 ani mai mare decat tine, banuiesc ca are 3x . el n are nici o scuza pentru a fi prost, tu probabil inca ai, da`nu prea mult, sa stai 5 ani cu cineva, care intr un final incepe "cu bataile" si nici macar nu doarme cu tine, scuza ma, dar ce vrei mai mult? inteleg ca nu mai e sex, s a racit relatia, etc, dar nici macar nu vrea sa doarma langa tine... ma opresc aici sa nu fiu rau azi...

nu mi plac cand lumea crede ca doar pentru ca sta cu cineva ani de zile, trebuie sa fi fost iubire. totul e dat si blamat pe iubire, niciodata pe o greseala sau pur si simplu prostie. n ai vazut anumite lucruri la el sau la ea la inceput, se mai intampla, nu e nimic nou sub soare, dar din nou, obisnuinta e una, iubirea e alta.

poti fi doua luni cu cineva si sa simti ca cerul iti cade n cap si nu mai poti respira fara persoana respectiva, si poti fi 5 ani cu cineva si sa te simti usurat cand nu mai e. nu timpul conteaza, ceea ce s a petrecut si cum s a petrecut in acel timp.

daca nu te vrea, pleaca. sincer , nu vad absolut nimic frumos sau placut din relatia pe care ai descris o , ca ti a facut toate poftele, mi se pare normal daca ti pasa de cineva, sa incerci s o faci sa se simta cat mai bine posibil cu absolut orice, nu e nimic special.

daca cazi te ridici. daca esti o persoana slaba, grow up. nimanui nu i place o persoana slaba care se agata de cineva sau are nevoie de cineva, sau cel putin mie nu. iar faza cu maritisul, bafta. numa decizii bune ai facut, sper ca nu ai mai mult de 20 de ani, altfel nu ai nici o scuza. ia ce i bun, lasa ce i rau, nu uita, invata din asta si continua ti drumul.

rockk
Postat pe 20 Martie 2011 03:00
Au fost doua persoane inaintea mea ce ti-au raspuns. Rockky mai explicit, iar Rashela ....s-a enervat; era si normal. Eu ce sa-ti mai scriu? Poate doar sa te intreb ceva: ti se pare normal ca te bate? Ai tu impresia ca ar fi avut vreun motiv sa te loveasca? Te rog sa nu-mi spui ca ai tipat la el, ca ai facut show si de aia te-a batut. Niciodata, dar niciodata un barbat nu are voie sa loveasca o femeie, indiferent de motiv. Oare cat de idioata poti fi, daca dupa ce te-a batut, iti faci planuri de nunta? Spune-mi..esti cumva retardata? Fugi dracu'de acolo unde vezi cu ochii!
mimi_ca29
Postat pe 20 Martie 2011 07:23
buna sincer si eu am avut o relatie de 4 ani cu cineva si m.am usurat cand am scapat de el,la mine nu erau batai ci din contra era indiferenta,el murea dupa mama lui,si era o bariera...asa cum si la tine el pune familia lui pe primul loc si pe tine pe ce loc¿ gandeste.te bine ce o sa faci pt ca poate tu ai pastrat pe altcineva,care trebuie sa apara in viata ta...eu m.am casatorit cu altcineva si nu ma asteptam sa mai iubesc.....si pot spune ca sunt foarte fericita cu sotul meu si nu regret ca l.am lasat pe celalalt...apropo viata merge inainte.....tu trebuie sa te apreciezi pe tine ca persoana nu sa isi bata altii joc de tine......macar o clipa gandeste.te la ce ai tu ,ca altu sa iroseasca...
oana_mihaela_m
Postat pe 5 Mai 2011 11:42
Buna! Vreau si eu sa-ti dau un sfat di experienta proprie.
Ani in urma, cind incepusem noi doi, eu si iubitul meu, a cladi temelia familiei noastre aveam si eu o situatie interioara asemanatoare cu a ta. Iubitul meu una doua alerga la mamica lui. Nu reuseam sa ai destainui un secret, ca in 10 min. il stia si mama soacra... Aveam impreasia ca nu mai rezist... Ajunsese sa-i marturiseasca pina si cele mai intime momente, dar... cu ajutorul lui D-zeu am reusit cu timpul sa il fac sa inteleaga ca ceea ce e "al nostru", e doar al nostru si nu poate fi impartit cu nimeni. In primul rind am lungit distanza de 1000 km intre "noi" si mamica, la telefon nu prea aveu pe atunci posibilitatea sa se auda, asa ca peste putin timp i-am luat eu locul mamicai. Acum cind are ceva pe suflet, cind cauta un sfat, la bucurii si nevoi in primul rind apeleaza la sotie! Deseori aud de la sotul meu cum spune: "esti totul p-u mine, imi esti sotie, prietena, esti mama copiilor mei, dar si a mea!... ai reusit sa-i iei locul demult, daca odata nu reuseam sa respir fara mama mea, acum nici nu ma intereseaza ce face, unde e... acum te am pe tine! E drept ca o iubesc pe mama in continuare, dar nu mai are aceeasi importanta p-u mine".

Sfatul meu e: daca il iubesti din tot sufletul, daca crezi si simti ca persoana de linga tine e aceea linga care ai vrea sa iti petreci restul vietii - incearca sa ai rabdare! Incercati sa faceti o schimbare in viata voastra... mergeti sa traiti separat, in curind vor aparea copii si cred ca fratele va ramane nu pe locul doi, ci 4-5 sau 6.
Bafta in toate!
Elly_Whitesoul
Postat pe 6 Mai 2011 14:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cautam nasi 28 De la: kudika_708 25 Iunie 2012 19:17
Cu dusmanii la nunta? 59 De la: mihaelaonu 4 Mai 2010 17:12
DESPRE MOMENTUL CAND M-A CERUT DE SOTIE...FUNNY,LA VOI CUM A FOST FETELOR? 10 De la: shteffa 29 Aprilie 2013 23:05
aranjamente florale la jumatate de pret! 1 De la: restadam 18 Ianuarie 2012 15:09
CAUTAM NASI 6 De la: kudika_1043007 30 Ianuarie 2022 01:50