Setari Cookie-uri

fetelor .....sfat va rog...:)

am si eu o mika problema....am 15 ani....un baiat de la mn din cartier spune ca ma place si ca ar dori sa stea cu mn....baiatul arata super se imbraca bn are toate calitatzile dar bn intzeles si defacte...baiatul acesta a stat cu toate prietenele mele si azi i-a mi-a zis ca se desparte de prietena mea ca sa stea cu mine .....eu nu vreau so ranesc pe prietena mea deoarece e totul pt mine si baiatul nu prea ar merita sa ii dau niki macar putina atentzie deoarece mi-a facut prietenele sa sufere ........nu sh daca e bine ce fac fetelor va rog orike parere si sfat e bine venit:X:X:x
kudika094196
Postat pe 29 Iulie 2011 01:12
De la: kudika094196, la data 2011-07-29 01:12:29am si eu o mika problema....am 15 ani....un baiat de la mn din cartier spune ca ma place si ca ar dori sa stea cu mn....baiatul arata super se imbraca bn are toate calitatzile dar bn intzeles si defacte...baiatul acesta a stat cu toate prietenele mele si azi i-a mi-a zis ca se desparte de prietena mea ca sa stea cu mine .....eu nu vreau so ranesc pe prietena mea deoarece e totul pt mine si baiatul nu prea ar merita sa ii dau niki macar putina atentzie deoarece mi-a facut prietenele sa sufere ........nu sh daca e bine ce fac fetelor va rog orike parere si sfat e bine venit:X:X:x


Buna dimineata,domnisoara!

Draga mea,dupa cum observ,te afli bine ancorata in dilema pustoaicelor ce se afla la inceputul tatonarilor cu tinerii infierbantati.Este foarte normal acest lucru,ciclul vietii se desfasoara ,de sine statator,indiferent si independent de ceea ce dorim noi de fapt!Pana aici nimic neobisnuit!
Pui pe tapet relatia cu acest baiat luand in considerare si prezentandu-ne atitudinea si comportamentul lui fata de prietenele tale,cu care te leaga o prietenie adolescentina.Cum crezi ca va evolua relatia cu acest baiat,in conditiile in care el " le-a luat pe toate,la rand",ca sa ma exprim in jorgonul folosit de adolescentii de azi?In cine vei mai putea avea incredere?In prietenele tale sau in el?Caci sa-ti spun ceva:
Intr-o prietenie ,adevarata,intre fete,nu este normal,loial,cinstit,spune-i cum vrei tu,ca tu sa accepti sa fii "urmatoarea" de pe lista amicala!Eu asa vad lucrurile.Ce fel de prietene sunteti?Schimbati acelasi partener intre voi,cu o usurinta care este justificata doar de varsta ,cruda,pe care o aveti!Sau el,ce fel de persoana este?Cum poate sa se plimbe pe promenada,care,cu atata usurinta,i-o oferiti,schimbandu-va ca pe lenjeria intima?Este clar si bine stiut ca,orice prietenie adevarata,este bazata ,in primul rand,pe incredere,cinste,loialitate,indiferent de ce natura!Baietii incearca,la aceasta varsta,totul li se pare ca este permis si acolo unde gasesc teren slab,trateaza cu superficialitate orice aspect al relatiei.Din punctul meu de vedere,acest baiat nu are ce sa caute in viata ta.Gaseste-ti alt partener,esti la varsata incipienta,mai ai,inca ,de crescut,dar daca tii mortis sa -ti faci un prieten,cauta-l in alta parte,nu in cercul tau de relatii.Iar ceea ce face el ,este josnic,murdar,dar daca este imatur,nu ai ce sa-i faci!Este piata partenerilor,plina cu pretendenti juvenili,vrei experiente nedorite,cauta-i! ESti prea cruda si dac nu esti atenta,numai tu vei avea de suferit!Succes!
kudika414141
Postat pe 29 Iulie 2011 09:08
iti multzumesc pt sfat ....il voi lua in considerare ....mi-ai fost de mare ajutor...l-am citit de cand a fost postat sfatul dar am uitat sa iti multzumesc:*:X.....
kudika094196
Postat pe 19 August 2011 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
probleme la schimbarea climei 1 De la: aliina97 10 Iulie 2010 03:21
Revolutie in bucatarie 10 De la: pufis 11 Aprilie 2011 10:58
Inscriu Reprezentanti Oriflame in toata tara 1 De la: sweet_mihaela 4 Februarie 2011 21:48
oare sa mi pierd orice speranta? 18 De la: criszoe 6 Iunie 2012 22:07
ce sa fac??? 57 De la: Ioana_Dobre_1 28 Iunie 2016 19:44