Setari Cookie-uri

'Ce nu te doboara,te face mai puternic!' Oare ?!?

Am observat ca majoritatea oamenilor cu,cont pe acest site posteza diferit subiecte.Unii subiective avand ca scop lamurirea anumitor probleme de ordin emotional ,profesional etc(cam asta primeaza).In aceeasi situatie ma aflu si eu .Cam asta este natura firii umane..de a se plange cuiva atunci cand ii este greu(de preferabil strain ,ptr ca necunoscutii sunt obiectivi ).
Am avut o relatie de aproximativ 2 ani care s'a terminat nu de foarte mult timp.Am tinut enorm de mult la el ,nu imi vedeam viata fara persoana lui ..si totusi s'a terminat .Intre timp ,mergand pe principiul 'cauta si vei afla' ,am descoperit cateva detalii legate de el(fete ...intalniri...mesaje...propuneri...etc (de pe timpul cand inca eram impreuna) )
Am incercat sa imi 'refac' viata ..si nu mi'a fost greu deloc(barbati sunt pe toate drumurile) ...dar nici unul nu ma face sa simt ce simteam in perioada in care credeam k nimeni si nimic nu ma va despartii de el.
Sa il caut ,sa il iert si sa trec peste ....sau sa imi calc peste sentimente si sa fiu un pic mai orgolioasa??
kudika392871
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:30
De la: kudika392871, la data 2011-09-04 12:30:52Am observat ca majoritatea oamenilor cu,cont pe acest site posteza diferit subiecte.Unii subiective avand ca scop lamurirea anumitor probleme de ordin emotional ,profesional etc(cam asta primeaza).In aceeasi situatie ma aflu si eu .Cam asta este natura firii umane..de a se plange cuiva atunci cand ii este greu(de preferabil strain ,ptr ca necunoscutii sunt obiectivi ).
Am avut o relatie de aproximativ 2 ani care s'a terminat nu de foarte mult timp.Am tinut enorm de mult la el ,nu imi vedeam viata fara persoana lui ..si totusi s'a terminat .Intre timp ,mergand pe principiul 'cauta si vei afla' ,am descoperit cateva detalii legate de el(fete ...intalniri...mesaje...propuneri...etc (de pe timpul cand inca eram impreuna) )
Am incercat sa imi 'refac' viata ..si nu mi'a fost greu deloc(barbati sunt pe toate drumurile) ...dar nici unul nu ma face sa simt ce simteam in perioada in care credeam k nimeni si nimic nu ma va despartii de el.
Sa il caut ,sa il iert si sa trec peste ....sau sa imi calc peste sentimente si sa fiu un pic mai orgolioasa??

tu ai spus-o iar eu imi permit sa o repet "CE NU TE DOBOARA TE FACE MAI PUTERNIC"!!!!....este absolut normal sa nu simti pt ceilalti ce ai simtit cu el...inca nu l-ai uitat..si atata timp cat nu o vei face iti va fi greu...insa stii ce nu inteleg eu? de ce sa il cauti??? de ce tu si nu el?? daca te iubeste se va intoarce....daca nu,inseamna ca nu a fost pt tine...
steffy91
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:52
Esti sigura ca asta vrei sau cauti doar unele momente petrecute impreuna? El mai vrea sa fie cu tine? Daca s-a rupt sunt slabe sanse sa mai mearga vreodata.
Barbie30_
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:55
De la: kudika392871, la data 2011-09-04 12:30:52Am observat ca majoritatea oamenilor cu,cont pe acest site posteza diferit subiecte.Unii subiective avand ca scop lamurirea anumitor probleme de ordin emotional ,profesional etc(cam asta primeaza).In aceeasi situatie ma aflu si eu .Cam asta este natura firii umane..de a se plange cuiva atunci cand ii este greu(de preferabil strain ,ptr ca necunoscutii sunt obiectivi ).
Am avut o relatie de aproximativ 2 ani care s'a terminat nu de foarte mult timp.Am tinut enorm de mult la el ,nu imi vedeam viata fara persoana lui ..si totusi s'a terminat .Intre timp ,mergand pe principiul 'cauta si vei afla' ,am descoperit cateva detalii legate de el(fete ...intalniri...mesaje...propuneri...etc (de pe timpul cand inca eram impreuna) )
Am incercat sa imi 'refac' viata ..si nu mi'a fost greu deloc(barbati sunt pe toate drumurile) ...dar nici unul nu ma face sa simt ce simteam in perioada in care credeam k nimeni si nimic nu ma va despartii de el.
Sa il caut ,sa il iert si sa trec peste ....sau sa imi calc peste sentimente si sa fiu un pic mai orgolioasa??
Acu esti vulnerabila ,ai rabdare..................zici ca nu sa terminat de mult timp relatia.....de ce sa-l cauti tu pe el ,ti-ai pus intrebarea daca mai vrea sa fie cu tine?..sa te caute el.Si nu trebue sa fii orgolioasa ci doar demna.
lilu_67
Postat pe 4 Septembrie 2011 13:07
A word of advice

