Setari Cookie-uri

eu gemeni el pesti????

buna !!! kiar eri am acceptat sa fiu prietana cu un baiat de 22 ani pesti eu 24 gemeni ,el mia spus ca in serios dar nu stiu daca el ii sincer sau nu , miii frica ca el ii mult mai bogat ca mine si ma tem ca vrea sa profite ...tare imi place de el dar nu stiu daca va functionama ma tem sa nu ma indragostesc appoi sa sufar si sa imi para rau ,are 22 de ani mie imi pare ca lui inka ii a distra nu a insura , la minte ii matur cika se tine de cuvint dar cine stie ,sicer nu stiu daca am procedat corect...
kudika096594
Postat pe 21 Martie 2011 14:30
De la: kudika096594, la data 2011-03-21 14:30:51buna !!! kiar eri am acceptat sa fiu prietana cu un baiat de 22 ani pesti eu 24 gemeni ,el mia spus ca in serios dar nu stiu daca el ii sincer sau nu , miii frica ca el ii mult mai bogat ca mine si ma tem ca vrea sa profite ...tare imi place de el dar nu stiu daca va functionama ma tem sa nu ma indragostesc appoi sa sufar si sa imi para rau ,are 22 de ani mie imi pare ca lui inka ii a distra nu a insura , la minte ii matur cika se tine de cuvint dar cine stie ,sicer nu stiu daca am procedat corect...


Iar?Mai fata poate te vede vreun peste ca vad ca prea il cauti....
Barbie30_
Postat pe 21 Martie 2011 14:37
Draga mea!
Pentru ca esti din zodia gemenilor, te rog coboara putin, doar putin din aer si fii foarte atenta.
Nu fii speriata ,, AI INCREDERE IN TINE,, cunoaste-l, discutati, si vei afla intentiile lui. Stiu ca tu esti o fire romantica...asa ca ATENTIE...LA TOTATA VIATA TA! SA FII IUBITA SI FERICITA.
rubyn
Postat pe 29 Martie 2011 16:29
Am o prietena care gemenoaica si el e pesti. Se inteleg de minune, stau impreuna si deja vorbesc de maritis. Si el e bogat si ea nu prea. N-a contat pentru ca ea i-a dat ce altele nu i-au dat: siguranta si loialitate. ASa ca nu vad unde e problema?...
kudika380044
Postat pe 31 Martie 2011 14:07

Rubyn iti multumim - interesanta observatie, dar ne spui si noua de cand cel mai zburdalic semn de aer GEMENII, guvernati chiar de Mercur - a devenit deodata romantic? E cea mai mare gogomanie pe care am auzit - o!!!
Domnisoara Geamana se va plictisi de visatorul Pestisor si in maxim 3 ani (sunt ingaduitoare, vedeti?) va fi gata sa lase orice ca sa aiba o clipa de libertate. Daca ii place sa isi asume rolul de profesor, atunci si - a gasit victima...atentie insa ca, e valabila aici zicala ca in dragoste se intra ca la razboi - cu toata forta, dupa care ...ramane campul pustiit!
Dar DRAGOSTEA E OARBA - nu ? Asa ca fiecare are dreptul sa incerce - in fond de ce nu ?
TINETI INSA MINTE CA - INTRE APA (PESTELE) SI AER (GEAMANUL) NU EXISTA LEGATURA DURABILA CI DOAR PATIMA CARE, SE VA STINGE TREPTAT...NEPTUN A INTRAT IN DOMICILIU ADICA IN SEMNUL PESTILOR SI ESTE OCTAVA SUPERIOARA A LUI VENUS - urmeaza pentru Pesti ani buni de indragosteala...deci tanarul ales de 22 de ani se va zbengui in apa vietii cativa anisori si cand va esua va fi jale!
Cum SPERANTA moare ultima - va doresc sanatate si succes in focul spiritual in care ati intrat!
kudika117097
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:22
Compatibilitate redusa:
Gemeni-Fecioara, Gemeni-Pesti
gabriela_margine
Postat pe 8 Aprilie 2011 20:27
De la: kudika117097, la data 2011-04-07 01:22:50
Rubyn iti multumim - interesanta observatie, dar ne spui si noua de cand cel mai zburdalic semn de aer GEMENII, guvernati chiar de Mercur - a devenit deodata romantic? E cea mai mare gogomanie pe care am auzit - o!!!
Domnisoara Geamana se va plictisi de visatorul Pestisor si in maxim 3 ani (sunt ingaduitoare, vedeti?) va fi gata sa lase orice ca sa aiba o clipa de libertate. Daca ii place sa isi asume rolul de profesor, atunci si - a gasit victima...atentie insa ca, e valabila aici zicala ca in dragoste se intra ca la razboi - cu toata forta, dupa care ...ramane campul pustiit!
Dar DRAGOSTEA E OARBA - nu ? Asa ca fiecare are dreptul sa incerce - in fond de ce nu ?
TINETI INSA MINTE CA - INTRE APA (PESTELE) SI AER (GEAMANUL) NU EXISTA LEGATURA DURABILA CI DOAR PATIMA CARE, SE VA STINGE TREPTAT...NEPTUN A INTRAT IN DOMICILIU ADICA IN SEMNUL PESTILOR SI ESTE OCTAVA SUPERIOARA A LUI VENUS - urmeaza pentru Pesti ani buni de indragosteala...deci tanarul ales de 22 de ani se va zbengui in apa vietii cativa anisori si cand va esua va fi jale!
Cum SPERANTA moare ultima - va doresc sanatate si succes in focul spiritual in care ati intrat!

