Setari Cookie-uri

Un ten de vedeta

Buna fetelor, tocmai am aflat de un nou aparat importriva ridurilor si a imbatranirii se numeste Intraceuticals si se gaseste la Alpin Vitarium Spa din Poiana Brasov. Am aflat ca acesta este aparatul favorit al Madonei si este folosit si de alte celebrittai precum Jennifer Lopez sau Eva Longoria, abia astept sa il incerc, voi ce spuneti?
maria_85
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:29
Pana sa ajungem in Brasov, eu va povestesc un pic despe o crema de fata foarte buna ..asa cat sa va sarnesc curioziatea. Crema se numeste The Cube SI ESTE patentata in Italia. Este o noutate pentru piata romaneasca si de asemenea, insasi crema contine o formula unica. Ce spuneti de pulbre de diamant negru? Sincera sa fiu, mama si-a cumparat prima data si mi.a spus ca e buna pentru toate tipurile de ten si pentru toate varstele. Am fost reticienta, dar mi-a mai sps cate ceva mama si mi-a dat sa incerc. E foarte buna! Am vazut ca pe site se gasesc parerile celor din Italia care folosesc aceasta crema.
ramonagh
Postat pe 5 Septembrie 2011 10:45
In Italia i se spune deja LA CREMA MADRE DEFINITIVA (MAMA tuturor cremelor), pentru ca are in compozitie nu numai un element activ la moda, ci tot ce s-a descoperit benefic pentru piele de+a lungul timpului. E o crema usoara, hidratanta, care dupa aplicare lasa o fata catifelata. Crema The Cube e un adevarat tratament de luxi n fiecare zi, acasa la tine. Imi place chiar faptul ca este ideala pentru orice varsta, datorita complexului sau bogat in vitamne si minerale benefice tenului.
ramonagh
Postat pe 7 Septembrie 2011 14:08
De la: ramonagh, la data 2011-09-07 14:08:16In Italia i se spune deja LA CREMA MADRE DEFINITIVA (MAMA tuturor cremelor), pentru ca are in compozitie nu numai un element activ la moda, ci tot ce s-a descoperit benefic pentru piele de+a lungul timpului. E o crema usoara, hidratanta, care dupa aplicare lasa o fata catifelata. Crema The Cube e un adevarat tratament de luxi n fiecare zi, acasa la tine. Imi place chiar faptul ca este ideala pentru orice varsta, datorita complexului sau bogat in vitamne si minerale benefice tenului.


Mi-e foarte greu sa cred in calitatea acestei creme cand se pozitioza ca eficienta pentru orice varsta..
RoxyRoxx
Postat pe 9 Septembrie 2011 01:52
*pozitioneaza (scuze)
RoxyRoxx
Postat pe 9 Septembrie 2011 01:54
Crema The CUBE este pentru toate varstele pentru ca are ingrediente care preintampina sau trateaza (dupa caz) toate problemele tuturor tipurilor de ten. Intr-adeVar, lumea are aceasta reticienta, dar daca te informezi despre formula cremei, vei vedea ca este posibil.
Firma ZUCCARI a inregistrat 2 patente internationale pentru 2 componente active prezente in compozitia cremei THE CUBE - Patent AJDA, pentru acidul hialuronic extras din Aloe Vera si Patentul pentru utilizarea pulberii de Papaya fermentata in industria cosmetica.

Pulberea de Papaya fermentata - invata pielea ce inseamna tineretea vesnica
Colostrul - primul lapte matern - hraneste pielea in cel mai natural mod. Component din regnul animal .
Orhideea - invata pielea ce este frumusetea. Component din regnul vegetal .
Diamantul negru -invata pielea ce este perfectiunea . Component din regnul mineral .
ramonagh
Postat pe 13 Septembrie 2011 11:22
In ce priveste fata sint foarte prudenta la ce folosesc si stiu ca ai zis ca e pentru toate virstele...dar vreau sa ma asigur...eu am 22 de ani, am un ten cam problematic, acnee(am facut tratament)...se poate sa o folosesc? Si inca ceva...unde o pot gasi?
anishoara22
Postat pe 5 Octombrie 2011 18:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratamente naturiste pentru acnee 44 De la: carmen79 3 Februarie 2014 01:58
Gene rare 8 De la: MissRalux 10 August 2010 22:46
vichy normaderm 2 De la: jurnalul 9 Decembrie 2010 18:56
Plosnite 8 De la: ROfelia 14 Iulie 2013 04:10
Chiar ai nevoie de marire de sani?! 24 De la: scorpio67 15 Septembrie 2010 22:24