Setari Cookie-uri

Nu mai suport!!!

Am o relatie frumoasa cu iubitul meu.suntem impreuna de 6 ani.problema este fratele lui.dc?pt k de curand...aproximativ 3 sapt s au mutat toti.adica:fratele lui,prietena acestuia si iubitul meu intr un apartament cu 2 camere.cand ma duc la el,il gasesc pe fratele lui in camera iubitului meu.de fapt cand sa ma duc sa duc sa vad cu el,ma vad si cu al lui frate.si m am saturat..totusi nu suntem de 2-3 luni impreuna..e vorba d 6 ani.simt nevoia de a fi doar eu cu el..de a avea parte de intimitate.iar acum totul s a terminat.din cauza nesimtirii fratelui..nu vede si el k stam in pat amand si ne pupam..nu se simte deloc..sta langa noi.nu are bunul simt de a se duce in camera lui..si de a ne lasa singuri..i am spus prietenului meu.si mi a dat dreptate,dar cica nu are ce sa fac pt ca nu poate sa l dea afara din camera lui.ce sa fac?exista vreo solutie?
andr004
Postat pe 30 August 2011 20:59
De la: andr004, la data 2011-08-30 20:59:09Am o relatie frumoasa cu iubitul meu.suntem impreuna de 6 ani.problema este fratele lui.dc?pt k de curand...aproximativ 3 sapt s au mutat toti.adica:fratele lui,prietena acestuia si iubitul meu intr un apartament cu 2 camere.cand ma duc la el,il gasesc pe fratele lui in camera iubitului meu.de fapt cand sa ma duc sa duc sa vad cu el,ma vad si cu al lui frate.si m am saturat..totusi nu suntem de 2-3 luni impreuna..e vorba d 6 ani.simt nevoia de a fi doar eu cu el..de a avea parte de intimitate.iar acum totul s a terminat.din cauza nesimtirii fratelui..nu vede si el k stam in pat amand si ne pupam..nu se simte deloc..sta langa noi.nu are bunul simt de a se duce in camera lui..si de a ne lasa singuri..i am spus prietenului meu.si mi a dat dreptate,dar cica nu are ce sa fac pt ca nu poate sa l dea afara din camera lui.ce sa fac?exista vreo solutie?

Da dar e prea tarziu in 6 ani puteati amandoi sa va mutati impreuna nu in combinatia 5cu 9 castigatoare numai la loto.Io zic ca o sa divortati in curand din cauza fratelui..
Nigma
Postat pe 30 August 2011 21:03
De la: andr004, la data 2011-08-30 20:59:09Am o relatie frumoasa cu iubitul meu.suntem impreuna de 6 ani.problema este fratele lui.dc?pt k de curand...aproximativ 3 sapt s au mutat toti.adica:fratele lui,prietena acestuia si iubitul meu intr un apartament cu 2 camere.cand ma duc la el,il gasesc pe fratele lui in camera iubitului meu.de fapt cand sa ma duc sa duc sa vad cu el,ma vad si cu al lui frate.si m am saturat..totusi nu suntem de 2-3 luni impreuna..e vorba d 6 ani.simt nevoia de a fi doar eu cu el..de a avea parte de intimitate.iar acum totul s a terminat.din cauza nesimtirii fratelui..nu vede si el k stam in pat amand si ne pupam..nu se simte deloc..sta langa noi.nu are bunul simt de a se duce in camera lui..si de a ne lasa singuri..i am spus prietenului meu.si mi a dat dreptate,dar cica nu are ce sa fac pt ca nu poate sa l dea afara din camera lui.ce sa fac?exista vreo solutie?


