Setari Cookie-uri

cum sai spun in fata

Eu am avut un iubit care era tigan..desi eram impreuna numai de 11 zile eram in stare sa renunt la orce pt el,il iubeam mai mult decat am mai iubit vreodata.Si el ma iubit si din pacat inca ma mai iubeste.neam despartit din cauza parintilor mei care erau inpotriva relatiei asteia si au facut tot ce au putut ca sa ne desparta...pe mn ma inchis in casa mau invinetit..miau loat telefon, pc...si mau tinut 2 sapt in casa.Asa miam dat seama ca era timpu sa renunt la iubirea vieti mele. chear daca ma durea sufletu a trebuit so fac.El a inteles dc a trebuit sa iau aceasta decizie. Acum suntem ''amici'' am pus ghilimele pt ca el se comporta cu mn ca si cum am fi impreuna.exista o problema..eu nul mai iubesc...poate ca ambitia ma facut sal iut..mam rugat zile si nopti la d-zeu sal iut pt ca nu mai suportam aceea durere.Si acm lam uitat dar el nu.insista intruna sa ne vedem...si ma intreaba tot timp daca il mai iubesc..si eu mereu ii sp ,,da'' pt ca nu suport sal vad ca sufera chear daca lam uitat..din suflet nu lam scos si nu cred ca o sal scot vreo data.au ramas acele amintiri frumoase. acum ce ar trb sa fac...in legatura cu asta...simt ca trebuie sa fac cv dar nusht ce va rog ajutatima
d3ny666
Postat pe 30 August 2011 01:12
Pai ai putea pentru inceput sa nu mai stai pe net la 1 noaptea ca te prind mami si tati. Dar daca chiar n-ai somn ai putea macar sa studiezi putin gramatica limbii romane. Scrii de parca ai fi ramas repetenta la Romana dintr-a patra pina intr-a opta in continuu. Bleah.
kudika_pudika
Postat pe 30 August 2011 01:48
Zi-i adevarul si termina cu el...simplu k buna ziua...
Arutzu28
Postat pe 30 August 2011 05:39
De la: d3ny666, la data 2011-08-30 01:12:11Eu am avut un iubit care era tigan..desi eram impreuna numai de 11 zile eram in stare sa renunt la orce pt el,il iubeam mai mult decat am mai iubit vreodata.Si el ma iubit si din pacat inca ma mai iubeste.neam despartit din cauza parintilor mei care erau inpotriva relatiei asteia si au facut tot ce au putut ca sa ne desparta...pe mn ma inchis in casa mau invinetit..miau loat telefon, pc...si mau tinut 2 sapt in casa.Asa miam dat seama ca era timpu sa renunt la iubirea vieti mele. chear daca ma durea sufletu a trebuit so fac.El a inteles dc a trebuit sa iau aceasta decizie. Acum suntem ''amici'' am pus ghilimele pt ca el se comporta cu mn ca si cum am fi impreuna.exista o problema..eu nul mai iubesc...poate ca ambitia ma facut sal iut..mam rugat zile si nopti la d-zeu sal iut pt ca nu mai suportam aceea durere.Si acm lam uitat dar el nu.insista intruna sa ne vedem...si ma intreaba tot timp daca il mai iubesc..si eu mereu ii sp ,,da'' pt ca nu suport sal vad ca sufera chear daca lam uitat..din suflet nu lam scos si nu cred ca o sal scot vreo data.au ramas acele amintiri frumoase. acum ce ar trb sa fac...in legatura cu asta...simt ca trebuie sa fac cv dar nusht ce va rog ajutatima




In primul rand,nu mai folosi minciuna ca mijloc de mascare a sentimentelor tale.In al doilea rand,inainte de a te angaja in iubiri mai mult sau mai putin pasagere,ar fi bine sa recapitulezi ceva din gramatica limbii romana,intrucat ai mari lacune in exprimare si in scriere!intr-o relatie ,indiferent la ce varsta se infiripa,trebuie sa mai sii si sa vorbesti,nu numai sa te bucuri de iubire!