Vreau sa te contrazic. Sunt geamana, sunt romantica, iar sotul meu e din zodia pesti. Suntem de 7 ani impreuna, casatoriti de aproape 3, si asteptam un copil. Relatia inca merge foarte bine. Deci se poate. Daca ascultam de zodiace si compatibilitati.....
Cammie80
Postat pe 9 Aprilie 2011 11:20
De la: gabriela_margine, la data 2011-04-08 20:27:01Compatibilitate redusa:
Gemeni-Fecioara, Gemeni-Pesti

nu mai credeti atata in zodii .. e o prostie .. asa, ca fapt divers, parintii mei sunt cam de 25 de ani impreuna si sunt exact zodiile de care tot vorbiti voi: mama - gemeni, tata - pesti.
baby_r
Postat pe 9 Aprilie 2011 13:38
La noi e invers: eu sunt pesti si el geaman. Anul asta sarbatorim 21 ani de casatorie. Cred ca asta spune tot. Indiferent de zodie, trebuie sa incerci sa-l cunosti pe cel de langa tine asa cum este el: cu bune, cu rele, cu defecte, ca nici noi nu suntem perfecte. Sa-l accepti asa cum e si el sa te accepte cu toate ale tale. Cata vreme exista respect reciproc si intelegere.... nu stiu care ar fi problema. Dragostea furtunoasa de la inceput se linisteste si trece. Dar trebuie sa ai ce discuta oricind cu cel de langa tine, fara sa va simtiti plictisit unul de celalalt. Tandretea trebuie sa dureze pe tot parcursul relatiei. In rest....sa fiti sanatosi.
kijutza
Postat pe 9 Aprilie 2011 13:40
DA! Gemenii sunt fire romantice, visatoare si placute. Sotul e geaman si suntem casatoriti de 18 ani. Asa ca nu am mintit deloc, am vorbit din viata mea. Poate altii sunt altfel.
rubyn
Postat pe 11 Aprilie 2011 14:54
De la: kudika096594, la data 2011-03-21 14:30:51buna !!! kiar eri am acceptat sa fiu prietana cu un baiat de 22 ani pesti eu 24 gemeni ,el mia spus ca in serios dar nu stiu daca el ii sincer sau nu , miii frica ca el ii mult mai bogat ca mine si ma tem ca vrea sa profite ...tare imi place de el dar nu stiu daca va functionama ma tem sa nu ma indragostesc appoi sa sufar si sa imi para rau ,are 22 de ani mie imi pare ca lui inka ii a distra nu a insura , la minte ii matur cika se tine de cuvint dar cine stie ,sicer nu stiu daca am procedat corect...

Doamne...iar incepem cu zodiile ...Ce treaba are zodia lui cu faptul ca tu esti sigura pe tine? Nu o sa stii nicodata de la bun inceput daca o relatie o sa mearga sau nu, asta depinde de amandoi, de cum ganditi, de deciziile pe care le luati..etc
Daca iti place fi cu el si gata, dar nu te urca in patul lui din prima, nu pt ca va considera ca esti o femeie usoara ci pentru ca ar trebui sa il cunosti un pic intai.
verraa
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:20
De la: verraa, la data 2011-04-12 14:20:18
De la: kudika096594, la data 2011-03-21 14:30:51buna !!! kiar eri am acceptat sa fiu prietana cu un baiat de 22 ani pesti eu 24 gemeni ,el mia spus ca in serios dar nu stiu daca el ii sincer sau nu , miii frica ca el ii mult mai bogat ca mine si ma tem ca vrea sa profite ...tare imi place de el dar nu stiu daca va functionama ma tem sa nu ma indragostesc appoi sa sufar si sa imi para rau ,are 22 de ani mie imi pare ca lui inka ii a distra nu a insura , la minte ii matur cika se tine de cuvint dar cine stie ,sicer nu stiu daca am procedat corect...

