Setari Cookie-uri

otetul de mere

Buna , a incercat cineva otetul de mere ptr a slabi? Eu da. am gasit pe un blog niste retete, se pare ca e bun nu numai ptr a slabi dar poate fi folosit si ptr ingirjirea parului, ptr celulita, ptr exfoliere etc.
E cam o luna de cand il folosesc: Se adauga 1/2 linguri de otet la o cana de apa si se bea cu o jumatate de ora inainte de fiecare masa. Nu il luati pe stomacul gol , mai ales daca esti sensibil/a la alimente acide.E destul de controversata dieta asta, dar daca te tii de ea te ajuta, se spune ca regleaza metabolismul si accelereaza functiile ficatului si a bilei. La mine se vede, am pielea mai ferma, celulita s-a dus si am si slabit. Are totusi un gust cam nasol, si daca il folosesti ca tonic poti adauga si o lingurita de miere. Succes!

c_r_i
Postat pe 15 Aprilie 2011 16:02
De la: c_r_i, la data 2011-04-15 16:02:13Buna , a incercat cineva otetul de mere ptr a slabi? Eu da. am gasit pe un blog niste retete, se pare ca e bun nu numai ptr a slabi dar poate fi folosit si ptr ingirjirea parului, ptr celulita, ptr exfoliere etc.
E cam o luna de cand il folosesc: Se adauga 1/2 linguri de otet la o cana de apa si se bea cu o jumatate de ora inainte de fiecare masa. Nu il luati pe stomacul gol , mai ales daca esti sensibil/a la alimente acide.E destul de controversata dieta asta, dar daca te tii de ea te ajuta, se spune ca regleaza metabolismul si accelereaza functiile ficatului si a bilei. La mine se vede, am pielea mai ferma, celulita s-a dus si am si slabit. Are totusi un gust cam nasol, si daca il folosesti ca tonic poti adauga si o lingurita de miere. Succes!

E gretos, am incercat dar am auzit ca exista si medicamente din otet de mere, si cat ai slabit??
AlexandraAlexis
Postat pe 15 Aprilie 2011 17:20
am inceput sa slabesc mult de anul trecut din septembrie,mi-am schimbat total dieta, nu mai mananc orice fel de mancaruri,acum fara grasimi, iar cu otetul de mere am inceput cam de 3 saptamani aprox, sa zic ca am pierdut cam 2-3 kg.Pastile de slabit am incercat acum 3 ani , nu folosesc la nimic, apoi m-am apucat sa fac mai mult efort fizic, si sa mananc mai putine dulciuri,asta e slabiciunea mea
Am mai auzit de fete care au luat-o in serios cu otetul de mere si au avut probleme si-au distrus stomacul...
c_r_i
Postat pe 16 Aprilie 2011 21:54
De la: c_r_i, la data 2011-04-16 21:54:09am inceput sa slabesc mult de anul trecut din septembrie,mi-am schimbat total dieta, nu mai mananc orice fel de mancaruri,acum fara grasimi, iar cu otetul de mere am inceput cam de 3 saptamani aprox, sa zic ca am pierdut cam 2-3 kg.Pastile de slabit am incercat acum 3 ani , nu folosesc la nimic, apoi m-am apucat sa fac mai mult efort fizic, si sa mananc mai putine dulciuri,asta e slabiciunea mea
Am mai auzit de fete care au luat-o in serios cu otetul de mere si au avut probleme si-au distrus stomacul...
Si eu am o slabiciune pt dulciuri si tun regim dar nu pot sa slabesc mult, am slabit f mult cu regimul disociat.......dar otetul de mere e tare gretos
AlexandraAlexis
Postat pe 16 Aprilie 2011 22:08
am auzit si eu de dieta cu otet de mere, dar fata care o practica a avut niste probleme destul de grave cu stomacul din cauza asta
RoxRoxy
Postat pe 17 Aprilie 2011 21:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureri la urinare 20 De la: kudika431413 5 Septembrie 2011 17:22
dieta de ingrasare cu doua feluri de manacre la masa 17 De la: natasarostova 6 Aprilie 2010 10:07
Otet de mere 46 De la: dragon_fly88 31 Iulie 2010 20:45
Dieta Cambridge Weight Management Plan? 6 De la: Barbie30_ 7 Aprilie 2011 13:08
VARZA MURATA, LEAC POPULAR 21 De la: kudika011204 13 Februarie 2012 01:14