Setari Cookie-uri

Ovule Cervugid

Am primit ca tratament ovule Cervugid timp de 10 zile in urma unei analize de secretie pentru ca a iesit rel frecventi coci gram pozitiv izolati si in gramezi, fara rani pe col sau altceva gen candida etc. Am luat timp de 5 zile si le-am intrerupt pentru ca aveam o durere de stomac si de rinichi pe timpul administrarii lor ( adica noaptea se manifestau durerile ) si am crezut ca este din cauza lor si sa le opresc sa nu-mi faca rau. Mai pot face tratamentul luna viitoare dar toate cele 10 zile cu ovulele ? Mentionez ca mi-a dat tratamentul dar nu a zis sa fac pauza si sa il reiau iar 10 zile, nici la o alta analiza de secretie nu mi-a zis sa vin, ci sa le iau doar pe acestea 10 zile.
morenaRox
Postat pe 31 Octombrie 2011 17:28
Ti-a zis ca ai cervicita?
Daca da....fa ti si akte analize gen clamidia ureaplasma micoplasma ca de la alea apare cervicita ~!!!!!! Si daca tratezi cervicita o tratezi degeaba ca ea o sa reapara.
beyoance
Postat pe 31 Octombrie 2011 20:49
Nu am cervicita, nici rana pe col sau altceva ci mi-a iesit rel frecventi coci gram pozitiv izolati si in gramezi de aceea mi-a dat.
morenaRox
Postat pe 1 Noiembrie 2011 12:11
De la: morenaRox, la data 2011-10-31 17:28:57Am primit ca tratament ovule Cervugid timp de 10 zile in urma unei analize de secretie pentru ca a iesit rel frecventi coci gram pozitiv izolati si in gramezi, fara rani pe col sau altceva gen candida etc. Am luat timp de 5 zile si le-am intrerupt pentru ca aveam o durere de stomac si de rinichi pe timpul administrarii lor ( adica noaptea se manifestau durerile ) si am crezut ca este din cauza lor si sa le opresc sa nu-mi faca rau. Mai pot face tratamentul luna viitoare dar toate cele 10 zile cu ovulele ? Mentionez ca mi-a dat tratamentul dar nu a zis sa fac pauza si sa il reiau iar 10 zile, nici la o alta analiza de secretie nu mi-a zis sa vin, ci sa le iau doar pe acestea 10 zile.


Produsul "Cervugid" nu are astfel de reactii adverse la administrare!In cel mai rau caz,pot aparea usoare usturimi dupa ce ovulul se topeste in vagin!Nu ai citit prospectul medicamentului inainte de a-l incepe?Macar pentru curiozitatea ta ,stii cu ce te tratezi! Nu trebuia sa intrerupi tratamentul,acesta este stabilit etalon, pentru 10 zile de administrare vaginala!Dupa intreruperea tratamentului,durerile respective au disparut?Pentru a incepe o noua cura de ovule intravaginale,cel mai indicat este sa consulti medicul curant!Ca o paranteza,poti reincepe tratamentul dupa care se repeta examenul citologic!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Noiembrie 2011 12:40
Sufar de microlitiaza renala iar pe prospect scrie ca e contraindicat in orice afectiune din asta,am paracitit prospectul... Durerile de rinichi si stomac au incetat dupa ce am lasat tratamentul. Nu il mai reiau ca la fel patesc.
morenaRox
Postat pe 1 Noiembrie 2011 16:30
De la: morenaRox, la data 2011-11-01 16:30:56Sufar de microlitiaza renala iar pe prospect scrie ca e contraindicat in orice afectiune din asta,am paracitit prospectul... Durerile de rinichi si stomac au incetat dupa ce am lasat tratamentul. Nu il mai reiau ca la fel patesc.



Daca spuneai de la inceput ca ai astfel de probleme renale,se schimba situatia!De ce nu i-ai spus medicului ginecolog ,istoricul starii tale de sanatate?Trebuie sa mergi din nou la control ,sa-i povestesti medicului de afectiunea de care suferi si el va fi in masura sa-ti prescrie alt tratament!Exista si alte solutii,dar nu vreau sa ti le spun eu ,ci medicul care te monitorizeaza in acest moment!Nu te juca cu rinichii,sunt filtrul organismului!In acest caz,nu repeta tratamentul,mergi la medicul curant!
RAINBOWLADY
Postat pe 1 Noiembrie 2011 16:37
Doar i-am aratat si ecografia abdominala totala si daca era atent vedea. Oricum eu la el nu ma mai duc caci nu mi-a pus multe intrebari, ci eu l-am intrebat + ca am platit mult pentru mai nimic sa zic asa. Eu zic ca din moment ce a vazut rezultatul la analiza mai cerea altceva gen cultura sa vada ce fel de coci sunt aia etc. dar nu, el mi-a dat ovulele 10 zile si atat, nu mi-a zis sa ma mai prezint dupa tratament si parca m-am simtit grabita de el,zici ca n-avea timp ... in fine cand voi mai avea bani imi fac cultura aceea poate la alt ginecolog ...
morenaRox
Postat pe 1 Noiembrie 2011 18:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce zodie sunt??:"> 8 De la: Elyaa 26 Aprilie 2011 17:23
ajutor 31 De la: kudika496520 5 Mai 2012 01:03
as vrea un rasp despre noduli la san 6 De la: ivanescu 12 Decembrie 2010 11:23
un raspuns de la un medic va rog 5 De la: kudika226898 12 Decembrie 2010 20:35
Am nevoie de sfaturi, dar nu rautacioase plz 96 De la: TANASE_CONSTRUCT 4 Februarie 2012 20:23