Setari Cookie-uri

singuratatea in doi......

caz-el-munceste zi lumina,seara participa la activitatile cu copiii doar daca invitat de consoarta sau in cel mai bun caz weekend-urile se termina cu vizionarea unui film.
ea-genul de femeie supermama{au 2 copii impreuna},gospodina priceputa si o buna amanta,cocheta,atenta cu sotul ei.
probleme-el nu-i da atentia necesara ca ea sa fie fericita,e indiferent chiar si in urma discutiilor pe care ea le poarta cu el,in care ii explica ce ar treb sa faca sa fie bn.
Ce credeti,oare ce e de facut?Ati mai intalnit asa cazuri?
o rez pt prietena mea...?
rumburak
Postat pe 21 August 2011 21:46
Deci prietena ta e femeia perfecta.

Nu te supara, de unde stii tu cat de buna e in pat?
kudika_pudika
Postat pe 22 August 2011 13:19
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-22 13:19:45Deci prietena ta e femeia perfecta.

Nu te supara, de unde stii tu cat de buna e in pat?

poate ca ea e amanta aia buna
steffy91
Postat pe 22 August 2011 13:21
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-22 13:19:45Deci prietena ta e femeia perfecta.

Nu te supara, de unde stii tu cat de buna e in pat?



RAINBOWLADY
Postat pe 22 August 2011 13:22
De la: rumburak, la data 2011-08-21 21:46:04gospodina priceputa si o buna amanta,cocheta,

un nr de telefon nu are?ca o fac eu fericita!
bemm
Postat pe 22 August 2011 13:31
De la: rumburak, la data 2011-08-21 21:46:04caz-el-munceste zi lumina,seara participa la activitatile cu copiii doar daca invitat de consoarta sau in cel mai bun caz weekend-urile se termina cu vizionarea unui film.
ea-genul de femeie supermama{au 2 copii impreuna},gospodina priceputa si o buna amanta,cocheta,atenta cu sotul ei.
probleme-el nu-i da atentia necesara ca ea sa fie fericita,e indiferent chiar si in urma discutiilor pe care ea le poarta cu el,in care ii explica ce ar treb sa faca sa fie bn.
Ce credeti,oare ce e de facut?Ati mai intalnit asa cazuri?
o rez pt prietena mea...?




Scuza-mi indiscretia,"prietena ta" sufera cumva de vreun handicap neuromotor,de nu se poate exprima personal?Sau preferi sa discuti de pe pozitia "bunului samaritean"?

Oricare ar fi justificarea si motivatia interventiei tale, problema ce o pui pe tapet,nu este nici pe departe diferita de majoritatea cazurilor in care multe familii se confrunta cu acelasi gen de necazuri.Chestia aceea cu "buna amanta",nu-mi gadila urechile in mod placut! Decat ,poate,sa fii o buna confesoare pentru prietena ta,astfel incat sa o determini sa ti se destainuie atat de mult!Dar sa trecem peste acest aspect!


Sotul nu-i da mai multa atentie ,poate,din urmatoarele motive;
-prezenta rutinei in familie;motiv des intalnit in familii
-"nesimtirea" lui,aici vorbesc de structura psihica personala
-existenta altei legaturi extrafamiliale,ceea ce conduce la nebagarea de seama ca ,sotia este "gospodina,buna amanta,cocheta",etc,indiferent de cate eforturi ar depune ea,pentru mentinerea bunei dispozitii in cuplu.

-si cel mai plauzibil motiv ar fi acela al modului in care l-a "educat" pe sot,sa se implice in viata de familie.Si daca este nepasator la nevoile sotiei lui si la nevoile familiei,nu l-a vazut cum este inainte de a se casatori cu el?"Lupul se vede inca de la inceput,nu doar cand isi schimba blana!'Ce sa faca prietena ta?Poate ca ar fi cazul sa-l intrebati pe el,de ce s-a casatorit cu o "superwoman",dar nespus de nefericita!Discutati,discutati,discutati!Bafta in tot ceea ce urmeaza sa intreprindeti!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 August 2011 13:46
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 13:46:18
Scuza-mi indiscretia,"prietena ta" sufera cumva de vreun handicap neuromotor,de nu se poate exprima personal?Sau preferi sa discuti de pe pozitia "bunului samaritean"?

ei si cu tine, ii este mai usor sa discute despre problema ei daca o prezinta ca fiind a unei prietene!plus ca "prietena" n-are acces la net!
bemm
Postat pe 22 August 2011 13:51
De la: bemm, la data 2011-08-22 13:31:44
De la: rumburak, la data 2011-08-21 21:46:04gospodina priceputa si o buna amanta,cocheta,

un nr de telefon nu are?ca o fac eu fericita!


piscolino
Postat pe 22 August 2011 13:55
De la: bemm, la data 2011-08-22 13:51:20
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 13:46:18
Scuza-mi indiscretia,"prietena ta" sufera cumva de vreun handicap neuromotor,de nu se poate exprima personal?Sau preferi sa discuti de pe pozitia "bunului samaritean"?

ei si cu tine, ii este mai usor sa discute despre problema ei daca o prezinta ca fiind a unei prietene!plus ca "prietena" n-are acces la net!