Cu cat barbatul iti da mereu texte din Eminescu si iti spune mereu ce vrei sa auzi,far a te contrazice mai niciodata, astfel incat tu sa ai impresia ca traiesti nu stiu ce poveste de iubire, cu atat este mai suspect. Nu ma intelegeti gresit, nici sa nu fie niciodata de acord cu tine sau lipsit de respect, insa atunci cand parca incearca sa-ti intre mai mereu in voie si te tine numai cu sentimentalisme, atunci ar trebui sa dea de gandit.
Gelico
Postat pe 4 Septembrie 2011 13:15
Azi e ziua subiectelor putin cam greu de deslusit.
Nu prevad nici o legatura intre ceea ce te doboara si dorul pentru un barbat puternic influent.
Daca ar fi sa fie asa , ceea ce te intareste ar trebui sa fie dragostea pentru el , nu dorul dupa siguranta.
anageo25
Postat pe 4 Septembrie 2011 13:19
Pai cred ca titlul are legatura doar in masura in care el i-a frant inimioara ei :).
In cazul asta stiu ce simte si doare al naibii de tare .
In legatura cu povestea asta de despartire, daca el te-a lasat pt alta atunci fa bine si treci peste, pt. ca nu are rost; degeaba il iubesti daca el nu te iubeste si nu merita sa iti consumi timp din viata gandindu-te la el.
Mai incearca, nu se stie niciodata poate o sa gasesti pe cineva mai bun.

Paraipan
Postat pe 5 Septembrie 2011 00:06
parerea mea este ca tu esti o fata foarte buna. faptul ca ai spus ca ai cautat niste informatii dupa ce v ati despartit imi da mie impresia ca tu i ai dat toata libertatea si increderea ta si el nu a facut altceva decat sa faca abuz de toate astea.

poate te a inselat , poate nu.. dar in niciun caz nu cred ca trebuie sa gandesti ca ar trebui sa il ierti si sa treci peste. o data ce ai putut sa o rupi cu el si te simti bine ca ai facut asta si ai incercat sa iti refaci viata inseamna ca esti tare si oricum prea buna pentru el.

ar trebui dupa parerea mea sa fii tare incontinuare si chiar daca el te va cauta sa nu ii cedezi ispitei. daca a ascuns si a mintit in 2 ani cat ai fost cu el, fii sigura , fii foarte sigura ca o va face incontinuare. meriti mai mult decat iti poate oferi el.

intradevar esti vulnerabila acum. fii linistita ca ai sa gasesti un barbat care sa te faca sa te simti asa cum te simteai in relatia cu el. e inca devreme sa spui ca nu te face nimeni sa te simti cum o facea el, dar e normal. timpul o sa vindece ranile pe care le ai.

nu ii arata ca esti slaba. pt ca toti barbatii care sunt ca el asta asteapta sa vada cat de mult suferim noi pentru ei, sa le spunem cat de bine ne simteam alaturi de ei, ce relatie frumoasa, ce partide de amor de neuitat si asa mai departe. roata se va intoarce. am trecut si eu printr-o chestie similara candva . el s a intors la mine dupa 1 an de la despartire si mi a spus ca ma iubeste, dupa ce a avut inca vreo 2 3 relatii. si a dat seama ce a pierdut. dar eu nu am cazut in plasa lui.

