Setari Cookie-uri

Amintirile

Buna
Am 22 de ani pana la varsta asta am avut o singura relatie cu un baiat timp de trei ani jumatate ,din cauza jignirilor , loviturilor, injoselilor din parte ma rog prea multe sa stau sa stau sa le scriu ,cu greu am reusit sa renunt la el si sa merg mai departe . Ultima dat acand am vorbit cu el acum aproximativ 2 luni se schimbase total din baiatul cumine si sensibil devenise un om caruia nu ii pasa de nimic doar sa iasa cu cat mai multe sa agate pana va gasi dupa cum spune ael pe cea potrivita.Faptul ca sa schimbat asa tare pe mine ma durut foarte tare in astea 2 luni de cand nu am mai vorbit nici macar un cuvant am avut zeci de cosmaruri , nu este zi in care sa nu ma gandesc la el si mereu sunt trista , am incercat sa zic ca gata sa dus oricum nu ma merita si etc dar degeaba .Pentru el probabil mai am sentimente nu am sa neg asta ar fi inutil tinand starile de spirit pe care le am , cu toate acestea am inceput o noua relatie din vara cu un alt baiat pot spune sincer ca este tot ce mi-am dorit vreodata atat fizic cat si psihic , este extraordinar de afectiv si incearca si el sa ma inteleaga stie de fostul din prima zi din care am vorbit stiu ca a fost o greseala sa ii spun dar raul este deja facut cu toate asta nu ma judeca ma lasa pe mine sa fac ce cred eu ca este bine .
Acum dupa 5 luni sa ajuns cu actualul la sex dar degeab ama chinui nu pot efectiv nu pot sa fac nimic , ma gandesc numai la fostul el a fost singurul baiat cu care am facut dragoste ,imi este jena de actualul pentru ca sunt asa insa nu pot sa fac nimic,adica da as putea face sex dar doar atat ori el nu vrea nici in ruptul capului asta, el ma excita iar eu abia daca il ating stau ca o piatra nu imi este teama ca va renunta la tot din cauza faptului ca nu pot sa ma culc cu el dar ma simt fustrata ca nu ii pot oferi aceasi afectiune pe care mi-o ofera el .
In perioada asta locuim impreuna si degeaba eu nu pot si nu pot , nu ma gandesc la fostul incerc sa am un gol in cap cand vine vorba de el si sa ma bucur de actualul dar degeaba una zic sik alta fac caci cum am spu snu am curajul nici sa il ating .
Poate mai sunt fete care au trecu tprin ce trec eu si imi pot da sfaturi as fi recunoscatoare.
O zi buna in continuare !
this_is_the_life
Postat pe 23 Decembrie 2011 12:49
Mi-ai atentia pentru faptul ca ai aceeasi varsta ca mine :-)
Sa fiu sincera daca inca te mai gandesti la cineva care te-a jignit sau te-a lovit e grav, de tine depinde cum vrei sa fie viata ta pe viitor, in aceasta situatie nu cred ca sfatul nostru te-ar putea ajuta. Eu sunt multumita pentru au existat multi care au votat petitia din campania "dagostea nu e bataie", pentru mine barbatii care ranesc doar prin cuvinte zero, daramite prin pumni, aceste persoane nu valoreaza absolut nimic.
In cel mai bun caz te pot incuraja sa te ridici din propria cenusa si in niciun caz sa nu te intorci inapoi la fostul, sa iti gasesti fericirea deplina si sa te bucuri de sarbatorile de iarna ce vor veni.
Toate golurile(fie din suflet, fie din minte) le poti umple doar tu!
yumy
Postat pe 23 Decembrie 2011 14:24
offf de ar fi asa usor
acum o ora am vazut ca este cu alta iam vazut poza la avatar nu imi vine sa mai fac nimic imi distrug viata , bine ca nu am curaj sa imi fac rau ca altfel de mult luam un pumn de pastile si terminam cu totul ..nu stiu incotro sa apuc chiar nu stiu nu am cu cine vorbii stau singura in camera si am numai ganduri negre in cap
this_is_the_life
Postat pe 23 Decembrie 2011 15:19
De la: this_is_the_life, la data 2011-12-23 15:19:31offf de ar fi asa usor
acum o ora am vazut ca este cu alta iam vazut poza la avatar nu imi vine sa mai fac nimic imi distrug viata , bine ca nu am curaj sa imi fac rau ca altfel de mult luam un pumn de pastile si terminam cu totul ..nu stiu incotro sa apuc chiar nu stiu nu am cu cine vorbii stau singura in camera si am numai ganduri negre in cap