Chiar,uite ca nu m-am prins de miscarea aceasta de "dat dupa cires"!Dar nu-i nimic,omul cat traieste invata! S-o lasam sa faca un bine celei de langa ea,sau ei...cine mai stie !!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 August 2011 13:56
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 13:56:03
De la: bemm, la data 2011-08-22 13:51:20
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 13:46:18
Scuza-mi indiscretia,"prietena ta" sufera cumva de vreun handicap neuromotor,de nu se poate exprima personal?Sau preferi sa discuti de pe pozitia "bunului samaritean"?

ei si cu tine, ii este mai usor sa discute despre problema ei daca o prezinta ca fiind a unei prietene!plus ca "prietena" n-are acces la net!




Chiar,uite ca nu m-am prins de miscarea aceasta de "dat dupa cires"!Dar nu-i nimic,omul cat traieste invata! S-o lasam sa faca un bine celei de langa ea,sau ei...cine mai stie !!


io mai am o intrebare de ce se plange de lipsa de atentie si bla-bla-uri, nici amantul nu i le ofera?inseamna ca nu-i chiar asa perfecta
bemm
Postat pe 22 August 2011 14:19
De la: rumburak, la data 2011-08-21 21:46:04caz-el-munceste zi lumina,seara participa la activitatile cu copiii doar daca invitat de consoarta sau in cel mai bun caz weekend-urile se termina cu vizionarea unui film.
ea-genul de femeie supermama{au 2 copii impreuna},gospodina priceputa si o buna amanta,cocheta,atenta cu sotul ei.
probleme-el nu-i da atentia necesara ca ea sa fie fericita,e indiferent chiar si in urma discutiilor pe care ea le poarta cu el,in care ii explica ce ar treb sa faca sa fie bn.
Ce credeti,oare ce e de facut?Ati mai intalnit asa cazuri?
o rez pt prietena mea...?


".............si o buna amanta" la drea qu si-n caruta si-n teleguta! daca-i buna amanta ce-i mai trebuie prostu de acasa?!
kiss_my_ass
Postat pe 22 August 2011 14:32
De la: bemm, la data 2011-08-22 14:19:26
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 13:56:03
De la: bemm, la data 2011-08-22 13:51:20
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 13:46:18
Scuza-mi indiscretia,"prietena ta" sufera cumva de vreun handicap neuromotor,de nu se poate exprima personal?Sau preferi sa discuti de pe pozitia "bunului samaritean"?

ei si cu tine, ii este mai usor sa discute despre problema ei daca o prezinta ca fiind a unei prietene!plus ca "prietena" n-are acces la net!




Chiar,uite ca nu m-am prins de miscarea aceasta de "dat dupa cires"!Dar nu-i nimic,omul cat traieste invata! S-o lasam sa faca un bine celei de langa ea,sau ei...cine mai stie !!


io mai am o intrebare de ce se plange de lipsa de atentie si bla-bla-uri, nici amantul nu i le ofera?inseamna ca nu-i chiar asa perfecta


Adica in conceptia ta ,femeia perfecta este cea care are amant? Presupunand ca doamna noastra a lipsit de la subiectul"adulter",al orelor de sexologie,nu-i da idei!Ea are nevoie de sfaturi intelepte,nu de idei nu tocmai ortodoxe!Las-o sa decida singura in ceea ce priveste viata privata! Si inca ceva;nu le pune tuturor femeilor,acelasi calificativ,caci nu sunt toate la fel!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 August 2011 14:40
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 14:40:05
De la: bemm, la data 2011-08-22 14:19:26
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 13:56:03
De la: bemm, la data 2011-08-22 13:51:20
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 13:46:18
Scuza-mi indiscretia,"prietena ta" sufera cumva de vreun handicap neuromotor,de nu se poate exprima personal?Sau preferi sa discuti de pe pozitia "bunului samaritean"?

ei si cu tine, ii este mai usor sa discute despre problema ei daca o prezinta ca fiind a unei prietene!plus ca "prietena" n-are acces la net!




Chiar,uite ca nu m-am prins de miscarea aceasta de "dat dupa cires"!Dar nu-i nimic,omul cat traieste invata! S-o lasam sa faca un bine celei de langa ea,sau ei...cine mai stie !!


io mai am o intrebare de ce se plange de lipsa de atentie si bla-bla-uri, nici amantul nu i le ofera?inseamna ca nu-i chiar asa perfecta


Adica in conceptia ta ,femeia perfecta este cea care are amant? Presupunand ca doamna noastra a lipsit de la subiectul"adulter",al orelor de sexologie,nu-i da idei!Ea are nevoie de sfaturi intelepte,nu de idei nu tocmai ortodoxe!Las-o sa decida singura in ceea ce priveste viata privata! Si inca ceva;nu le pune tuturor femeilor,acelasi calificativ,caci nu sunt toate la fel!

