Setari Cookie-uri

sunt insarcinata???

am nevoie de un sfat/o parere de la cele care au fost in situatia mea. mi-a intarziat menstruatia 8 zile. am facut deja 2 teste de sarcina care au iesit negative. credeti ca totusi as putea fi insarcinata?
raluk8_healthy
Postat pe 24 Iulie 2011 18:17
Nu neaparat, pot fi alte cauze pentru care ti-a intarziat menstruatia.
Cu siguranta iti poate raspunde doar un medic ginecolog, dupa un control.
_vio_
Postat pe 24 Iulie 2011 18:30
bitch tine si tu regim
animallover
Postat pe 24 Iulie 2011 18:41
cu cine vorbesti????
_vio_
Postat pe 24 Iulie 2011 18:46
De la: _vio_, la data 2011-07-24 18:46:04 cu cine vorbesti????


Viooooooooo nu te baga in colimatorul lui ca pe urma vezi tu pe naiba
The_Exile
Postat pe 24 Iulie 2011 18:47
De la: Yharr, la data 2011-07-24 18:47:00
De la: _vio_, la data 2011-07-24 18:46:04 cu cine vorbesti????


Viooooooooo nu te baga in colimatorul lui ca pe urma vezi tu pe naiba



nu cred, el stie bine ce cauta.

_vio_
Postat pe 24 Iulie 2011 18:53
De la: _vio_, la data 2011-07-24 18:53:32
De la: Yharr, la data 2011-07-24 18:47:00
De la: _vio_, la data 2011-07-24 18:46:04 cu cine vorbesti????


Viooooooooo nu te baga in colimatorul lui ca pe urma vezi tu pe naiba



nu cred, el stie bine ce cauta.



Da ,dar tu n-ai poze si o sa-ti iei "na na" de la animal
The_Exile
Postat pe 24 Iulie 2011 18:55
De la: Yharr, la data 2011-07-24 18:55:21Da ,dar tu n-ai poze si o sa-ti iei "na na" de la animal


Am avut poze, Yharr. Si cred ca si loverul a vazut ca nu sunt grasa
Dar clar, nu sunt genul care ar iesi cu el la suc.
_vio_
Postat pe 24 Iulie 2011 19:04
De la: _vio_, la data 2011-07-24 18:30:48Nu neaparat, pot fi alte cauze pentru care ti-a intarziat menstruatia.
Cu siguranta iti poate raspunde doar un medic ginecolog, dupa un control.


iti multumesc pentru raspuns vio
raluk8_healthy
Postat pe 25 Iulie 2011 17:20
Pentru testele de sarcina uneori poate fi prea devreme. Ai grija pentru ca un rezultat negativ nu este niciodata sigur la un test de sarcina. Ori mai astepti si repeti testul ori iti faci o ecografie care iti va spune 100% care este situatia intr-un astfel de caz.
Ai grija!
Elenam13
Postat pe 28 Iulie 2011 13:07
De la: Elenam13, la data 2011-07-28 13:07:48Pentru testele de sarcina uneori poate fi prea devreme. Ai grija pentru ca un rezultat negativ nu este niciodata sigur la un test de sarcina. Ori mai astepti si repeti testul ori iti faci o ecografie care iti va spune 100% care este situatia intr-un astfel de caz.
Ai grija!