iar batoi cimpii
zecezece
Postat pe 23 Decembrie 2011 15:26
De la: this_is_the_life, la data 2011-12-23 15:19:31offf de ar fi asa usor
acum o ora am vazut ca este cu alta iam vazut poza la avatar nu imi vine sa mai fac nimic imi distrug viata , bine ca nu am curaj sa imi fac rau ca altfel de mult luam un pumn de pastile si terminam cu totul ..nu stiu incotro sa apuc chiar nu stiu nu am cu cine vorbii stau singura in camera si am numai ganduri negre in cap

Crede-ma chiar nu are rost sa iti faci ganduri negre, si nu o zic pentru ca ar fii sarbatorile si trebuie sa fii in spiritul lor , trebuie sa fii tu mai presus de orice. stiu totul e greu, dar nimic nu e imposibil, viata e o lupta continua, si sunt convinsa ca vrei sa iti fie bine, de aceea iti zic ca e mai bine sa iesi din casa sa asculti muzica, chiar daca nu iti exprima nimic in momentul asta, sa stii timpul vindeca chiar daca totul nu mai e cum era, sunt multe alte lucruri de care te poti bucura, acum o sa fii o lunga/scurta perioada trista, asta e o etapa din viata ta, nu ai cum sa sari peste ea, important este sa fii puternica
yumy
Postat pe 23 Decembrie 2011 15:57
De la: this_is_the_life, la data 2011-12-23 15:19:31offf de ar fi asa usor
acum o ora am vazut ca este cu alta iam vazut poza la avatar nu imi vine sa mai fac nimic imi distrug viata , bine ca nu am curaj sa imi fac rau ca altfel de mult luam un pumn de pastile si terminam cu totul ..nu stiu incotro sa apuc chiar nu stiu nu am cu cine vorbii stau singura in camera si am numai ganduri negre in cap

Incearca sa gandesti un pic altfel:
1. E cu alta.
2. Nu il intereseaza de tine.
3. Nu te merita (ceea ce e adevarat pentru ca se aplica 1.).
Asta e cea mai eficienta metoda de trecere peste: uite-te la partile nasoale din el si realizeaza ca efectiv nu te merita.

Gandeste-te mai mult la tine si la cine e langa tine si nu la ceea ce a fost.

Cu cel care esti acum e alta problema (referindu-ma la faptul ca nu ii poti oferi afectiune) si nu neaaparat cauza e cel dinainte (dar nu stiu suficiente detalii sa pot spune o parere relevanta).
Max2
Postat pe 23 Decembrie 2011 17:52
De la: this_is_the_life, la data 2011-12-23 12:49:30Buna
Am 22 de ani pana la varsta asta am avut o singura relatie cu un baiat timp de trei ani jumatate ,din cauza jignirilor , loviturilor, injoselilor din parte ma rog prea multe sa stau sa stau sa le scriu ,cu greu am reusit sa renunt la el si sa merg mai departe . Ultima dat acand am vorbit cu el acum aproximativ 2 luni se schimbase total din baiatul cumine si sensibil devenise un om caruia nu ii pasa de nimic doar sa iasa cu cat mai multe sa agate pana va gasi dupa cum spune ael pe cea potrivita.Faptul ca sa schimbat asa tare pe mine ma durut foarte tare in astea 2 luni de cand nu am mai vorbit nici macar un cuvant am avut zeci de cosmaruri , nu este zi in care sa nu ma gandesc la el si mereu sunt trista , am incercat sa zic ca gata sa dus oricum nu ma merita si etc dar degeaba .Pentru el probabil mai am sentimente nu am sa neg asta ar fi inutil tinand starile de spirit pe care le am , cu toate acestea am inceput o noua relatie din vara cu un alt baiat pot spune sincer ca este tot ce mi-am dorit vreodata atat fizic cat si psihic , este extraordinar de afectiv si incearca si el sa ma inteleaga stie de fostul din prima zi din care am vorbit stiu ca a fost o greseala sa ii spun dar raul este deja facut cu toate asta nu ma judeca ma lasa pe mine sa fac ce cred eu ca este bine .
Acum dupa 5 luni sa ajuns cu actualul la sex dar degeab ama chinui nu pot efectiv nu pot sa fac nimic , ma gandesc numai la fostul el a fost singurul baiat cu care am facut dragoste ,imi este jena de actualul pentru ca sunt asa insa nu pot sa fac nimic,adica da as putea face sex dar doar atat ori el nu vrea nici in ruptul capului asta, el ma excita iar eu abia daca il ating stau ca o piatra nu imi este teama ca va renunta la tot din cauza faptului ca nu pot sa ma culc cu el dar ma simt fustrata ca nu ii pot oferi aceasi afectiune pe care mi-o ofera el .
In perioada asta locuim impreuna si degeaba eu nu pot si nu pot , nu ma gandesc la fostul incerc sa am un gol in cap cand vine vorba de el si sa ma bucur de actualul dar degeaba una zic sik alta fac caci cum am spu snu am curajul nici sa il ating .
Poate mai sunt fete care au trecu tprin ce trec eu si imi pot da sfaturi as fi recunoscatoare.
O zi buna in continuare !


