Setari Cookie-uri

ce sa fac?....

... am o problema cam "grava" pentru suflet... de 8 luni nu am mai avut pe nimeni(pana nu demult sufeream dupa fostu care si-a luat bagajelul si a plecat din viata mea fara macar sa ma anunte ) bun....iar acum oscilez intre doua persoane total diferite ... problema e ca de ceva timp ma vad cu un tip care imi cam face totul pe plac...e oki din toate punctele de vedere insa nu ma atrage atat de mult mi-a placut doar ca m-am putut deschide si de a fi eu cu el.... celalat ma vad de cateva zile..si ma atrage fffff mult din toate punctele de vedere.... dar... mereu exista un dar e cam "vagabont" daca pot spune asa..nu imi ofera deloc siguranta mie frica sa nu sufar ... el m-a facut dorinica sa lupt sa-l castig... sa fiu eu cea care umbla dupa el...hihi:D.. dar imi da impresia ca nu ar vrea cv ff serios..pe cand celalalt cu siguranta vrea ceva fff serios si de durata.. so??... nu mai pot gandi coerent nush in ce directie sa o iau:) singurul lucru ce stiu e ca nu as mai putea trece inca prin o deceptie sunt slaba de caracter...dar in acelasi timp nu vreau sa fac pe cineva sa sufere...
Un sfat ceva?:-s..:(
ObuburuzaRoz
Postat pe 1 Septembrie 2011 02:48
odihneste-te, maine cu siguranta vei afla raspunsul in tine.... nu ar trebui sa faci ce cred altii ca ar trebui sa faci.....esti singura responsabila pentru deciziile luate!
kudika143524
Postat pe 1 Septembrie 2011 03:37
ai dreptate.. dar in momentul asta sunt atat de buimaca inca nu mai stiu pe ce cale sa o iau...
ObuburuzaRoz
Postat pe 1 Septembrie 2011 03:50
ai dreptate.. dar in momentul asta sunt atat de buimaca inca nu mai stiu pe ce cale sa o iau...
ObuburuzaRoz
Postat pe 1 Septembrie 2011 03:50
De la: ObuburuzaRoz, la data 2011-09-01 02:48:01... am o problema cam "grava" pentru suflet... de 8 luni nu am mai avut pe nimeni(pana nu demult sufeream dupa fostu care si-a luat bagajelul si a plecat din viata mea fara macar sa ma anunte ) bun....iar acum oscilez intre doua persoane total diferite ... problema e ca de ceva timp ma vad cu un tip care imi cam face totul pe plac...e oki din toate punctele de vedere insa nu ma atrage atat de mult mi-a placut doar ca m-am putut deschide si de a fi eu cu el.... celalat ma vad de cateva zile..si ma atrage fffff mult din toate punctele de vedere.... dar... mereu exista un dar e cam "vagabont" daca pot spune asa..nu imi ofera deloc siguranta mie frica sa nu sufar ... el m-a facut dorinica sa lupt sa-l castig... sa fiu eu cea care umbla dupa el...hihi:D.. dar imi da impresia ca nu ar vrea cv ff serios..pe cand celalalt cu siguranta vrea ceva fff serios si de durata.. so??... nu mai pot gandi coerent nush in ce directie sa o iau:) singurul lucru ce stiu e ca nu as mai putea trece inca prin o deceptie sunt slaba de caracter...dar in acelasi timp nu vreau sa fac pe cineva sa sufere...
Un sfat ceva?:-s..:(


