Setari Cookie-uri

Hotel Elly Beach Corfu

Buna tuturor ! A stat careva la hotel Elly Beach in Corfu .
kudika400568
Postat pe 27 Mai 2011 10:03
am stat la paleokastritsa,dar in corfu nu conteaza unde esti cazat,important e ca esti acolo si poti sa te bucuri de un sejur adevarat doar vizitand insula.petrecere frumoasa.
bogd67
Postat pe 27 Mai 2011 16:32
Da e o insula superba nu degeaba vor nemtii sa o preia in schimbul datoriei externe a Greciei.Toate localitatile au hoteluri cochete si mini pensiuni foarte cochete !Paleokastritsa este superba !Merita sa vizitezi Pontikonisi o sa-ti placa foarte mult.Ma interesez de Elly Beach si-ti scriu.
carmen_natural
Postat pe 27 Mai 2011 20:08
Elly Beach e un mini hotel putin cam departe de mare,excursia cu vaporul in Paxos=Antipaxos nu merita banii decit daca nu ai mai fost in astfel de excursii in Grecia,cele 2 insulite nu au nimic spectaculos.Dar poti daca pleci in gasca sa-ti inchiriezi salupa pentru 1 zi -costa 80euro/zi salupa pentru 6 persoane cu tot cu benzina.In golf la Agios Stefanos este o romanca din Rm.Valcea maritata cu un grec si au un restauran cochet la care romanii sunt f.bine primiti si inchiriaza si salupe.Dar salupa de inchiriat gasesti peste tot.Daca aveti masina nu ratati o vizita la Pantoktator de unde ai o panorama superba asupra intregi insule.Petreceti macar o seara in Kerkira ca sa va saturati de lichior si dulceata de qumquat pe care o vind toti comerciantii din Corfu si care o gasiti pentru degustare in toate pravaliile.De asemenea merita vizitata si cetatea din Kerkira dar voi aveti doar 7 zile si sunt multe lucruri frumoase de vazut.in Corfu au cele mai mari paduri de maslini pe care i-am vazut vreodata,ma refer la inaltimea arborilor care ajung la dimensiunile nucilor batrini de la noi.Daca vreti la seara greceasca nu cumpaati de la agentii ci intrebati la restaurante pentru ca in fiecare statiune se organizeaza fara taxa.platesti doar ce consumi.
carmen_natural
Postat pe 29 Mai 2011 00:40
Si nu trebuie sa te iei dupa tot ceea ce scrie pe Am fost acolo.unii sunt rau intentionati .
carmen_natural
Postat pe 29 Mai 2011 00:43
Excursia catre Paxos Antipaxos este foarte draguta, merita toti banii, fiecare are gustul lui, dar mie mi s-a parut super.
nadine20011
Postat pe 29 Mai 2011 19:29
un sejur de o saptamana ar fi de ajuns sa-ti dai seama ce inseamna corfu,daca stai mai mult cu atat mai bine.cel mai interesant mi s-a parut turul insulei cu un autocar si neaparat sa treci pe la ocrotitorul insulei:sf ierarh spiridon.inca o data sejur placut!
bogd67
Postat pe 29 Mai 2011 22:20
Cel mai comod mod de a face turul insulei este sa-ti inchiriezi masina (daca se poate)te costa 25euro/zi si daca o luati in 4 nici nu simtiti cheltuiala si vizitati toata insula care este f.bine semnalizata(ma refer la indicatoarele catre monumente)
carmen_natural
Postat pe 30 Mai 2011 16:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Traseu montan 13 De la: roxanana 9 Februarie 2010 10:47
Grecia - mijloc de transport 3 De la: dsavus 12 Iulie 2010 17:09
dr.CAlin C - Arad 1 De la: marianamanuela_voicu 10 Iulie 2009 19:06
Invitatii Lockerz Gratis! 2 De la: lazy001630 3 Ianuarie 2010 19:52
agentia ideala: online 1 De la: roxanana 29 Noiembrie 2009 11:03