Nimic

Voteaza:

carmennnn_healthy Avatarul lui carmennnn_healthy

7 mesaje

Anul acesta nu port nimic deosebit,pe nasuc..fiindca am alte trotinete...de vedere!
Raporteaza abuz de limbaj
stem_29 Avatarul lui stem_29

2412 mesaje

De la: carmennnn_healthy, la data 2011-05-23 05:47:54Anul acesta nu port nimic deosebit,pe nasuc..fiindca am alte trotinete...de vedere!

Bine, te intelegem..........

Fosta membra Kudika.ro
Apropo de ochelari de soare: copiii trebuie sa poarte ochelari de soare sau NU??? Un medic oftalmolog spunea ca ei nu au voie sa poarte, iar la PRO TV, spunea ca e obligatoriu ca ei sa poarte ochelari de soare. Eu nu mai inteleg nimic.
Fosta membra Kudika.ro
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-23 08:33:43 Apropo de ochelari de soare: copiii trebuie sa poarte ochelari de soare sau NU??? Un medic oftalmolog spunea ca ei nu au voie sa poarte, iar la PRO TV, spunea ca e obligatoriu ca ei sa poarte ochelari de soare. Eu nu mai inteleg nimic.

Interesant.... Ochelarii de soare sunt facuti ca sa protejeze ochii,cu ce ar putea sa afecteze copilul?
Fool me once,shame on you; fool me twice,shame on me.
Fosta membra Kudika.ro
De la: carmennnn_healthy, la data 2011-05-23 05:47:54Anul acesta nu port nimic deosebit,pe nasuc..fiindca am alte trotinete...de vedere!

Ai dioptria atat de mare incat nu poti sa mergi pe strada fara ei?
Fool me once,shame on you; fool me twice,shame on me.
Fosta membra Kudika.ro
De la: Barbie30_, la data 2011-05-23 10:34:11
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-23 08:33:43 Apropo de ochelari de soare: copiii trebuie sa poarte ochelari de soare sau NU??? Un medic oftalmolog spunea ca ei nu au voie sa poarte, iar la PRO TV, spunea ca e obligatoriu ca ei sa poarte ochelari de soare. Eu nu mai inteleg nimic.

Interesant.... Ochelarii de soare sunt facuti ca sa protejeze ochii,cu ce ar putea sa afecteze copilul?

Spunea ceva de genu ca ochiul trebuie sa se adapteze la cantitatea de lumina ce o primeste. Mai spunea ca, singurul lucru ce nu trebuie facut atat de copii cat si de adulti este uitatul in soare; acest act distruge retina definitiv. Acel medic era chiar directorul spitalului de oftalmologie din Buc. Dr. Monica Pop
Fosta membra Kudika.ro
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-23 10:54:19
De la: Barbie30_, la data 2011-05-23 10:34:11

Spunea ceva de genu ca ochiul trebuie sa se adapteze la cantitatea de lumina ce o primeste. Mai spunea ca, singurul lucru ce nu trebuie facut atat de copii cat si de adulti este uitatul in soare; acest act distruge retina definitiv. Acel medic era chiar directorul spitalului de oftalmologie din Buc. Dr. Monica Pop

Ochelarii de soare te protejaza de ultar violete, ma refer la ochelarii buni, pentru ca aia prosti stau doar pentru fite la ochi, in rest e ca si cand nu ai avea nici-o protectie.
Acum nu stiu ce copil sta cu ochelari pe ochi, pentru ca nici mie nu-mi place sa merg cu ochelari pe ochi decat atunci cand conduc, iar atunci folosesc din aceia cu lentila polarizanta ... so
NU lăsați copii să se joace cu iubirea! .... Pentru femei bogate intră în ÎNTOVĂRĂȘIRE