Ai o problema grava pe suflet?Nu,nicidecum,esti doar la varsta cand relationezi,te decoperi ca femeie,incepi sa iubesti si totodata,sa simti gustul amar al esecului amoros,dar toate acestea fac parte din viata,sunt normale si firesti!Ai avut o deceptie si acum suferi din aceasta cauza!Eu zic sa nu tratezi aceasta ca pe un esec ci ca pe o experienta de viata.Oscilezi intre doua persoane diametral opuse si nu stii ce hotarare sa iei.Orice om rational te-ar indruma sa alegi persoana care iti asigura confortul fizic,psihic si amoros.Pentru primul pretendent nu simti acel "zvac" care sa te determine sa te topesti in bratele lui,este un refugiu pentru tine,ti-a ascultat temerile si probabil te-a inteles,dar nu te extaziaza!Pe cand cu cel de-al doilea barbat ,se schimba treaba,nu-ti inspira incredere dat fiind faptul ca este ,probabil ,mai libertin in stilu-i de viata si care, se pare ca este si un bun manipulator de femei,dat fiind reusita lui in a te determina sa "umbli" dupa el,dar te atrage nespus de mult!In schimb are si o mare lipsa;nu-ti ofera siguranta de care orice femeie simte nevoia! Dar ce retin din toata relatarea ta este faptiul ca nu nu-l iubesti pe niciunul!Asta nu este o tragedie si iti va fi mai usor sa iei decizia potrivita!Asculta-ti inima si vezi ce-ti dicteaza si sa iei in calcul ,totusi si un segment al ratiunii proprii!Vrei aventura,opteaza pentru cel de-al doilea pretendent!Vrei stabilitate,confort,alege-l pe primul barbat!Optiunea cea mai buna iti apartine!Vor mai fi barbati in viata ta,observa-i,testeaza-i,nu te arunca in lac pana nu afli adancimea lui,de multe ori ,graba,pripa ,de a cunoaste dulceata iubirii,te imping la deziluzii nemiloase!Bafta in alegerea partenerului care te va face fericita!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Septembrie 2011 07:29

Ai o problema grava pe suflet?Nu,nicidecum,esti doar la varsta cand relationezi,te decoperi ca femeie,incepi sa iubesti si totodata,sa simti gustul amar al esecului amoros,dar toate acestea fac parte din viata,sunt normale si firesti!Ai avut o deceptie si acum suferi din aceasta cauza!Eu zic sa nu tratezi aceasta ca pe un esec ci ca pe o experienta de viata.Oscilezi intre doua persoane diametral opuse si nu stii ce hotarare sa iei.Orice om rational te-ar indruma sa alegi persoana care iti asigura confortul fizic,psihic si amoros.Pentru primul pretendent nu simti acel "zvac" care sa te determine sa te topesti in bratele lui,este un refugiu pentru tine,ti-a ascultat temerile si probabil te-a inteles,dar nu te extaziaza!Pe cand cu cel de-al doilea barbat ,se schimba treaba,nu-ti inspira incredere dat fiind faptul ca este ,probabil ,mai libertin in stilu-i de viata si care, se pare ca este si un bun manipulator de femei,dat fiind reusita lui in a te determina sa "umbli" dupa el,dar te atrage nespus de mult!In schimb are si o mare lipsa;nu-ti ofera siguranta de care orice femeie simte nevoia! Dar ce retin din toata relatarea ta este faptiul ca nu nu-l iubesti pe niciunul!Asta nu este o tragedie si iti va fi mai usor sa iei decizia potrivita!Asculta-ti inima si vezi ce-ti dicteaza si sa iei in calcul ,totusi si un segment al ratiunii proprii!Vrei aventura,opteaza pentru cel de-al doilea pretendent!Vrei stabilitate,confort,alege-l pe primul barbat!Optiunea cea mai buna iti apartine!Vor mai fi barbati in viata ta,observa-i,testeaza-i,nu te arunca in lac pana nu afli adancimea lui,de multe ori ,graba,pripa ,de a cunoaste dulceata iubirii,te imping la deziluzii nemiloase!Bafta in alegerea partenerului care te va face fericita! [/quote]




