Setari Cookie-uri

Probleme in relatie

Buna tuturor. Am o problema si am nevoie de sfaturile voastre in momentul asta. Eu sunt cu iubitul meu de 1 an si 8 luni, iar de o luna a inceput un alt serviciu care il tine foarte ocupat. Pur si simplu am ajuns doi straini. Ne auzim la telefon doar cand iese el de la serviciu si seara inainte sa adormim si ne intalnim doar sambata. Eu mereu ii scriu mesaje si el nu imi raspunde, pur si simplu nu mai are timp de mine. Si chiar daca eu il sun, vorbim 2 3 min si imi zice ca nu are timp sa vorbim. A devenit rece, distant, i'am zis ca daca nu se schimba ne vom desparti si nu vad nicio reactie. Si pentru prima data, am inceput sa ma indoiesc de el si sa cred ca ma insala. Multi m-au sfatuit ca ar fi mai bine sa nu il mai caut eu, sa astept sa ma caute el si sa incep si eu sa fiu rece cu el. Am nevoie sa sfaturi, va rog ajutati-ma sa iau decizia corecta. Imi cer scuze ca am scris atat de mult, dar as vrea sa rezolv problemele cu el, pentru ca nu as vrea sa ne despartim.
Erika_b23
Postat pe 3 Noiembrie 2011 16:24
se pare sa sunteti despartiti deja!
PICCKARD
Postat pe 3 Noiembrie 2011 16:25
Mai fa-i figuri de vreo 2-3 ori ca de ce nu sta cu orele de vorba cu tine la tel cand e la munca, si sa vezi ce ti se indeplineste dorinta (de a te desparti adica).
Cred ca ai nevoie si tu de un serviciu, se pare ca nu prea stii ce-i aia....
kudika_pudika
Postat pe 3 Noiembrie 2011 18:20
Iar tu se pare ca nu ai un prieten si ca preferi un serviciu, si daca e asa, singura o sa ramai
Erika_b23
Postat pe 4 Noiembrie 2011 16:20
De la: Erika_b23, la data 2011-11-04 16:20:11Iar tu se pare ca nu ai un prieten si ca preferi un serviciu, si daca e asa, singura o sa ramai

Bravo...eu ii dadeam si cateva palme...
PRALEA_
Postat pe 4 Noiembrie 2011 16:24
De la: Erika_b23, la data 2011-11-04 16:20:11Iar tu se pare ca nu ai un prieten si ca preferi un serviciu, si daca e asa, singura o sa ramai

si cine are servici poate avea o relatie ...sa fiu sincera una foarte buna .....decat sa stai acasa singur cuc toata ziua si sa astepti sa vina el acasa ..ca sa-i poti face capu calendar........mai bine la servici iar seara cand va intalniti sa aveti ce povesti
piscolino
Postat pe 4 Noiembrie 2011 16:26
De la: piscolino, la data 2011-11-04 16:26:10
De la: Erika_b23, la data 2011-11-04 16:20:11Iar tu se pare ca nu ai un prieten si ca preferi un serviciu, si daca e asa, singura o sa ramai

si cine are servici poate avea o relatie ...sa fiu sincera una foarte buna .....decat sa stai acasa singur cuc toata ziua si sa astepti sa vina el acasa ..ca sa-i poti face capu calendar........mai bine la servici iar seara cand va intalniti sa aveti ce povesti


La acelasi lucru m-am referit si eu. Daca ai un seviciu nu inseamna ca trebuie sa fii singur sau sa iti neglijezi iubita sau iubitul. Si oricum noi intotdeauna avem ce povesti, pentru ca si eu sunt la facultate si seara avem ce povesti.
Erika_b23
Postat pe 4 Noiembrie 2011 16:32
De la: Erika_b23, la data 2011-11-04 16:32:14
De la: piscolino, la data 2011-11-04 16:26:10
De la: Erika_b23, la data 2011-11-04 16:20:11Iar tu se pare ca nu ai un prieten si ca preferi un serviciu, si daca e asa, singura o sa ramai

si cine are servici poate avea o relatie ...sa fiu sincera una foarte buna .....decat sa stai acasa singur cuc toata ziua si sa astepti sa vina el acasa ..ca sa-i poti face capu calendar........mai bine la servici iar seara cand va intalniti sa aveti ce povesti


La acelasi lucru m-am referit si eu. Daca ai un seviciu nu inseamna ca trebuie sa fii singur sau sa iti neglijezi iubita sau iubitul. Si oricum noi intotdeauna avem ce povesti, pentru ca si eu sunt la facultate si seara avem ce povesti.