Am 22 de ani mia placut la nebunie de unu la fel cum iti place tie de fostul si crede-ma las alege pe actualul tau - nu sti ce ai langa tine pretuieste-l in loc sa te chinui singura dupa unu care nu te merita apreciaza bunatatea de baiat care o ai langa tine ai grija sa nu o pierzi ca pe urma te vei da cu capul de gard .... problema este la tine te gandesti prea mult la fostul in loc sa te gandesti la actualul - daca nu l-ai putut uita pe primul nu inteleg de ce ti ai facut de lucru cu al doilea .....oricum gandeste te la cum crezi ca vei fi fericita si reactioneaza ca atare....
kudika_nikole
Postat pe 23 Decembrie 2011 22:08
Kultivato...polin...putzy...baiazid...iar ai facut gargara cu sampon de vase si scrii prostii analfabete si agramate pe forum ?si...ce zici ? mai aterizeaza gastele din Viena la tine pe gratar ?
BAZOOKAXXX
Postat pe 23 Decembrie 2011 22:37
De la: this_is_the_life, la data 2011-12-23 12:49:30Buna
Am 22 de ani pana la varsta asta am avut o singura relatie cu un baiat timp de trei ani jumatate ,din cauza jignirilor , loviturilor, injoselilor din parte ma rog prea multe sa stau sa stau sa le scriu ,cu greu am reusit sa renunt la el si sa merg mai departe . Ultima dat acand am vorbit cu el acum aproximativ 2 luni se schimbase total din baiatul cumine si sensibil devenise un om caruia nu ii pasa de nimic doar sa iasa cu cat mai multe sa agate pana va gasi dupa cum spune ael pe cea potrivita.Faptul ca sa schimbat asa tare pe mine ma durut foarte tare in astea 2 luni de cand nu am mai vorbit nici macar un cuvant am avut zeci de cosmaruri , nu este zi in care sa nu ma gandesc la el si mereu sunt trista , am incercat sa zic ca gata sa dus oricum nu ma merita si etc dar degeaba .Pentru el probabil mai am sentimente nu am sa neg asta ar fi inutil tinand starile de spirit pe care le am , cu toate acestea am inceput o noua relatie din vara cu un alt baiat pot spune sincer ca este tot ce mi-am dorit vreodata atat fizic cat si psihic , este extraordinar de afectiv si incearca si el sa ma inteleaga stie de fostul din prima zi din care am vorbit stiu ca a fost o greseala sa ii spun dar raul este deja facut cu toate asta nu ma judeca ma lasa pe mine sa fac ce cred eu ca este bine .
Acum dupa 5 luni sa ajuns cu actualul la sex dar degeab ama chinui nu pot efectiv nu pot sa fac nimic , ma gandesc numai la fostul el a fost singurul baiat cu care am facut dragoste ,imi este jena de actualul pentru ca sunt asa insa nu pot sa fac nimic,adica da as putea face sex dar doar atat ori el nu vrea nici in ruptul capului asta, el ma excita iar eu abia daca il ating stau ca o piatra nu imi este teama ca va renunta la tot din cauza faptului ca nu pot sa ma culc cu el dar ma simt fustrata ca nu ii pot oferi aceasi afectiune pe care mi-o ofera el .
In perioada asta locuim impreuna si degeaba eu nu pot si nu pot , nu ma gandesc la fostul incerc sa am un gol in cap cand vine vorba de el si sa ma bucur de actualul dar degeaba una zic sik alta fac caci cum am spu snu am curajul nici sa il ating .
Poate mai sunt fete care au trecu tprin ce trec eu si imi pot da sfaturi as fi recunoscatoare.
O zi buna in continuare !