tot ce ai relatat tu mai sus e un mare adevar..multumesc>:D
ObuburuzaRoz
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:52
De la: ObuburuzaRoz, la data 2011-09-01 14:52:11
Ai o problema grava pe suflet?Nu,nicidecum,esti doar la varsta cand relationezi,te decoperi ca femeie,incepi sa iubesti si totodata,sa simti gustul amar al esecului amoros,dar toate acestea fac parte din viata,sunt normale si firesti!Ai avut o deceptie si acum suferi din aceasta cauza!Eu zic sa nu tratezi aceasta ca pe un esec ci ca pe o experienta de viata.Oscilezi intre doua persoane diametral opuse si nu stii ce hotarare sa iei.Orice om rational te-ar indruma sa alegi persoana care iti asigura confortul fizic,psihic si amoros.Pentru primul pretendent nu simti acel "zvac" care sa te determine sa te topesti in bratele lui,este un refugiu pentru tine,ti-a ascultat temerile si probabil te-a inteles,dar nu te extaziaza!Pe cand cu cel de-al doilea barbat ,se schimba treaba,nu-ti inspira incredere dat fiind faptul ca este ,probabil ,mai libertin in stilu-i de viata si care, se pare ca este si un bun manipulator de femei,dat fiind reusita lui in a te determina sa "umbli" dupa el,dar te atrage nespus de mult!In schimb are si o mare lipsa;nu-ti ofera siguranta de care orice femeie simte nevoia! Dar ce retin din toata relatarea ta este faptiul ca nu nu-l iubesti pe niciunul!Asta nu este o tragedie si iti va fi mai usor sa iei decizia potrivita!Asculta-ti inima si vezi ce-ti dicteaza si sa iei in calcul ,totusi si un segment al ratiunii proprii!Vrei aventura,opteaza pentru cel de-al doilea pretendent!Vrei stabilitate,confort,alege-l pe primul barbat!Optiunea cea mai buna iti apartine!Vor mai fi barbati in viata ta,observa-i,testeaza-i,nu te arunca in lac pana nu afli adancimea lui,de multe ori ,graba,pripa ,de a cunoaste dulceata iubirii,te imping la deziluzii nemiloase!Bafta in alegerea partenerului care te va face fericita!





tot ce ai relatat tu mai sus e un mare adevar..multumesc>:D[/quote]






... esecurile ''amoroase'' NU SINT NORMALE ... esecurile de orice fel nu sint un motiv de ''satisfactie'' ... orice esec e o ratare ... ''poezie'' prin care se explica esecurile sint doar un pirghii pentru noi esecuri ... cine cocheteaza cu esecurile inseamna ca deja e pirlit si cauta sa se minta ca el nu a avut nici o vina ...

... un esec inseamna ca NU STII CE VREI ... un esec inseamna ca nu totul ramine la fel ... orice esec lasa urme ... chiar daca nu sint fizice sint psihice ceea ce e mult mai rau ... esecurile inraiesc oamenii si ii fac obisnuiti cu ele ... de fapt vor avea o ''experientza'' care le va afecta judecata intotdeauna ...

... vrei sa stii ce sa faci ... mai intii trebuie sa stii ce vrei ... pe cine vrei ... de ce il vrei ... in cit timp il vrei ... si sa depui toate eforturile ca sa reusesti ... nu risti nu cistigi ... astepti poama malaiatza s-ar putea sa nu iti nimereasca in gura ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 15:01
[quote name='marco918' date='2011-09-01 15:01:47'



"esecurile ''amoroase'' NU SINT NORMALE ... esecurile de orice fel nu sint un motiv de ''satisfactie'' ... orice esec e o ratare ... ''poezie'' prin care se explica esecurile sint doar un pirghii pentru noi esecuri ... cine cocheteaza cu esecurile inseamna ca deja e pirlit si cauta sa se minta ca el nu a avut nici o vina ...

...... un esec inseamna ca nu totul ramine la fel ... orice esec lasa urme ... chiar daca nu sint fizice sint psihice ceea ce e mult mai rau ... esecurile inraiesc oamenii si ii fac obisnuiti cu ele ... de fapt vor avea o ''experientza'' care le va afecta judecata intotdeauna ...

... vrei sa stii ce sa faci ... mai intii trebuie sa stii ce vrei ... pe cine vrei ... de ce il vrei ... in cit timp il vrei ... si sa depui toate eforturile ca sa reusesti ... nu risti nu cistigi ... astepti poama malaiatza s-ar putea sa nu iti nimereasca in gura ... [/quote]

1. La varsta domnisoarei,aceste esecuri trebuie tratate cu dezinvoltura,cu seninatate,caci sunt fara consistenta,nu seamana deloc cu cele din maturitatea vietii,nu lasa nicio urma si peste ani de zile,va rade in hohote de aiureala in care s-a zbatut in adolescenta.La aceasta varsta,sunt doar palide zvacniri de crivat!Toti am trecut prin asa ceva si nu mi se pare nimic neobisnuit.Si apoi,greutatile te calesc,iti dau putere,ta slefuiesc ca om,nu trebuie sa treci prin viata ca un "fluiera vant"!Nimic nu este intamplator ,atat in adolescenta,cat si la maturitate!