Dezbraca-te si calareste-ti prietenul poate se simte cumnatu'. Sau...ii spui direct: "stii ce vreau sa fac acum? vreau sa fac dragoste cu iubitul meu, imi dai voie sau vrei sa participi si tu?"
ilumax_76
Postat pe 30 August 2011 21:05
De la: Nigma, la data 2011-08-30 21:03:56
De la: andr004, la data 2011-08-30 20:59:09Am o relatie frumoasa cu iubitul meu.suntem impreuna de 6 ani.problema este fratele lui.dc?pt k de curand...aproximativ 3 sapt s au mutat toti.adica:fratele lui,prietena acestuia si iubitul meu intr un apartament cu 2 camere.cand ma duc la el,il gasesc pe fratele lui in camera iubitului meu.de fapt cand sa ma duc sa duc sa vad cu el,ma vad si cu al lui frate.si m am saturat..totusi nu suntem de 2-3 luni impreuna..e vorba d 6 ani.simt nevoia de a fi doar eu cu el..de a avea parte de intimitate.iar acum totul s a terminat.din cauza nesimtirii fratelui..nu vede si el k stam in pat amand si ne pupam..nu se simte deloc..sta langa noi.nu are bunul simt de a se duce in camera lui..si de a ne lasa singuri..i am spus prietenului meu.si mi a dat dreptate,dar cica nu are ce sa fac pt ca nu poate sa l dea afara din camera lui.ce sa fac?exista vreo solutie?

Da dar e prea tarziu in 6 ani puteati amandoi sa va mutati impreuna nu in combinatia 5cu 9 castigatoare numai la loto.Io zic ca o sa divortati in curand din cauza fratelui..



Convietuirea a mai mult de doua persoane,intr-un apartament,implica si multe neajunsuri si neplaceri ivite pe parcursul acesteia in timp.Bun pana aici!Spui ca iubitul tau s-a mutat impreuna cu fratele lui si iubita acestuia,dar spune-mi,te rog,cate camere are acel apartament?Ar trebui sa aiba minim doua camere,nu?Nu ti se pare normal ca fratele iubitului tau sa stea in camera lui,impreuna cu a sa iubita?Oi fi eu obosita la ora aceasta ,dar eu,asa vad lucrurile!Bine,il gasesti in camera iubitului tau,in momentul in care ai sosit in apartament,prietenul tau nu-i spune fratelui sa paraseasca camera?Sau asteapta ca tu sa faci aceasta interventie!Ce face fratele iubitului tau, in timp ce sunteti impreuna in camera respectiva?Banuiesc ca se indeletniceste cu ceva,nu se uita la voi ca "vitelul la poarta noua"!Draga,in toata aceasta poveste,il gasesc vinovat pe iubitul tau,nu pe fratele lui!Daca as fi in locul lui,l-as lua frumusel de mana, pe al meu frate si l-as pofti afara din camera!Sa nu-mi spui ca cei doi frati locuiesc amnadoi intr-o camera,de nu se simte individul sa paraseasca zona!Iubitul tau este total nepasator la intimitatea voastra!Si te mai intreb ceva;iubita fratelui unde se afla ca localizare vorbind,in momentul in care te aflai la ei?Ea nu putea sa-l ia de manuta pe iubitul ei si sa se retraga in camera lor?Eu cred ca, in acel apartament este un haos total si lucrul amestecat nu duce la nimic bun!Ia,intr-o zi, dezbraca-te tu de caracter si cand te mai afli la iubitul tau ,sa-l dai afara din camera pe fratele nepoliticos!Si fa-i putin spectacol si iubitului ,astfel incat sa fie mai receptiv la dorintele tale si mai putin apatic in raport cu reactia de nesimtire a fratelui sau!Astfel de situatii imi produc multa amaraciune pentru ca regasesc in ele duritatea zilelor de astazi,cand tinerii se afla in neputinta de a-si cladi un camin,de a-si face un viitor si de a-si trai iubirile mult visate!In ceea ce te priveste,nu-ti ramane decat sa discuti deschis cu iubitul tau,problema intimitatii voastre si sa remediati neajunsul existent.Bafta!
RAINBOWLADY
Postat pe 30 August 2011 21:36
Apartamentul este cu 2 camere.o camera unde sta iubitul meu si una unde sta fratele lui cu pr acestuia.tot timpul il gasesc in camera lui.sta ca nesimtitul la calculator si noi in pat.nu se simte deloc,iar iubitul meu nu i spune nimic.acum 2 zile m am enervat si i am spus ca nu putem continua asa..si mi a spus :''stiu,dar nu pot sa l dau afara din camera''.iubita lui este la munca de la 8-20.iar el in acest timp sta in camera prietenului meu.asa ca nu putem scapa de fratele insuportabil.Se pare ca ma preocupa mai mult pe mn acest aspect al intimitatii dekt pe el nu.Totusi stau si ma gand pana cand o sa fie asa?!
andr004
Postat pe 31 August 2011 09:48
Cu toate acestea prietenul meu ii ia ft mult apararea fratelui..Cred ca inainte de mn este el mai important...sau cel putin asa ma face sa cred.cum spun ceva de fratele lui cum sare cu gura.iar eu daca as indrazni sa l dau afara pe fratele lui ar face ft urat...deci trebuie sa i spun intr un mod frumos,sa l fac sa inteleaga.cu toate ca am incercat,el spune ca nu are ce sa faca.fratele lui(25 ani) sta la calc si fumeaza iar noi in pat ne pupam.se intoarce si intrb :''ce faceti ma acolo?''iar eu i am raspuns:''ne iubim''.......degeaba..a inceput sa rada ca prostu`..chiar m am sat de sit asta si nu stiu ce voi face pt ca iubitul meu nu face nimic k sa nu mai fie asa..
andr004
Postat pe 31 August 2011 10:03
De la: andr004, la data 2011-08-31 09:48:48Apartamentul este cu 2 camere.o camera unde sta iubitul meu si una unde sta fratele lui cu pr acestuia.tot timpul il gasesc in camera lui.sta ca nesimtitul la calculator si noi in pat.nu se simte deloc,iar iubitul meu nu i spune nimic.acum 2 zile m am enervat si i am spus ca nu putem continua asa..si mi a spus :''stiu,dar nu pot sa l dau afara din camera''.iubita lui este la munca de la 8-20.iar el in acest timp sta in camera prietenului meu.asa ca nu putem scapa de fratele insuportabil.Se pare ca ma preocupa mai mult pe mn acest aspect al intimitatii dekt pe el nu.Totusi stau si ma gand pana cand o sa fie asa?!