da,dar si tu trebuie sa fi ingaduitoare si sa intelegi ca in anumite cazuri nu poate vorbi cu tine ...poate are de lucru...iar asta nu inseamna ca te neglijeaza......iar acasa se poate sa vina si obosit
piscolino
Postat pe 4 Noiembrie 2011 16:35
De la: piscolino, la data 2011-11-04 16:35:25
De la: Erika_b23, la data 2011-11-04 16:32:14
De la: piscolino, la data 2011-11-04 16:26:10
De la: Erika_b23, la data 2011-11-04 16:20:11Iar tu se pare ca nu ai un prieten si ca preferi un serviciu, si daca e asa, singura o sa ramai

si cine are servici poate avea o relatie ...sa fiu sincera una foarte buna .....decat sa stai acasa singur cuc toata ziua si sa astepti sa vina el acasa ..ca sa-i poti face capu calendar........mai bine la servici iar seara cand va intalniti sa aveti ce povesti


La acelasi lucru m-am referit si eu. Daca ai un seviciu nu inseamna ca trebuie sa fii singur sau sa iti neglijezi iubita sau iubitul. Si oricum noi intotdeauna avem ce povesti, pentru ca si eu sunt la facultate si seara avem ce povesti.

da,dar si tu trebuie sa fi ingaduitoare si sa intelegi ca in anumite cazuri nu poate vorbi cu tine ...poate are de lucru...iar asta nu inseamna ca te neglijeaza......iar acasa se poate sa vina si obosit


Inteleg ca serviciul il tine ocupat si ca nu poate sta mereu cu telefonul in mana, dar din 9 ore, timpul in care e la serviciu, cred ca ar putea sa isi faca timp si pentru mine, doar ca a observat ca eu mereu sunt cea care il rasfata si s-a invatat dar cred ca o schimbare din partea mea il va trezi la realitate
Erika_b23
Postat pe 4 Noiembrie 2011 16:41
Daca te neglijeaza acum, imagineaza-ti cum va fi cand veti locui impreuna... Macar momentele petrecute sambata sunt placute? E iubitor, atent?
ilumax_76
Postat pe 4 Noiembrie 2011 16:53
Nu cred ca e ok sa-l cauti la serviciu; se poate sa-l deranjeze asta, mai ales daca-i ocupat. Ce mi se pare ciudat e insa faptul ca nu-ti raspunde la mesaje... Oricat ai fi de ocupat...ce naiba...tot gasesti acolo, cinci minute, sa-i raspuzi iubitei la e-mail... Asta daca iti pasa de relatie. Esti sigura ca nu a pus ochii pe vreo coleguta? N-ar fi mare sarbatoare sa auzi ca mai e vreo tipesa in peisaj si ca pe tine te tine toata saptamana la post, in vreme ce el se distreaza de minune cu alta. Parerea mea e ca relatia voastra cam scartaie si ca pe iubi al tau il cam doare in papuci de tine.
Micaell
Postat pe 4 Noiembrie 2011 20:04
De la: Erika_b23, la data 2011-11-03 16:24:00Buna tuturor. Am o problema si am nevoie de sfaturile voastre in momentul asta. Eu sunt cu iubitul meu de 1 an si 8 luni, iar de o luna a inceput un alt serviciu care il tine foarte ocupat. Pur si simplu am ajuns doi straini. Ne auzim la telefon doar cand iese el de la serviciu si seara inainte sa adormim si ne intalnim doar sambata. Eu mereu ii scriu mesaje si el nu imi raspunde, pur si simplu nu mai are timp de mine. Si chiar daca eu il sun, vorbim 2 3 min si imi zice ca nu are timp sa vorbim. A devenit rece, distant, i'am zis ca daca nu se schimba ne vom desparti si nu vad nicio reactie. Si pentru prima data, am inceput sa ma indoiesc de el si sa cred ca ma insala. Multi m-au sfatuit ca ar fi mai bine sa nu il mai caut eu, sa astept sa ma caute el si sa incep si eu sa fiu rece cu el. Am nevoie sa sfaturi, va rog ajutati-ma sa iau decizia corecta. Imi cer scuze ca am scris atat de mult, dar as vrea sa rezolv problemele cu el, pentru ca nu as vrea sa ne despartim.



Decizia corecta o poti lua numai tu si aceasta o poti face doar daca aduci cateva modificari comportamentului tau in cadrul relatiei personale !