Te intreb si eu acum: cum poti iubi un individ care te bate, te umileste, te jigneste? Asta nu e iubire, draga mea, probabil ca tu confunzi iubirea cu alte sentimente. Nu vreau sa te judec, dar as vrea sa te intreb de ce te-ai angajat intr-o alta relatie cu altcineva, daca tu inca mai suferi dupa fostul? Ai incercat cumva prin miscarea aceasta sa-l uiti pe fostul iubit? Daca da, sa stii ca nu a fost o miscare inteligenta din partea ta sa te angajezi intr-o relatie in care tu nu nutresti niciun sentiment pentru noul iubit. De ce spun asta? Pentru ca, dupa cum si tu ai remarcat, suferi de doua ori: pentru ca inca te gandesti la fostul, dar si pentru ca nu poti simti pentru actualul absolut nimic, nici macar atractie fizica, ceea ce e foarte grav. Sfatul meu este sa-l dai uitarii pe fostul, deoarece te va astepta o viata plina de umilinte alaturi de el si te vei distruge defintiv daca vei continua cu el, dar reda-i libertatea si iubitului actual, pentru ca nu mi se pare corect sa incurci viata unui om care nu ti-a gresit cu nimic, ci din contra, chiar te iubeste, insa sentimentele nu sunt reciproce in ceea ce te priveste. Incearca sa ai mai multa incredere in tine si nu te mai lasa folosita de barbati!
franziska_eu
Postat pe 24 Decembrie 2011 07:48
De la: this_is_the_life, la data 2011-12-23 15:19:31offf de ar fi asa usor
acum o ora am vazut ca este cu alta iam vazut poza la avatar nu imi vine sa mai fac nimic imi distrug viata , bine ca nu am curaj sa imi fac rau ca altfel de mult luam un pumn de pastile si terminam cu totul ..nu stiu incotro sa apuc chiar nu stiu nu am cu cine vorbii stau singura in camera si am numai ganduri negre in cap


Ar trebui sa-ti para rau pentru noua lui cucerire, caci si ea va avea parte de aceeasi soarta, de care ai tu.