pai asa ne fu vorba domnita vorbim impreuna si ne intelegem separat?
in primul post al doamnei scrie ca este o buna amanta, de aici concluziile, in nici intr-un caz nu mi-as permite sa cataloghez pe nimeni!
bemm
Postat pe 22 August 2011 14:49
De la: bemm, la data 2011-08-22 14:49:37
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 14:40:05
De la: bemm, la data 2011-08-22 14:19:26
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 13:56:03
De la: bemm, la data 2011-08-22 13:51:20
De la: kudika421339, la data 2011-08-22 13:46:18
Scuza-mi indiscretia,"prietena ta" sufera cumva de vreun handicap neuromotor,de nu se poate exprima personal?Sau preferi sa discuti de pe pozitia "bunului samaritean"?

ei si cu tine, ii este mai usor sa discute despre problema ei daca o prezinta ca fiind a unei prietene!plus ca "prietena" n-are acces la net!




Chiar,uite ca nu m-am prins de miscarea aceasta de "dat dupa cires"!Dar nu-i nimic,omul cat traieste invata! S-o lasam sa faca un bine celei de langa ea,sau ei...cine mai stie !!


io mai am o intrebare de ce se plange de lipsa de atentie si bla-bla-uri, nici amantul nu i le ofera?inseamna ca nu-i chiar asa perfecta




sml-mad0007: Adica in conceptia ta ,femeia perfecta este cea care are amant? Presupunand ca doamna noastra a lipsit de la subiectul"adulter",al orelor de sexologie,nu-i da idei!Ea are nevoie de sfaturi intelepte,nu de idei nu tocmai ortodoxe!Las-o sa decida singura in ceea ce priveste viata privata! Si inca ceva;nu le pune tuturor femeilor,acelasi calificativ,caci nu sunt toate la fel!

pai asa ne fu vorba domnita vorbim impreuna si ne intelegem separat?
in primul post al doamnei scrie ca este o buna amanta, de aici concluziile, in nici intr-un caz nu mi-as permite sa cataloghez pe nimeni!


Nu,vorbim amandoi si sunt doar eu indulgenta!Uneori mai respect si prezumtia de nevinovatie!Rar,dar face parte din conduita proprie!Sincer,daca intram in adancul cuvantului "amanta" si analizam un pic,exista femei care sunt si amante pentru sotii lor,nu numai sotii ce le cresc copiii,le fac menajul si le canta in struna la orice cantare de "cocos"!Poti sa ai si tu dreptate intr-un fel!!!!!!Dar la cat de mult a luat-o lumea razna,nu ma mai mira nimic!Etimologia moderna a cuvantului "amanta" este suficient de ampla,incat sa incite simturile celor dornici!In fond,fiecare face ceea ce doreste cu viata proprie!
RAINBOWLADY
Postat pe 22 August 2011 15:05
De la: rumburak, la data 2011-08-21 21:46:04caz-el-munceste zi lumina,seara participa la activitatile cu copiii doar daca invitat de consoarta sau in cel mai bun caz weekend-urile se termina cu vizionarea unui film.
ea-genul de femeie supermama{au 2 copii impreuna},gospodina priceputa si o buna amanta,cocheta,atenta cu sotul ei.
probleme-el nu-i da atentia necesara ca ea sa fie fericita,e indiferent chiar si in urma discutiilor pe care ea le poarta cu el,in care ii explica ce ar treb sa faca sa fie bn.
Ce credeti,oare ce e de facut?Ati mai intalnit asa cazuri?
o rez pt prietena mea...?


sunt foarte multe cazuri de oameni indragostiti ...de servici
ma mir ca nu l-a vazut de la inceput ca e asa, ca chestia asta nu se castiga pe parcurs. (decat daca s.a schimbat ceva in viata lui, eu stiu poate o alta femeie?)
dar asa sunt unele femei, la inceput se bucura ca lasa ca uite face multi bani si pe urma sa trezesc ele cu toate celelalte responsabilitati pe cap (care se dovedesc a fi mai grele decat un servici).
sa il reeduce e mai greu acuma.....daca asa l-a obisnuit. poate doar sa se ocupe mai mult de ea insasi si de ce ii place ei si sa nu mai astepte de la el...treptat sa isi faca mai multe planuri pentru ea si sa ii mai lase si lui copiii...
DayC
Postat pe 22 August 2011 16:44
da eu am trecut prin asa ceva si vreau sa iti spun ca daca nu comunicati mult nu veti reusi sa treceti peste problema asta . in cazul meu el avea o amanta si nu mai era interesat de mine
roxanyca
Postat pe 29 August 2011 15:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doresc si eu vizualizare in carti 22 De la: kudika099473 23 Martie 2010 17:14
O ZI NORMALA DE MUNCA 33 De la: danna_danutza 5 Iulie 2009 22:17
Schimb de link-uri 1 De la: hannahmiriam 30 Noiembrie 2009 14:14
Cum credeti ca ar trebui sa fie o fata(femeie) ca sa fie considerata 'buna'? 2 De la: Full_Metal_Jacket 19 Mai 2009 19:48
Polemici fel de fel... 9 De la: geo_x 30 Iulie 2009 17:53