Setari Cookie-uri

Buna!

Incep asa cu un mic intro` spunandu-va ca nu va imaginati voi dupa cate mii de rugaminti la prietenul meu ( dupa ce ne-am mutat impreuna ) ma lasat sa adopt si eu un puiut de pisica.
Zis si facut intradevar m-am dus cu o prietena si am adoptat o minunatie de puiut. Nu pot sa i zic altfel pentru ca asa iubire nu a mai vazut nimeni zic eu:)) E o mica pisicuta adorabila, iubicioasa,geloasa ca si toate pisicile si care leneveste toata ziua. Nu am probleme majore cu ea, doar ca ne cam zgarie ca doarme cu noi in pat normal, altfel plange si doarme doar intre noi daca s-ar putea. Intradevar prietenul meu nu a fost prea incantat pana la prima ,,intalnire'' cand a ajuns de la servici :)) Dragoste la prima vedere ca si cu mine.
( In acest moment Mitzi mea si prietenul meu dorm impreuna :)) )
Ea e fata mea si fata lu` tata,asa ii spunem noi fiind toata ziua in brate la noi. O cam rasfatam stiu, dar o iubim tare mult. Se urca peste tot nu face stricaciuni majore, doar ne zgaraie putin dar saptamana ce vine o duc la ,,manichiura-pedichiura''. De spalat am auzit ca nu e bine sa o spal dar o baita cand a venit acasa prima data tot a facut. Mananca bobite, ficat fiert,carnita de pui fiarta si da,intradevar nu putem manca cand e ea de fata. Mi-a sarit o data in gura :)) ne-am si speriat una de cealalta :)) La litiera face din prima zi imediat dupa ce am ajuns acasa si am ,,instalat-o''.
De certat nu o cert doar ii spun frumos ca ,,nu e voie acolo mami'' repet de 2 ori si cam pricepe. Cand mancam vrea si ea chiar daca e full de mancare tot mai vrea. Ce nu mananca sunt dulciurile, nici nu incearca ceea ce ma si bucura. Deobicei cand e prietenul la calculator leneveste la el la ceafa sau in pat la mine pe piept sau la gat,in loc de fular. Azi ma durut tare burta si nu sa miscat de langa mine,tot venea si ma pupa.
Ce mai face fata mea e ca tuseste de cum se spala de 3-4 ori pe zi, curata rau fata mea :)) . O piaptan cu o perie speciala dar nu ii cade deloc parul, oricum are 6 luni. E tare dulce, o sa pun niste poze sa o vedeti si voi.

Orice sfat e bine venit. Eu le primesc dar de dat nu prea pot da ca e prima mea pisica si chiar primul animalut al meu.
Sper ca nu v-am plictisit povestioara despre fata noastra. O seara frumoasa.
C25
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:29
nu vad ce sfat mai trebuie, va intelegi foarte bine.
guru_ion
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:32
De ce ii dai mancare gatita? Sunt suficiente bobitele. Si inca ceva: daca e fetita, va intra in calduri si trebuie sa rezolvi cumva problema asta.
ilumax_76
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:42
De la: ilumax_76, la data 2011-11-20 18:42:13De ce ii dai mancare gatita? Sunt suficiente bobitele. Si inca ceva: daca e fetita, va intra in calduri si trebuie sa rezolvi cumva problema asta.


are prieten
guru_ion
Postat pe 20 Noiembrie 2011 18:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lectie de leadership de la un om de succes 6 De la: thadoogback 14 Octombrie 2010 18:00
Cetateni ecologisti 8 De la: everything_for_you 1 Aprilie 2009 15:29
Sarpele ca PET 30 De la: blussy 15 Septembrie 2009 19:21
Dependenta de partener! 17 De la: Cassey 14 Mai 2009 21:42
URGENT ULTIMA ZI DE VOT 1 De la: ingridthebabe 19 Ianuarie 2009 10:16