sper ca ti am fost de ajutor. sfatul meu este sa fii puternica si sa treci peste el. refa-ti viata. dragostea o sa apara din nou cand nu te astepti.
mult succes
tzvetociki
Postat pe 12 Septembrie 2011 15:27
De la: kudika392871, la data 2011-09-04 12:30:52Am observat ca majoritatea oamenilor cu,cont pe acest site posteza diferit subiecte.Unii subiective avand ca scop lamurirea anumitor probleme de ordin emotional ,profesional etc(cam asta primeaza).In aceeasi situatie ma aflu si eu .Cam asta este natura firii umane..de a se plange cuiva atunci cand ii este greu(de preferabil strain ,ptr ca necunoscutii sunt obiectivi ).
Am avut o relatie de aproximativ 2 ani care s'a terminat nu de foarte mult timp.Am tinut enorm de mult la el ,nu imi vedeam viata fara persoana lui ..si totusi s'a terminat .Intre timp ,mergand pe principiul 'cauta si vei afla' ,am descoperit cateva detalii legate de el(fete ...intalniri...mesaje...propuneri...etc (de pe timpul cand inca eram impreuna) )
Am incercat sa imi 'refac' viata ..si nu mi'a fost greu deloc(barbati sunt pe toate drumurile) ...dar nici unul nu ma face sa simt ce simteam in perioada in care credeam k nimeni si nimic nu ma va despartii de el.
Sa il caut ,sa il iert si sa trec peste ....sau sa imi calc peste sentimente si sa fiu un pic mai orgolioasa??


Sa il cauti?Nu!
Sa il ierti?Nu!
Sa treci peste....?Nu!


Orice esec din relatiile sentimentale proprii,trebuie sa fie startul pentru un nou inceput!In momentul in care revii in relatia ce te-a dezamagit o data,fii convinsa ,ca nu vor intarzia sa apara reprosurile,lipsa de incredere,frustrarile,tote avand rolul sa te distruga si mai mult decat au facut-o prima data!Ai aflat multe lucruri neplacute despre fostul iubit!Crezi ca daca te reintorci la el,nu va recidiva in tampenii?Nu,draga mea,cine greseste in amor,destul de grav incat aceasta sa se prabuseasca,sigur o va face din nou!Te-ai umili in fata unui barbat care nu te-a respectat!Aceasta vrei de la viata?Tu l-ai iubit si il mai iubesti inca,mult prea mult fata de cat merita acel domn in realitate!Ai cunoscut si alti barbati,este normal acest lucru,dar niciunul nu te implineste ca fostul!!Ei,...aici trebuie as mai lucrezi cu vointa proprie!Trebuie sa te calesti traind dezamagirea ce ti-a adus-o fosta relatie!Nu te uita inapoi,priveste inainte,numai oamenii slabi "ling unde au scuipat o data"!
Si nu trebuie sa fii orgolioasa,este necesar sa fii doar hotarata in deciziile proprii!Orgolios a fost ex-ul iubit,in momentul cand te-a inselat,cand te-a mintit, vrand sa dovedeasca cat este el de "barbat"!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Septembrie 2011 16:13
Stii cum se spune, ciorba reincalzita nu are acelasi gust. Si nici relatia voastra e posibil sa nu se refaca si sa fie la fel. Sau tu vei descoperi ca ti-a trecut senzatia de femeie indragostita si nu il mai vrei.
Eva32
Postat pe 26 Septembrie 2011 00:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cunnilinngus 65 De la: scorpio67 13 Iunie 2010 09:39
poveste de viata! pliz hepl 24 De la: kudika_992055 12 August 2015 18:52
Vagin special 167 De la: Petre_cel_Mare 14 Iunie 2013 18:09
sa am incredere? 4 De la: sexosu 16 Ianuarie 2011 09:15
Va place sa faceti sex oral? ( sa o suge** sau sa dati lim**) 197 De la: 30 Aprilie 2016 11:29