Acum sa trecem la problema ta!Nu stiu ce varsta ai,dar dupa modul de exprimare a frazelor,esti inca pustoaica si de aici vine totala ta aiureala in ceea ce priveste relatia cu acel tanar rrom.Daca parintii tai s-au opus acestei prietenii,asculta-i si respecta-le decizia,caci,ei stiu mai bine ce trebuie facut cu copilul lor!Te-ai hotarat sa renunti la el,nu?Atunci de ce il minti,de ce il amagesti,de ce iti bati joc de el?Preferi sa-l minti in loc sa-i spui adevarul!Minciuna este o arma de manipulare gretoasa,a te folosi de ea este cel mai abject lucru.Nu conteaza motivatia gestului tau in a folosi-o ,dar echitabil si fair-play este sa-i spui sincer ceea ce simti ACUM pentru el.daca este cu capul pe umeri,va analiza corect situatia si o va accepta ca atare.Si puteti ramane simpli amici,fara a-i da sperante desarte!Spui ca te-ai rugat sa treci de "napasta" ce s-a abatut asupra ta!Bun,atunci primeste si sfatul meu ;Roaga-te in continuare Divinului,ca sa-ti dea intelepciune in alegerea prietenilor,minte cuminte si capacitatea de a recupera lipsurile ce le ai in exprimare!Am zis.
RAINBOWLADY
Postat pe 30 August 2011 08:33
De la: d3ny666, la data 2011-08-30 01:12:11 eram in stare sa renunt la orce pt el


De la: d3ny666, la data 2011-08-30 01:12:11 eu nul mai iubesc...poate ca ambitia ma facut sal iut.


WTF? In 11 zile de la o extrema la alta?

Nu-i spune nimic, nici in fata, nici in spate. Parca mai conteaza.
rashela
Postat pe 30 August 2011 08:52
pustoaicoooo! nu-i asa ca n-ai mai mult de 12-13 ani?! pune mana pe carte si incearca sa-ti asculti parinti!!
kiss_my_ass
Postat pe 30 August 2011 08:58
La ce poze ai la 12-13 ani cati ai.....iti prevad un viitor full
Barbie30_
Postat pe 30 August 2011 09:35
Te-au inchis degeaba parintii doua saptamani in casa ca de scris n-ai invatat sa scrii..
broscoiu
Postat pe 30 August 2011 11:24
De la: Broscoiu, la data 2011-08-30 11:24:43Te-au inchis degeaba parintii doua saptamani in casa ca de scris n-ai invatat sa scrii..


...si nici nu va invata!
kiss_my_ass
Postat pe 30 August 2011 11:27
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-30 11:27:45
De la: Broscoiu, la data 2011-08-30 11:24:43Te-au inchis degeaba parintii doua saptamani in casa ca de scris n-ai invatat sa scrii..


...si nici nu va invata!

Niciodata sa nu te opresti din invatat. A conduce este o profesiune, nu un drept sau o mostenire. Accepta ca vor exista, in mod frecvent, lucruri pe care nu le stii si ca a gasi modalitati mai bune de a rezolva lucrurile face parte din profesie.(Bruce Hyland)
broscoiu
Postat pe 30 August 2011 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM NEVOIE DE UN SFAT 54 De la: Alexandra_bma 27 Aprilie 2010 21:08
Din nou aceeasi "dilema".. 36 De la: just_laura 27 Aprilie 2009 14:07
EL-CASATORIT,dar in divort;EA-divortata de 13 ani 17 De la: USER70 10 Februarie 2009 22:09
Nu vreau sa ma judecati, vreau sa ma ajutati... 541 De la: kudika328133 1 Noiembrie 2010 14:10
E greu... 52 De la: Sibel_16 23 Ianuarie 2011 15:47