2. "un esec inseamna ca NU STII CE VREI " Nu este adevarat!Esecul poate insemna proasta alegere,nesansa,nepricepere data de imaturitate,dar,repet,la varsta cruda pe care o are domnisoara,sunt fara importanta!Si apoi si cei mai mari savanti,psihologi,"monstri "ai universalitatii,au avut ,la randul lor,asemenea "caderi" in adolescenta si totusi,au desavarsit omenirea prin creatia lor!

3.Stii ce vrei,cum vrei ,cu cine vrei s.a.m.d.,de abia dupa ce treci de toate incercarile la care te supune viata,putini vor si si reusesc sa obtina acel ceva,edificator si determinant pentru ei,la varste usor trecute de varsta adolescentei.Deci,sa fim corecti si sa recunoastem adevarul,fiecare etapa din ciclul vietii,are atat satisfactii,cat si blocaje mai usor sau mai greu de depasit de catre fiecare dintre noi!Si exista un concept bine inradacinat in lumea noastra si anume;numai cei puternici stiu sa faca fata tuturor incercarilor din viata lor!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Septembrie 2011 15:30
De la: kudika421339, la data 2011-09-01 15:30:40[quote name='marco918' date='2011-09-01 15:01:47'



"esecurile ''amoroase'' NU SINT NORMALE ... esecurile de orice fel nu sint un motiv de ''satisfactie'' ... orice esec e o ratare ... ''poezie'' prin care se explica esecurile sint doar un pirghii pentru noi esecuri ... cine cocheteaza cu esecurile inseamna ca deja e pirlit si cauta sa se minta ca el nu a avut nici o vina ...

...... un esec inseamna ca nu totul ramine la fel ... orice esec lasa urme ... chiar daca nu sint fizice sint psihice ceea ce e mult mai rau ... esecurile inraiesc oamenii si ii fac obisnuiti cu ele ... de fapt vor avea o ''experientza'' care le va afecta judecata intotdeauna ...

... vrei sa stii ce sa faci ... mai intii trebuie sa stii ce vrei ... pe cine vrei ... de ce il vrei ... in cit timp il vrei ... si sa depui toate eforturile ca sa reusesti ... nu risti nu cistigi ... astepti poama malaiatza s-ar putea sa nu iti nimereasca in gura ...


1. La varsta domnisoarei,aceste esecuri trebuie tratate cu dezinvoltura,cu seninatate,caci sunt fara consistenta,nu seamana deloc cu cele din maturitatea vietii,nu lasa nicio urma si peste ani de zile,va rade in hohote de aiureala in care s-a zbatut in adolescenta.La aceasta varsta,sunt doar palide zvacniri de crivat!Toti am trecut prin asa ceva si nu mi se pare nimic neobisnuit.Si apoi,greutatile te calesc,iti dau putere,ta slefuiesc ca om,nu trebuie sa treci prin viata ca un "fluiera vant"!Nimic nu este intamplator ,atat in adolescenta,cat si la maturitate!

2. "un esec inseamna ca NU STII CE VREI " Nu este adevarat!Esecul poate insemna proasta alegere,nesansa,nepricepere data de imaturitate,dar,repet,la varsta cruda pe care o are domnisoara,sunt fara importanta!Si apoi si cei mai mari savanti,psihologi,"monstri "ai universalitatii,au avut ,la randul lor,asemenea "caderi" in adolescenta si totusi,au desavarsit omenirea prin creatia lor!

3.Stii ce vrei,cum vrei ,cu cine vrei s.a.m.d.,de abia dupa ce treci de toate incercarile la care te supune viata,putini vor si si reusesc sa obtina acel ceva,edificator si determinant pentru ei,la varste usor trecute de varsta adolescentei.Deci,sa fim corecti si sa recunoastem adevarul,fiecare etapa din ciclul vietii,are atat satisfactii,cat si blocaje mai usor sau mai greu de depasit de catre fiecare dintre noi!Si exista un concept bine inradacinat in lumea noastra si anume;numai cei puternici stiu sa faca fata tuturor incercarilor din viata lor![/quote]








1. la nici o virsta esecurile nu sint de neglijat ... nu trebuie sa ajunga la 40 de ani ca sa realizeze ca a dat rateu dupa rateu si sa rida prosteste de prostiile ei ... nu esecurile de genul asta te calesc ... doar te acresc si te fac cinic si individualist ... nu confunda ceea ce da d-zeu cu ceea ce isi face omul cu mina lui ... ca in cazul asta ...

