Setari Cookie-uri

Ce fac cu mobila veche?

Salutare,
Am o mare problema. Vreau sa ma apuc de renovarea apartamentului, dar ce fac cu mobila veche? Este in stare foarte buna si sunt piese unicat din 1940, lucrate cu mare atentie, manual. Nu vreau sa le arunc, pentru ca ma doare sufletul, chiar sunt piese de exceptie..insa nu se mai potrivesc cu noul stil al casei. As vrea sa o vand, la un pret modic, cuiva care apreciaza astfel de piese. Este mobilier de sufragerie compus din vitrina (bibleoteca cu sertare si rafturi) masa de 4 persoane cu scaune tapitate si fotolii tapitate (la fel ca scaunele), masuta decor si mobila de dormitor: pat de 200/160,noptiere si sifonier. Daca este cineva interesat, astept mesaje privat.
Va multumesc
madytuty
Postat pe 7 Iulie 2011 09:59
ce inseamna o suma modica?
uliu
Postat pe 7 Iulie 2011 10:10
mult mai putin fata de valoarea de pe piata. Vreau sa stiu ca o sa fie pastrata si nu transformata in lemn de foc
madytuty
Postat pe 7 Iulie 2011 10:35
De la: madytuty, la data 2011-07-07 10:35:39mult mai putin fata de valoarea de pe piata. Vreau sa stiu ca o sa fie pastrata si nu transformata in lemn de foc


Dar daca ai face o pomana, nu-i mai bine?
Zic si eu, nu dau cu paru.
Valentina90
Postat pe 7 Iulie 2011 12:59
De la: Valentina90, la data 2011-07-07 12:59:15
De la: madytuty, la data 2011-07-07 10:35:39mult mai putin fata de valoarea de pe piata. Vreau sa stiu ca o sa fie pastrata si nu transformata in lemn de foc


Dar daca ai face o pomana, nu-i mai bine?
Zic si eu, nu dau cu paru.

valy !
yumy
Postat pe 7 Iulie 2011 13:20
as vrea sa-mi iau altceva in schimb si din pacate posibilitatile mele financiare nu-mi permit sa-mi mobilez nici macar o camera, dar sa iau pentru 2. daca mi-as permite as da-o cu cea mai mare placere
madytuty
Postat pe 7 Iulie 2011 16:20
Dar sa stiti ca mobila veche se poate integra foarte usor intr-un spatiu modern sau de orice fel. Trebuie doar putina atentie. Este mare pacat sa dai sau sa arunci mobila cu valoare istorica si poate sentimentala. Sfatul meu ii sa o pastrati si sa o conservati. Din pacate la noi in Romania sunt foarte putini oameni care fac lucrul acesta. Daca aveti nevoie de o mana de ajutor eu sunt aici. Insist sa nu va aruncati valorile sunt sigura ca mobila este foarte frumoasa si ii pacat sa ajunga pe mainile altora cand poate fi valorizata tocmai in casa dumneavoastra.
mirabella_art@yahoo.com
mirabella_art
Postat pe 15 Iulie 2011 13:48
Buna, stiu ce spui tu si ai dreptate insa, dimensiunile si compartimentarea nu sunt asa cum am eu nevoie. Bibleoteca este foarte frumoasa, dar nu am decat 3 dulapuri cu usi si pe mine ma intereseaza sa am spatiu pentru depozitare. Patul este foarte stabil si rezistent cu un design foarte frumos , dar este prea mic pentru mine si prietenul meu, el avand 1.95 m si patul are 2 m lungime, asa ca este dificil sa ne incadram. Masa de mijloc cu 4 scaune este prea mare pentru a fi tinuta in mijlocul camerei mele si nu merita sa o folosesc pe post de suport tv, pentru ca are scaune tapitate foarte frumoase. Iti multumesc pentru mesaj si cand o sa am nevoie, cu siguranta ca o sa apelez la tine. Salutari
madytuty
Postat pe 15 Iulie 2011 19:35
NIMIC MA SIMPLU,DAI UN ANUNT IN ZIAR,PE INTERNET SAU O FACI CADOU CUIVA CARE ARE NEVOIE SI NU ARE CU CE SA-SI CUMPERE,DACA NU CAUTA PE INTERNET COLECTIONARI DE ASTFEL DE LUCRURI!BAFTA
mimishor957
Postat pe 16 Iulie 2011 22:35
Incearca sa o pui pe okazii.ro sau pe alte sitteuri de genu, cu siguranta se va gasi cineva care sa o aprecieze la adevarata ei valoare si sa iti ofere si ceva in schimb.
Totusi spune-ne si noua cam o suma in jurul careia ai fi dispusa sa o dai?
Mersi
caddy21
Postat pe 18 Iulie 2011 16:41
daca mobila este de calitate a-i putea sa o bagi intr-un magazin specializat
felicialovin
Postat pe 29 Iulie 2011 09:34
Salut! farapret.net da premii gratuit! Eu am ales Laptop Acer Aspire TimelineX. O multime de cadouri si pentru tine! Intra si ia-ti si tu cadoul gratuit http://farapret.net/?c=t24kdut6px mai am nevoie doar de 258 click-uri pe link


pana la urma ce varianta ai ales pt mobila ta?
violet_m00n
Postat pe 26 Noiembrie 2011 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Renovare - mesteri bni si mesteri de cosmar 1 De la: agneta 31 Ianuarie 2010 10:11
este mai avantajos sa iti faci o casa decat sa stai la un apartament? 3 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:45
mobilier din pal 1 De la: andi_condo 18 Ianuarie 2013 11:36
Amenajarile interioare in stil rustic 1 De la: kokonet 28 Decembrie 2009 08:36
Caut montator fototapet in Bucuresti! 20 De la: ingrid_condo 2 Aprilie 2015 22:19