Setari Cookie-uri

ozonoterapia

buna ziua tuturor!
as vrea sa stiu daca a incercat cineva acest tip de tratament si daca a avut efectele dorite.
eu vreau sa incep un tratament intravenos cu acest amestec de ozon si oxigen insa mi-e un pic cam teama.astept raspunsurile voastre sincere .
o zi buna tuturor !
danielavarghes
Postat pe 9 Iunie 2011 09:55
Eu am facut tratament cu Ozon la cabinetul Medicer din Ploiesti. M-am dus la cabinet trimisa de o colega de servici, pt ca ma simteam obosita, fara vlaga, nu ma mai puteam concentra in ce faceam , era ca teleghidata. D-na dr. Roxana Ionescu de la cabinet mi-a recomandat ozonoterapie si o cura de detoxifiere a organismului. M-am ingrozit de toxinele pe care le-am eliminat din colon, de fapt de ce mizerii purtam in organism!!! Ozonoterapia am facut-o prin recoltare de sange, amestecat cu ozon si reinjectat fesier. Nu doare, nu mi-a fost frica. Ma simt extraordinar de bine, parca am intinerit cu 10 ani, sunt alt om. Nici nu-mi vine sa cred. Recomand tuturor sa apeleze la ozonoterapie. Si eu vreau sa repet de 2 ori pe an tratamentul, sa nu mai ajung la starea de rau prin care am trecut.Pretul a fost mai mult decat acceptabil, d-na dr si asistentele au fost de nota 10.Valerica.
kudika329483
Postat pe 9 Iunie 2011 14:22
De la: kudika329483, la data 2011-06-09 14:22:09 M-am ingrozit de toxinele pe care le-am eliminat din colon, de fapt de ce mizerii purtam in organism!!! Ozonoterapia am facut-o prin recoltare de sange, amestecat cu ozon si reinjectat fesier. .


ti-a aratat poze cu mizerii?

adica ti-a facut injectie in fund cu ozon???
de ce am impresia ca este mai mult un efect placebo?
geo_refinantat
Postat pe 9 Iunie 2011 14:30
Buna
eu am facut un tratament de 10 sedinte ozonoterapie intravenos. Faptul ca te costa mult, psihic stii ca ai platit sa iti fie bine dar nu este nimic, decat apa de ploaie. De banii acestia mai bine mergi la multe si inspiri/expiri ozon cat vrei.Nu pot spune mai mult dar au fost persoane carora li-se promitea ca se vor face bine sau se vor ameliora si ....surprise!
kudika332554
Postat pe 29 Iunie 2011 23:39
Sigur efect PLACEBO!
kudika332554
Postat pe 29 Iunie 2011 23:41
Absorbantele igienice cu ioni negativi (anioni) sunt singurele care previn infectiile si bolile genitale. Banda cu ioni negativi incorporata in absorbante distruge bacteriile care se produc in tipul perioadelor critice, eliminand mirosurile neplacute si posibilitatea producerii infectiilor. Acolo unde infectiile sau bolile sunt deja prezente, Lady Anion au actiune terapeutica - reduc/inlatura durerile, accelereaza procesul de vindecare.
Proprietatile benzii anionice: este confectionata din mineral natural numit turmalin; in timpul utilizarii genereaza anioni ce neutralizeaza bacteriile si virusii cu incarcatura pozitiva, fara sa provoace reactii adverse. Majoritatea patologiilor ginecologice sunt provocate de bacterii anaerobe.
La generarea anionilor cu densitate inalta se elimina Oxigen Iionizat care: neutralizeaza flora anaeroba; activeaza lucrul fermentilor; inlatura inflamatiile; normalizeaza echilibrul acido-bazic.
Datorita acestor efecte deosebit de benefice absorbantele contribuie la:
- ameliorarea starii generale de sanatate a organismului,
- sporirea imunitatii, imbunatatirea schimbului de substante,
- imbunatatirea activitatii sistemului endocrin.
Absorbantele cu ioni negativi sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale de cea mai buna calitate, create special pentru acest tip de produs si NU sunt materiale "adaptate" sau reciclate.
Absorbantele terapeutice ajuta la prevenirea:
-Inflamatiilor si dermatitelor
-Infectiilor cu toate tipurile de bacterii
-Candidozelor, mancarimilor si arsurilor vaginale (si cele din timpul menopauzei)
-Infectarea trompelor uterine
-Scurgerilor vaginale excesive
-Dismenoree
-Durerilor de cap din perioada ciclului menstrual

Alte informatii: loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 1 Iulie 2011 20:27
Si acum le mai ai?
kudika226898
Postat pe 3 Iulie 2011 22:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
steatoza hepatica 6 De la: mihaelastefu 2 Aprilie 2013 19:56
ANGHINARE 4 De la: ldstanescu 5 Decembrie 2009 11:00
Produse care nu contin coloranti ,arome sintetice,pigmentii,totul este natural. 3 De la: allexandra 4 Februarie 2010 19:32
Acnee 5 De la: office_salinasusesi_ro 21 Februarie 2010 08:23
Iritatie..? 7 De la: Catherine24ism 17 August 2011 20:10