Buna ziua,

nu ne-a spus daca se protejeaza,cumva,de sarcini nedorite!Daca nu,este tarziu sa mai ai pilula de 24 h si intrucat,asa cum ai spus si tu,testele de sarcina nu garanteaza veridicitatea rezultatului,nu are decat sa astepte 6 saptamani,intrucat pana la acest termen de evolutie a unei posibile sarcini,ovulul nu este "coborat "in uter.Deci,draga noastra doamna,nu are decat de asteptat!
Daca a suferit intre timp, de afectiuni ginecologice,mai precis,cistite sau anexite uni sau bilaterale si in aceste cazuri,pot aparea dereglari de menstra,ele ducand la intarzieri de ciclu menstrual.Deasemenea,daca ciclul nu il are,de regula,la 25 de zile,iar pot aparea dezechilibre gen celui descris de forumista noastra.Un control ginecologic se impune,dar mai poate astepta putin ,pentru a se edifica si medicul asupra diagnosticului.In plus de asta,orice debut de sarcina,se manifesta printr-o simptomalogie specifica,gen;greturi matinale,stare de disconfort,oboseala nejustificata,dar,repet,acestea manifestandu-se ,relevant, tot dupa 4-6saptamani deci,inca o data , o sfatuiesc sa mai astepte o perioada mica de timp,dupa care sa mearga la medicul curant,pentru investigatii specifice starii ei.Sper sa nu fi fost nesabuita in actiunile romantice proprii!
kudika414141
Postat pe 28 Iulie 2011 13:34
Buna fetele.Am si eu o problema si sper sa primesc un raspuns pentru ca sunt foarte confuza:
De 2 saptamani am stare de greata aproape permanent , zi sau noapte, dureri abdominale din cand in cand,ameteli si mai ales ma apuca niste pofte cateodata , eu nefiind pofticioasa de felul meu. M-am gandit ca as putea fi insarcinata, dar dimineata am facut un test si a iesit negativ.Azi m-au apucat si dureri abdominale ,cred ca mai mult o apasare si am scurgeri rosiatice din cand in cand in cantitate mica.. Mentionez ca azi ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia . Acum totusi nu-mi explic greturile astea permanente si starile de ameteala.
De protejat nu ne protejam pentru ca ne dorim un copil si as fi tare bucuroasa daca asta ar fi motivul dar totusi testul a iesit negativ.Sau e prea devreme pentru a face un test de sarcina ? Mentionez ca nu am un ciclu regulat asa ca nu prea am cum sa calculez prima zi de intarziere .Totusi luna trecuta stiu ca pe 16 mi-a venit.
Am sa ajung si la medic pentru un consult dar m-a programat pe joi si pana atunci cam stau in stres.
Va multumesc .
kittycrys
Postat pe 16 Octombrie 2011 14:18
De la: kittycrys, la data 2011-10-16 14:18:06Buna fetele.Am si eu o problema si sper sa primesc un raspuns pentru ca sunt foarte confuza:
De 2 saptamani am stare de greata aproape permanent , zi sau noapte, dureri abdominale din cand in cand,ameteli si mai ales ma apuca niste pofte cateodata , eu nefiind pofticioasa de felul meu. M-am gandit ca as putea fi insarcinata, dar dimineata am facut un test si a iesit negativ.Azi m-au apucat si dureri abdominale ,cred ca mai mult o apasare si am scurgeri rosiatice din cand in cand in cantitate mica.. Mentionez ca azi ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia . Acum totusi nu-mi explic greturile astea permanente si starile de ameteala.
De protejat nu ne protejam pentru ca ne dorim un copil si as fi tare bucuroasa daca asta ar fi motivul dar totusi testul a iesit negativ.Sau e prea devreme pentru a face un test de sarcina ? Mentionez ca nu am un ciclu regulat asa ca nu prea am cum sa calculez prima zi de intarziere .Totusi luna trecuta stiu ca pe 16 mi-a venit.
Am sa ajung si la medic pentru un consult dar m-a programat pe joi si pana atunci cam stau in stres.
Va multumesc .



Testele de sarcina nu sunt edificatoare 100%!Il poti repeta ,dar nu pune prea multa baza in rezultatul respectiv.Durerile abdominale pot avea cauze multiple,ele pot interveni, vorbind din punct de vedere ginecologic,ca urmare a inceperii ciclului menstrual sau a existentei unor inflamatii ale ovarelor!Scurgerile rosiatice pot fi inceputul de menstra,care este insotit de multe ori,de crampele corespunzatoare.Orice eventuala sarcina se observa si se diagnostigheaza,cel mai bine din punct de vedere medical,dupa sase saptamani de la ultima menstra.Deci, poti astepta pana cand vei merge la control,oricum,tu iti doresti un copil si chiar daca se confirma starea de graviditate,nu va fi nicio problema din punctul tau de vedere.Pe de alta parte,intrucat nu ai ciclu menstrual regulat,pot aparea intarzieri si anumite dereglari hormonale in desfasurarea lui.Din punctul meu de vedere si tinanad cont de cele spuse de catre tine,nu cred ca esti insarcinata,dar poti astepta pana la controlul ginecologic programat.Pentru durerile abdominale poti recurge la comprese calde,aplicate pe zona dureroasa.
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat...O parere...Orice! 8 De la: Barbie30 20 Iulie 2010 15:45
Sarcina 17 De la: kudika_13324 11 Ianuarie 2013 16:26
zanocin inainte de conceptie 2 De la: kudika_973623 15 Septembrie 2014 13:03
obstetrician 6 De la: kudika425993 26 August 2011 12:39
Ce sa Fie? Nu mai Inteleg nimic! 3 De la: andreeaBMA 1 Iulie 2012 20:03