Te-ai gandit la ideea de a te muta si tu cu ei in apartamentul respectiv,macar asa,de distractie,sa creezi panica in acel habitat?Incearca pentru o perioada de timp si vezi ce se intampla!Nu-l inteleg deloc pe iubitul tau!Cum adica domnule,vine iubita mea la mine si eu nu ii zic nimic fratelui,astfel incat sa-l determin sa paraseasca camera?Nu se poate asa ceva!Eu il rugam sa paraseasca camera imediat ce intrai in apartament,nu lasam sa ajungi si in camera cu pricina!Inteleg ca sunt frati,inteleg ca nu vrea sa creeze animozitati in propria familie,dar mi se pare total necivilizat modul cum se comporta amandoi,nu numai fratele iubitului tau!Fratele respectiv nu are un loc de munca,munceste numai iubita lui?Calculatorul al cui este,pun aceasta intrebare caci,se pare ca el este motivul pentru care fratele sta mult prea mult in camera voastra?Te-ai intrebat vreodata daca nu cumva si prietenului tau ii convine aceasta situatie?Totusi este si el barbat!Nu simte nevoia de a te avea aproape atunci cand sunteti impreuna?Sau zice mersi ca nu esteobligat sa se poarte intr-un anumit fel cu tine si asteapta sa parasesti zona mai repede!Sunt si astfel de situatii,cand partenera este mult prea insistenta si domnul nu stie cum sa scoata camasa si pe unde!Eu iti spun sa te hotarasti la ceea ce vei face mai departe.Gandeste-te sa-i propui iubitului sa te muti la el si studiaza-i reactia!Ea iti va da raspunsul la intrebarile tale!Bafta!
RAINBOWLADY
Postat pe 31 August 2011 10:20
De la: andr004, la data 2011-08-31 10:03:08Cu toate acestea prietenul meu ii ia ft mult apararea fratelui..Cred ca inainte de mn este el mai important...sau cel putin asa ma face sa cred.cum spun ceva de fratele lui cum sare cu gura.iar eu daca as indrazni sa l dau afara pe fratele lui ar face ft urat...deci trebuie sa i spun intr un mod frumos,sa l fac sa inteleaga.cu toate ca am incercat,el spune ca nu are ce sa faca.fratele lui(25 ani) sta la calc si fumeaza iar noi in pat ne pupam.se intoarce si intrb :''ce faceti ma acolo?''iar eu i am raspuns:''ne iubim''.......degeaba..a inceput sa rada ca prostu`..chiar m am sat de sit asta si nu stiu ce voi face pt ca iubitul meu nu face nimic k sa nu mai fie asa..