2. ''proasta alegere,nesansa,nepricepere data de imaturitate'' nu sint explicatii normale ... astea's explicatii puerile ca si cum fiecare TREBUIE sa dea ca boul cu capul in acelasi toc de usa generatie dupa generatie ... inseamna ca romanii au o mare problema ... foarte mare ... sint sigur ca i s-a spus de acasa sa deschida ochii inainte de a deschide picioarele ... sint sigur ca i sa spus foarte multe lucruri pe care le-a luat in ris sau le-a ignorat ... povestile cu ''fluturii in stomac'' si ''zvicul'' sint pentru prosti masochisti ...

3. sint lucruri clare de cind lumea si pamintul ... nu e nimic nou ... in viata te poti imbolnavi, poti avea un accident dar ceea ce depinde de tine nu da vina pe viata ... nu e de vina viata ca in loc sa mergi pe cararea dreapta o iei pe toate caile laterale ... ca si idiotii care citesc zodiile toata ziua si asteapta para malaitza ... cei puternici respecta regulile cele mai simple ... uneori este o calitate naturala alteori e dobindita de cei care deschid urechile ... nimic nu e simplu, nimic nu se obtine gratis ... dar cind te arunci cu ochii inchisi rezultatul a aproape previzibil ... vor relatii, dar nu vor familii ... vor sex, dar nu vor copii ... si apoi se mira ... eu cu ce am gresit ? ... sa fim seriosi ... fara teoria chibritului care se face astazi multi ar cistiga enorm in viata ..
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 23:23
Adevaratul timp este un punct care se numeste acum, intepat de o infinitate de drepte care se numesc alegeri in viata.(Ioan Gyuri Pascu)
broscoiu
Postat pe 1 Septembrie 2011 23:44
De la: ObuburuzaRoz, la data 2011-09-01 02:48:01... singurul lucru ce stiu e ca nu as mai putea trece inca prin o deceptie sunt slaba de caracter...

Am o veste trista pentru tine. Daca nu te-ai nascut cumva foarte norocoasa, o sa mai fie destule. Deceptii, adica.
Armain
Postat pe 2 Septembrie 2011 00:02
De la: Armain, la data 2011-09-02 00:02:36
De la: ObuburuzaRoz, la data 2011-09-01 02:48:01... singurul lucru ce stiu e ca nu as mai putea trece inca prin o deceptie sunt slaba de caracter...

Am o veste trista pentru tine. Daca nu te-ai nascut cumva foarte norocoasa, o sa mai fie destule. Deceptii, adica.







... depinde ... daca isi regleaza tirul s-ar putea sa nu mai aiba ... daca nu ... pina moare o sa invete ceva ...
marco918
Postat pe 2 Septembrie 2011 00:15
hihi se pare ca am ales persoana.. mai bine zis am realizat ca cu cel de-al doilea chiar nu are rost.. da ma incita,imi placea dar eu una nu mai am cheful si rabdarea necesara de a ma juca"de-a soarecele cu pisica" sau de a umbla dupa el.. nu ptr ca la sfarsit eu voi fi cea cu inima franta:)... asa ca am ramas la primul..si voi vedea pe parcurs daca pot simti ceva sau nu ptr el..:)...va multumesc ptr sfaturi>:D
ObuburuzaRoz
Postat pe 2 Septembrie 2011 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ink una........... :sml-tongue0023: 11 De la: lorelay_pitik 16 Iulie 2009 14:38
Compatibilitati zodiacale 3 De la: Barbie30_ 4 Decembrie 2010 10:32
par foarte degradat 1 De la: allyalina 3 Mai 2010 21:31
AJUTATI-MA 1 De la: kudika1967 25 Martie 2010 18:36
SuperSlim sau Capsula de Slabit? 3 De la: emma18 27 Februarie 2010 19:01