Doamne...iar incepem cu zodiile ...Ce treaba are zodia lui cu faptul ca tu esti nesigura pe tine? Nu o sa stii nicodata de la bun inceput daca o relatie o sa mearga sau nu, asta depinde de amandoi, de cum ganditi, de deciziile pe care le luati..etc
Daca iti place fi cu el si gata, dar nu te urca in patul lui din prima, nu pt ca va considera ca esti o femeie usoara ci pentru ca ar trebui sa il cunosti un pic intai.
verraa
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:21
De la: baby_r, la data 2011-04-09 13:38:18
De la: gabriela_margine, la data 2011-04-08 20:27:01Compatibilitate redusa:
Gemeni-Fecioara, Gemeni-Pesti

nu mai credeti atata in zodii .. e o prostie .. asa, ca fapt divers, parintii mei sunt cam de 25 de ani impreuna si sunt exact zodiile de care tot vorbiti voi: mama - gemeni, tata - pesti.

Ai dreptate baby_r . Hai sa nu mai dam vina pe zodii ca suntem noi defecti
verraa
Postat pe 12 Aprilie 2011 14:23
Dragilor ,vizavi de horoscop ,astrologie ,sinastrie ,compatibilitate e luuunga a lui Toderica .Ca sa-ti dai cu parerea ca un cuplu se potriveste are compatibilitate se vorbeste cu HCN-ul in fata ochilor.Fiecare zodie este unica ptr.simplul fapt ca:are un ascendent divers ,o ora si minut divers,un loc de nastere divers,Astrele predispun iar noi dispunem de viata noastra.Ce vedeti in ziare ...este horoscop comercial ,iar ei stiu ca da bine ca orice cotidian sa aiba si o rubrica cu horoscop.Un astrolog care se respecta si este profesionist nu va face astfel de predictii.Simple vrajeli astea sunt in ziare.O harta a cerului natala se ridica unei persoane cu ziua ,luna anul ,ora de nastere cat mai precisa la minut daca se poate si localitatea nasterii.Apoi se poate vorbi daca -i alba daca-i negra .Dupa aspectele planetelor din case si nu numai. Nu-i nimic batut in cuie.Astrologia este un instrument de a te cunoaste nu este o gluma matematico-literara si nici ghicitorie ,este o stiinta sau o pseudo -stiinta determinata de astronomie si matematica .Astrologia are mai multe ramuri pe care le aprofundezi o intreaga viata .Voi sunteti liberi sa alegeti cum va traiti viata ...pe cine iubiti ,cum ,cat si unde.Avem liber albitru in orice decizie !NU va lasati manipulati cand cineva va spune propria lui parere ...sau ca asa crede el .Nimic nu-i stabil si sigur decat ceea ce tu crezi cu convingere.Sa nu uitam:””Si toate dupa credinta voastra se va face!””Credeti cu putere ca veti fi fericiti alaturi de persoana pe care o doriti ..fara a va indoi sau a crede contrariul.Ceea ce crezi vei aduce mai devreme sau mai tarziu in viata ta ...gandul va prinde forma si viata.Deci :suntem creeatorii propriei vieti.
kudika169687
Postat pe 28 Aprilie 2011 09:38
Buna fetelor! Vreau sa va spun ca si eu sunt zodia pesti,iar prietenul meu este gemeni. Relatia merge de minune si suntem de mult timp impreuna,consider ca nu ai dc sa iti faci probleme,mai ales daca el a facut primul pas pt a avea o relatie cu tine. In timp vei vedea ca el iti va oferii tot ce are mai bun si iti va satisface toate placerile . Succes!
izuu91
Postat pe 29 Aprilie 2011 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu balanta el capricorn ...ce parere aveti despre aceasta combinatie? 6 De la: KezGirl 25 August 2009 13:00
buna 2 De la: yumalai 27 Decembrie 2009 16:33
berbec gemeni 2 De la: Diavolyta_ 21 Mai 2009 17:17
eu scorpion,el rac 12 De la: DannaWLy 19 Mai 2010 08:33
buna 1 De la: kudika004489 10 Aprilie 2009 16:50