mutati calculatorul in camera lui
Alvin
Postat pe 31 August 2011 10:24
M am gandit la ideea de a ma muta cu el..dar nu i am propus..si nici el mie.Pe de o parte ma gand ft mult la mama mea.aqm 6 luni tatal meu a decedat.iar eu locuiesc cu mama si sora mea.este o perioada destul de dificila,dar trebuie depasita pt k viata ne ofera si placeri si neplaceri.Nu stiu cum as putea sa i spun mamei mele ca vreau sa ma mut cu el..am un sentiment de rusine.nu stiu dc..dar imi doresc sa ma mut cu el..pt simplu motiv ca m am saturat de situatia asta.Fratele are si el loc de munca,dar cand este el la munca este si iubitul meu.si ajung amand aks.Chiar dak nu sta la calculator tot sta in camera pt ca se plictiseste singur..m am tot gandit si se pare ca si iubitului meu ii convine.pt ca dak nu era asa facea ceva!eu nu l sufoc.ne vedem zi de zi aproape,dar nu mult..2-3 ore.si atunci avem intalnire in 3..
andr004
Postat pe 31 August 2011 10:34
Asta e o problema pe care o poti rezolva foarte usor. In loc sa vorbesti cu noi pe kudika ai putea sa vorbesti cu fretele prietenului tau si sa stabiliti niste reguli. De ex. nu are voie la voi in camera dupa ora 18:00. e mai simplu decat crezi si s-ar putea ca omul sa reactioneze mai bine decat crezi tu
Cryssa_
Postat pe 31 August 2011 10:40
Nu,nu este o problema care poate si rezolvata ft usor cum spui tu..pt k dak ar fi fost asa as fi rezolvat o,crede ma.dar eu nu pot sa i spun nimic fratelui..pt ca nici el nu i spune.sunt de parere k iubitul meu ar trb sa i spuna,dar nu o face X(..pt ca si dak i ar spune el nu ar reactiona intr un mod placut.ar face urat.iar eu nu mi permit sa i spun..pt ca asta ar duce la o cearta intre mn si iubitul meu.ceea ce nu mi doresc
andr004
Postat pe 31 August 2011 10:52
Mai fato...eu n-am spus sa te certi cu omu doar ca trebuie sa discuti cu el asa...prieteneste. Spune-i ca vrei si tu sa-ti petreci timpul cu iubitul tau si ca ar fi frumos din partea lui sa va lase putin singuri din cand in cand. Inseamna ca nu stii sa pui problema. Eu una..la cat sunt eu de nebuna si isterica ii ziceam vreo doua de nu se vedea. Dar...problema asta se poate rezolva foarte frumos insa trebuie sa vrei. Eu nu cred ca prietenul tau se supara ca vorbesti tu cu frate-su sa nu mai stea cu voi cand va vedeti. Parerea mea...Asta nu numai daca nu cumva prietenul tau l-a "rugat" sa-si petreaca mai mult timp cu voi cand esti tu pe-acolo Daca intelegi ce vreau sa spun
Cryssa_
Postat pe 31 August 2011 11:14
De la: ilumax_76, la data 2011-08-30 21:05:49 Dezbraca-te si calareste-ti prietenul poate se simte cumnatu'. Sau...ii spui direct: "stii ce vreau sa fac acum? vreau sa fac dragoste cu iubitul meu, imi dai voie sau vrei sa participi si tu?"


E si asta o solutie grozava
Cryssa_
Postat pe 31 August 2011 11:15
gandeste te si tu...daca el(pr meu) nu indrazneste sa i spuna fratelui sau sa plece dracu de acolo cand vin ...s o fac eu?ai si u dreptatea ta... s o fi sat de mn si ii face placere sa stea cu fratiso mai mult dekt cu mn..dar csf?
andr004
Postat pe 31 August 2011 11:31
De la: andr004, la data 2011-08-31 11:31:37gandeste te si tu...daca el(pr meu) nu indrazneste sa i spuna fratelui sau sa plece dracu de acolo cand vin ...s o fac eu?ai si u dreptatea ta... s o fi sat de mn si ii face placere sa stea cu fratiso mai mult dekt cu mn..dar csf?


