Setari Cookie-uri

renovare casa

doresc sa renovez o casa la tara. tin sa spun de la inceput ca nu am niciun fel de cunostinte despre cum se procedeaza in astfel de cazuri in afara de ce am citit pe diferite forumuri (inclusiv aici) si de asemenea vreau sa specific ca nu vreau sa o demolez si sa construiesc alta. este intr-o zona frumoasa si as vrea sa o tin ca si casa de vacanta. este veche, vre-o 50 de ani, din barne, cu fundatie din piatra de rau, tencuita (nu stiu cu ce dar tencuiala este intr-o stare jalnica; cade de pe pereti), structura in schimb pare buna. as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi despre cum ar trebui sa procedez daca vreau sa schimb tencuiala, geamurile, usile si sa pun tigla metalica pe acoperis.
tanasemd
Postat pe 24 Martie 2011 21:09
unde mai exact la tara? in ce zona? banuiesc ca vrei o echipa ceva nu? eu imi construiesc acum casa in ilfov siputeam sa ti recomand ..
nickoo_20
Postat pe 28 Martie 2011 17:44
Va salut ,ma numesc MIRCEA COSTACHE ,reprezint firma de constructii MIRCOST SRL , in legatura cu problema dvs. referitor la renovarea casei , cred ca va pot ajuta in acest sens dar imi trebuiesc mai multe detalii, daca nu va suparati as dori sa ne auzim la telefon, 0743028684, cu respect MIRCEA COSTACHE.
condo004090
Postat pe 28 Martie 2011 18:45
Buna Mircea,eu am doar o intrebare momentan,te rog sa-mi spui daca si apartamentele(deci ma refer la bloc)intra in sfera de activitate a firmei tale,cu multumiri,
ana
kudika370628
Postat pe 1 Aprilie 2011 11:55
Daca iti place sa muncesti,ti-o poti renova singur.Incepi cu a decoperta zidurile:dai tencuiala jos,studiezi eventuale fisuri, repari,consolidezi si tencuiesti din nou.Vezi lemnaria:daca e deteriorata o inlocuiesti.Ar fi bine sa ai pe cineva langa tine care se pricepe pentru ca fiecare pas presupune minime cunostinte chiar daca e vorba doar de o renovare.Dar trebuie sa ai grija ca "firmulitele "sunt de cele mai multe ori speculante si nepricepute,doar ca au tupeu.Succes! Te pot consilia gratuit pentru ca si eu mi-am renovat si casa de vacanta si casa de locuit,dar cu ajutorul tatalui meu care era constructor.Am invatat multe de la el.
viogen26
Postat pe 2 Aprilie 2011 14:17
Buna ziua ANA ma numesc MIRCEA COSTACHE , cu siguranta , sfera noastra de activitate include si renovarea de apartamente ,scari de bloc ,sedii de firme , etc. Pt detalii va rog tel.0743028684 sau 0769622634.
condo004090
Postat pe 2 Aprilie 2011 16:47
multumesc mult pentru promptitudine,asa am sa procedez,am sa sun,weekend placut,
ana
kudika370628
Postat pe 2 Aprilie 2011 21:32
Salutare la toate lumea

Renovatul unei case implica multe neprevazute .Sfatul meu este sa nu va grabiti. Luati in calcul cel putin 2 solutii pentru fiecare problema. Si cu rabdare si oameni buni veti face treaba buna . Nu cereti niciodata o singura parere.Astfel veti reusi sa deosebiti calitatea executantilor.Oricum cel mai bine este un om gen diriginte de santier care sa urmareasca toata lucrarea si sa o conduca.

Spor la treaba .
claudiutoday
Postat pe 7 Aprilie 2011 22:30
bunasint.george.eu.am.firma.acreditata..de.state.din.uniunea.europeana.construiesc.case,din.lemn.sistem.nord.americane..sint.case..ecologice.rezistente.la.cutremurl.de.magnitudine.intre.8/9/pe.scara.rihter.cu.fundatii.din.beton.armat.si.putem.renova.consolida.orce.casa.dorita.de.client.cu.materialu.clientului.sau.al.meu.eu.dau.garantie.la..orce.efectuiez.pe.perioada.de.cel.putin.10.ani.si.lu.cram.orce.fel.de.casa.renovam.apartamente.conform.standar.european.contactatima.la.numarul.0785349282.pentru.diferite.discuti.referitor.despre.lucrari/sau.contracte..sau.emei...sahoigeorge@yahoo.com.va.astept.doamne.ajuta..va.pup.pe.toti.
kudika328277
Postat pe 2 Mai 2011 09:59
kudika390804
Postat pe 3 Mai 2011 20:50
Buna seara, daca ceea ce ati postat mai este valabil, poate va pot ajuta. Detin o firma de constructii, si ne ocupam cu tot ceea ce implica o constructie : amenajari, lucrari de instalatii sanitare incalzire, electrice. Daca anuntul dvs mai este de actualitate, poate discutam mai detaliat la tel. 0760.954.721 Degan
kudika403451
Postat pe 19 Mai 2011 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pomisori feng shui 1 De la: I3ianca 14 Ianuarie 2011 22:00
piscina material plastic sau fibra de sticla 6 De la: SLAYER1971 29 Septembrie 2014 17:55
cursuri sau meditatii arhicad -3Dmax 1 De la: hemicuda 28 Martie 2011 21:15
salutare vreu sa renovez 2 De la: banderasss2001 14 Iunie 2010 17:40
FORAJE PT GOSPODARIE 2 De la: Indiana_Jones 28 Septembrie 2011 22:23