Setari Cookie-uri

Sarcina nedorita?

Buna,

numele meu este Alex si am si eu o problema. Am avut un contact sexual cu partenera mea, iar la inceput nu am pus prezervativ. Dupa ce am ejaculat (bineintles nu in vagin) m-am curatat bine si am pus un prezervativ. Ne-am continuat contactul sexual (cu prezervativul pus) si s-a rupt prezervativul , insa eu nu am simtit deloc cum ca as mai fi avut ceva scurgeri de sperma, iar pe prezervativ nu erau nici vorba urme de asa ceva. Acum intrebarea ce ma framanta este daca prietena mea poate sau nu sa ramana insarcitata, avand in vedere ca a luat acum 2 saptamani o pilula contraceptiva care se ia doar de 2 ori pe an , adica e valabila 6 lunii in corp. Deci daca e cineva care poate sa ma ajute si pe mine as fi foarte recunoscator!!!

O seara frumoasa!
alexmuresan
Postat pe 11 August 2011 20:58

"numele meu este Alex si am si eu o problema. Am avut un contact sexual cu partenera mea, iar la inceput nu am pus prezervativ. Dupa ce am ejaculat (bineintles nu in vagin) m-am curatat bine si am pus un prezervativ. Ne-am continuat contactul sexual (cu prezervativul pus) si s-a rupt prezervativul , insa eu nu am simtit deloc cum ca as mai fi avut ceva scurgeri de sperma, iar pe prezervativ nu erau nici vorba urme de asa ceva. Acum intrebarea ce ma framanta este daca prietena mea poate sau nu sa ramana insarcitata, avand in vedere ca a luat acum 2 saptamani o pilula contraceptiva care se ia doar de 2 ori pe an , adica e valabila 6 lunii in corp. Deci daca e cineva care poate sa ma ajute si pe mine as fi foarte recunoscator!!!

O seara frumoasa!"


Buna seara,tinere!

O intrebare intima:
-Cand ati avut contactul sexual?Azi,ieri,alaltaseara?Dati domnilor, toate datele!

Tinere,lasand la o parte aspectul legat de anticonceptionale,folosirea prezervativului nu mai prezinta garantie de 100% ,ca mijloc de protectie,in cazurile in care se intampla un incident de natura celui prezentat de tine.Faptul ca te-ai "curatat"nu inseamna ca nu mai raman urme de sperma pe canal.Total gresit!Sunt cunoscute cazurile de aparitii ale sarcinilor neplanificate tocmai din aceasta neglijenta.Spui ca iubita ta a luat anticonceptional cu administrare semestriala!In regula!Urmand prescriptia medicului,inseamna ca valabilitatea efectului anticonceptiv ramane in vigoare.Deci,din punctul meu de vedere,nu prezinta nici un pericol faptul ca ti s-a rupt prezervativul,numai ca vin si te intreb;"Din ce motiv ati mai folosit prezervativul,daca iubita ta lua, deja, acel anticonceptional?Daca nu esti sanatos,ar putea fi un motiv.Tu ce spui?Eu cred ca l-ati folosit inutil.Stii vorba aceea;"Si iubita.........,dar cu prezervativul rupt"Macar daca folosesti asa ceva,achizitioneaza unul de calitate superioara.Riscul de rupere este mai mic!

kudika414141
Postat pe 11 August 2011 22:04
Reconstituire: dupa ce ai ejaculat ti-ai pus un prez si ai continuat? ce te-ar mai invidia unii de pe aici
_oktober_
Postat pe 11 August 2011 22:08
De la: _oktober_, la data 2011-08-11 22:08:50Reconstituire: dupa ce ai ejaculat ti-ai pus un prez si ai continuat? ce te-ar mai invidia unii de pe aici


asta da studiu de caz!
anastasia_m
Postat pe 11 August 2011 22:17

Mai sa fie...

aaa... Sa vedeti...
Eu dupa ce termin de vreo doua, trei ori intr-un prezervativ...
Il intorc pe dos...si-i dau inainte, to' de doua, trei ori, sau pana cad din pat!
Ei? Eman asa...un fel de siguranta?
Darkmagic
Postat pe 11 August 2011 22:28
[]Reconstituire: dupa ce ai ejaculat ti-ai pus un prez si ai continuat? ce te-ar mai invidia unii de pe aici

Tinand cont de marimea tineretului taurin ,prezent pe forum,si eu gandesc ca,da,vor fi maaari invidii!

So,ladies and gentleman,it's summer time,let's dance tonight the lovers dance!
kudika414141
Postat pe 11 August 2011 22:29
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-11 22:28:08
Eu dupa ce termin de vreo doua, trei ori intr-un prezervativ...
Il intorc pe dos...si-i dau inainte, to' de doua, trei ori, sau pana cad din pat!
Ei?

si dupa aia il reesapezi
helau mister dark, pop you
miss_darine
Postat pe 11 August 2011 22:31
De la: miss_darine, la data 2011-08-11 22:31:13
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-11 22:28:08
Eu dupa ce termin de vreo doua, trei ori intr-un prezervativ...
Il intorc pe dos...si-i dau inainte, to' de doua, trei ori, sau pana cad din pat!
Ei?

si dupa aia il reesapezi
helau mister dark, pop you


Pop Darine.
M-a enervat Redbullul asta mic...
Darkmagic
Postat pe 11 August 2011 22:34
Deci...pastila aia luata de partenera ta a fost pastila de a doua zi...asa mai pe scurt spus...adica bomba hormonala..ramane in corp nu ca si metoda anticonceptionala pe 6 luni,sa fim intelesi...nu exista contraceptive orale cu eliberare prelungita...pe cateva luni...acelea sunt injectabile sau implanturi ...hai ca te-am pierdut pe drum
_oktober_
Postat pe 11 August 2011 22:35
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-11 22:28:08
Mai sa fie...

aaa... Sa vedeti...
Eu dupa ce termin de vreo doua, trei ori intr-un prezervativ...
Il intorc pe dos...si-i dau inainte, to' de doua, trei ori, sau pana cad din pat!
Ei? Eman asa...un fel de siguranta?


ai o medalie pt protectia mediului
_oktober_
Postat pe 11 August 2011 22:36
de care patila a luat mai sigur? daca prezervativul tau sa rupt in ea inseamna ca a ramas gravida?sa faca un test de sarcina ca e mai sigur sau sa se duca la un control ginecologic.
kudika405868
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pensiunebacau.ro 10 De la: Ame_ly 14 Octombrie 2010 14:40
buna... 10 De la: geo_reincarcat_iara 6 Septembrie 2010 22:11
produse cosmetice de la Marea Moarta 1 De la: kudika_11262 4 Iulie 2012 15:54
M-am hotarat azi 7 De la: nicossia 5 Februarie 2011 10:51
Omniaturism 4 De la: kudika226898 4 Iunie 2013 16:15