E foarte simplu: nu te mai du la el. Lasa-l sa-si petreaca timpul cu fratiorul daca asta vrea. Eu una m-as simti extrem de jignita.
ilumax_76
Postat pe 31 August 2011 11:45
De la: andr004, la data 2011-08-31 11:31:37gandeste te si tu...daca el(pr meu) nu indrazneste sa i spuna fratelui sau sa plece dracu de acolo cand vin ...s o fac eu?ai si u dreptatea ta... s o fi sat de mn si ii face placere sa stea cu fratiso mai mult dekt cu mn..dar csf?

De ce nu faceti schimb si atunci cand sta fratele la calc voi sa va mutati la el in camera.
broscoiu
Postat pe 31 August 2011 11:50
De la: ilumax_76, la data 2011-08-30 21:05:49


Dezbraca-te si calareste-ti prietenul poate se simte cumnatu'. Sau...ii spui direct: "stii ce vreau sa fac acum? vreau sa fac dragoste cu iubitul meu, imi dai voie sau vrei sa participi si tu?" [/quote]

Super tareeeeeeeeeee!
Cred ca , in cazul fratiorului cam asa ar trebui pusa problema, nu este deloc genul subtilitatilor si al bunului simt, deci....vorbeste-i pe inteles, "educa-l"...
rondina
Postat pe 31 August 2011 12:06
De la: andr004, la data 2011-08-31 11:31:37gandeste te si tu...daca el(pr meu) nu indrazneste sa i spuna fratelui sau sa plece dracu de acolo cand vin ...s o fac eu?ai si u dreptatea ta... s o fi sat de mn si ii face placere sa stea cu fratiso mai mult dekt cu mn..dar csf?



Nu cumva esti prea insistenta cu iubitul tau?Pentru a te edifica asupra comportamentului lui,fa urmatorii pasi;
-rareste vizitele la domiciliul iubitului si propune-i sa va intalniti in alte imprejurari cum ar fi;film,teatru,spectacol,club,plimbari si urmareste-i reactia.
-nu mai fi insistenta,nu te mai duce la el neinvitata.
-ai grija mai mult de tine decat sa te tolanesti langa el in pat.
-iubitul tau sa mute calculatorul in camera fratelui si sa va duceti voi la el in camera,tocmai cand este cu iubita lui si vezi ce se intampla.
-discuta concret,cu iubitul tau,disconfortul pe care vi-l aduce fratele sau.
-fii indiferenta fata de el,lasa-l in pace cateva zile,nu-l mai cauta,daca te iubeste va face el primul pas.
-trateaza problema cu degajare si gaseste-ti si alte preocupari.
Sunt niste pasi reali,tocmai buni de facut in clarificarea problemei tale.
RAINBOWLADY
Postat pe 31 August 2011 12:08
da,probabil asa voi face.nu am sa ma mai duc la el.cred ca este solutia cea mai buna si am sa l las cu fratiorul lui.Si eu ma simt ft jignita dar tot am sperat ca si va da si el seama..Insistenta nu sunt cu el..pt ca nu ma autoinvit..el spune:''ne vdm azi?''sau ''vino pe la mn''..noi ''nu avem voie'' la el in camera..e camera matrimonialaa..cum sa intram noi in camera lor...?!!!voi urma acesti pasi si sper sa fie bn
andr004
Postat pe 31 August 2011 12:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU MAI VAD MESAJELE DE PE FORUM DE LA RECLAME SI "ULTIMELE STIRI" 3 De la: bestdevilinside 10 Noiembrie 2008 20:01
Relatie berbec-peste 5 De la: yumalai 22 Mai 2009 19:10
Sa apelez la despartire sau nu?:-?? 45 De la: porumbita00 1 Mai 2011 10:41
O idee de cadou... 5 De la: kudika_10 26 Martie 2010 19:33
oare sunt paranoica? 23 De la: adnana20 25 Iunie 2009 10:05