Setari Cookie-uri

Tratamente impotriva cearcanelor

Fetelor, ce tratamente folositi impotriva cearcanelor? Ce da rezultate? Fie produse, fie diverse ingrediente naturale, eu stiu de compresele cu musetel spre exemplu, dar trebuie sa fie si alte metode mai rapide si practice. In plus, conteaza si alimentatia, nu ?
kudika_M486940
Postat pe 14 Decembrie 2011 20:36
Da conteaza foarte ult alimentatia este bine sa mananci cat mai natural multe fructe si legume dar si mancaruri gatite mai mult decat cele cumparate la conserve. De asemmenea este foarte sanatos laptele de soia...Asigurate ca dormi suficient- adica cat trebuie nu sta noaptea tarziu si sa te trezesti de dimineata este bine sa dormi in jur de 8 ore, somnul cel mai bun fiind de la 22:00 - 07:00. Cred ca stilul de viata pe care il traim contribuie foarte mult la viata si sanatatea noastra atat psihic cat si fizic...
kudika_nikole
Postat pe 14 Decembrie 2011 20:56
Inveti noaptea prea mult s-au umbli teleleu pasare nocturna......?
Titanika
Postat pe 18 Decembrie 2011 17:38
Da, cred ca de la lipsa somnului si suprasolicitarea ochilor mi se trage. Ideea e ca dorm destul de putin - cam 5-6 ore pe noapte in timpul saptamanii. In plus, lucrez destul de mult la calculator, si la job si pentru scoala....nu umblu teleleu ca nu am vreme :P. De mancat, zic eu ca manac destul de sanatos, multe legume si fructe, consum destul apa... ideea e ca nu am vreme prea multa de masti complicate asa ca ma intereseaza mai degraba un anticearcan bun si eficient, eventual un produs bio, ca nu prea folosesc cosmetice din astea care se gasesc peste tot, nici macar nu ma machiez prea mult, imi place naturaletea . Singura problema, cearcanele....
kudika_M486940
Postat pe 20 Decembrie 2011 15:11
De la: kudika326647, la data 2011-12-20 15:11:51Da, cred ca de la lipsa somnului si suprasolicitarea ochilor mi se trage. Ideea e ca dorm destul de putin - cam 5-6 ore pe noapte in timpul saptamanii. In plus, lucrez destul de mult la calculator, si la job si pentru scoala....nu umblu teleleu ca nu am vreme :P. De mancat, zic eu ca manac destul de sanatos, multe legume si fructe, consum destul apa... ideea e ca nu am vreme prea multa de masti complicate asa ca ma intereseaza mai degraba un anticearcan bun si eficient, eventual un produs bio, ca nu prea folosesc cosmetice din astea care se gasesc peste tot, nici macar nu ma machiez prea mult, imi place naturaletea . Singura problema, cearcanele....


Incearca sa-ti pui felii de cartofi cruzi, si stai asa vreo 10-15 min.Fa cat poti de des.
doi_ochi_caprui
Postat pe 20 Decembrie 2011 15:56
Pana la urma am mers la farmacie si mi-am luat si un gel anticearcan Plante System, ca e organic si ma gandesc sa nu "stresez" cu orice zona asta asa-zisa delicata, acu' ramane de vazut daca imi va folosi la ceva da' inclin sa cred ca da :D. Si am sa incep sa folosesc si felii de cartofi cruzi, ms. de sfat, am mai citit si prin alte parti ca-i un tratament bun, plus ca este foarte accesibil.
kudika_M486940
Postat pe 22 Decembrie 2011 13:21
Eu folosesc apa micelara si o crema hidratanta Plante System, se inteleg de minune cu tenul meu, de gelul anticearcan nu stiu, ca nu am probleme de genul, dar cred ca vei fi multumita. Poti incerca sa aplici si gheata, din cate stiu e un truc eficient... .
IoanaCamelia80
Postat pe 28 Decembrie 2011 17:39
Pentru cearcane foarte bune sunt feliile de cartofi si cele de castravete(reci,atunci scoase de la frigider),un tratament sigur e un somn bun,nu uitati de orele odihnitoare intre 21:00-00:00! Un alt tratament,care s-a divedit a fi eficae(cel putin la mine functioneaza,mai ales cand imi e somn procedez asa si parca ma reimprospatez) e sa dai cu un deget pe cearcane in sens contrar,adica nu de la ochi spre obraji,ci invers.Bafta! :)
JustMarta
Postat pe 8 Ianuarie 2012 19:54
eficace*. Inca ceva.. nu folosi in zadar anti-cearcanele,au efect pe moment,dar dupa ceva timp situatie se inrautateste,in loc de cearcane o sa te trezesti cu riduri,totul depinde si de organism.Incearca sa mergi pe cale naturista,acelasi lucru incerc sa fac si eu,crede-ma.Trebuie rabdare dar cred ca se merita!
JustMarta
Postat pe 8 Ianuarie 2012 19:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratamnet pentru cicatrici????? 33 De la: alinaposchina 10 Mai 2015 21:08
lichidare stoc cosmetice de lux 1 De la: ocaziebuna 18 Noiembrie 2010 14:17
Produse cosmetice-100%naturale 1 De la: ivanescu 18 Noiembrie 2008 14:12
COLAGENUL MARIN TIP II 1 De la: darius1973 23 Martie 2009 19:37
cine are dinti de portelan,acrilat sau compozit? 11 De la: RoxyRoxx 26 Noiembrie 2011 21:20