-Tu lucrezi undeva?Ce statut profesional,social, ai?Din ceea ce ai scris,reiese ca numai prietenul tau lucreaza si din acest motiv,nu va puteti intalni atat de des pe cat iti doresti!Ai prea mult timp liber si ai devenit pisaloaga ,insistenta,mult prea mult pentru capacitatea de acceptare a iubitului tau!Ca solutie imediata si de remediere a acestei probleme,iti recomand sa-ti gasesti servici si astfel vei afla ce inseamna truda la un loc de munca si oboseala care va reduce substantial cheful de distractii!Poti sa reduci si ritmul sustinut de interpelare a iubitului,dat fiind faptul ca nu toti barbatii suporta femeile acaparatoare de atentie!Fii si tu mai retinuta in manifestari,nu-l mai bate la cap cu subiecte de discutie,care il deranjeaza acustic!Aplica indiferenta si vei vedea reactia iubitului tau la sesizarea acesteia!Poate fi posibil ca iubitul tau sa fi inceput si o alta relatie in paralel,dar oare de ce a ajuns in situatia de a face acest pas?Incearca sa te preocupi mai mult de tine insati si apoi ,revarsa-ti sentimentele fata de iubit,dar intr-un procent mult mai redus ca intensitate! Ocupa-ti timpul cu activitati utile si lasa-l sa te caute el ,nu mai fi tu initiatoarea in relatie,asta in cazul in care mai este interesat de persoana ta si de continuarea prieteniei voastre!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Noiembrie 2011 20:49
De la: Erika_b23, la data 2011-11-04 16:32:14
De la: piscolino, la data 2011-11-04 16:26:10
De la: Erika_b23, la data 2011-11-04 16:20:11Iar tu se pare ca nu ai un prieten si ca preferi un serviciu, si daca e asa, singura o sa ramai

si cine are servici poate avea o relatie ...sa fiu sincera una foarte buna .....decat sa stai acasa singur cuc toata ziua si sa astepti sa vina el acasa ..ca sa-i poti face capu calendar........mai bine la servici iar seara cand va intalniti sa aveti ce povesti


La acelasi lucru m-am referit si eu. Daca ai un seviciu nu inseamna ca trebuie sa fii singur sau sa iti neglijezi iubita sau iubitul. Si oricum noi intotdeauna avem ce povesti, pentru ca si eu sunt la facultate si seara avem ce povesti.

Mdea, nu te-ai referit deloc la asta, pentru ca din prima postare se intelege opusul.
In fine, nu ma intelegi acum, dar o sa o faci cand te vei angaja si vei vedea politica firmei in legatura cu telefoenele mobile. In majoritatea nu ai voie nici macar sa dai mesaj in timpul programului. Iar sa stai sa vorbesti la tel convorbiri personale poate fi motiv de dat afara. Din atitudinea ta se vede de la o posta ca n-ai fost pana acum intr-un mediu de genul (serviciu la care se munceste, nu gluma). Daca ai fi fost, nu numai nu sunai in timpul programului de munca, dar ai fi inteles ca sa faci nazuri arata si lipsa de respect fata de partenerul tau.
Suna-l si tu dupa ce termina munca, ca nu mori acum.
kudika_pudika
Postat pe 5 Noiembrie 2011 01:57
De la: Micaell, la data 2011-11-04 20:04:53 Oricat ai fi de ocupat...ce naiba...tot gasesti acolo, cinci minute, sa-i raspuzi iubitei la e-mail...

depinde cate mesaje sunt la numar... 1 mai inteleg, 3-4... deja se-ntinde.

Daca situatia ar fi inversa, pe mine un barbat care tine neaparat sa-mi dea mesaje zilnic la munca, m-ar plictisi si agasa in acelasi timp. A, ca-mi da mesaj sa ma intrebe cand termin ca vrea sa vina sa ma ia, e altceva, dar sa dea mesaj doar ca are chef de vorba.... e lipsa de respect fata de munca mea si timpul meu.
kudika_pudika
Postat pe 5 Noiembrie 2011 02:02
Eu nu prea inghit povestea cu: sunt ocupat, nu am timp de tine. De obicei, cand iubi iti zice ca e ocupat, relatia e pe sfarsite...
Micaell
Postat pe 6 Noiembrie 2011 18:19
De la: Micaell, la data 2011-11-06 18:19:26Eu nu prea inghit povestea cu: sunt ocupat, nu am timp de tine. De obicei, cand iubi iti zice ca e ocupat, relatia e pe sfarsite...

Da. Problema nu pare sa fie una doar de serviciu. Este posibil sa fi gasit pe altcineva.
Max2
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie 24 De la: 2 Septembrie 2014 15:28
Gelozia----o dovada de dragoste? 124 De la: Barbie30 18 August 2014 23:44
SE MAI POATE CONTINUA ASA??? 17 De la: kudika113088 8 August 2010 11:53
Probleme... 2 De la: MikeLuk 14 Septembrie 2013 13:24
..revenire ;la topicul:D l-am iertat...s-a schimba" 2 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:04