Pentru nimeni nu merita sa-ti pui capat zilelor!
franziska_eu
Postat pe 24 Decembrie 2011 07:50
De la: this_is_the_life, la data 2011-12-23 12:49:30Buna
Am 22 de ani pana la varsta asta am avut o singura relatie cu un baiat timp de trei ani jumatate ,din cauza jignirilor , loviturilor, injoselilor din parte ma rog prea multe sa stau sa stau sa le scriu ,cu greu am reusit sa renunt la el si sa merg mai departe . Ultima dat acand am vorbit cu el acum aproximativ 2 luni se schimbase total din baiatul cumine si sensibil devenise un om caruia nu ii pasa de nimic doar sa iasa cu cat mai multe sa agate pana va gasi dupa cum spune ael pe cea potrivita.Faptul ca sa schimbat asa tare pe mine ma durut foarte tare in astea 2 luni de cand nu am mai vorbit nici macar un cuvant am avut zeci de cosmaruri , nu este zi in care sa nu ma gandesc la el si mereu sunt trista , am incercat sa zic ca gata sa dus oricum nu ma merita si etc dar degeaba .Pentru el probabil mai am sentimente nu am sa neg asta ar fi inutil tinand starile de spirit pe care le am , cu toate acestea am inceput o noua relatie din vara cu un alt baiat pot spune sincer ca este tot ce mi-am dorit vreodata atat fizic cat si psihic , este extraordinar de afectiv si incearca si el sa ma inteleaga stie de fostul din prima zi din care am vorbit stiu ca a fost o greseala sa ii spun dar raul este deja facut cu toate asta nu ma judeca ma lasa pe mine sa fac ce cred eu ca este bine .
Acum dupa 5 luni sa ajuns cu actualul la sex dar degeab ama chinui nu pot efectiv nu pot sa fac nimic , ma gandesc numai la fostul el a fost singurul baiat cu care am facut dragoste ,imi este jena de actualul pentru ca sunt asa insa nu pot sa fac nimic,adica da as putea face sex dar doar atat ori el nu vrea nici in ruptul capului asta, el ma excita iar eu abia daca il ating stau ca o piatra nu imi este teama ca va renunta la tot din cauza faptului ca nu pot sa ma culc cu el dar ma simt fustrata ca nu ii pot oferi aceasi afectiune pe care mi-o ofera el .
In perioada asta locuim impreuna si degeaba eu nu pot si nu pot , nu ma gandesc la fostul incerc sa am un gol in cap cand vine vorba de el si sa ma bucur de actualul dar degeaba una zic sik alta fac caci cum am spu snu am curajul nici sa il ating .
Poate mai sunt fete care au trecu tprin ce trec eu si imi pot da sfaturi as fi recunoscatoare.
O zi buna in continuare !

spuneai la inceputul povestii ca "din cauza jignirilor,loviturilor...cu greu ai renuntat la el....".... dupa care ai continuat cu '"Ultima dat acand am vorbit cu el acum aproximativ 2 luni se schimbase total din baiatul cumine si sensibil devenise un om caruia nu ii pasa de nimic doar sa iasa cu cat mai multe sa agate pana va gasi dupa cum spune ael pe cea potrivita" oare chiar era un baiat "cuminte" din moment ce avea acel comportament cu tine?
steffy91
Postat pe 24 Decembrie 2011 11:16
buna seara!

Cand spun ca era cuminte ma refer strict la faptul ca nu ma inselat si nu ii placea sa iasa din casa in 3 ani jumatate am iesit 1 data la pitza si 1 data la film .. cica ii era rusine cu mine..nu consider ca arat deloc rau iar ast ami sa confirmat de multi alti baieti cred ca doar ia fost frica ca nu o sa il mai plac deoarece nu se ridica la acelasi nivel cu mine eu am idealuri prea mari iar el are ideal sa aiba benzina la masina sa se implimbe
Il las in pace sa faca ce vrea cu viata lui asta este ma voi ridica la fel cum am facut-o de atatea ori
Nu am de gand sa iau pastile tocmai pt mama mea , tata a murit ..
Actualul nu imi bat joc tin la el , iar el sa fie destul de clar nu est eindragostit de mine cel putin asta cred eu ma place foarte mult pentru modul meu de a fi , si da atractie fizica , in cea ce priveste atractia mea fizica fata de el este undeva la 4 din 10 si oricat as sta sa ma gandesc nu ma inteleg arat superb fata de fostul este de 100 de ori mai ok atat psihic cat si fizic, face multe gesturi care cu siguranta orice fata si le-ar dori si raman cu el pentru ca in timp poate il voi iubii ,momentan se multumeste cu faptul ca tin la el
Tind sa cred ca sunt obsedata de fostul de aceea voi incerca mai intai sa socializez mai mult iar daca tot nu functioneaza voi merge la un psiholog , desi sicer daca actualul se va comporta ca pana acum am toate sansele sa ma indragostesc de el .
O seara buna !
Craciun fericit!
this_is_the_life
Postat pe 24 Decembrie 2011 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La revedere! 25 De la: Valy90 22 Iunie 2011 12:50
Plictisit in cuplu cine simte asta si vrea altceva ? 34 De la: kudika_13295 19 August 2012 23:36
cum e my bine??? 42 De la: greierash_is_back 17 Octombrie 2009 12:59
emisiune misogina!!! 24 De la: joana_rise 3 Noiembrie 2009 21:33
oare ce are in cap? 21 De la: pamela_1 14 Iulie 2009 14:19